StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
skirmish » 17.02. 11:01
Starcraft 1 » 02.10. 21:24
Někdo na hraní? » 16.02. 15:40
Prosím, gatě nosím » 15.02. 15:45
  ladza kde stahnu prosim cestinu na st… »
Čeština volně ke stažení
David Nikdo nic. Tak si tu odpovím sá… »
StarCraft: Remastered dnes vydán
Nik Ahoj, zakoupila jsem si StarCraft… »
Aktuální známé problémy ve hře

Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

01.09.2017 | 14:50 - Jata

UPDATE (07.09. 22:38): Soutěž byla ukončena. Správná odpověď je Dehaka. Z došlých správných odpovědí byli vylosováni následující dva výherci:

 • Pavel Janoušek, Nový Bydžov
 • Vojtěch Kryštof, Dubňany

Gratulujeme!

 


 

 Před delší dobou nám evropská pobočka Blizzardu poslala 2 výtisky knížky StarCraft II: Flashpoint od Christie Golden, která je také autorkou dříve vydané Ságy temných templářů. Flashpoint se odehrává mezi prvním a druhým dílem herní trilogie a zaměřuje se na osudy Jima Raynora a Sarah Kerrigan.

 

Přestože se jedná o anglickou verzi (český překlad je zatím stále vzhledem k neúspěšnému jednání domácího nakladatelství Fantom Print s Blizzardem v nedohlednu), věříme, že někomu udělá radost. A proto tu pro vás máme soutěž o oba výtisky.

 

Soutěžní otázka je mířená na ty, kteří se zajímali o dění na nedávném kolínském gamescomu: Blizzard na gamescomu 2017 představil nového velitele pro kooperativní režim StarCraft II, velitel je ve hře k dispozici od patche 3.17. Jak se tento velitel jmenuje?

 

Formulář na odpověd a osobní údaje pro případné zaslání výhry najdete na samostatné stránce Soutěž. Soutěž probíhá do čtvrtka 7. září 2017 do 22:00, vyhlášení výherců pak proběhne nejpozději v pátek.

 

Přejeme hodně štěstí!

Zdroj: vlastní | Komentáře [6]

Blizzard na gamescomu 2017

20.08.2017 | 21:38 - Jata

Blizzard si v posledních letech svou přítomnost na největším evropském herním veletrhu gamescom nenechává ujít. I letos bude na výstavišti v Kolíně nad Rýnem se všemi svými hrami. Jelikož se na akci budou konat dva šampionáty (jeden ve World of Warcraft a druhý v Hearthstone), připravil si Blizzard pro zájemce, kteří nemohou být přímo na místo, i živý stream. Ten vždy nabídne to nejzajímavější ze tří scén, které na výstavišti budou. Tento stream bude dostupný každý den, kdy je gamescom otevřený pro veřejnost, tedy od středy 23. do soboty 26. srpna 2017. Stream ale nepokrývá jen soutěžní zápasy, ale i vše ostatní.

 

Letošní účast Blizzard přinese nejen tradiční exhibiční zápasy, například zápas profíků v StarCraft: Remastered, ale také kostýmové a taneční soutěže známé hlavně z BlizzConu, či koncert Blizzardí hudby v podání orchestru Video Games Live.

 

Již zítra 21. 8. v 18:00 představí Blizzard speciální ukázkové video s přehledem toho, co vše bude na kolínském výstavišti hratelného. Z universa StarCraftu by měl představit nového velitele pro kooperativní režim.

 

Další oznámení pak přijdou ve středu 23. 8. v časovém slotu 18:00-19:15, jak napovídá program.

 

Podrobný harmonogram všeho, co mají vývojáři na programu včetně přehledu toho, co bude dostupné na streamu, najdete na webu akce gamescom.blizzard.com.

