StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  PLAYzone představilo Alien Nest StarCraft 2 Ligu (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
Tlačítko opustit lig… » 20.04. 11:45
Pokles FPS s počtem … » 19.04. 19:32
Tips and tricks » 19.04. 10:59
Tips and tricks » 17.04. 17:32
  :D :) tak v Top diamondu - Masteru tě… »
Ladder 1. sezóny uzamčen + mapy pro následující se…
Beldin Hmmmm na Merry go round jsou k… »
Ladder 1. sezóny uzamčen + mapy pro následující se…
torasque Prej bratri...kdyz hraje lev… »
Blizzard přejmenuje LotV na Herald of the Stars

PLAYzone představilo Alien Nest StarCraft 2 Ligu

19.04.2014 | 13:58 - Jata

PLAYzone.cz tento týden představilo svůj znovu obnovený koncept několikaměsíční ligy, která je určená pro všechny kategorie hráčů, tedy od Bronze až po Master. Všech 7 lig z Battle.netu tak bude mít svůj odpovídající protějšek v Alien Nest StarCraft 2 Lize. Navíc bude ještě tzv. Premiere Liga, do které bude zařazeno 10 nejlepších českých a slovenských hráčů podle jejich hodnocení v MČR žebříčku a ladderu na Battle.netu k 27. dubnu 2014. Hráči se do odpovídající ligy budou hlásit na základě svého nejlepšího umístění v posledních 3 sezónách na Battle.netu (tj. 2. sezóny 2014, 1. sezóny 2014 a 8. sezóny 2013), a to do 27. dubna 2014.

Alien Nest StarCraft 2 Liga

Během 9 herních týdnů budou proti sobě bojovat hráči v jednotlivých ligách o co nejlepší umístění v tabulce (hráč dostane 3 body za výhru, 0 bodů za prohru). Po posledním odehraném zápasu pak budou nejlepší hráči z lig proti sobě nastupovat postupně v playoff. Čtyři nejlepší hráče pak na začátku září čeká LAN finále v Nestu. Ceny pro nejlepší tři hráče v hodnotě přes 15 000 Kč do soutěže věnují společnosti Dell a Alienware.

 

Chcete-li se zúčastnit, neváhejte se přihlásit do ligy odpovídající vašemu umístění na Battle.netu:

Nemáte-li ambice či čas se do ligy zapojit, můžete se těšit na streamované zápasy z nejvyšší Premiere Ligy. Další informace včetně plného znění pravidel najdete na PLAYzone.cz.

Ladder 1. sezóny uzamčen + mapy pro následující sezónu

08.04.2014 | 17:52 - Jata

Včera došlo na Battle.netu k uzamknutí žebříčku, není tak možné postupovat/sestupovat napříč ligami ani divizemi a bonus pool nenarůstá. Vrcholem první sezóny budou samozřejmě finále v rámci World Championship Series, která začnou již ve čtvrtek a potrvají celý víkend.

 

Druhá sezóna ročníku 2014 pak odstartuje v pondělí 14. ledna 2014 v 01:01. A s novou sezónou přijde i nový map pool, který se dočkal velkých změn.

 

1v1

Vyřazené mapy: Polar Night, Yeonsu, Daedalus Point, Heavy Rain

Nové mapy: King Sejong Station LE, Overgrowth LE, Merry Go Round LE, Waystation

King Sejong Station LE Overgrowth LE Merry Go Round LE Waystation

 

2v2

Vyřazené mapy: Greystone Ravine, Hunting Ground

Nové mapy: Crystal Pools, Katherine Square

Crystal Pools Katherine Square

 

3v3

Vyřazené mapy: Queen's Nest, Vault of Secrets

Nové mapy: Forbidden Sanctuary, Frozen Fields

Forbidden Sanctuary Frozen Fields

 

4v4

Vyřazené mapy: Celestial Bastion, Volcanic Ridge

Nové mapy: Conduit, Sundered Isle

Conduit Sundered Isle

 

Všechny nové mapy je samozřejmě možné ozkoušet již nyní v režimu Custom Games.

