StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Rasy » Terran » Hrdinové » Egon Stetmann

 

Když Egon Stetmann započal svou vědeckou kariéru ve výzkumném zařízení Dominia na Tyradoru III, ocitl se ve společnosti stejně mladých a idealistických vrstevníků, z nichž většina sdílela jeho přesvědčení, že by jejich generace mohla vytvořit lepší budoucnost pro všechny lidi v sektoru Koprulu.

Tito noví ambiciózní vědci byli rozděleni do týmů a umístěni po celém zařízení, kde začali pracovat na zadaných projektech. Stetmann vytvořil tým s neobyčejně nadanou Isabellou Yorinovou, a za úkol dostali vytvořit přenosné silové pole ionizovaného plynu podobné protosským plazmovým štítům, avšak bez pomoci generátoru psionického pole. Stetmann v přesvědčení, že toto zařízení bude mít vojenské i civilní využití, se tomuto projektu plně oddal a již za několik měsíců vytvořil funkční prototyp.
                
Jak čas plynul, Stetmann zjistil, že jeho úkol byl pouze jednou částí mnohem většího projektu, který měl čistě vojenské využití a v praxi byl hrubě nemorální. Poté, co na základě úspěchu se silovým polem získal Stetmann vyšší stupeň bezpečnostního pověření, sledoval, jak byly testovací subjekty nuceny snášet zničující operace. Během těchto operací byly kosti a orgány nahrazovány umělými komponentami, to vše v naději vytvoření elitních, kybernetických, vylepšených vojenských jednotek. V pozdějších fázích experimentu byl prototyp Stetmannova silového pole k těmto osobám chirurgicky připojován, což jim umožnilo vytvářet vlastní ochranné štíty. Nadmíru znepokojivé však bylo, že testovacími subjekty byli vězni z věznice Nový Folsom, kteří k tomu byli vybráni nedobrovolně.

Zatímco Stetmann považoval tyto aktivity za morálně zavrženíhodné, Yorinová a další vědci se obávali, že by jeho kritika mohla ohrozit jejich kariéry. Stetmann, zmaten tímto postojem, dospěl k závěru, že rozdělení zařízení na úseky otupilo morální zásady a idealismus jeho kolegů. Jeho vrstevníci shledávali svou individuální práci za zcela neškodnou a ignorovali zločinný charakter experimentu jako celku.

Stetmann, jemuž svědomí nadále nedovolovalo tolerovat status quo, navrhl sofistikovaný počítačový virus, jímž chtěl sabotovat tyradorské zařízení. V předvečer útoku jako osobní akt vzdoru ukradl prototyp silového pole a nahradil jej nepoužitelnou kopií. Jakmile spustil svůj virus, nastal v zařízení chaos: všechna data byla z centrálního počítače vymazána, zadržovací cely testovacích subjektů byly otevřeny a bezpečnostní věže útočily bez váhání na stráže.

Během nastalého zmatku podnikl Stetmann svůj útěk, byl však zastaven Yorinovou. Jeho bývalá kolegyně převzala kontrolu nad dveřmi, které vedly ze zařízení, a odmítla Stetmanna pustit. Ačkoliv byl rozzloben loajalitou Yorinové k Dominiu, nepřiměl se ji ublížit. Místo toho přetížil prototyp silového pole, jehož výbuch elektromagnetické energie nejen odvrátil pozornost Yorinové, ale také usmažil veškerou elektroniku v okolí a vyřadil tak zámky u dveří, které jej oddělovaly od svobody.

Poté, co se Stetmann dostal z planety na palubě obchodní lodi, strávil několik dalších měsíců v Přístavu Mrtvého muže, doupěte kriminálních živlů, kde se mohl vyhnout Dominiu. Dokud si jeho talentu nevšimlo několik bezohledných zločineckých skupin, živil se prodejem vyrobených technických vylepšení. Poslední kapkou byl požadavek na sledovací zařízení, které by se umísťovalo do mozků dlužníků a dalších osob, které místní zločinní vůdcové považovali za svůj majetek.

Když Stetmann odmítl, stala se z něj lovná zvěř. Byl nucen žít z odpadu v okolí městského Vesmírného přístavu, ztratil vše, takřka i vůli žít. Přes veškeré své úsilí byl objeven jednou zločineckou organizací, kterou v minulosti odmítl. Na otevřeném prostranství u Vesmírného přístavu byli ozbrojení banditi připraveni mladého vědce popravit a poslat tak krvavou zprávu všem ostatním rebelujícím obyvatelům města.

Mezi přihlížejícími byli i dva muži - Matt Horner a Jim Raynor -, kteří nesouhlasili s nespravedlivým zabíjením. Spolu s ostatními členy Raynorových nájezdníků přiletěli do Přístavu Mrtvého muže, aby doplnili zásoby na bitevním křižníku Hyperion. Poté, co Stetmanna zachránili a vyslechli si příběh o jeho útěku z Tyradoru, Raynor vědci nabídl, ať se připojí k jeho rebelské skupině jako vedoucí vědecký poradce.

Stetmann nabídku přijal a i přes občasné konfrontace s ostatními členy posádky kvůli svým společenským způsobům se stal nepostradatelným členem Raynorových nájezdníků. Prostřednictvím rebelů našel prostředky, jak pokračovat v boji proti nemorálnímu Dominiu. Navíc se během pobytu na Hyperionu znovu nadchl pro něco, co myslel, že na Tyradoru ztratil: pro víru, že dokáže změnit sektor Koprulu.

 

Dabér postavy ve hře: Scott Menville (nar. 12. 2. 1971)

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.