StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike air max 2017 go… » 17.06. 04:40
puma women shoes » 17.06. 04:37
puma suede classic » 17.06. 04:34
https://www.litsej-i… » 17.06. 01:25
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Dustin Browder představuje změny jednotek HotS

11.04.2012 | 21:00 - Jata

Dustin Browder, game director, si udělal čas a sepsal článek shrnující ty nejvýznamnější změny, které vývojáři udělali v multiplayeru Heart of the Swarm. Nové jednotky, se kterými se ve hře setkáme, byly poprvé představeny loni na BlizzConu, avšak některé z nich již v ní podle vyjádření Browdera nejsou:

 

V současné době neustále pracujeme na StarCraft II: Heart of the Swarm (a Blizzard DOTA) a věříme, že se nám jej podaří vydat někdy v blízké budoucnosti. I když máme pro singleplayerovou kampaň několik opravdu skvělých věcí, rád bych se s vámi teď podělil o nedávných změny a zajímavosti, které máme pro multiplayer část hry.

Terrani
Od té doby, co jsme o nich mluvili na BlizzConu, prošli Terrani významnými změnami. Vyřadili jsme Shreddera a ani Warhound nemá své místo jisté. Shredder příliš mátl hráče, jelikož se s ním snadno dali zabít velké počty workerů bez velké práce a varování. Jen málokdy byl použit pro svou původně zamýšlenou funkci - ovládání mapy. Warhound pořád je až moc takový malý Thor, což dle našeho názoru není dost inovativní na to, aby z toho pro terranské hráče vyplynuly nové strategie. Stále experimentujeme s velkým množstvím jednotek, zvláště těmy z Factory, které jsou podle nás podceňovány. Potýkáme se dále s velkou várkou problémů, pokud jde o Terrany, jelikož se jedná ve Wings of Liberty o opravdu flexibilní a úspěšnou rasu. Přesto chceme, aby i hráči za Terrany dostali nové strategie, a tak na nich stále pracujeme.

Pokud se ještě vrátím k tomu Thorovi. Momentálně zkoušíme protivzdušné pavoučí miny, které by měly dát Terranům možnost získat protiletecké zbraně vyrobené ve Factory, jež se dostanou i do oněch malých míst, kam to s Thorem nejde (jako poblíž minerálů). Zůstává však otázkou, jestli to bude mít smysl, vezmeme-li v potaz, že Terrani už mají mariňáky. Kromě toho experimentujeme s terranským missile launcherem na extrémně dlouhé vzdálenosti, který by mohl být používán na prolomení linie Siege Tanků, čímž by byly TvT hry dynamičtější.

Protossové
Stejně tak i Protossové prošli od BlizzConu několika změnami. Oracle je stále ve hře a funguje jako protosský raider (jak bylo zamýšleno), což dává Protossům skvělou šanci narušit nepřátelské plány v prostřední fázi hry. Replicanta jsme vyřadili. Nepřátelé kvůli němu neprodukovali určité typy jednotek a namísto přidávání na rozmanitosti ji spíše ubíral.

Tempesta jsme na BlizzConu představili jako silnou protileteckou loď. Avšak s přidáním nového upgradu zlepšujícího dosah Phoenixe ve Wings of Liberty už nemáme pocit, že je taková protivzdušná zbraň pro Protossy nezbytná. Stále bychom však chtěli Protossům nějakou další palebnou sílu do vzduchu dát. Tempest je v současné době vzdušnou zbraní s velmi dlouhým dostřelem, která může útočit jak na vzdušné, tak pozemní cíle. Tím má protosská armáda skutečnou možnost donutit hrát ostatní podle jejích pravidel v závěrech hry.

Dále také experimentujeme s několika schopnostmi Nexusu. Příkladem budiž Mass Recall, který umožní Protossům agresivnější útoky. Po mapě se budou moct pohybovat s pomalejšími jednotkami jako Sentry/Zealot a kdyby něco náhodou nevyšlo, můžou je přivolat zpátky na základnu.

