StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Press » Vývojáři hovoří o SC2

Takže o čem všem je Battle.net a čím se odlišuje?

 

Nový Battle.net bude oproti současné verzi značně revoluční, ale stále má Blizzard v záměru tento zážitek poskytovat zdarma každému, kdo si koupí StarCraft II nebo jakékoliv budoucí hry využívající Battle.net. Jeden z nápadů, který tak různě prodiskutovávali, jsou mikroplatby. Což znamená, že služba jako taková je zdarma, ale další přidané služby jako zahájení vlastního turnaje, ligy nebo tak podobně by stálo menší finanční obnos.

 

"Samozřejmě jsme o těchto věcech diskutovali, ale zatím jsme nic nerozhodli," potvrdil nám Browder a dodal k současnému Battle.netu: "Utratili jsme na Battle.netu mnoho peněz, takže potřebujeme nějaký způsob jak ho udržovat dál," pokračuje, "ale nynější model nezahrnuje reklamy."

 

Rob Pardo dodal: "Fakt hodně z toho je zdarma co se týká obav Evropy a Ameriky, u Asie je to trochu jiné, jak se tam věci dělají, ale určitě budou některé placené prvky." Jako příklad uvedl WoW, kde se "další přidané služby" jako přesun serverů platí, ale "i tak si můžete užít plnohodnotný požitek z Battle.netu se všemi prvky pouhou koupí krabicové verze."

 

Týmy StarCraftu II a Battle.netu chtějí z Battle.netu udělat víc než jen místo setkání. Chris Sigaty řekl: "Rozhodně jsme společnost, která si je naprosto vědoma technologií a dalších věcí, a všichni jsme se zapojili do těch událostí, které se stali od dob Warcraftu III, takže nás najdete na Facebooku, Myspace a na všech různých sociálních sítí." Ukázal také na herně specifické sítě jako Stream a Rupture stejně jako na další "místa, která se pokouší dát hráče dohromady," ale poukázal na to, že se zajímají o celé široké spektrum.

 

"V jádru se chceme ujisti, že lidi dostanou smysluplnou hru a zahrají si proti lidem na stejné dovedností úrovni a proto se pobaví."

 

"Náš cíl je toho dosáhnout ještě lépe než v minulosti a v podstatě propojit hráče z toho důvodu, že je sociální stránka tak důležitá," řekl Sigaty.

 

Jako příklad můžeme uvést současná fóra Battle.netu, která jsou právě jedinou tou sociální stránkou sítě, ale Blizzard má plány toho dosáhnout přímo z vnitřku samotné hry aniž by člověk musel opustit hru a otevřít okno prohlížeče. "Zda-li to bude dostupné přímo při startu Battle.netu, to je něco, co zatím netuším," dodal Sigaty.

 

Jak bude integrována komunita map-makerů?

 

Se sociální stránkou hraní je také spojena komunita tvůrců map, která se v průběhu let pěkně rozrostla, počínaje klasickým WarCraftem II, vylepšeným StarCraftem pokračujíc a WarCraftem III konče. Nový editor map ve StarCraftu II nabídne úplně všechno. Hráči si dokonce budou moct udělat plnorozsahovou kampani se Story Modem za pomoci všech prvků, jež má Blizzard k dispozici. "Neříkám, že by to snad nebylo naprosto komplikované," říká Browder, "je to extrémně těžké, ale je to možné." Nejsou potřeba ani herní módy, všechno je možné pomocí editoru.

 

Udělat vlastní hraní jako DotA nebo jakékoliv budoucí uživatelské mapy pro StarCraft II bude také snazší. "Už jsme toho pro vlastní mapy udělali všehovšudy hodně, takže by se mohly stát ještě populárnější díky jednodušší obsluze než ve Waru 3," řekl Sigaty, čímž poukázal na horlivé autory pro WarCraft 3. "Data map jsou nyní konfigurována lépe, aby hned po vypuštění mohly do žebříčků."

 

Připojit se k již probíhající hře nebude při vydání možné, ale "máme už delší dobu plány něco v tom smyslu udělat," vysvětluje Sigaty. "Nápad připojení se a dívání na herní typy, které vás zajímají, ať už z hlediska pozorovatelského nebo když se chcete zúčastnit, ale ještě si něco předtím vyzkoušet."

 

"Na editor misí jsme opravdu pyšní," řekl Pardo. "Také chceme odvést lepší práci na podpoře na battle.netu. Jako vyhledávání vlastních her," což by dovolilo hráčům si zahrát konkrétní typ vlastního hraní.

