StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

PALUBA HYPERIONU

StarCraft II: Wings of Liberty

S každou klíčovou událostí v singleplayerové kampani StarCraft II: Wings of Libety vám různé postavy umožní přístup ke koupi jednotek a vylepšení. Tato jedinečná rozšíření mohou být nalezena ve Zbrojnici, Kantýně a Laboratoři na palubě Hyperionu. Každá z těchto lokalit poskytuje svou vlastní jedinečnou sadu herních možností, jako je najímání specializovaných žoldáků či nakupování technologií, budov a vylepšení jednotek.

 

 

 

 

ZBROJNICE

 

Rory Swann to celé řídí ve Zbrojnici a stále pracuje na nových technologiích, které se vám budou v průběhu terranské kampaně zpřístupňovat. Jakmile vyděláte dostatek kreditů dokončováním misí, budete si moct koupit široké spektrum vylepšení, která posílí vaši základnu, pěchotu, vozidla a mnoho dalšího. Každá věc má k dispozici dvě možnosti vylepšení, a pokud našetříte dostatek kreditů, budete si moct koupit obojí.

 

Tady je malá ochutnávka toho, jak ta vylepšení ve Zbrojnici mohou vypadat pro pěchotu.

 

Marine (Mariňák)

 • Stimpack (Stimulanty): Zvyšuje mariňákům útok a rychlost pohybu za cenu sníženého zdraví.
 • Combat Shield (Bojový štít): Zvyšuje celkové zdraví mariňáků.

 

Medic (Medik)

 • Advanced Medic Facilities (Pokročilejší lékařská zařízení): Odstraňuje požadavek na připojení Tech Lab (Technické laboratoře) ke Kasárnám pro výcvik Mediků.
 • Stabilizer Med Packs (Stabilizační Medpacky): Umožní Medikům léčit rychleji za použití méně energie.

 

Firebat

 • Incinerator Gauntlets (Rukavice "Spalovač"): Dává Firebatovi širší útok plamenem, nicméně zůstává stejná intenzita jako předtím.
 • Juggernaut Plating (Přídavné pancéřování): Zvyšuje Firebatovo brnění vyztužením helmy a brnění na hrudníku.

 


 

 

 

KANTÝNA

 

S dostatkem kreditů můžete své řady posílit nákupem námezdních vojáků. K obrazovce s žoldáky se dostanete přes rozhovor s Graven Hill v Kantýně mezi misemi. Jakmile si takového žoldáka najmete, můžete ho používat jako bojí zocelenou jednotku za cenu herních surovin v Merc Compound (Základna žoldáků) během misí. V závislosti na množství závazků, které uzavřete, si budete moct namíchat a vybrat kombinaci ze všech svých dostupných žoldákům, nicméně správná volba se ukáže až během boje. Každý žoldák má určitý cooldown před tím, než bude moct být zavolaný do akce další.

 

 

Když si chcete nějakého žoldáka najmout, dostanete se na speciální obrazovku, která zobrazuje dostupné jednotky. Kliknutí na jednotlivé dostupné žoldáky zobrazí dodatečné informace, včetně krátkého videa demonstrujícího jeho schopnosti. Zde je pár důležitých věcí, které budete při najímání zbraní na trhu chtít vědět:

 • Typ žoldáka: Na obrazovce žoldáků budete moct vidět, kteří žoldáci jsou vám v ten moment v kampani k dispozici.
 • Velikost skupiny: Žoldáci se člení na přednastavené velikosti skupiny; každá mise má limitován počet skupin, který může být přivolán během hraní.
 • Důležité údaje: Tyto informace o žoldákovi se zobrazují v panelu s přehledem o jednotce, což vám umožní si zjistit, kolik života a jaké další schopnosti každá jednotka má.
 • Cena: Každý žoldák má svou vlastní cenu. Tyto speciální jednotky nevyjdou zrovna levně, ale když budete správně odvádět svou práci, budete moct mít na své straně ty nejlepší z nejlepších.
 

 

LABORATOØ

 

Krátce po začátku kampaně se určitě seznámíte s Egonem Stetmannem, laboratorním technikem na palubě Hyperionu. S jeho pomocí, a za přispění vašeho pobíhání, získáte přístup k řadě důležitých zlepšení systémů zbraní a taktických schopností. K použití těchto vylepšení musíte získat výzkumné zergské/protosské body dokončováním bonusových cílů během jednotlivých misí kampaně. Jakmile našetříte dostatek těchto bodů, můžete je pouhým kliknutím na výzkumnou konzolu v Laboratoři využít k získání vylepšení budov, jednotek či taktiky. Během kampaně vás Stetmann bude informovat o věcech, které potřebuje k tomu, aby tato vylepšení vytvořil.

 

 

Zde je několik případů vylepšení, které během hraní kampaně můžete získat:

 • Shrike Turret (Věž Shrike; výzkum zergů): Vybaví všechny bunkry automatickou střeleckou věží.
 • Perdition Turret (Zkázonosná věž; výzkum zergů): Věž s plamenem, která se sama schovává, pokud je mimo boj.
 • Ultra-Capacitors (Pokročilé kondenzátory; výzkum protossů): Vylepšení zbraní v Armory a Engineering Bay zvyšují kromě poškození i rychlost útoku o 5 %.
 • Automated Refinery (Automatizovaná rafinérie; výzkum protossů): Rafinérie již pro těžbu plynu nepotřebují SCV.

 

 

 

KREDITY

 

Dokončováním úkolů, stejně jako bonusových postranních misí, nashromáždíte kredity, které se ukazují na obrazovkách Zbrojnice a Žoldáci. Jakmile těchto kreditů nakupíte dostatek, budete si moct najmout žoldáky a koupit jiné jednotky a vylepšení během kampaně StarCraftu II.

 

Je jen na vás, abyste co nejvíc z těchto možností poskytovaných Zbrojnicí, Kantýnou a Laboratoří využili. Budete-li své kredity užívat moudře, měla by každá mise skončit úspěšně.

 

 

Copyright © 2007-2020 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.