Chat nyní dostupný v Battle.net aplikaci

04.04.2014 | 13:01 - Jata

Od včerejšího večera přibyla do Battle.net klienta, který slouží jako hlavní místo pro spouštění her od Blizzardu, nová funkcionalita – možnost používat chat přímo, aniž by bylo nutné spouštět nějakou z her. Chat byl dříve k dispozici pouze po krátkou dobu uzavřeného testování klienta, kvůli problémům byl ale z bety odstraněn a do aplikace se vrací až teď. Chat umožňuje vše jako ve hře – posílání/přijímání žádostí, psaní zpráv, možnost nastavit svůj status (dostupný/pryč/zaneprázdněný) a vybrat si své "oblíbené" přátele.

Blizzard Outcasts - nová bojová hra s vyvrženci

01.04.2014 | 10:54 - Jata

Blizzard OutcastsPoslední dobou se Blizzard pouští do menších her, jako třeba Heroes of the Storm, kde se ke slovu dostávají hlavní hrdinové z jednotlivých univers. Nikdo v HotS už ale nemyslel na menší postavy. A ty se tak proti sobě postaví v aréně nové bojové hry ve stylu Street Fightera s názvem Blizzard Outcasts: Vengeance of the Vanquished.

 

A kterými herními vlastnostmi se může nově oznámený titul pochlubit?

  • 13 jedinečných bojovníků, mezi nimi nechybí Arcturus Mengsk, Liddy Raynor, Deckard Cain, Treasure Goblin či Gamon
  • Na 42 bojových arén rozdělených na 3 úrovně: základní, junior a prémium
  • Neférové výhody jednomu z hráčů - například nutnost zaplatit poplatek protivníkem
  • Nový herní ovladač s 32 tlačítky a třemi sloty na platební karty pro mikroplatby
  • Hra vyjde v létě na PC a Mac, počítá se také se speciální verzí pro herní automaty

Další zajímavé informace včetně představení jednotlivých bojovníků najdete na oficiálních stránkách Blizzard Outcasts.

Blizzard přejmenuje LotV na Herald of the Stars

01.04.2014 | 09:53 - Jata

StarCraft II Herald of the StarsBlizzard se rozhodl, že pro třetí kapitolu StarCraft II je potřeba zvolit nový přístup, který by zaručil stejně hluboký zážitek jako předchozí díly. Z toho důvodu se rozhodl, že příběh Protossů odhalí veškerá tajemství této rasy ve vší kráse. Děj bude vyprávěn z pohledu Artanise, hierarchy moudrých Templářů, a ponese název Herald of the Stars.

 

Třetí díl s sebou přinese revolučně zpracovanou nelineární kampaň, kterou bude možné hrát pozpátku, popředu, vybírat si jakoukoliv misi v libovolném pořadí, či ji vůbec nehrát, a přesto se vám dostane stejně život obohacující příběhové linky.

 

Spisovatelé James Waugh a Justin Dye se k tomu vyjádřili následovně:

 

V tuto chvíli toho nechceme ještě moc z děje prozrazovat, nicméně můžete si být jistí, že zodpovíme všechny důležité otázky o Protossech, na které jste kdy chtěli znát odpověď, a máme v plánu tak učinit v naprosto nesnesitelně konkrétních detailech. "Co jí? Co dýchají? Dýchají vůbec? Počkat, určitě dýchají, ale jak se jim okysličuje krev? Sakra, že já jsem se na tu věc s dýcháním vůbec ptal... tohle jde už naprosto mimo mísu."

 

Kromě toho všeho do dalšího dílu přibudou nové zbraně, nové jednotky, nová brnění, nové účesy pro Stalkery. Hráči si dále budou moct změnit barvu laseru, pokud jim tedy bude stačit 10 odstínů modré. Chybět nemůže ani dance editor.

