StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Rasy » Protoss


[ BUDOVY ] | [ JEDNOTKY ] | [ HRDINOVÉ ]
 
Díky své vysoce pokročilé technologii a mocným psionickým schopnostem se Protossové považovali za nejsilnější tvory v galaxii. Jejich válka se Zergy ale prokázala opak: dokonce i ten nejschopnější bojovník nemůže ustát takové nepřekonatelné masy jednotek. Pro Protossy to byla tvrdá lekce, protože jejich klíčové filozofické postupy byly přísně dodržovány po tisíce let. Avšak zergská invaze na protosský domovský svět Aiur přivedla rasu na křižovatku osudu: Protossové museli přijmout změnu, pokud chtěli přežít a triumfovat. Nyní přicházejí s novými taktikami a technologiemi, které musí využívat ve stále zoufalém boji proti Zergům. Dokonce i pradávné, hrozivé zbraně, které Protossové dávno odložili, přicházejí nyní ke slovu.

Protossové nebyli nikdy početnou rasou a tradičně si v bojích vypomáhali různými robotickými válečnými stroji. Jednotliví protosští válečníci jsou nepřekonatelní v jejich schopnostech, které jsou ještě rozšířeny kombinací technologie a hrozivě velkou psionickou silou. Nicméně i Protossové musí spoléhat na mobilitu a moment překvapení, aby mohli maximalizovat jejich silné stránky a nebyli vtaženi do bitvy nepřipravení. Jedna z jejich největších sil je protosské letectvo, které se sestává z tak silných lodí, že mohou roztlouct nepřítele na atomy.

 

This text will be replaced

Copyright © 2007-2020 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.