 

"Opravdu chceme podporovat mapmakery a chceme ukázat, které mapy jsou populární," zakončil.

 

Konkrétně mapy jako DotA budou pravděpodobně k dispozici velmi krátce po vypuštění, jelikož hra už stejně jako WarCraft III má podporu hrdinů, i když je multiplayerová hra nepoužívá.

 

Máte nějaké konkrétní plány s příběhem singleplayeru?

 

Když Blizzard začal pracovat na příběhu hry, neměl žádný konkrétní plán. Browder řekl, že "určitě měli nápady, kde by se to mělo odehrávat," a jako easter egg na StarCraft: Brood War přidal Blizzard mapu nazvanou Dark Origins. "Chtěli jsme nastínit, jaká by byla další kapitola příběhu. Ale ještě nemáme všechno sepsáno."

 

Trochu nám osvětlil proces vytváření příběhu pro StarCraft II: "Oprášili jsme starý materiály a řekl si, tady jsme byli a tady jsme měli v plánu být."

 

"A pak jsme pokračovali jako s cihlami," a "začali mluvit 'ok, jakých okamžiků chcem dosáhnout, kde jsou ty velký věci, co chceme vidět, jaké jsou naše hlavní postavy' a pak jsme se do toho všichni dali a odtud vytvořili celý děj."

 

Když se někdo Browdera zeptal, zda-li se takové slavné postavy jako Nova (ze zrušeného StarCraft: Ghost) nebo Michael Liberty (charakter z knížky StarCraft) objeví v singleplayeru, řekl s obrovským úsměvem "že zde taková šance je".

 

Je singleplayer svým způsobem přípravou pro multiplayer?

 

StarCraft II bude vydán, jak bylo oznámeno na BlizzConu 2008, ve třech částech. Singleplayerové kampaně se od multiplayeru budou velmi lišit, ať už počtem jednotek nebo prvky, které byly z balančních důvodů z multiplayeru vyřazeny.

 

"Nedíváme se na singleplayer jako cvičiště pro multiplayer, protože požadavky na soutěžního hráče jsou různé," říká Sigaty a vysvětluje, že singleplayerové mise budou mnohem složitější než multiplayerové hry, kde se "jenom" potřebujete zbavit protivníků.

 

Místo toho má StarCraft II "několik jiných věcí pro singleplayer." Bude mít "nahrané tutoriály, které ukáží hráčům rozmanité kousky funkčnosti, na níž se mohou vždycky odkázat," a "také něco, co nazýváme Challenges (Výzvy), které jsou pro StarCraft II nové, v podstatě se jedná o velmi specifické situace, které umožní hráčům se připravit na různé druhy věcí, o nichž byste při hraní multiplayeru mohli přemýšlet."

 

Tyto Výzvy zahrnují od jednoduchých úkolů jako efektivní těžba surovin, až po ty pokročilejší, jako vyhledávání vhodných counterů a "mikrování". Neuvidíme je ale před vydáním hry, jelikož to je "součást vydaného produktu a není určena pro účely bety."

 

Bude StarCraft II dostupný na konzolách a lze ho hrát přes LAN?

 

Ohledně hraní přes místní sítě (LAN) jsme dostali trochu odlišné odpovědi, kdy jak Dustin, tak Sigaty, řekli, že to stále prodiskutovávají, ale ať tak nebo onak, Pardo okamžitě věděl: "Nemáme vůbec v plánu podporovat LAN," řekl. Jediný dostupný multiplayer bude tak možný přes Battle.net.

 

Ve věci konzol, vypadá to bledě pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet RTS i na něčem jiném než na PC. Zeptali jsme se, jak je velká šance, že uvidíme SC2 na konzolách a Pardo jednoduše odpověděl: "Nulová."

 

Blizzard se snaží přiblížit každou hru a vidět, pro jakou platformu by měla být. "Dle našeho názoru se prostě necítíme, že bychom chtěli na konzole dát nějakou RTS hru, kterou jsme vytvořili."

 

"V minulosti jsme se o to pokoušeli, vlastně jsme zkoušeli i původní StarCraft na Nintendo 64. Funguje, je to hratelné, je to jiný hratelností zážitek než na PC a my vážně nechceme, aby to bylo až tak jiné."

 

Zdroj: http://www.incgamers.com/Interviews/190/StarCraftIIDevelopersInterviewed

Copyright © 2007-2020 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.