Zergové
Zergové jsou od dob BlizzConu asi nejstabilnější a nejméně upravení. Swarm Host stále dobře slouží jako zergská obléhací jednotka, která se může zahrabat a vyvíjet nátlak na nepřítele i z dálky (velmi zergským způsobem), ale u Vipera máme trochu jiné nové schopnosti. Kromě Abduct má Viper schopnost oslepit biologické jednotky v určité oblasti. Těmto oslepeným jednotkám je snížen dosah na 1, což se očividně osvědčí proti terranské pěchotě, stejně jako zergským Roachům či armádám Hydralisků. Dále Viper může získávat energii z minerálů. Použití této schopnosti zablokuje políčko minerálů a není možné z něj těžit, budete ji tedy chtít používat pokud možno mimo svou základnu.

Rozhodli jsme se ve hře nechat Overseera a z Vipera udělat čistě kouzlící jednotku. Nicméně se určitě podíváme i na Overseera, jestli bychom nemohli učinit jeho schopnosti o něco zajímavější.

Testujeme také nějaké další schopnosti pro Nydus Network, aby hráči mohli produkovat různé druhy nydusových červů. Nejzajímavější je červ, který přes několik obrazovek vychrlil creep, a vytvořil tak dálnici ideální pro zergský útok. Dalším příkladem je červ, který útočil jenom na nepřátelské budovy a měl sloužit jako pozemní útočník na základny.

Před začátkem beta testování Heart of the Swarm před sebou máme ještě hodně práce. Víme, že všichni chcete datum, kdy už budete hrát, a také víme, jak důležité je hru komunitě naservírovat co nejdříve. Jediné, co vám k tomu řeknu: Pracujeme na tom.

 

Dustin na doporučuje si ke čtení tohoto článku pustit na pozadí toto video.

KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Ondra - 19.04.2012 | 09:54   (odpovědět)

To pnuda: Pokud se ti podari dobry fungal , pak je po phoenixech

pnuda - 14.04.2012 | 20:46   (odpovědět)

No nevim no, nektery zmeny jsou urcite zmeny k lepsimu, ale treba u toho tempesta. Podle me by to melo bejt tak aby toss nejakou zbran proti late mutum mel(coz by byl diky splashi prave tempest) oni to ted povazujou jako vyreseny tim ze phoenix ma po upgradu range 6 coz ale znamena ze se mutove v podstate nedaj hrat proti tossum, jakmile ma ten upgrade...coz si myslim ze neni reseni problemu, jelikoz mutove jsou ted jiz v podstate nehratelny (na moji urovni gold-plat)

Dominik - 14.04.2012 | 15:48   (odpovědět)

Raabe: Stormy - Varovani ze vydiš High Templare a nevyhoda musi se zkoumat a potrebuje hodne energie. Fungal - Varovani ze vydis Infestory nevyhoda velka spotreba energie. Shredder - Jelikož terrani předpokladam by si je davaly po cele mape tak bez varovani a hned zabiji ted se na to koukni kdyby je nechali tak si nikdo ani neškrtne proti terranům.

Muraddin - 14.04.2012 | 08:49   (odpovědět)

To datel: Radsej kupovat kazdy rok, Fifu, NHL, co su v podstate uz par rokov rovnake hry z inymi rosterami za rovnaku cenu nie?

Raab - 13.04.2012 | 19:44   (odpovědět)

Jo a taky Zerg s dalsi jednotkou co generuje jednotky FTW..... To uz pak nebude clovek delat nic nez jen wallovat a nicit incoming units ktere budou free a bude jich nekonecno a T se knim ani nedostane protoze jich bude tolik ze jednotky pochcipou.... Nevim, nevim, nevim.

Raab - 13.04.2012 | 19:36   (odpovědět)

"Shredder příliš mátl hráče, jelikož se s ním snadno dali zabít velké počty workerů bez velké práce a varování" LOL a fungal a blesky delaj co??? :O

TruE - 13.04.2012 | 15:36   (odpovědět)

To předrím bylo ode mě

Necro - 13.04.2012 | 15:36   (odpovědět)

Samozřejmě, že nemusíš jet 7RR. Stačí 14gas 14pool 18hatch a jseš naprosto vklidu proti každýmu Cannon Rushi.

Necro - 13.04.2012 | 14:51   (odpovědět)

ale dobrá, aby to nebylo proti ostatním rasám OP, řekněme, že by Zerg mohl bez Lair z Ovíku generovat creep, ale jen v určitém okruhu od Hatchery (tak aby to na většině map dosáhlo na rampu). Od Lair by generování creepu nebylo omezeno vzdáleností, ale zůstalo by při starém.

