StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike air max 2017 go… » 17.06. 04:40
puma women shoes » 17.06. 04:37
puma suede classic » 17.06. 04:34
https://www.litsej-i… » 17.06. 01:25
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Autocast

28.07.2007 | 16:27 - Overwatch

Opět se na oficiálních fórech battle.netu ukázal někdo, kdo má na vývoj StarCraftu 2 velký vliv - Dustin Browder, aka Cavez. Tentokrát trochu objasnil spekulace okolo automatického využívání schopností jednotek, nebo-li autocast. Na fórech spousta lidí neustále řešila jak to tehdy Karune ve svém pátém Q&A vlastně myslel. Pro zopakování, tady je Karuneho vyjádření:

 

Když budete mít označeno několik jednotek schopných kouzlit, budou „kouzlit" všichni, nebo jen jeden po kliknutí na společnou schopnost?
Momentálně máme „kouzlení" nastaveno jako „chytré", což znamená, že když máte skupinu „kouzlících" jednotek, tak pokaždé při použití schopnosti buď kliknete na ikonku, nebo zmáčknete klávesovou zkratku a poté kliknete na požadovaný cíl na mapě. Toto zamezí například několika Ghostům uzamknutí jednoho cíle několika Lockdowny. Pořád ale zkoumáme různé možnosti rozdílných používání schopností více jednotek, kdy by hráč mohl využívat několika schopností jediným příkazem.


Spousta lidí nebyla z této definice dvakrát chytrá a neustálé dotazování se na fórech přimělo k reakci člověka nejpovolanějšího, hlavního designéra StarCraftu 2, Dustina Browdera:

 

„Jak na tomto, tak i na ostatních fórech jsem si všiml spousty obav ohledně toho, že kvůli autocastingu vymizí ze hry rozdíl mezi začátečníkem a opravdu zkušeným hráčem. Tohle by byla určitě zajímavá debata, kdybychom autocasting ve hře využívali tak, jak si to lidi představujete. Obávám se, že většina schopností ve StarCratu 2 nejsou pro autocasting vhodné. Uvedu některé příklady z aktuální verze:


Psi Storm: tato schopnost má tolik respektu, využívá takové množství energie a dokonce může zasáhnout vlastní jednotky, když hráč není opatrný. Hráč si prostě MUSÍ vybrat, kdy chce Psi Storm použít. My bychom to za něj dělat nemohli. Jakékoliv automatizované rozhodnutí by bylo většinou určitě špatné. A navíc kdybychom zjistili jaké pravidla naprogramovat pro autocasting Psi Storm (a to teda nevím jak), ze hry bychom tímto krokem odstranili hráčům možnost předvést své dovednosti.


Force Field: to samé. Zacílení na správnou pozici je natolik důležité, že bychom to za Vás dělat opravdu nemohli. Navíc by to zkazilo všechnu tu zábavu spojenou s touhle schopností.

 

Time Bomb: opět. Tohle nemůžeme udělat jako autocast. Na tohle neexistuje jednoduché pravidlo, které by fungovalo. Navíc by to opět zjednodušilo schopnosti hráče vystihnout ten správný moment.

 

Speciální schopnosti jsou ve StarCraftu velmi odlišné od schopností v jiných hrách. Nepoužívají se tak často, mohou být použity velmi přesně a stojí tolik energie, že "minout" je velká ztráta. S takovýmto designem speciálních schopností autocast nefunguje tak často.

 

Zatím máme autocasting jen, když SCV opravuje poškozené jednotky a když Medikové léčí vojáky. Obě dvě schopnosti jsou si velmi podobné a jsou často používány. Nejsou tak nákladné, takže pokud jednotka opraví, nebo vyléčí něco/někoho, koho jste nechtěli, není to taková katastrofa."

 

UPDATE 29. 7. 10:00 - Přidán Náš názor...

Zdroj: battle.net
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Rexxus - 28.07.2007 | 21:21   (odpovědět)

2Romla: Presne tak. Myslim ze by mela vzdycky mit prevahu strategie nad klikanim. Samozrejme dobre micro je taky velka cast uspechu, ale zbytecne zastarale chyby ovladani by mely vymizet.

Manik - 28.07.2007 | 19:13   (odpovědět)

Hlavne co som si vsimol na forach tak ludia nevedia co je autocast a co smartcast to by mal tym "deckam" na forach vysvetlit.

TaSSadar - 28.07.2007 | 18:31   (odpovědět)

jo kdyz sem to hral na pentiu 100MHZ, tak tam mi to s bouremi slo, cela hra byla zpomalena takze sem nemel problem to "rychle" naklikat

Romla - 28.07.2007 | 18:30   (odpovědět)

A ještě jeden dodatek: Nikdo přece nebrání konzervativcům, aby dál klikali na všechny "kouzelníky" zvlášť, ale pochybuji, že s takovým přístupem se někam dostanou, proti hráčům využívajícím výhody dobrého UI.

Romla - 28.07.2007 | 18:24   (odpovědět)

Ještě dodatek: Samozřejmě, že i se smart kouzlením se musí rychle klikat, ale nemusí se ZBYTEČNĚ klikat a o to tu jde - o to totiž jde u každého dobrého uživatelského rozhraní...

pEpinko - 28.07.2007 | 18:15   (odpovědět)

Nj s tymi stormami mi to islo pekne na nervy, to ale aspon malo nejaky efekt, ked si spomeniem ze takto sa spraval aj Irradiate...

Romla - 28.07.2007 | 18:12   (odpovědět)

Ne a ne a ne. Rychlé klikání nedělá Starcraft Starcraftem, proč teda nehrajete Moorhuhns nebo tak něco, když chcete rychle klikat - tenhle pohled nikdy nepochopím...

- 28.07.2007 | 18:06   (odpovědět)

mně to teda vyhovuje tak, jak je to v SC1. Sice to vyžadovalo trochu rychleho klikaní, ale to myslím dělalo starcraft starcraftem

Romla - 28.07.2007 | 18:04   (odpovědět)

2TaSSadar: Věřím, že v Blizzardu nebudou dělat kroky zpátky. Něco takového nakonec řekl Karune v tom prvním postu, ne? Kdo chce seslat více bouří najednou, tomu stačí, když klikne na stejné místo víckrát. Určitě je to lepší než, když chci seslat bouře na různá místa, abych se musel přepínat mezi pěti Templáři. Prostě označím všechny a pak už jenom rozsévám zkázu.

TaSSadar - 28.07.2007 | 17:36   (odpovědět)

porad ale nerekl, ze kdyz mame oznaceno vice jednotek stejnych, treba templare a chcem zakouzlit bourku, zda ji hned hodi vseci jako v jednicce, nebo zda to bdue jako ve W3, ze ji hodi pouze jeden... cemuz bych daval prednost, ja to kouzleni bouri absolutne nestihal, proto mam radsi v ovladani jednotek W3

Zeratul - 28.07.2007 | 17:02   (odpovědět)

Asi tak

Romla - 28.07.2007 | 15:39   (odpovědět)

Tak se to sem nakonec taky dostalo... Můžu k tomu říct jenom jedno - Browder tam neřekl nic překvapivého

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.