 

StarCraft: Remastered dnes vydán

14.08.2017 | 21:43 - Jata
StarCraft: Remastered logo

Když Blizzard letos v březnu oznámil, že se původní StarCraft dočká vylepšené verze s podtitulem Remastered, ohlasy byly velmi pozitivní. Ode dnešního dne je původní hra k dispozici zdarma, navíc s podporou moderních operačních systémů a integrací do Blizzard App. Oproti tomu remasterovaná edice, kterou lze v Blizzard Store zakoupit za 14,99 eur, přináší další spoustu vylepšení navíc:

 • ukládání průběhu hry do cloudu
 • 13 jazyků
 • remasterované dialogy a audio
 • remasterovanou grafiku s podporou pro 4K rozlišení a širokoúhlé obrazovky
 • vylepšené vyprávění
 • matchmaking a žebříčky

Srovnání původní a remasterované grafiky můžete zhlédnout na oficiální stránce remasterované edice.

 

Blizzard navíc dnes a zítra hostí speciální streamovací událost u příležitosti vydání Remastered, kterou najdete na Twitch kanále Day[9]. Podrobnosti najdete v aktualitě na webu Blizzardu.

V listopadu vyjde nová knížka StarCraft: Evolution

05.05.2016 | 00:01 - Jata

Od vydání poslední knížky ze světa StarCraftu uplynuly již téměř čtyři roky. Blizzard a nakladatelství Dey Rey Books před nedávném ale oznámili, že již 15. listopadu 2016 se můžeme těšit na nový román s názvem StarCraft: Evolution. Jeho autorem je Timothy Zahn, který je ve světě sci-fi znám zejména jako autor knížek ze světa Star Wars. Děj knihy se bude odehrávat po událostech z Legacy of the Void, posledního dílu trilogie.

 

 Válka mezi Terrany, Protossy a Zergy sice před lety skončila, ale boje o mír stále probíhají. Terranské Dominium se stále potácí ve snaze dostat se z následků války, císař Valerian Mengsk by nerad vládl stejně krvavě jako jeho otec, zesnulý Arcturus. Valerian je místo hledání pomsty rozhodnut zachovat mír a tak, když obdrží od Zagary, Nadkrálovny neřízeného zergského Roje, naléhavou žádost o pomoc, přivolí k vyslyšení její situace, třebaže má zlé předtuchy a protosský hierarcha Artanis s tím ostře nesouhlasí.

Zagara tvrdí, že se Roj změnil. Už není upjatý k destrukci, místo toho revitalizovali planetu Gystt, o které se dříve myslelo, že je po vypálení Protossy již neobnovitelná. Zergové si nyní jen přejí na ní v míru žít a rozvíjet nový život. Ale když agenti Dominia - neústupný mariňák, nepředvídatelný reaper, idealistický xenobiolog, bývalý ghost a záhadný protosský vědec - dorazí na planetu, aby ji prozkoumali, mají podezření, že ne všichni zdejší zergové se Zagarou sdílejí sen o harmonickém ráji. Gystt skrývá temná tajemství, která kdyby se vypustila, mohla by pro celý vesmír znamenat katastrofu.

 

Již nyní si můžete StarCraft: Evolution předobjednat například v britském obchodě Book Depository, kde mají knížku v nabídce za necelých 600 Kč.

Obsahový patch 3.2 dnes na Battle.netu (vč. tří misí Nova Covert Ops)

30.03.2016 | 00:34 - Jata

V rámci pravidelné údržby serverů bude dnes mezi 3. a 7. hodinou ranní nasazen nový patch 3.2. Jeho hlavním obsahem jsou první tři mise ze série Nova Covert Ops. Patch také obsahuje novou kooperativní misi Chain of Ascension. Další novinkou v patchi jsou nové vrcholy trofejí, které hráči získávají za výhry v automatických turnajích. Vývojáři dále zrychlili načítání misí v rámci Legacy of the Void kampaně, kooperativního režimu i nových Nova Covert Ops. Patch 3.2.0 samozřejmě obsahuje spoustu oprav chyb, které se vyskytovaly jak všeobecně ve hře, tak v kampaních/kooperativních misích či v uživatelském rozhraní. Kompletní seznam najdete v článku na oficiálním webu hry.

