StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Rasy » Zerg


[ BUDOVY ] | [ JEDNOTKY ] | [ PLANETY ]
 
Zergové jsou naprosto odlišná rasa od Terranů a Protossů. Jsou složeni z mnoha různých tvorů, které se připojili k Roji skrze zemskou nákazu. Tyto příšery se velmi rychle a selektivně vyvinuly ve smrtelné a efektní zabijáky, aby mohly ještě více pomoci zergské rase k dosažení absolutní dominance. Zergové nepoužívají žádnou technologii na zbraně, štíty, nebo lodě. Namísto toho všechny tyto věci obstarávají skrze efektní biologickou adaptaci a plánovanou mutaci. Dokonce i zergské budovy jsou v podstatě specializované orgány s žijícím a rostoucím organismem zergského hnízda.

Když Zergové přišli do sektoru Koprulu poprvé, byli vázáni totální poslušností vůči kolektivnímu zergskému vědomí, známého jako Nadvědomí (Overmind). Nadvědomí řídilo veškeré akce zergských stvoření v Roji, což fungovalo skrze hierarchii nižších vědomí. Prvním a nejdůležitějším v tomto pořadí byly cerebrati. Každému z nich byla svěřena kontrola nad velkou částí Roje. Příkazy cerebratů byly poté rozděleny mezi Nadvládce (Overlords), kteří již kontrolovaly masy zergských příšer jak v hnízdech, tak na bojišti.

Ačkoliv bylo Nadvědomí hnáno kupředu touhou asimilovat pokročilou protosskou rasu, našlo užitečný, ale nevyvinutý materiál v lidství. Využitím mocné terranské psioničky, Sarah Kerriganové, vyvinulo Nadvědomí unikátní stvoření: Královnu čepelí (Queen of Blades). Když Protossové zničili Nadvědomí během aiurské invaze, zmanipulovala Královna čepelí Temného templáře, aby zničil přežívající cerebraty. A výsledkem byla její dominantní vláda nad Rojem.

 

This text will be replaced

Copyright © 2007-2020 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.