StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike free » 18.06. 06:09
pandora charms » 18.06. 06:09
saucony azura » 18.06. 05:59
North Face Parka » 18.06. 05:08
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

TSL3 RO16 - report 1.část

15.04.2011 | 10:33 - Kuba

TLAF-Liquid`Tyler(P) vs Prae.ThorZaIN(T)
V první hře oba hráči zvolili opatrnější přístup a nepouštěli se do zbrklých útoků. Thorzain se rozhodl pro mechanickou armádu hellionů a thorů s leteckou podporou vikingů. Své helliony vylepšil blue flamem, thorům přidal strike cannons a celý mech posílil dvojitým brněním. Tyler na tuto kompozici sice reagoval immortaly, s těmi si poradily kanóny thorů a o vítězi první hry bylo rozhodnuto. Ve druhé hře byl agresivnější Tyler a jeho blink stalkeři. Dokázal se s nimi dostat do hlavní báze soupeře, jeho armáda byla však zničena a následný protiútok mariňáků, marauderů a tanků nebyl schopen odrazit. MMM a vikingové tvořili Thorzainovu armádu ve třetí hře, Tyler neměl žádné kolosy ani high templáře na obranu a podlehl náporu pěchoty s kulometnou podporou vikingů. Thorzain vyřadil vítěze TSL2 3:0. 

oGs.MC(P) vs Duckload.White-Ra(P)
První hru tohoto PvP vzal iniciativu do vlastních rukou White-Ra, když se pokusil o útok se stalkery na rampu a drop 4 zealotů k mineral line. MC jeho útok i přes ztráty prob odrazil a vydal se se svými stalkery k bázi soupeře. Blink v kombinaci s observerem mu umožnil přeskočit force field a vyhrát první hru. Porážku se White-Ra pokusil odčinit 4gatem v druhé hře, 2 immortalové a několik dalších jednotek bylo však proti a White-Ra vzdal. Ve třetí hře byl k vidění opět 4gate, tentokrát ho použil MC, a když se White-Ra rozhodl pro expanzi místo jednotek, bylo rozhodnuto. MC oplatil svému soupeři porážku ze zápasu Korea vs svět a postoupil dále.

FXO.qxc(T) vs Mill.Adelscott(P)
Pětisetová bitva byla k vidění v souboji Terrana a Protosse.  První hru pro sebe získal Adelscott, poté co odrazil brzký útok mariňáků s maraudery a zaútočil na nechráněnou bázi soupeře. Qxc však vzápětí srovnal stav na 1:1 díky proxy kasárnám, MMM a častým dropům. Úspěšný útok banshee na těžaře byl základním kamenem úspěchu ve třetí hře. Ekonomickou výhodu qxc využil maximálně a dostal se do vedení 2:1. Rychlými expanzemi začala čtvrtá hra, qxc opět spoléhal na dropy, Adelscott se jim relativně úspěšně bránil a s obrovskou armádou gateway jednotek a kolosy srovnal stav na 2:2. Qxc začal poslední hru bunkrem a pěchotou u soupeřovy druhé báze, jeho počínání však nebylo úspěšné, stejně jako nasledující dropy. Adelscott preferoval množství gateway jednotek před techem, jeho jednotky byly příliš pro terranskou pěchotu a zaslouženě zvítězil 3:2. 

oGs.NaDa(T) vs Empire.Kas(T)
Oba hráči v první hře zvolili rychlou expanzi, NaDa se rozhodl pro banshee, Kas pro mariňáky. Harass s banshee nedopadl podle NaDových představ, Kas měl turrety na správných pozicích. Následné dropy od obou nebyly příliš úspěšné, opět díky turretům. Z následných soubojů mariňáků a tanků vyšel lépe Kas a připsal si první bod. Ve druhé hře Kas použil reapera a banshee k harassu soupeře. Kas využíval map control po celou hru a expandoval. Oba Terrani se rozhodli zaútočit ve stejný okamžik, na prostředku mapy se však vyhnuly, NaDa útočil na zlatou expanzi, Kas na přirozenou. Nada se rozhodl stáhnout a bránit se, bitvu sice vyhrál, ztratil však bázi, nedokázal obnovit svou armádu včas a prohrál. Třetí hru Kas opět spoléhal na služby reapera, dokázal s ním pozdržet expanzi. Poté se rozhodl pro kombinaci mariňáků, tanků a medivaců, NaDa měl podobně složenou armádu s maraudery a menším počtem tanků. Dostatek tanků pak rozhodl v prospěch Kase, který zvítězil 3:0.

 

Všechny hry jsou k vidění na stránkách TSL3, druhá část osmifinálových soubojů proběhne tento víkend, sledovat ji lze na TeamLiquid.

Zdroj: TSL3
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

 

Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.

 

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.