StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike air max 2017 go… » 17.06. 04:40
puma women shoes » 17.06. 04:37
puma suede classic » 17.06. 04:34
https://www.litsej-i… » 17.06. 01:25
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Samwise Didier mluví o SC2 na 1UP.com

10.05.2008 | 22:31 - nnexus

Šéfredaktor herního webu 1UP Jeff Green vyzpovídal Samwise Didiera (Senior Art Director) ohledně SC2, Blizzardu včera a dnes, a jak si poradit se zergskou Královnou.

 

1UP: Co se týká uměleckého směru, myslíš, že je StarCraft II větší výzvou než předchozí hry? Co je pro tebe a tvůj tým obzvlášť těžké v této hře?

SD: Hlavním uměleckým problémem je ujistit se, že neděláme něco příliš jako WarCraft. Chceme od sebe nechat tyto značky odlišené, že? Ale je v naší povaze hluboko zakořeněné vše umělecky přehánět - ale spousta z toho nejde u StarCrafta. WarCraft má mnohem víc komiksový fantasy styl. StarCraft chceme ponechat hrubší, temnější, s méně přehnaného humoru. Chceme nechat kovy u Terranů opotřebované a rezivé, chceme, aby Protossové měli lesklý zlatý vzhled. Nehodilo by se mít zlaté kryty ramen u Terranů. Nedávno jsme například podle našich artworků trochu ztemnili jasné osvětlení a týmové barvy jsme trochu desaturovali. Stále si s tím dokonce i nyní pohráváme, ale rozhodně to začíná vypadat více tak, jak jsme si to představovali.

 

1UP: Jak velký tlak cítíte, abyste splnili očekávání fanoušků? Kolik pociťujete svobody, abyste mohli, řekněme, úplně změnit vzhled Zergů?

SD: Posadili jsme se a nejprve si řekli, OK, jaké jsou stereotypní klasické jednotky Zergů? Když se lidem řekne Zergové, co si vybaví? Zerglingy, Hydralisky, Ultralisky, Mutalisky - všechny ty *lisky, že? Teď má ten svůj seznam každý člověk jiný, tak jsme spočítali hlavy několika lidí z týmu a podle toho jsme se rozhodli, které jednotky půjdou ven. U Terranů to byli Mariňáci, Siege tank a Battlecruiser. Takže jsme je ponechali a trochu jsme je rozvinuli. Mariňák má nyní na své zbrani bajonet. Skvělé, změnili jsme ho! No a když jsme se rozhodli, které základní terranské, protosské a zergské jednotky ponecháme, položili jsme si otázku, co chceme přidat nového. Když neponecháme tuto protosskou jednotku, můžeme místo ní dát Colossa. Nebo když nezůstane tahle zergská jednotka, můžeme zkusit něco bláznivého jako třeba Infestor. Takže jsme se rozhodli jít cestou, kdy jsme ponechali jednotky, které se každému zdáli základní, které tvoří jádro, a zbavili jsme se ostatních, které ne že by nic neznamenaly, ale prostě to nebyl ten typ jednotek, o kterých by si každý myslel, že je klíčovou jednotkou, a tak se nahradily novými. Objevili se tu určité hlášky jako: „Oh, já miluju healování, miluju Mediky!" ...dobře, ale máš rád Mediky, nebo se ti líbí jeho léčení? Jestli je to healování, OK, tak bychom tuto schopnost mohli dát někomu jinému a přijít s úplně novou jednotkou, nebo ji nějak spojit s něčím jiným.

 

[ Více v rozhovoru Samwise Didiera pro 1UP ]

Zdroj: 1UP.com
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Kane85 - 12.05.2008 | 15:06   (odpovědět)

To darksnow: skoda zlej kvality. ale vdaka mojej fantazii vyzera pekne

chcelo by to oficialny screen

darksnow - 12.05.2008 | 14:26   (odpovědět)

možné screenshoty guardiana http://www.sc2pod.com/news/Leaked_Guardian_Screenshots/

Peca - 11.05.2008 | 12:04   (odpovědět)

Mě se líbí, že se snaží to maximálně odlišit od Warcraftu a WoW, na těch obrázcích to bylo na můj vkus příšeně komixové, ale už se to lepší - jen tak dál Blizzarde !

Kane85 - 11.05.2008 | 09:30   (odpovědět)

btw chvalim preklad...v originale by som to necital
dobra praca

Kane85 - 11.05.2008 | 09:29   (odpovědět)

v tomto informacnom suchu je tento rozhovor vyborne osviezenie
sice nic konkretne nove sme sa nedozvedeli, ale je vidiet ze B na tejto hre tvrdo pracuje. a vlastne som dostal na otazku ktoru som chcel polozit Korunemu ohladom vyberu jednotiek do druheho dielu

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.