StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Christie Golden o třetím díle trilogie The Dark Templar: Twilight

Jaký máte pocit z toho, že se World of Warcraft: Arthas dostal do žebříčku nejprodávanějších knih v New York Times?

Oh, jsem velmi, velmi nadšená. Profesionálně se psaní věnuji již 18 let a mám za sebou 34 knížek a toto je poprvé, co jsem se do žebříčku nejprodávanějších knih dostala. Je to obzvlášť hodnotné, protože už mám s Blizzardem tak dlouho dobrý vztah a toto je pro ně také poprvé, co se do žebříčku dostali. Takže jsme byli vážně hodně nadšení, jelikož se jednalo o projekt, který nám všem přirostl k srdci. A je velmi vzrušující vidět, jak si to čtenáři perfektně užili.

Rád bych hovořil o StarCraft: The Dark Templar, Twilight. Někteří členové komunity nám poslali pár otázek, na než by rádi od vás slyšeli odpověď. Odhalí Twilight novou protosskou kulturu a strukturu vlády vzniklou na Shakurasu; a také nynější propojení mezi Temnými Templáři a Templáři?

Zaručeně navštívíte některé scény zasazené na Shakurasu a také se dozvíte něco ze života některých velkých hráčů. Dala jsem tam scénu, o níž jsem se rozhodla, že v ní chci předvést některé z významnějších hráčů, fakt jsem si to užila. Takže jo, myslím, že se na to čtenáři mohou už těšit.

Mají v tomto příběhu nějaké přední role i Hierarch Artanis a Exekutorka Selendis?


Ano, mají. Určitě. Selendis je ale jedna z novějších postav. Objevila se později a když jsem o ní psala, byla to vážně zábava. Obzvlášť mě bavilo porovnávat ji a zobrazit kontrasty s Rosemary, což je další velmi silný ženský charakter, ale silný úplně jiným způsobem.

Co přesně to bylo za stvoření, která se nalezla v kádích v jeskyni na Aiuru?


No, hodně lidí si určitě vzpomene na easter egg v jedné z her. Pokusím se toho moc neodhalit, protože přijde hrozně moc cool věcí, na které lidé narazí při hraní hry. Myslím si, že si to lidé mohou přečíst a vydedukovat své vlastní závěry a doufejme, že díky těm závěrům, jež si vytvořili, budou mít oči stále na šťopkách.

Takže si budou říkat: "Aha, to bylo i v knížce!"

Domnívám se, že to ve hře zmíní. Neměla jsem příležitost si prohlédnout vše, co ve hře je. Takže znám pár věcí, které se objeví, ale neznám určitě všechno. Takže jsem stejně natěšená na to, co přijde, jako kdokoliv jiný.

Objevíme v Twilight nějaké příběhy na pozadí vedoucí k Tidings of Doom, nebo varování, která přinesl Zeratul Jimu Raynorovi? Nebo tu scénu v knize máte i zachycenou?

Myslím si, že uvidíte něco, co k tomu vede, ale neuvidíte nic, co by vás donutilo říct: "Ó, aha!". Ještě se toho určitě můžeme hodně dozvědět, ale hlavně uvidíme Zeratula. Miluju o něm psát. Fakt to miluju. Je to pro něj jakási nová kapitola, i ve hře. Takže dopředu toho moc vědět nebudete.

Když je teď Rosemary na Shakurasu, dozvíme se snad něco o osudu lodi Xel'Nagů, s níž Temní Templáři odletěli, když byli vyhnáni z planety Aiur, a všechna její tajemství?

V druhé knize, Shadow Hunters, jsme... každá knížka se tak nějak zaměřuje na nějakého protosského hrdinu. A tím, na nějž se v Twilight zaměřujeme, je Tassadar. Takže si nemyslim, že by toho bylo odhaleno až tolik nového. Mám dojem, že Adunův příběh byl dostatečně pokryt v Shadow Hunters.

Odhalíte pomocí flashbacků více detailů ohledně sedmi Temných Templářů, zločinců, mezi něž patří i Archon Ulrezaj? Domnívám se, že Temní Templáři na Shakurasu jsou ohledně jeho minulosti dobře informovaní.


