StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
Amer & Tasheel T… » 16.06. 16:11
https://www.maleenha… » 15.06. 08:42
nike air huarache » 15.06. 04:02
mens grey nike train… » 15.06. 03:58
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Víkend s Christie Golden - interview (1. kniha)

03.11.2007 | 14:05 - Overwatch

 A kdo že je vlastně Christie Golden? Spisovatelka, které prodala milióny svých knih a pro nás hlavně autorkou trilogie StarCraft: The Dark Templar. Uvnitř Blizzardího univerza napsala Christie Golden dvě knihy - Warcraft: Lord of the Clans a World of Warcraft: Rise of the Horde. Obě dvě novely ovlivnily vývoj obsahu MMORPG World of Warcraft. Trilogie The Dark Templar se zabývá převážně protosskou historií a dává nám nahlédnou pod pokličku příběhu StarCraftu 2. Děj této knižní ságy začíná přibližně čtyři roky po Brood War - spousta věcí se změnila, některé zůstaly stejné... Jelikož kniha Rise of the Hord později ovlivnila datadisk Burning Crusade a Christie úzce spolupracuje třeba s Chrisem Metzenem, má tato trilogie značný potenciál ovlivnit budoucí projekty Blizzardu. O tom a mnohém dalším již v samotném rozhovoru...

 

Pronikne trilogie i do hloubky kdy, kde a proč se tempáři oddělili od ostatních protossů a stali se temnými templáři? A co zapojení Aduna? Kolik protosské historie bude pokryto?

 

Christie: V celé trilogii se odhalí spousta protosské historie a potkáte některé hlavní postavy z historie. Budou také zobrazeny některé z nejdůležitějších momentů. Opravdu toho nechci moc prozrazovat, ale zjistíte některé věci, které jsou nové a doufám že vzrušující. Pro mne to byla zábava rozebrat tyto momety v historii a být autorkou, která jim vdechne život. Protossové mi přijdou fascinující a opravdu jsem si užila jejich hloubku, kulturu a historii.

 

Přečteme si také něco o rase Xel’Naga, experimentech hybridů, opuštěných chrámech apod.?

Chrisite: Trilogie The Dark Templar se dotkne mnoha, opravdu mnoha věcí, které byly zmíněny, naznačeny, nebo neprozkoumány. Zatímco na jedné straně se jedná o velmi intimní příběh, zaměřující se na tři hlavní postavy, na straně druhé jde o velmi velkolepé události. Ve světě StarCraftu se dějí velké věci a tato trilogie se jimi bude také zabývat. Existuje chrám, ve kterém dřímá něco unikátního a náš hlavní hrdina to objeví.

 

Další zajímavé otázky a odpovědi v kompletním článku.

KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

uhlyk - 03.11.2007 | 21:56   (odpovědět)

a vie niekdo kde si to precitam aj bez knizky ?

Kain de Amedha - 03.11.2007 | 17:31   (odpovědět)

Jako pánové a paní z FANTOM Print by jako mohli hodit co se týče Diabla a StarCraftu xD a klidně i WarCraftu...maj zkluz a ten jim narůstá

Overwatch [ redakce ] - 03.11.2007 | 17:11   (odpovědět)

V češtině vyšly zatím jen tři knížky - Křížová Cesta, Stín Xel'Nagů, Rychlost Temnoty. Tři knížky z devíti (vč. Dark Templar trilogie). Kupodivu ty knihy, které nejsou přeloženy, se dají číst v pohodě i v angličtině, není to žádný extrém ta použitá angličtina. Teď čtu StarCraft: Uprising a je to v pohodě...

Jetro [ redakce ] - 03.11.2007 | 16:04   (odpovědět)

To m4rses: Dve knizky jsou z te trilogie venku (v anglictine). V cestine jsem je zatim nikde nevidel...

m4rses - 03.11.2007 | 15:50   (odpovědět)

Stale citam desi o nejakej trilogii .. kedy to vide .. je nejaka uz hovova ? Bude to prelozene do cz ?

Rychlost temnoty, krizovu cestu a stin xelnagu mam precitane ... takze sa tesim na akykolvek dalsi material okolo SC

Falagar - 03.11.2007 | 15:48   (odpovědět)

Zajímavé... jak lze udělat vcelku dlouhý rozhovor a neříct skoro nic konkrétního... Které politické strany je autorka představitelem?

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.