StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
https://www.litsej-i… » 17.06. 01:25
Amer & Tasheel T… » 16.06. 16:11
https://www.maleenha… » 15.06. 08:42
nike air huarache » 15.06. 04:02
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

StarCraft II: Devils' Due - popis knihy

26.02.2011 | 22:48 - Jata

Během posledního BlizzConu bylo oznámeno vydání další knihy odhalující pozadí děje StarCraftu II. Loni v dubnu vyšla první knížka s názvem Heaven's Devils od Williama C. Dietze. Za tou druhou, která nese název Devils' Due a vyjde již 12. dubna 2011, stojí Christie Golden, pro fanoušky SC známá zejména trilogií The Dark Templar Saga. Děj bude navazovat na předchozí díl:

 

Píše se rok 2494. Již téměř pět let uplynulo od doby, co se Jim Raynor a Tychus Findlay stali členy Nebeských ďáblů, elitního útvaru konfederačních mariňáků, kteří byli ceněni pro své ocelové nervy v boji. Poté, co se postavili svému zkorumpovanému velícímu důstojníkovi, byli nuceni oba z armády zběhnout, protože by jinak riskovali, že budou neprávem odsouzeni a resocializováni.

Nyní jsou Raynor a Findlay vyhnanci, po kterých pátrá zarputilý mezihvězdný šéf policie. Život nicméně nebyl nikdy lepší. Každý den je ve znamení dalších a dalších šancí na ukořistění kreditů z konfederační bezedné pokladny. Každá noc je ve znamení naplňování slibu, že všechny těžce nabité prachy utratí v barech, bordelech a hernách. Ale člověk může utíkat jen do té doby, než ho zákon - a jeho minulost - dohoní...

Devils' Due vypráví nezapomenutelnou životní etapu Jima Raynora, který se vydává do kriminálního podsvětí sektoru Koprulu po boku s poměry znalým Findlayem. Zde, daleko od svého domova, na vzdálené planetě Shiloh, bude Raynor čelit jedněm z nejobtížnějších úkolů svého života. Rozhodnutí, jež udělá, změní jeho osud navždycky a také podrobí často říkané moudro jeho otce, že "člověk je tím, čím si zvolí" poslední zkoušce.

 

Již nyní si můžete knížku předobjednat například na americkém Amazonu, odkud vás i s dopravou do ČR přijde na cca $24 (kolem 430 Kč). K dispozici je také krátký útržek z knížky:

 

Bylo to tehdy, když se Jim Raynor, bývalý mariňácký desátník, hrdý občan Konfederace a někdejší farmářský chlapec, cítil nejpotřebnější. Uháněl na své vulturce obrovskou rychlostí, vítr mu šlehal do obličeje, čímž ho odprostil o to všude panující horko. Cítil se jako vlk udolávající svou kořist, až na to, že cílem dnešního dobrodružství nebyla smrt živé bytosti, ale konec prázdným kapsám Raynora a Tycha. Byl to nákladní vlak, ne vlak pro cestující, a uvnitř něho byl - pokud se Tychův zdroj nemýlil a Jim měl spoustu důvodů tomu věřit - naprosto úžasný, obrovský trezor plný konfederačních kreditů.

"Proboha, Jime, je to záchranná mise," vyhrknul ze sebe Tychus, kterému svítily modré oči dobrou náladou, když zasvěcoval Raynora do svého plánu. "Ty ubohý kredity - stejně by akorát naplnily kapsy některý ze Starých rodin, která ty prachy už ani nepotřebuje. Nebo by posloužily na nějakej zasranej plán, kterej by mohl někomu ublížit. Je naší povinností - kurva, je to spíš volání po pomoci -, abychom ty kredity ukradly a ony mohly posloužit na něco, na čem opravdu záleží."

"Jako třeba kupování chlastu, ženskejch a stejků k večeři."

"Třeba tak."

"Ty máš srdce ze zlata, Tyche. Ještě jsem v životě nepotkal tak nesobeskýho člověka, jako jsi ty. Sakra, normálně z toho mám slzy v očích."

"Je to tvrdá práce, ale někdo jí udělat musí."

Jim se při pomyšlení na konverzaci musel pousmát. On i Tychus byli přímo za vlakem, za chvíli ho budou mít. On zůstal nalevo, zatímco Tychus se stočil vpravo, přejel koleje magnetického vlaku a nastavil magnetickou frekvenci svý mašiny tak, aby mohl jet po kolejích jako ten vlak. Jim přidal rychlost a míjel jednotlivé vozy vlaku, dokud se nedostal k tomu správnému. Za posledních několik let společně s Tychem strávili hodiny analyzováním všech druhů dopravních vozidel, někdy jenom z nákresů a obrázků, ale většinou zblízka a na vlastní kůži, stejně jako právě teď. Už předtím nějaké kredity "osvobodili" - za ta léta jich byly statisíce, přesto jim nikdy moc dlouho nevydržely. To byla taky pravda. Nicméně to byla součást jízdy životem, kterou prožívají.

Zdroj: amazon.com
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Ultramarinus - 01.03.2011 | 20:14   (odpovědět)

Rádo se stalo.

Ty "devils due" vypadají parádně, ale ještě nemám ani dark templars saga. Asi počkám až to přeloží, jsem líný si to číst v originále.

rejpal - 01.03.2011 | 09:12   (odpovědět)

Zlaty, všechny jsou na torrentech i v cz

Kazdopadne dik za info

Ultramarinus - 28.02.2011 | 04:55   (odpovědět)

To rejpal: Musím se ti přiznat, že poprvé jsem hru dohrál čistě s cheaty jenom pro to, abych si příběh poslechnul. Není to těžké a příběh za to stojí. Pak už můžeš jet s knížkama (u nás vyšla Křížová cesta, Stín xel nagů, rychlost temnoty a královna čepelí (a možná ještě další). V tomto pořadí.

Křížovka je příběh jednoho novináře, co neví kdy přestat s hledáním pravdy a popisuje v podstatě terranský singl z pohledu účastníka.

Stíny jsou už z doby dominia (po SC1) a vyprávějí příběh tajemství jedné zapadlé planety s lidskou kolonií, která na sebe nechtěně upozornila vesmír.

Rychlost temnoty je o týmu mariňáků, kteří dostanou úkol a díky jejich rozhodnutí dostane "hráč" v singlu nějáký čas, než se na něj vrhne celý roj (mise kde Synové Korhoralu evakuují Mar Saru).

Královna je příběh o narození a prvních dnech života infestované Kerigenové. Je to docela zajímavý příběh, který si bere na paškál pozadí vztahu "Tassadar-Zeratul-Raynor-Kerriganová" a člověk se tam dozví i drobečky o protosech a jejich kultuře.

Romla - 27.02.2011 | 15:29   (odpovědět)

To rejpal: Já bych prvně dohrál ten singl, tam byl lepší příběh než ve všech těch knížkách dohromady...

BLackY - 27.02.2011 | 11:33   (odpovědět)

To rejpal: U prvni

rejpal - 27.02.2011 | 10:50   (odpovědět)

Docela bych si neco z sc přecet, nedohral sem ale singl ani v jedničce :x

Máte někdo tip u jaké knihy začít?

Jata [ redakce ] - 27.02.2011 | 09:49   (odpovědět)

To Horus_3_Echo: V češtině bude nejdřív za dva tři roky.

Horus_3_Echo - 27.02.2011 | 09:43   (odpovědět)

Zdravim, to asi nebude vydany v češtině ne?

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.