StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Rob Pardo opouští Blizzard (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
Hra se seká » 12.07. 23:30
Hra se seká » 12.07. 22:23
Hra se seká » 12.07. 18:14
Hra se seká » 12.07. 15:55
  Jetro Nebylo by lepsi si pro tohle za… »
Čeština
Lazyman Dobře. Další krok: Podívej se… »
Čeština
Lazyman Bohužel nejde, ale dám ti sem… »
Čeština

Rob Pardo opouští Blizzard

03.07.2014 | 21:40 - Jata

Svým dnešním příspěvkem na oficiálních fórech Rob Pardo oznámil svůj konec v Blizzardu, kde působil jako kreativní ředitel. Po 17 letech, které ve společnosti strávil, se rozhodl začít psát novou kapitolu ve svém životě i v kariéře. Zatím sice netuší, co bude dělat, ale rozhodně si chce užít nadcházející léto a až pak se uvidí. Pardo také slíbil, že se bude více věnovat svému účtu na Twitteru - @Rob_Pardo.

 

Rob Pardo

 

Každý konec je i začátkem a dnešní den je novým začátkem pro mě.

Po 17 letech v Blizzardu a dlouhém a pečlivém uvažování jsem dospěl k obtížnému a sladkobolnému, ale vlastně naprosto úžasnému rozhodnutí pokračovat novou kapitolou ve svém soukromém životě i kariéře.

Už před prací v Blizzardu jsem byl velkým fanouškem této společnosti a jejích her. Zejména mě velmi zajímal okrajový žánr real-time strategií. A tak se mi splnil sen, když jsem dostal příležitost pracovat na StarCraftu, který v té době vytvářel na dnešní standardy skutečně velmi malý tým. Bylo neskutečně naplňující se setkávat se všemi členy týmu osobně a zároveň věnovat veškerou naši energii ve prospěch společného cíle v tak kreativním a poutavém prostředí.

Blizzard Entertainment prostě představuje nejlepší místo na světě pro každého herního designera. Nejlepším aspektem návrhu her v Blizzardu je to, že do hratelnosti naprosto každého produktu je zapálená celá společnost. Od výkonného týmu, přes zákaznickou podporu až po zaměstnance našich poboček v různých koutech světa, každý jednotlivý člověk je i hráčem a přispívá k vytváření té nejlepší možné hry. To je také důvod toho, proč je jako první řádek v seznamu autorů každé hry Blizzardu uvedeno "Game Design by Blizzard Entertainment".

Jsem skutečně velmi pyšný na přínos, kterým jsem pro Blizzard byl. Od budování stále hraných her, přes podporu eSportu až po převedení světa Warcraftu do celovečerního filmu, a samozřejmě na možnost být na oslavě našich sdílených vášní v rámci online komunity Blizzardu i na BlizzConu.

Nakonec je to právě komunita kolem Blizzardu, proč chodíme každý den do práce a dáváme naše duše do každého světa a zážitku, který vytváříme. Hráči her od Blizzardu jsou ti nejzanícenější na světě a vaše věrnost a oddanost jsou to, co za to skutečně stojí. Vytvářet pro vás zábavu je neuvěřitelná příležitost a já vím, že jako komunita dále porostete a budete silnější. Na osobní úrovni bylo tak smysluplné pomáhat vytvářet pro vás všechny radost.

Těším se na nové výzvy, ale vždy budu s radostí vzpomínat na čas strávený s vámi a úžasnými týmy spolupracovníků z Blizzardu. Bylo to uspokojující i pokorné a udělalo to ze mě lepšího vývojáře i lepšího člověka. Těším se, až budu i v následujících mnoha letech hrát hry Blizzardu už jenom jako hráč. Hlavně už mám teď dost času se naučit, jak vytvořit soutěžní balíček v Hearthstone.

