StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Game Info » FAQ (žebřícky a ligy)

 

1v1

Jakým způsobem se počítá, do jaké ligy budeme přiřazeni?

 

Během prvních několika zápasů (obvykle 10) vás spojíme s různě zkušenými hráči a zaznamenáme vaše výsledky - zda vyhrajete nebo prohrajete. Díky tomu jsme schopni určit jak dobrý jste, a na základě toho vás pak umístíme do ligy, o které si myslíme, že je odpovídající vaší úrovni hraní.


Na základě čeho se pohybujeme v žebříčku v rámci své divize? Například z 51. místa na 44.

 

Jednoduše hraním s ostatními hráči a vítězstvími. Ačkoliv je důležité připomenout, že v každém zápase můžete získat rozdílný počet bodů, a to na základě obtížnosti vašeho soupeře.

Příklad: Hráč A má poměr výher a proher 19-17 a je ve stříbrné lize na 35. místě, zatímco hráč B má poměr výher a proher 18-19, ale kvůli obtížnosti několika těchto zápasů (řekněme, že hrál proti hráčům ze zlaté ligy) buď dostal za výhru více bodů, nebo jich za prohru méně ztratil.


Na základě čeho se hráči v žebříčku propadnou? Například ze 44. místa na 51.

 

Jednoduše na základě prohraných zápasů. Vaše aktuální umístění se vztahuje na všechny ve vaší divizi v rámci ligy. Počet bodů, které ztratíte za zápas, je srovnatelný s tím, kolik bodů získáte, pokud vyhrajete. Pokud prohrajete s někým, kdo je umístěn výše než vy, měli byste ztratit méně bodů, než když prohrajete s někým, kdo je pod vámi.


Jak důležitou roli hraje favorizující ukazatel a jak tento efekt ovlivňuje body, které se rozdělí za vítězství nebo prohru?

 

Favorizující ukazatel vám dává představu, zda je protihráč, kterému čelíte, stejně zkušený jako vy, bude pro vás výzvou, extrémní výzvou, anebo výzvou nebude.

V současné době je v tomto mechanismu chyba, kdy na obrazovce se skóre se zobrazí špatná úroveň vás a vašeho soupeře. Na obrazovce při načítání se však zobrazuje údaj, kdo je favorizován, správně.

Můžete použít ukazatel favorizování k odhadnutí, kolik bodů pravděpodobně získáte nebo ztratíte po zápase v závislosti na výsledku.

       
Jaké ligy existují?

 

Měděná, bronzová, stříbrná, zlatá, platinová. V tomto pořadí. Také tu máme cvičnou ligu pro hráče, kteří začínají a v budoucnu budou možná vytvořeny ještě další zvláštní ligy jako je například pro liga jen pro zvané.


Jakým způsobem se hráč přesune z jedné divize do druhé v rámci stejné ligy? (například z páté divize stříbrné ligy do čtvrté divize stříbrné ligy).

 

Teoreticky by to jít nemělo. Měli jsme tu případy, kdy se to stalo, ale to je známý problém v aktuálním buildu bety a už jej prošetřujeme.


Udávají různě očíslované divize úroveň hráčů? Jsou například ve 4. divizi o trochu těžší hráče než v páté?

 

Ne. Divize jsou odděleny, abychom v každé měli patřičný počet lidí.


Jakým způsobem se hráč dostane z jedné ligy do druhé? (například ze stříbrné do zlaté)


Poté, co vás systém umístil do jedné z lig, pokračuje ve vyhodnocování vašich výkonů a určuje, do které ligy byste měl být umístěn v závislosti na těchto vyhodnoceních. Čas a četnost těchto vyhodnocení jsou skryty.


Jsou vytvářeny zápasy i mezi různými ligami? (například hráč ze zlaté ligy hraje hodnocený zápas proti hráči ze stříbrné ligy)

 

Ano, můžete se utkat i s hráči z rozdílných lig, abychom otestovali vaši úroveň. Proto se mějte ve střehu a v každém zápasu hrajte naplno.


Co jsou zač bonusové body a jak je získáváme?

 

Bonusové body (na některých místch v rozhraní nesprávně nazývané "Rested points") jsou body, které každý hráč získá, ať už je online a hraje nebo ne. Používají se v podstatě jako prostředek, který pomůže hráči, který po nějakou dobu nehrál. Body se vám pomalu načítávají až do konce sezóny, nicméně tu existuje maximum bonusových bodů, které můžete získat.


Jak jsou bonusové body používány v soutěžním hraní?

 

Pokud vyhrajete zápas proti jinému hráči, budete odměněn určitým počtem bodů. Počet bonusových bodů bude odpovídat počtu bodů, které získáte za výhru.

Například: Pokud máte v zásobě 30 bonusových bodů a vyhrajete zápas, za který byste normálně získali 10 bodů, z vaší zásoby bonusových bodů se vezme dalších 10 bodů a vy tak získáte za výhru v tomto zápase dohromady 20 bodů. Zásoba vašich bonusových bodů se následně sníží na 20. (Jsme si vědomi chyby, která v některých částech rozhraní nezobrazuje správně vaši zásobu bonusových bodů).2v2

Jsou zisky a ztráty ve 2v2 hrách vyšší než při hře 1v1?

 

Ne, zisky a ztráty jsou stejné jako ve 1v1.


Počítá se pořadí ve 2v2 zápasech pro každého hráče zvlášť nebo se hodnotí celý tým? Například: Pokud hráč A hraje s hráčem B a jejich tým je na 2. místě, bude hráč A na jiném místě v jiné lize s hráčem C?

 

Ano. Každý pár je hodnocen individuálně. Samozřejmě po dokončení 10 zápasů, které určí, do jaké ligy se hodíte.


Jak se vypočítávají zápasy 2v2? Je to průměr těch dvou hráčů nebo součet?

 

Každé spárování hráčů při zápasech 2v2 má své vlastní hodnocení. Pokud se účastníte 2v2 s náhodným výběrem, měli byste mít své vlastní individuální hodnocení. Zápasy, které zahrnují 2v2 náhodné hráče, průměrují hodnocení těchto dvou hráčů a porovnávají je s hodnocením jejich protivníků.
Copyright © 2007-2020 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.