První balíček misí z Nova Covert Ops vyjde za dva týdny

16.03.2016 | 14:10 - Jata

Na posledním BlizzConu představil Blizzard svůj plán vydat sérii mission packů s názvem Nova Covert Ops. Tato příběhová kampaň o 9 misích vyprávějící příběh ghosta Novy Terry bude postupně vydána ve formě tří mission packů. První z nich vyjde již za dva týdny – 30. března 2016, oznámil dnes Blizzard. Standardní cena je € 7,49.

 

Již v prosince byl zahájen předprodej balíčku obsahujícího celou sérii (tj. tři mission packy) za cenu dvou. Součástí bundlu je i speciální skin pro ghosty ve hře. Objednají-li si hráči bundle ještě před vydáním prvního mission packu, získají navíc i herní portrét Novy. Balíček je dostupný v Battle.net obchodu za cenu €14,99.

 

Zbývající dva mission packy by měly být vydány nejpozději do 1. prosince 2016.

 

Zdroj: eu.battle.net - 1, 2, 3 | Komentáře [2]

Legacy of the Void je live!

10.11.2015 | 14:41 - Jata

S 50minutovým zpožděním způsobeným blíže nespecifikovanými technickými potížemi bylo dnes po půlnoci na evropských Battle.net serverech zpřístupněno Legacy of the Void. Všichni, kdo měli v té době již předobjednáno přes Battle.net, případně měli herní kód z fyzické verze, tak mohli ozkoušet novinky jako kooperativní mise, Archon mód či nové multiplayerové jednotky. Největším tahákem ale byl závěr trilogie StarCraftu II a také dokončení dějové linky v podobě singleplayerové kampaně. Ta dovypráví příběh, který začal již před sedmnácti lety.

 

Následují oficiální patch notes:

 • Buďte svědky závěru trilogie StarCraft II
  • Chopte se velení Protossů a zachraňte galaxii v průběhu 19 úžasných misí, které se odehrávají na několika světech.
  • Převezměte kontrolu nad starodávnou protosskou lodí Spear of Adun a sesílejte z ní devastující údery přímo na bojiště.
  • Prozkoumejte nové tajemné planety obsahující osm nových, bohatých tilesetů.
  • Až dokončíte kampaň Legacy of the Void, vrhněte se "Do prázdnoty" (Into the Void), epilogu o 3 misích, v němž se dozvíte rozuzlení příběhů Jima Raynora, Sarah Kerrigan a Artanise a vyvrcholení celého epického příběhu, který započal v původním StarCraftu.
 • Soutěžte v multiplayeru StarCraftu II
  • Přidali jsme 6 nových jednotek napříč všemi třemi rasami.
  • Několik existujících jednotek jak z Wings of Liberty, tak z Heart of the Swarm bylo doplněno o nové schopnosti či nová vylepšení.
  • Rozdejte si to na 10 nových multiplayerových mapách, další přijdou s každou novou sezónou na žebříčku.
 • Nový herní režim: Kooperativní mise
  • Zahrajte si společně se svým kamarádem nebo se nechte zpárovat s hráčem vaší herní úrovně.
  • Každý z vás si vybere jednoho z legendárních velitelů StarCraftu, který ovlivní vaše možnosti armády.
  • Společně zažijete misi ve stylu kampaní, pro výhru musíte ale splnit různé úkoly.
  • Za splnění misí získáte zkušenosti, které jsou potřeba pro postup vašeho velitele na další úroveň.
  • Jak váš velitele postupuje na další úrovně, odemykají se mu nové mocné schopnosti, ty staré získávají zase na síle.
 • Nový multiplayerový režim: Archon mód
  • Dva hráči společně ovládají jednu základnu.
  • Hrajte na novém úrovni soutěžení, díky možnosti se soustředit každý na jinou věc můžete vyzkoušet mnohem složitější strategie.
  • Soutěžte na hodnoceném žebříčků, můžete to dotáhnout až do Grandmaster ligy!
 • Staňte se šampionem StarCraftu II v denních Automatických turnajích
  • Přihlaste se do turnajů a zažijte soutěžní požitek StarCraftu II.
  • Turnaje se konají každé dvě hodiny během dne a hry v nich se počítají do vašeho 1v1 ranku a pořadí v lize.
  • Přes týden soutěžte ve 3kolových turnajích, o víkendu se pak konají 6kolové turnaje.
  • Získávejte trofeje, kterými si můžete zaplnit vaši výstavku a ukazovat se tak před kamarády.
 • A mnohem více.
  • Maximální úroveň byla zvýšena na 150 (15 nových úrovní pro každou rasu), stejně tak byly přidány nové achievementy a odměny.
  • Taktická a naskriptovaná A.I. byla upravena, aby využívala nové multiplayerové možnosti Legacy of the Void.
  • Noví hráči se můžou hru naučit skrze aktualizované tutoriály, které je provedou všemi rasami.
  • Multiplayerové trénovací mise byly aktualizovány, aby odpovídaly změnám v Legacy of the Void.
  • Při nastavování shromaždišť se nyní objevuje potvrzovací kurz podle rasy.
  • Na minimapě se nyní ukazují zničitelné skály a věže Xel'Nagů.
 • Legacy of the Void obsahuje všechny úžasné nové prvky nadávno přidané v patchích 3.0 a 3.0.3 včetně zdarma dostupné prologové kampaně "Whisper of Oblivion", kompletně předělaného uživatelského rozhraní, upraveného chatovacího systému, aktualizovaného Arcade, regionálních herních serverů, nových prvků v SC2 editoru a dalšího!