O Ulrezajově historii se asi něco více dozvíte a snad to bude i pěkná zápletka, o niž jste neměli tušení.

V Shadow Hunters Jake a Rosemary uprchli z Aiuru skrze stejnou Warp Gate, kterou Raynor a Fenix předtím několik let bránili, aby umožnili Templářům uniknout zergské invazi. Nicméně zůstal tam někdo, kdo by zajistil, že bude Warp Gate deaktivována, nebo ji bude využívat některá z těch frakcí pronásledující Jakea / Zamary?

Myslím, že jedna z věcí, pro kterou jsou Protossové známi, je jejich ochota se obětovat pro vyšší dobrou. To je vše, co řeknu.

StarCraft manuál z roku 1998, říkal, že o Adunově smrti nejsou žádné záznamy. Jsou v Twilightu nějaká vodítka ohledně jeho pobytu? Mám svá vlastní podezření.

Jak už jsem řekla, Adunův příběh byl již popsán v Shadow Hunters. V této knížce se zaměřujeme hlavně na Tassadara.

Četl jsem StarCraft: Frontline manga. A bylo tam zajímavé pojetí představení bratra Nubase, jehož vědomí překročilo stav hmoty a smrti. V našem předchozím rozhovoru, ohledně první knihy: First Born, jsem se vás ptal na Tassadar. Objeví se Tassadar v podobě ducha (jako Obi-Wan Kenobi) nebo skrze vložené vzpomínky Zamary? Je-li tomu tak, na co Chris Metzen odkazoval pojmem: "Twilight Messiah"?

Vážně nemůžu jít až takhle do detailů, ale řekla bych, že zjistíte, co pojem Twilight Messiah je a co znamená a ke komu by se mohl vztahovat.

Proč by neměli fanoušci vynechat trilogii StarCraft: The Dark Templar, někteří si knížku ještě nekoupili, protože si možná myslí, že se moc netýká příběhu nebo tak něco.

Rozhodně se to týká příběhu a ve skutečnosti, když jsem psala, pořád jsem dostávala instrukce: "Udělej tohle, tohle nedělej." a bylo vynaloženo maximální úsilí, aby se to tak nějak udrželo ve shodě se způsobem, kterým se hra vyvíjí, takže tam určitě je hodně šťavnatých lahůdek, které jsou - neřekla bych ani tak spoilery, ale určitě to jsou menší špetky věcí, které přijdou. Takže je to určitě - jako všechno, co dělá Blizzard, všechno je to předem naplánováno.

Víme, že Khaz byl hlavní vůdce, který naučil Protossy, jak se stát templáři, ale už nevíme, kdo naučil Temné Templáře pohlcovat Void energii.

Temní Templáři byli celou tu dobu na své vlastní odysee a dohoníme je v tomto styčném bodě jejich historie a určitě je zde několik věcí, které se dozvíme, o tom co dělali, ale myslím si, že je to opředeno z velké části záhadami a možná by to bylo téma pro další knihu. Kdo ví.

Dozvíme se víc o tom, co celá ta léta dělal Zeratul?

Ano. Setkáme se se Zeratulem a zjistíme, co dělal a co, snad, bude dělat nadále. Nemůžu toho víc říct, ale je zde zajisté aktivní a důležitý charakter. Není tam jenom na okrasu.

Navštíví Jake / Zamara svět, ve kterém našel Zeratul vzorky Hybridů?

Ohledně tohoto jsme se vydali novým směrem. Myslím, že už jsme se tomu věnovali hodně. Ale určitě zde bude nějaké další pokračování. Ale už se tady velmi blížíme k uzavření dějové linky. A rádi bychom se zaměřili na dodělání některých věcí, které jsme začali.

Ještě něco, na co jsme se nezeptali, a chtěla byste říct fanouškům, co ještě v Twilight najdou? (a co Blizzard dovolil)

Ke konci je taková scéna, z níž je patrné, kam Zeratul směřuje. A taky je tam milá zápletka ohledně toho, co jsem psala v první knize - měl by to být hezký menší přínos pro ty velmi otrlé pozorovatele.

 

Zdroj: http://starcraft.incgamers.com/blog/comments/starcraft-the-dark-templar-twilight-video-interview/

Copyright © 2007-2020 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.