 

Ačkoliv motivace pro změnu názvu byla zejména ta výše zmíněná, Blizzard samozřejmě zkoumá i další aspekty her, které herní komunita tak miluje. Jednou z těchto věcí je i obrovská záliba publika ve zkratce HotS, jak dokazují v poslední době vydané tituly: Heart of the Swarm, Heroes of the Storm a Hearth (of the) Stone. Z tohoto důvodu se v Blizzardu rozhodli toto podrobit většímu zkoumání a výsledky nejsou vůbec překvapivé.

 

Jack Sterling, dlouholetý šéf trendových studií v Blizzardu, řekl:

 

Tady v Blizzardu se neustále snažíme o optimalizace. Během posledních několika let jsme za pomoci důkladných tržních analýz, entografických studií a vysoce pokročlých zvukových výzkumů prokázali, že hráčská komunita preferuje tituly, jejichž název tvoří zkratku HotS. Byli jsme ohromeni. To jsme vážně nečekali. Z nějakého důvodu se prostě lidé se zkratkou HotS naprosto ztotožňují. V jedné studiu vybralo na 87 % respondentů zkratku HotS před ostatními náhodně vybranými zkratkami ve videoherním průmysl. Zdá se, že se lidém líbí, jak se to snadno vyslovuje, jak atraktivně se cítí, když to říkají, a stejně tak jim s tak údernou zkratkou prudce vzroste tělesná teplota. Je to prostě zarážející, ale úžasné zároveň!

 

Své nadšení z nového názvu vyjádřil také David Kim, Senior Game Designer:

 

Při navrhování se snažíme, ale bychom pro naše hráče vytvořili nový a vzrušující zážitky a přitom co nejvíce usnadnili vstup nových, případně návrat dřívějších, hráčů do hry. HotS je v současné chvíli proslulý název, o němž má herní komunita vysoké povědomí. Změna na zcela novou zkratku pro náš další datadisk zkrátka naprosto odstraňuje vstupní bariéru. Jakmile hráči upgradují z HotS na HotS, bude takový přechod skutečně plynulý.

 

K HotS se vyjádřil také Senior Game Producer Hony Tsu:

 

Práce na StarCraft II pro nás v Blizzardu představuje hodně odpovědnosti. Mezi Heart of the Swarm a Legacy of the Void se objevilo mnoho kreativních překážek a zkratku HotS jsme si prostě zamilovali. V minulosti jsme strávili spoustu hodin hledáním názvů. Ve skutečnostni více než polovinu času, kterou vývojem strávíme, padne na potrhlé, exotické, teoreticky vykonstruované návrhy od náhodných spolupracovníků. Přijetím názvu Herald of the Stars náš tým ušetří čas a frustrací, ale také se bude dále držet takovýchto skvělých zkratek. HotS naprosto kompletně změní posvátné konvence pojmenování našich her. A právě jsem si uvědomil, že díky svému jménu - Hony Tsu - je i má e-mailová adresa HoTs@blizzard.com. To prostě dává další hromadu smyslu.

Psione reaguje na požadavek nerfnutí Blinku

20.03.2014 | 22:49 - Jata

Nový komunitní manažer pro SC2 Psione, který se k týmu připojil teprve před týdnem, včera v noci odpověděl na amerických oficiálních fórech do tématu týkajícího se Blinku a jeho případného oslabení.

 

Po otestování změn u Blinku na naší testovací mapě pro balancování jsme dospěli k závěru, že přímá úprava Blinku není tou změnou, o kterou nám v současné chvíli jde. Nicméně stále sbíráme data k nedávnému balančnímu updatu, jak ovlivnil jednotlivé zápasy, a z dosavadních dat vidíme, že změna u dohledu (sight) Mothership Core ovlivnila i některé strategie s Blinkem tak, jak jsme zamýšleli.

Dále máme v plánu také nějaké změny v map poolu pro druhou sezónu, o kterých se domníváme, že by mohly ještě více ovlivnit buildy s Blinkem v nadcházející sezóně. Více informací o změnách map poolu pro druhou sezónu můžete očekávat v následujících týdnech.

 

Pokaždé, když uděláme změnu v mapě či balancování, necháváme si nějaký čas, abychom prověřili, jak to ovlivnilo hru. Zatímco dopady některých změn jsou zjevné okamžitě, u některých to může zabrat nějaký čas, než se plně projeví jejich vliv na hru.