Ohledně toho, co budu dál dělat, pro vás ještě nemám odpověď… ale budu ji mít "až bude připravena". Mezi mými prioritami nyní je si užít léto s rodinou, hrát spoustu her a přemýšlet o budoucnosti. Herní průmysl stále je tím úžasným místem, kde se rozvíjí hraní PC her, máme nové konzole, mobilní hry a virtuální realita se stává skutečnou realitou. Je to jako mít prázdný quest log a vstupovat poprvé do nové oblasti.

V minulosti jsem nebyl zrovna horlivý uživatel Twitteru, ale budu se snažit to zlepšit a dávat sem nové informace – @Rob_Pardo. Zůstaňte se mnou prosím v kontaktu!

Rob

Příběh mariňáků - The Exit + wallpapery

03.07.2014 | 14:33 - Jata

Další z povídek líčících příběhy jednotek ze hry zveřejnil v pondělí Blizzard na oficiálních stránkách. Povídka od Dannyho McAleese s názvem "The Exit" vás tentokrát zavede do prostředí Mariňáků. K dispozici je také ve formátu PDF a s doprovodným wallpaperem:

 

 

Zaujme-li vás tento příběh, nabízí oficiální stránky dalších více než 20 povídek s ostatními jednotkami.

 

Kromě již výše zmíněného wallpaperu si pro nás Blizzard připravil i jeden speciální u příležitosti finále druhé sezóny World Championship Series:

 

Zdroj: us.battle.net - 1, 2 | Komentáře [0]

Map pool pro nadcházející 3. sezónu na Battle.netu

01.07.2014 | 10:40 - Jata

Minulý týden Blizzard na Battle.netu uzamknul žebříček pro druhou sezónu. Není tak možné postupovat/sestupovat napříč ligami ani divizemi a bonus pool nenarůstá. Třetí sezóna ročníku 2014 pak odstartuje v pondělí 7. července 2014 v 01:01. A s novou sezónou přijde i nový map pool, který se dočkal opět většího množství změn napříč všemi kategoriemi.

 

Přehled nových map pro 1v1 Blizzard nabídl také formou videa:

1v1

Vyřazené mapy: Habitation Station LE, Frost LE, Alterzim Stronghold LE, Waystation

Nové mapy: Foxtrot Labs LE, Deadwing LE, Catallena LE, Nimbus LE

Foxtrot Labs LE Deadwing LE Catallena LE Nimbus LE

 

2v2

Vyřazené mapy: Geosync Quarry, Reclamation

Nové mapy: Old Country, Preservation

Old Country Preservation

 

3v3

Vyřazené mapy: Temple of the Preservers, Sands of Strife

Nové mapy: The Commune, Dust Bowl

The Commune Dust Bowl

 

4v4

Vyřazené mapy: Fallout Zone, Writhing Morass

Nové mapy: Old Country, Halcyon

Old Country Halcyon

 

Všechny nové mapy je samozřejmě možné ozkoušet již nyní v režimu Custom Games.

Malý opravný patch 2.1.3

06.06.2014 | 15:33 - Jata

Vývojáři dnes v noci vydali další z řady opravných patchů. Ten dnešní skoro nestojí ani za řeč. Verze 2.1.3 s sebou přinesla jedinou opravu chyby:

 

OPRAVY CHYB

 • Těžiči nyní budou při výběru místa těžby správně zvažovat pouze viditelné nerostné zdroje.

Patch byl již vydán na serverech v Americe a v Evropě, další budou následovat.

Zdroj: Battle.net Desktop App | Komentáře [0]

Další úpravy v testovací mapě pro balancování

22.05.2014 | 19:47 - Jata

Spolu s včerejším patchem 2.1.2 se do seznamu map pro Custom Games dostala opět nová verze testovací mapy pro balancování, a to pod názvem "MerryGoRoundLE (2.1.2 Balance v1.0)". Zůstávají v ní změny balancování týkající se změn u transformace Hellbata/Helliona. Nicméně původně navrhované změny u Spore Crawlera a Hydraliska byly odstraněny a místo nich se do mapy dostaly následující:

 

ZERGOVÉ

 • Brood Lord dostal pasivní schopnost Frenzied.
 • Schopnost Frenzied nyní navíc poskytuje imunitu před účinky schopností, které ovlivňují pohyb jednotky.

