StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
skirmish » 17.02. 11:01
Starcraft 1 » 02.10. 21:24
Někdo na hraní? » 16.02. 15:40
Prosím, gatě nosím » 15.02. 15:45
  ladza kde stahnu prosim cestinu na st… »
Čeština volně ke stažení
David Nikdo nic. Tak si tu odpovím sá… »
StarCraft: Remastered dnes vydán
Nik Ahoj, zakoupila jsem si StarCraft… »
Aktuální známé problémy ve hře

BlizzCon: Multiplayer StarCraftu II

07.11.2015 | 04:01 - Jata

Některé z chystaných změn již David Kim naznačil v prvním panelu o budoucnosti StarCraftu. Dalších podrobností jsme se dočkali v druhém panelu s vývojáři hry věnovaném pouze multiplayeru.

 

David Kim hned na začátku připomněl, že StarCraft je obecně vnímán jako vysoce kompetitivní hra, a tak se vývojáři snaží hru zpřístupnit i obyčejným hráčům, kteří hraním netráví tolik času jako profesionální hráči, skrze nové herní režimy (Archon či kooperativní). Nicméně všechny změny se hlavně týkají nejdůležitějšího 1v1 multiplayeru.

 

Tým si stanovil pět hlavních cílů: více akce, rychlejší tempo, vybalancovat potřebu mikrování u všech ras, mít více druhů mikrování, provést redesign některých hlavních mechanismů.

 

Více akce — stěžejní pilíř pro podpoření bojů, harassu a útoku bez ohledu na aktuální složení hráčovy armády. => Nová protosská jednotka Adept je dostupná již ve velmi rané fázi zápasu.

Rychlejší tempo — odstranit ty části hry, během kterých má hráč malé množství šancí prokázat svou zdatnost. => Změna počtu dělníků při startu hry zvýšena v LotV z 6 na 12.

Mikrování — snížit důležitost velikosti armády a podpořit její častější a efektivnější zapojení do akce. => Přidány další možnosti různě mikrovat u všech tří ras.

Redesign hlavních mechanismů — vylepšit herní ekonomiku, rasové makro mechanismy a all-in strategie.

 

Během celého panelu neustále všichni z týmu zdůrazňovali, jak velký podíl na vývoji měla herní komunita a díky ní je nyní Legacy of the Void v lepším stavu, než všichni doufali. Komunita byla zapojena do interních diskuzí o problémech, vývojáři se snažili o obousměrnou komunikaci a také uspořádali několik komunitních summitů, kde se o problémech dále diskutovalo. Díky této spolupráci došlo ke změnám u Disruptora a například z terranského Liberatora se stala podle vývojářů jedna z moměntálně nejzajímavějších jednotek ve hře.

 

Jak již bylo řečeno během prvního panelu, při vylepšování žebříčku měli na paměti vývojáři hlavně nutnost zvýšit přesnost a transparentnost celého systému. Rozdělení na ligy sice dobře rozliší mezi úrovní hráče, ale problém je již s porovnáním hráčů ve stejné lize a jiné divizi, jelikož do divizí jsou hráči rozdělování náhodně, a tak jejich pořadí v divizi nelze dobře porovnávat. Dalším problémem je velká rozličnost úrovně hráčů v bronzové lize, hráči se pak dlouho neposouvají do vyšších lig.

 

Tým tak přišel s několika změnami. Rozhodli se sloučit Grandmaster a Master ligy do jedné, v níž prvních 200 hráčů je považováno za Grandmastery, avšak nesmí usnout na vavřínech, jelikož je může kdokoliv z jejich pozice odspodu sesadit. Každá z ostatních lig (bronz až platina) bude rozdělena na 10 divizí podle úrovně skillu hráče. Zmenšit by se měla velikost bronzové ligy, aby hráči mohli snáze postoupit do vyšší ligy a viděli tak svůj postup.

KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

 

Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.

 

Copyright © 2007-2020 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.