BlizzCon: Multiplayer StarCraftu II

07.11.2015 | 04:01 - Jata

Některé z chystaných změn již David Kim naznačil v prvním panelu o budoucnosti StarCraftu. Dalších podrobností jsme se dočkali v druhém panelu s vývojáři hry věnovaném pouze multiplayeru.

 

David Kim hned na začátku připomněl, že StarCraft je obecně vnímán jako vysoce kompetitivní hra, a tak se vývojáři snaží hru zpřístupnit i obyčejným hráčům, kteří hraním netráví tolik času jako profesionální hráči, skrze nové herní režimy (Archon či kooperativní). Nicméně všechny změny se hlavně týkají nejdůležitějšího 1v1 multiplayeru.

 

Tým si stanovil pět hlavních cílů: více akce, rychlejší tempo, vybalancovat potřebu mikrování u všech ras, mít více druhů mikrování, provést redesign některých hlavních mechanismů.

 

Více akce — stěžejní pilíř pro podpoření bojů, harassu a útoku bez ohledu na aktuální složení hráčovy armády. => Nová protosská jednotka Adept je dostupná již ve velmi rané fázi zápasu.

Rychlejší tempo — odstranit ty části hry, během kterých má hráč malé množství šancí prokázat svou zdatnost. => Změna počtu dělníků při startu hry zvýšena v LotV z 6 na 12.

Mikrování — snížit důležitost velikosti armády a podpořit její častější a efektivnější zapojení do akce. => Přidány další možnosti různě mikrovat u všech tří ras.

Redesign hlavních mechanismů — vylepšit herní ekonomiku, rasové makro mechanismy a all-in strategie.

 

Během celého panelu neustále všichni z týmu zdůrazňovali, jak velký podíl na vývoji měla herní komunita a díky ní je nyní Legacy of the Void v lepším stavu, než všichni doufali. Komunita byla zapojena do interních diskuzí o problémech, vývojáři se snažili o obousměrnou komunikaci a také uspořádali několik komunitních summitů, kde se o problémech dále diskutovalo. Díky této spolupráci došlo ke změnám u Disruptora a například z terranského Liberatora se stala podle vývojářů jedna z moměntálně nejzajímavějších jednotek ve hře.