Avšak to neznamená, že v případě potřeby nebudeme už dělat žádné další updaty. Domníváme se totiž, že aktualizace map mají stejně silný dopad na hru jako jakýkoliv balanční update. Rádi bychom tak zanalyzovali vliv změn v mapách pro druhou sezónu, a až pak bychom se rozhodli, jestli bude potřeba nějaký balanční update.

CZ/SK komunitu spojí BlizzFan.cz

19.03.2014 | 22:18 - Redakce

Po několika měsících náročných příprav a plánování máme tu čest vám představit projekt, který na české ani evropské herní scéně doposud nemá konkurenci. Dámy a pánové, pohodlně se usaďte, zapněte reproduktory, do vašich domovů přichází BlizzFan.cz!

 

Co je BlizzFan.cz?

 Projekt Blizzfan.cz má za cíl sjednotit (nejen) českou a slovenskou fanouškovskou komunitu herní produkce společnosti Blizzard Entertainment, a to jak po stránce interaktivní a informativní, tak rovněž skrze množství akcí a turnajů.

 

Jedním z prvotních záměrů bylo přivést do našich končin projekt, který by seskupil roztříštěné fanoušky her studia Blizzard. Ať už se jedná o WarCraft, StarCraft, Diablo, Hearthstone: Heroes of WarCraft či Heroes of the Storm, každá tato hra má u nás své komunitní zastoupení, které se povětšinou váže na jeden určitý web. Je tomu tak i přesto, že všechny hry se navzájem prolínají a dohromady tvoří jeden gigantický herní monopol, vázaný právě na Blizzard.

 

Podobně jsou na tom také hráči jednotlivých her. Málokdy najdete fanouška vysazeného na jedno universum, většina hráčů se nebráním dalším hrám z produkce této společnosti a dohromady tak tvoří komunitu, svázanou pod záštitou Blizzardu. V České a Slovenské republice se ale tyto komunity tříští, což vede k postupnému prohlubování pomyslné propasti mezi nimi. Právě proto vám nyní přinášíme komunitní web, který sjednotí fanoušky všech herních skvostů od studia Blizzard, přinášíme vám BlizzFan.cz.

 

Jaký je cíl projektu?

BlizzFan nemá za cíl pouze sjednotit komunitu hráčů, tisícům fanoušků všech univers po celé Evropě toho přináší toho mnohem více. Jednou z priorit celého projektu je aktuální informovanost a každodenní přínos novinek ze všech aktuálních her studia Blizzard. Ať už jste fanoušky MMORPG World of WarCraft, karetní hry Hearthstone nebo MOBA hry Heroes of the Storm, u nás vždy získáte čerstvé a ověřené informace, desítky novinek a stovky zajímavých článků.
Komunita se však netvoří pouze „za počítačem“, ale také skrze osobní styk. A jak jinak se s hráči setkávat, než na akcích zaměřených právě na hry studia Blizzard. I to je jedním z cílů celého projektu, který pro vás chystá mnoho rozličných turnajů po celé České republice. Máte chuť poznat nové hráče, zahrát si o hodnotné ceny, nebo jen tak vyrazit do prostředí, které je vám komunitním složením blízké? To vše vám také zprostředkuje BlizzFan.

 

Rovněž budete mít možnost nás potkávat na velkých fanouškovských akcích, kterými jsou například PragoFFest, 4Games, Festival Fantazie a mnoho dalších. I zde se budete moci potkat se spřízněnými dušemi, vyslechnout si zajímavé přednášky a dozvědět se mnoho nových věcí nejen o hrách z produkce Blizzard.

 

Spolupráce
BlizzFan.cz by nikdy nevznikl bez podpory největších hráčů na poli české komunitní scény. Základem celého projektu tvoří pět webů, které dlouhá léta informují desítky tisíc hráčů nejen o novinkách a zajímavých informacích z her studia Blizzard.