Všechny změny můžete tradičně vyzkoušet i na jakýchkoliv jiných mapách pomocí aplikace odpovídajícího Extension módu.

 

David Kim ve svém dnešním příspěvku na oficiálních fórech navíc oznámil, že se hra již brzy dočká balančního patche, jehož obsahem budou právě změny z testovací mapy. Podle Kima je odezva na změnu u transformace Hellbata/Helliona napříč komunitou extrémně pozitivní. U Brood Lorda se jedná o úpravu ve strategii, která ovlivní jen hrstku hráčů, a tak se vývojáři domnívají, že není třeba změnu nějak dlouho testovat.

Tento týden vyjde patch 2.1.2

20.05.2014 | 19:39 - Jata

Během pravidelné údržby Battle.net serverů v jednotlivých regionech, která tento týden proběhne (pro evropské servery obvykle ve středu mezi 3:00 a 11:00), dojde k vydání nového patche 2.1.2. Jeho obsahem jsou pouze následující opravy méně významných chyb:

 

OPRAVY CHYB

 • Seznam přátel by se měl nyní již správně řadit podle jejich typu.
 • Hráči, kteří mají stav "Busy" (Zaneprázdněn) již nebudou vídat zprávy z chatových kanálů.
 • Počítadlo nových zpráv se nyní bude správně aktualizovat při přijetí zprávy od stejného hráče, který zprávy odesílal z různých her.
 • Nová záložka chatu by se nyní již neměla objevovat při pokračování konverzace s hráčem, který se přihlásil a odhlásil z různých her.
 • Opravena chyba, při které se hráči mohli jevit jako offline ve StarCraftu II, když se přihlásili a odhlásili z různých her.
 • Opravena chyba, která mohla občas zabránit správné aktualizaci přítomnosti hráče po přihlášení do StarCraftu II z Battle.net Desktop App.

Otestujte balanční změny u Terranů

13.05.2014 | 22:00 - Jata

UPDATE (19.05. 14:07): Blizzard vydal aktualizovanou variantu testovací mapy i s navrhovanými změnami pro Zergy (viz níže) pod názvem MerryGoRoundLE (2.1.1 Balance v1.1), nechybí ani aktualizovaný Extension mód.

 

Původní zpráva:

Po delší době se opět vývojáři minulý týden rozhodli otestovat některé změny, které by podle nich mohly nějak ovlivnit balancování hry k lepšímu. Na mapě MerryGoRoundLE (2.1.1 Balance v1.0), jež je k dispozici v režimu Custom Games, případně pomocí Extension módu, si můžete vyzkoušet následující změny:

 

TERRANI

 • Odstraněn upgrade Transformation Servos.
 • Možnost transformace Hellion/Hellbat umožněna po postavení Armory.

Více informací o názoru Davida Kima a týmu ohledně aktuálního stavu balancování najdete v příslušeném tématu na oficiálních fórech, kde mimo jiné můžete vyjádřit svůj názor.

 

Kromě toho také David nadhodil několik myšlenek ohledně budoucích možných změn týkajících se Swarm Hosta. V současné chvíli tak vývojáři uvažují také o aplikaci následujících změn, která se zatím ale do testovací mapy (extension módu) nedostaly:

 

ZERGOVÉ

 • Snížení poškození Spore Crawlera z 15 +30 proti biologickým na 15 +15 proti biologickým.
 • Zvýšení poškození Hydraliska proti vzdušným jednotkám z 12 na 12 +4 proti biologickým.

 

Zdroj: us.battle.net - 1, 2, 3, 4 | Komentáře [0]

První zastávka letošního Dreamhacku v Bukurešti

25.04.2014 | 16:39 - Jata

Stejně jako v předchozích letech i letos čeká herní scénu série turnajů Dreamhack Open, která letos nabízí celkem 5 zastávek po Evropě a jedno velké finále. Již tento víkend bude turnaj nejen v SC2 hostit rumunská Bukurešť.