 

Jak již bylo řečeno během prvního panelu, při vylepšování žebříčku měli na paměti vývojáři hlavně nutnost zvýšit přesnost a transparentnost celého systému. Rozdělení na ligy sice dobře rozliší mezi úrovní hráče, ale problém je již s porovnáním hráčů ve stejné lize a jiné divizi, jelikož do divizí jsou hráči rozdělování náhodně, a tak jejich pořadí v divizi nelze dobře porovnávat. Dalším problémem je velká rozličnost úrovně hráčů v bronzové lize, hráči se pak dlouho neposouvají do vyšších lig.

 

Tým tak přišel s několika změnami. Rozhodli se sloučit Grandmaster a Master ligy do jedné, v níž prvních 200 hráčů je považováno za Grandmastery, avšak nesmí usnout na vavřínech, jelikož je může kdokoliv z jejich pozice odspodu sesadit. Každá z ostatních lig (bronz až platina) bude rozdělena na 10 divizí podle úrovně skillu hráče. Zmenšit by se měla velikost bronzové ligy, aby hráči mohli snáze postoupit do vyšší ligy a viděli tak svůj postup.

BlizzCon: Budoucnost StarCraftu II

07.11.2015 | 01:24 - Jata

První letošním panelem s vývojářským týmem StarCraftu II byl ten o budoucnosti StarCraftu II po vydání Legacy of the Void. V příštím roce se můžeme těšit nejen na nových singleplayerových, ale i multiplayerový obsah, některý bude zdarma, jiný bude placený. Většina z věcí, které byl představeny, ale ještě není ve finální podobě, a tak může ještě dojít ke změnám.

 

Mikro obsah

Již brzy by se do hry měly dostat nové skiny jednotek pro multiplayer a také nové zvukové balíčky, během panelu vývojáři ukázali například některé hlášky v podání Abathur. Vylepšení se dočká také Arcade, a to nejen v podobě lepšího uživatelského rozhraní a častějších soutěžích. Mělo by konečně dojít k možnosti zpoplatnit obsah. "Marketplace", jak se tento model původně nazýval, když jej Blizzard v roce 2008 představil na BlizzConu, bude zpočátku vyzkoušen na menší skupině vybraných autorů, kteří nabízejí kvalitní obsah (módy či mapy) a budou tak moct zpoplatit svůj obsah. Pokud se toto osvědčí, bude skupina autorů postupně rozšiřována. Zatím se nepředpokládá rozšíření na systém otevřeného "app storu".

 

Mission packy

Pro fanoušky příběhové linky StarCraftu budou v roce 2016 vydány příběhové mission packy. Nova Covert Ops je série 9 příběhových misí, které se odehrávají několik let po událostech v Legacy of the Void. Terranské dominium, které vede císař Valerian, se snaží zotavit z občanské války a bojů se Zergy. Příběh se točí kolem Novy, ghosta, který se zapletl s terranskou separatistickou skupinou "Obránci lidí" (Defenders of Men). Nova bude v těchto misích stejně ovladatelná jako například Kerrigan v kampani Heart of the Swarm. Navíc jí budou hráči moc měnit výbavu, která může výrazně ovlivnit hraní mise, a umožní tak hráčům si misi zahrát několikrát, pokaždé s trochu jinou taktikou.

 

První tři mise by měly být vydány na jaře 2016. Přesné datum a cena budou odhaleny později.

 

Multiplayer

Multiplayeru se sice bude věnovat zvláštní panel, ale již během tohoto David Kim představil obecně některé z plánů, které by vývojáři rádi po vydání LotV realizovali. Zejména jde o vylepšování žebříčku, automatické turnaje a celkové balancování hry.

 

Na žebříčku by rád Kimův tým zvýšil přesnost a transparentnost celého systému. Oddělit by se také měl MMR (matchmaking ranking) pro jednotlivé rasy a případně i pro rankované/nerankované zápasy. Avšak zde by mohl nastat problém s malým poolem pro výběr protihráčů, což by mělo za následek delší čekání. Dále by se také měly rozšířit automatické turnaje o turnaje v Archon módu a 2v2 turnaje, případně i o "soukromé" turnaje. Změny budou i v balancování, vývojáři se nebojí v případě potřeby provádět i velké změny, kterým se doposud vyhýbali. Nevylučují ani přidání zcela nových jednotek, bude-li to dávat smysl, například pro oživení hry po nějakém čase.