Já takhle jako Zerg musím zpočátku jet Roach rush, abych udolal případný CR rush a trochu nastavil tempo hry.

Necro - 13.04.2012 | 14:25   (odpovědět)

Dubar : 50/50 za výzkum bez lairu? každý zerg co vezme plyn, stejně co nejdříve do lair půjde. A i kdyby, čekat na výzkum generování creepu, nebo platit za každé spawnování 50/50 , to by bylo horší než dnes.

Datel : SC BW se taky hraje (již ne tak jako dříve, ale hraje) už nějaký pátek a rozhodně to hráče neomrzí.

salam - 13.04.2012 | 14:05   (odpovědět)

datel: tak hry už jsou jinde dávno a ne až za deset let, kouzlo SC je v hratelnosti a ne ve špičkových technologiích, tak že ano vyjde to za dlouho, ale who cares, stejně si to každej fanda koupí...pokud ne každej tak většina.

datel - 13.04.2012 | 12:36   (odpovědět)

tak datum vydání je pro mě obrovský zklamání, zvlášť pokud to má být jen datadisk s jednou kampaní a pár jednotama, blizz jde čím dál víc po penězích a sazí jen na to, že online hráči si to budou muset koupit, protože dát 1300 za 5 let starou hru s "oficiálním modem"(jelikož ten datáč nebude nic jinýho) to je trochu moc, jsem pak zvědavej kolik lidí si koupí tosse což už bude 10 let(možná i víc) stará hra(pričemž hry už budou za deset let asi někde jinde)

Zasz - 13.04.2012 | 11:06   (odpovědět)

a co by to zmenilo tech 50/50 na tom ze protoss by vzdycky pri forge expe umrel?

Dubar - 13.04.2012 | 10:13   (odpovědět)

mohli by ten creep dat bez lair ale s vyzkumem třeba 50/50

Pavel - 12.04.2012 | 22:54   (odpovědět)

Hele nechtěli byste zvážit nějakého korektora? Je sice fain přeložit slova, ale nemá to českou gramatiku.
Nerad kritizuju, berte to jen jako zpětnou vazbu.

Drakan - 12.04.2012 | 19:35   (odpovědět)

Si delaj prdel seberou terranum a tossum jednotky. Ale OP Zergy nechaj na pokoji. Charge na ultru, pohyb banelingu pod zemi, viper pritahne colose, hodi na ne abduct pak fungal a nacharguje se me ultrama do deathballu. Jeste me z toho vycucne Colose.
Blizard ztratil soudnoust....
Doufam ze jeste dost omezej zerga....Uz ted kombo infestor bloodlord je dost blbe zabitelny a bez Momy to bude na loss for toss

Floyd - 12.04.2012 | 19:25   (odpovědět)

jj blizzard je na to vydávání her makovej ale co už přece mužem vesele vařit wing of liberty nevidím v tom problém GL

Pralev - 12.04.2012 | 18:59   (odpovědět)

Tak tahle newska mě celkem vykolejila... Já jsem naivně věřil, že HotS tu na konci roku fakt bude (i tak je to 2,5 roku oproti původně slibovanému 1). Podle tohohle textu to vypadá že si tak nejméně rok nebo rok a půl počkáme, ne-li déle.

salame - 12.04.2012 | 17:19   (odpovědět)

na tehle strance normalni diskuze nikdy nebyla

salam - 12.04.2012 | 16:55   (odpovědět)

Tak a máme OP všechny, kde přestala normální diskuze?

kyptanuj - 12.04.2012 | 16:54   (odpovědět)

Houby Tos, Terran je OP

salám - 12.04.2012 | 16:53   (odpovědět)

Zerg je weak, OP je Tos a basta!!!

