StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike air max 2017 go… » 17.06. 04:40
puma women shoes » 17.06. 04:37
puma suede classic » 17.06. 04:34
https://www.litsej-i… » 17.06. 01:25
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Egon Stetmann

14.09.2010 | 11:04 - Jetro

Pokud vám toto jméno nic neříká (nebo si zrovna nemůžete vzpomenout), pak vězte, že jde o jednoho z "hrdinů" Raynorových Nájezdníků. Na Hyperionu zastává funkci vedoucího vědeckého poradce. O jeho dosavadním pohnutém životě si můžete přečíst níže.

 

Když Egon Stetmann započal svou vědeckou kariéru ve výzkumném zařízení Dominia na Tyradoru III, ocitl se ve společnosti stejně mladých a idealistických vrstevníků, z nichž většina sdílela jeho přesvědčení, že by jejich generace mohla vytvořit lepší budoucnost pro všechny lidi v sektoru Koprulu.

Tito noví ambiciózní vědci byli rozděleni do týmů a umístěni po celém zařízení, kde začali pracovat na zadaných projektech. Stetmann vytvořil tým s neobyčejně nadanou Isabellou Yorinovou, a za úkol dostali vytvořit přenosné silové pole ionizovaného plynu podobné protosským plazmovým štítům, avšak bez pomoci generátoru psionického pole. Stetmann v přesvědčení, že toto zařízení bude mít vojenské i civilní využití, se tomuto projektu plně oddal a již za několik měsíců vytvořil funkční prototyp.
                
Jak čas plynul, Stetmann zjistil, že jeho úkol byl pouze jednou částí mnohem většího projektu, který měl čistě vojenské využití a v praxi byl hrubě nemorální. Poté, co na základě úspěchu se silovým polem získal Stetmann vyšší stupeň bezpečnostního pověření, sledoval, jak byly testovací subjekty nuceny snášet zničující operace. Během těchto operací byly kosti a orgány nahrazovány umělými komponentami, to vše v naději vytvoření elitních, kybernetických, vylepšených vojenských jednotek. V pozdějších fázích experimentu byl prototyp Stetmannova silového pole k těmto osobám chirurgicky připojován, což jim umožnilo vytvářet vlastní ochranné štíty. Nadmíru znepokojivé však bylo, že testovacími subjekty byli vězni z věznice Nový Folsom, kteří k tomu byli vybráni nedobrovolně.

Zatímco Stetmann považoval tyto aktivity za morálně zavrženíhodné, Yorinová a další vědci se obávali, že by jeho kritika mohla ohrozit jejich kariéry. Stetmann, zmaten tímto postojem, dospěl k závěru, že rozdělení zařízení na úseky otupilo morální zásady a idealismus jeho kolegů. Jeho vrstevníci shledávali svou individuální práci za zcela neškodnou a ignorovali zločinný charakter experimentu jako celku.

 

[CELÝ PØÍBĚH]

KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Barka - 19.09.2010 | 09:57   (odpovědět)

Werner: se nediv, v kazdym pribehu pro masy musi byt nejaka postava pro odreagovani a pobaveni (a pribeh SC2 mi pripadal zamerenej pro ty mladsi masy - abych nikoho neurazil)

Ultamarinus - 16.09.2010 | 09:05   (odpovědět)

Kdyz dlouho resis problem a pak na to reseni prijdes, tak si ho nepamatujes? Skola a laborka je dost rozdil (obzvlast pro vedce). Mate recht, ze vyzkum = hromada vypoctu. Jenze jak uz jsou hotove, je to pak strojarina s elektrotechnikou a trochou programovani. Navic kdyz vis JAKE vypocty, samotne delani tech vypoctu uz tolik nezabere (obzvlast kdyz mas nekoho k ruce, kdo umi pocitat). Dalsi vec kterou neberete v potaz je moznost, ze by spickovy vedec mohl mit fotografickou, nebo jinak “dobrou“ pamet. Jo jo, nic takoveho tam nepsali, ale nepsali ani opak, ne?

Werner - 16.09.2010 | 08:26   (odpovědět)

Skoda, ze vypada jako buzna z diskoteky.

Green - 14.09.2010 | 22:39   (odpovědět)

vy si pamatujete taky uplne vsechno, co jste delali ve skole? (bez poznamek) XDDD

killer.exe - 14.09.2010 | 20:58   (odpovědět)

To Ultramarinus: No tak musel dělat hromadu výpočtů znova, a i když to měl v hlavě, neměl tam všechno a tak musel něco dělat od znova

Ultramarinus - 14.09.2010 | 18:13   (odpovědět)

BlackyCZ: Mel to uz davno hotove v hlave. Zkoumat v tom pripade netreba. Jen modifikovat na krajzrvelikost na papire a pak vyroba za kredity, kterou na hyperionu zvladnou v jejich dilnicce, z krystalu a vespenu co natezi ve vesmiru “cestou“ v neobydlenych soustavach.

BlackyCZ - 14.09.2010 | 14:31   (odpovědět)

To Ultramarinus: Tak to je jasny kdyy znicil vsechny zaznamy a data... atp.. I kdyby si nechal ten prototip, tak ho musel ruzne modifikovat pro dotycnou vec a znate to ne..

Maor - 14.09.2010 | 13:16   (odpovědět)

chybí tomu šťáva, ale lepší než nic

Ultramarinus - 14.09.2010 | 13:07   (odpovědět)

Asi bude. Uz bylo nekolik jinejch hrdinu. Je dost divne, ze kdyz vyzkoumal na tyradoru technologii stitu, ze ji musel zkoumat (pro cruisery) znova.

uncl - 14.09.2010 | 13:06   (odpovědět)

norálně mi ukápla slza, stejné klišé jako záchrana Kerrigan

Avalon - 14.09.2010 | 11:13   (odpovědět)

Pěknej pribeh, doufam ze jich bude vic !

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.