 

Kooperativní mise

Nový kooperativní režim (dříve nazývaný Allied Commanders), jenž je součástí Legacy of the Void, bude i po vydání dále rozšiřován, ať už v podobě nových velitelů či dalších kooperativních misích. Prvním velitelem, který přibude, je protoss Karax. Bude mít schopnost hromadného Chrono Boostu, který funguje na všechny stavby a to i spojencovy. Druhou schopností je Purifier Beam se skutečně ničivým účinkem.

 

  

BlizzCon: Zahajovací ceremoniál BlizzConu

07.11.2015 | 00:10 - Jata

Halu D anaheimského výstaviště i letos zaplnili fanoušci Blizzardu, aby během zahajovacího ceremoniálu zjistili, co všechno se pro ně v nadcházejících měsících/letech chystá a co nového si budou moct přímo v místě konání osahat.

 

Hned na začátku přišel na řadu StarCraft a ve videu lidé z Blizzardu vzpomínali, jak se z "orků ve vesmíru" stal národní sport v Koreji. Poté se ke slovu dostal Mike Morhaime, prezident a CEO Blizzardu, který přivítal fanoušky a neopomněl připomenout celou Blizzardí komunita, které je tak důležitá a bez které by to všechno nebylo možné. Podělil se také o informaci, že i svou manželku zná díky Blizzardu a jejich jednoroční dcera už byla na několik eSport akcích. Následně zrekapituloval uplynulý rok od posledního BlizzConu, ať už to jsou nově spuštěné hry, velké obsahové patche či další uzavřené beta testy. Hned poté následoval trailer na Legacy of the Void, do jehož vydání zbývají pouze 4 dny.

Po tomto traileru Mike oznámil, že v podpoře hry budou pokračovat i po vydání, například vydáním mission packů. Tím prvním bude Nova Covert Ops, sada 9 příběhových misích o Nově. První část se třemi misemi bude vydána na jaře 2016.

Další velkou událostí zahájení byla exkluzivní světová premiéra traileru na chystaný film Warcraft v režii Duncana Jonese, kterého na pódium spolu s hlavními herci Mike pozval, aby trailer uvedli.

 

Následně se slova ujal Dustin Browder, který představil novinky pro Heroes of the Storm – nový battleground, nový režim Aréna a nové hrdiny. Tím nejzajímavějším je Cho'Gall, hrdina, kterého ovládají dva hráči. Cho'Gall ale nebude možné koupit ani za zlato, ani za reálné peníze. Dostanou ho pouze návštěvníci BlizzConu (i ti s virtuálním lístkem) a pár šťastlivců na battle.netu. Ostatní jej můžou získat v questu, v němž je vyžadováno, aby hráli ve dvojici s někým, kdo tohoto hrdinu má, a společně vyhráli aspoň 2 hry. [ Heroes of the Storm BlizzCon 2015 video }

 

Další hrou na řadě bylo Hearthstone. Pro něj byl oznámen přídavek The League of Explorers, který vyjde již příští čtvrtek, tj. 12. listopadu 2015. [ Trailer k The League of Explorers ]

 

Jeff Kaplan pak pro Overwatch oznámil tři nové hrdiny a novou mapu. Blizzard také představil krabicovou verzi hry, která nese název Origins Edition, bude obsahovat 5 skinů pro hrdiny a další bonusový digitální obsah do ostatních her Blizzardu. Tato edice bude dostupná nejen na PC/Mac, ale i na konzole Xbox One a PS4. V prodeji bude i klasická sběratelská edice s postavičkou a soundtrackem  [ Overwatch gameplay trailer ] [ Představení bonusů Overwatch Origins Edition ]

 

O závěr zahájení se postaral Chris Metzen, který po sáhodlouhém hypování představil cinematic trailer pro nejnovější datadisku World of Warcraft: Legions.


Copyright © 2007-2020 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.