Sevin - 12.04.2012 | 16:52   (odpovědět)

nápad s tím creepem totální kravina jinak Zerg si myslím, že je trošku OP, hlavně v late game, kdy se proti nim nedá skoro hrát

Floyd - 12.04.2012 | 16:02   (odpovědět)

ok změny uvidíme co budou dělat dál a jak to na konec bude vypadat ve finální verzi GL

Necro - 12.04.2012 | 15:24   (odpovědět)

True : mno, do HotS je ještě daleko. Jen aby ses potom nedivil, co si to zas Blizzard vymýšlí
Zerg momentálně Op není, to jen terrani a Tossové neumí proti nim hrát

TruE - 12.04.2012 | 14:31   (odpovědět)

Necro: Já sem to spíš myslel tak, že bych si mohl vybrat jestli si na naturálce postavím wall nebo Nexus. Když bych jel 13 Forge 17 Nexus, tak by mi ovik zablil místo, kde musím mít wall. Když bych jel nějakej paskvil jako forge gateway cannon Nexus, tak by mi zablil místo pro expanzi. Nehledě na to, že když jedu YufFE (na mapách, kde se nedá jet FFE), tak je tam Ovík dřív než dám stavět Nexus.
Takže to shrnu: Zerg je OP už teď, s tímto by byl ještě víc. Ten tvůj "nápad" je dementní....

Necro - 12.04.2012 | 13:22   (odpovědět)

Zasz : jistě, proč ne? už dlouho nezazněla hláška, že je Zerg OP

Zasz - 12.04.2012 | 11:55   (odpovědět)

creep bez lair? delate si srandu? prijde protosska forge expa a jej overlord me nableje creep pod forge a uz se mi stavi crawler i tedko je to taktika pouzitelna s lairem a to jen proto ze to trva tak dlouho nez se lair udela takhle by protoss nemel ani core a uz by se mu tam staveli crawleri

WYREN - 12.04.2012 | 10:42   (odpovědět)

creep be Lair by bylo cekem uzitecny ve vice hracich, jak rika Necro, ale na druhou stranu tohle zase děla tu hru zajímavou, wall expand makro... nuda

Ondra - 12.04.2012 | 10:12   (odpovědět)

Libilo by se mne znevyhodneni warpu a scanu na delsi vzdalenost
- neco ve smyslu
warp a cooldown nez se psusti scan trva 5 - 15 sec

Necro - 11.04.2012 | 23:46   (odpovědět)

True : zablokovat expanze soupeře? než Ovík doletí na naturálku, tak každý druhý soupeř ji má zabranou. A co se týče dalších expanzí, tam by změna nenastala. Když oponent bere 2. expanzi, zerg již má lair a tudíž mu již nyní dokáže bloknout creepem stavbu, dokud není Overlord zničen a creep se nestáhne.
Tou zmenou v generování bez creepu jsem myslel jako použití při obraně rampy. V týmových hrách je v tomhle zerg trochu neužitečný. Než se creep dostaneme k rampě od hatchery, nějakou dobu to trvá. A poté tam tvoji spojenci nemohou stavět. Takhle musí zerg hrát jedině ofenzivně a spoléhat na pomoc druhých...

Nazor - 11.04.2012 | 22:31   (odpovědět)

Ako som cakal cely cas. Hra ratam ma daleko do vydania. Takze 2015?

TruE - 11.04.2012 | 22:11   (odpovědět)

Necro: To s tím Spawn creep u Ovíka bez nutnosti Lair je totální kravina. První, co by každej Zerg udělal je, že by zablokoval všechny expanze soupeře a ten by tomu neměl šanci zabránit...

Halo - 11.04.2012 | 21:55   (odpovědět)

pro me dle ocekavani, Blliz dela vzdycky velky boom, pak se vseho leknou a vsechno vyhazou, tak snad HOTS nebude stejna hra jako WOL plus 1 nova jednotka pro kazdou rasu. Kazdopadne je jasne ze 2012 to nebude spis 2013 nebo 14, hlavne tat to stoji za to

Necro - 11.04.2012 | 21:47   (odpovědět)

tedy, změny k lepšímu dalo by se říci.
Konečně si asi uvědomili, co hráčům od začátku na jejich plánech nesedělo (Warhound, Replicant). Potěšit plánem na vzdušné spider miny a zergským Viperem, co blokne minerály, to je výborný tah.
A více možností Nydusu? jako single Zerga mě to velmi těší snad se konečně dočkáme větší obsáhlosti Zergů, co se mutací týče. I když Overlordův Spawn creep bez nutnosti Lair by mnohdy stačil

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.