 

Dreamhack Bukurešť 2014


Hráči se v Sala Polivalenta utkají nejen o celkovou prizemoney $25 000, ale také o důležité 4 000 WCS bodů, které určují jejich pořadí v globálním WCS žebříčku. Čtyři nejlepší hráči mají navíc zajištěn postup do grand finále Dreamhacku, které se tradičně odehraje v listopadu ve Stockholmu.

 

Sobotní program začíná v 9:00 a v neděli bude pokračovat od 10:00 až do dlouhé noci. Živé streamy jednotlivých zápasů můžete sledovat na Twitch kanálu Dreamhacku, kde je budou komentovat Nick “Tasteless” Plott, Dan “Artosis” Stemkoski, Benjamin “DeMusliM” Baker a Geoff “iNcontroL” Robinson. Další informace najdete na oficiálních stránkách rumunského Dreamhacku.

BlizzCon: BlizzCon 2014 oznámen na 7. a 8. listopadu 2014

22.04.2014 | 20:50 - Jata

 Blizzard právě oznámil, že se BlizzCon 2014 opět odehraje na anaheimském výstavišti, a to 7. a 8. listopadu 2014. Vstupenky na akci za cenu $199 budou v prodeji ve dvou várkách – první proběhne 7. května, druhá pak 10. května.

 

A na co se letos můžou návštěvníci těšit?

 • Hratelné verze nejnovějších her Blizzardu
 • Velká progamingová finále, včetně StarCraft II World Championship Series Global Finals
 • Diskuzní panely za přítomnosti vývojářů a umělců Blizzardu
 • Turnaje pro soutěživé i příležitostné hráče
 • Tradiční komunitní soutěže
 • Speciální produkty z univers Blizzard jako připomínka na BlizzCon
 • ... a další akce a aktivity, které budou oznámeny později

Nezvládnete-li se do Kalifornie v listopadu dostat, nevadí, budou opět připraveny Virtual Tickets, pomocí kterých můžete sledovat show z tepla domova v HD kvalitě.

 

Více informací bude k dispozici během následujících měsíců na oficiálních stránkách akce blizzcon.com.

PLAYzone představilo Alien Nest StarCraft 2 Ligu

19.04.2014 | 13:58 - Jata

PLAYzone.cz tento týden představilo svůj znovu obnovený koncept několikaměsíční ligy, která je určená pro všechny kategorie hráčů, tedy od Bronze až po Master. Všech 7 lig z Battle.netu tak bude mít svůj odpovídající protějšek v Alien Nest StarCraft 2 Lize. Navíc bude ještě tzv. Premiere Liga, do které bude zařazeno 10 nejlepších českých a slovenských hráčů podle jejich hodnocení v MČR žebříčku a ladderu na Battle.netu k 27. dubnu 2014. Hráči se do odpovídající ligy budou hlásit na základě svého nejlepšího umístění v posledních 3 sezónách na Battle.netu (tj. 2. sezóny 2014, 1. sezóny 2014 a 8. sezóny 2013), a to do 27. dubna 2014.

Alien Nest StarCraft 2 Liga

Během 9 herních týdnů budou proti sobě bojovat hráči v jednotlivých ligách o co nejlepší umístění v tabulce (hráč dostane 3 body za výhru, 0 bodů za prohru). Po posledním odehraném zápasu pak budou nejlepší hráči z lig proti sobě nastupovat postupně v playoff. Čtyři nejlepší hráče pak na začátku září čeká LAN finále v Nestu. Ceny pro nejlepší tři hráče v hodnotě přes 15 000 Kč do soutěže věnují společnosti Dell a Alienware.

 

Chcete-li se zúčastnit, neváhejte se přihlásit do ligy odpovídající vašemu umístění na Battle.netu:

Nemáte-li ambice či čas se do ligy zapojit, můžete se těšit na streamované zápasy z nejvyšší Premiere Ligy. Další informace včetně plného znění pravidel najdete na PLAYzone.cz.


Copyright © 2007-2014 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.