 

Představme si tedy základní složení informativní části BlizzFan.cz:

 

World of WarCraft: www.wowfan.cz

StarCraft: www.starcraftcz.com

Diablo: www.d3pedia.cz

Hearthstone: www.hsfan.cz

Heroes of the Storm: www.heroesfan.cz

 

Těchto pět webů vám pod záštitou projektu BlizzFan od dnešního dne přinese každodenní porci novinek a informací z her, které odpovídají jejich zaměření. Pokud některé z těchto stránek již znáte, buďte bez obav, kvalita ani kvantita práce jednotlivých redaktorů nedozná úhony, naopak – všechny informace ze všech her budete mít nyní přehledně zobrazeny na BlizzFan.cz.

 

Tím ale seznam našich partnerů ani zdaleka nekončí. BlizzFan má za cíl navázat vztahy s předními českými hernami u nás, z nichž některé už s námi dlouhou dobu úspěšně spolupracují. Nebudeme chybět na žádné významné události v herní branži, ať už se bude jednat o párty, herní campy, večírky či jakoukoliv další akci, která se svým zaměřením či jen okrajovým působením dotýká herního světa.

 

Jedním z dalších velikých partnerů projektu je rovněž prozatím utajený, avšak velmi známý a rozšířený koncern, kterého si prozatím dovolíme nejmenovat. Můžeme vám ale slíbit, že nebude nouze ani o množství projektů na poli hardware.

 

BlizzFan.cz by ale nikdy nebyl tím, čím nyní je, kdyby nebylo podpory samotného Blizzardu. Můžete se těšit na desítky soutěží o hodnotné a originální ceny z produkce společnosti, které jistě potěší nejednoho herního fanouška.

 

Dámy a pánové, projekt BlizzFan.cz právě začíná!

Zdroj: vlastní | Komentáře [6]

Blizzard na dubnovém PAX East 2014

18.03.2014 | 15:32 - Jata

I letos se bude v Bostonu o druhém dubnovém víkendu (tj. od 11. do 13. dubna 2014) konat další ročník herního veletrhu PAX East. Účast na něm včera potvrdil i Blizzard. Ten zde představí návštěvníkům většinu ze svých univers nejen ve formě demo stanic, ale v Albatross Theatre bude mít také svůj vývojářský panel.

 

Co všechno Blizzard návštěvníkům nabídne?

Blizzard na PAX East

Bohužel to podle programu nevypadá, že by se zde mělo objevit něco ohledně datadisku Legacy of the Void.

David Kim a jeho AMA na redditu

18.03.2014 | 00:06 - Jata

Minulý týden měl na redditu své AMA (Ask Me Anything) David Kim, Senior Game Designer, ve kterém se věnoval odpovědím na otázky ohledně balancování hry a plánům do budoucna v této oblasti.

 

Zodpověděl například otázku ohledně budoucích možných změn pro Legacy of the Void, popsal způsob tvorby nové multiplayerové jednotky, uvedl, že nejproblematičtější ze zápasů Zergů je ZvP či že mají pro vývojáře vysokou prioritu automatické turnaje na Battle.netu, které by rádi představili v nadcházejícím Legacy of the Void. To vše spolu s dalšími mnohými odpověďmi najdete ve zmiňované diskuzi na redditu.

Polské Katowice hostí finále IEM Season VIII

14.03.2014 | 11:17 - Jata

Poslední zastávkou osmé sezóny Intel Extereme Masters se o tomto víkendou stávají polské Katowice. Velké finále, do kterého se probojovali hráči na základě svých úspěchů v jednotlivých turnajích této sezóny, bude ve stylu „vítěz bere vše“. Na vítěze, kterého se dozvíme v neděli, totiž čeká částka 100 000 $ a 1500 WCS bodů. Ostatní hráči dostanou pouze WCS body.

 

 

První zápasy začínají již dnes od 13:00, rozpis dalších najdete v harmonogramu na webu akce. Pokud se nenacházíte přímo v místě konání, můžete sledovat zápasy v živém streamu ESL TV. Jednotlivé výsledky pak najdete třeba na Liquipedii.


Copyright © 2007-2014 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.