StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
Hledá se týmový hráč… » 15.08. 18:47
Hledá se týmový hráč… » 15.08. 18:46
skirmish » 17.02. 11:01
Starcraft 1 » 02.10. 21:24
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Rozhovor s hlavním designérem SC2

22.07.2007 | 08:59 - Overwatch

Dustin Browder pracuje ve video herním průmyslu již od roku 1995 a za tu dobu stihl být hlavním designérem her: C&C: Red Alert 2, C&C Generals a ředitelem game designu pro sérii LOTR: Battledb for Middle-Earth. Je vidno, že tento sympatický plešatý pán má s designováním real time strategií velké zkušenosti a nyní poskytl pro jeden německý magazín krátký rozhovor:

 

Q: Dustine, Starcraft 2 není moc inovativní. Proč se tolik orientujete na původní hru a zříkáte se inovací?
A: Hej, to je nefér. Právě teď pracujeme na inovacích, které ale nejsou hotové natolik, abychom o nich mohli mluvit. Například o kampani a Battle.netu.

 

Q: Ale jádro hry je pořád stejné, například se neobjeví žádná čtvrtá rasa. Proč?
A: Protože jsme se raději snažili zaměřit na ještě větší odlišení a prohloubení rozdílů mezi stávajícími třemi rasami. Tři naprosto odlišné frakce byly v původním Starcraftu největší inovací a myslíme si, že tuto silnou stránku můžeme ještě vylepšit.

 

Q: A jak toho chcete docílit?
A: Novými jednotkami a speciálními schopnostmi. Vybavte si Warp-In, technologii, která Protossům přidá spoustu nových strategií. Dále hraje větší roli například terén, některé jednotky mohou bez problémů zdolávat útesy, například Colossus.

 

Q: Jak rozhodujete který nápad se do hry dostane a který ne?
A: Nesázíme do hry nápady jak se nám zachce, ale přemýšlíme, jestli dávají smysl. Poté je pečlivě testujeme - a když se nám nelíbí, tak je jednoduše odstraníme.

 

Q: Ale s Warcraftem byl Blizzard mnohem odvážnější. Warcraft 3 udělal opravdu velký skok kupředu a představil mimo jiné hrdiny, kteří získávali zkušenosti. Proč děláte se Starcraftem jen malý krůček?
A:Protože Starcraft 2 by měl zachovat pocit jeho předchůdce: první hra je prvotřídní RTS a excelentní základ, tudíž není potřeba nějakých radikálních inovací, abychom vytvořili zábavného nástupce.

 

Q: První Starcraft je v Jižní Koreji doslova modlou, televizní stanice dokonce přenášejí živé vysílání ze zápasů. Báli jste se, že byste se příliš nestandardním a inovativním následovníkem otočili ke korejským fanouškům zády?
A: To nemá co dělat s obavami. A ani nic s Koreou. Po celém světě jsou miliony fanoušků Starcraftu. Ti si nepřejí překrouceného následovníka, ale hru, která se soustředí na přednosti Starcraftu. Starcraft 2 bude ale více než jen obyčejný remake první hry s novými typy jednotek a novými schopnostmi. Herní zážitek bude svěží a fanoušci budou moci konečně prozkoumat nové taktiky.

 

Q: Starcraft 2 udeří na pulty obchodů pravděpodobně někdy v roce 2008...
A: No moment, to jsem neřekl. Hru vydáme pouze tehdy, až bude kompletně hotová.

 

Q: Dobrá. Ale až hru vydáte, nebude už po technické stránce zastaralá? Nevypadá že by měla moc polygonů.

A: Naši technici se v současné době soustředí na vylepšování enginu, například na nové efekty stínů a světel, větší exploze a lasery. Tudíž to, co vidíte na screenshotech není ani zdaleka hotové. Myslím si, že každý zákazník zajásá: „Och, to je ale překrásná hra!"

KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Hanuman - 23.07.2007 | 11:53   (odpovědět)

Chcete dobrý akční film? Tak se koukněte na tohle ale bacha. Mladším 18 let a slabím povahám nedoporučuju koukat.
http://www.youtube.com/watch?v=0BgEnrYS318&mode=related&search=

Overwatch [ redakce ] - 22.07.2007 | 20:41   (odpovědět)

Je to sice OT, ale taky přispěju - dnes si člověk může vybrat, jestli chce šílenou digitální akci (Transformers), klasický akčňák s minimálním použitím CGI (Live Free or Die Hard), nebo zajímavý mix obojího (300). Důležité je, že je možnost volby.

Romla - 22.07.2007 | 19:16   (odpovědět)

Transformers jsem ještě neviděl, díky za tip

TaSSadar - 22.07.2007 | 18:56   (odpovědět)

xmen2 se mi vcera taky moc nelibil, ale co se mi libi sou ti transformers.

Romla - 22.07.2007 | 18:55   (odpovědět)

Dodatek: Ale není to tak, že nemám rád efekty ve filmech, pouze nemám rád filmy, které jsou točené jen kvůli efektům. Zase příklad: za ideál žánru akční sci-fi bych označil třeba film Jamese Camerona Aliens (dvojka vetřelců), naopak za film točený jen kvůli efektům například X Men 2 - teď jsem to viděl, úplná slátanina o ničem, ve které jde jen o efekty, člověk se na to podívá, ale za dva dny neví, že to někdy viděl...

Romla - 22.07.2007 | 18:37   (odpovědět)

2TaSSadar: Snad mi nechceš říct, že se na film díváš jenom kvůli tomu, aby jsi viděl vybuchující lodě, akrobatické souboje s mimozemšťany a superhrdiny typu Nea z Matrixu, který je nepřemožitelný. To máš teda nízké nároky, to si můžeš prohlížet kaleidoskop a zaručuji, že tě to taky uspokojí... Já ale chci od filmu, aby když už tam není žádný příběh, tak tam byla aspoň atmosféra, napětí, humor nebo aby to prostě mělo nějaký smysl - lodě za miliony dolarů si můžou strčit za klobouk, když celý film je o tom jak ty lodě do sebe nesmyslně náražejí a přitom efektně vybuchují, což je skoro scénář některých údajných sci-fi filmů...

TaSSadar - 22.07.2007 | 17:33   (odpovědět)

2romla: tobe vadi efekty ve filmech??? to si teda pust telenovelu, ale ja nepotrebuju v akcnim, ci v sci-fi filmu, aby si tam 90% filmu povidali o picovinach a poslednich 10-15 minut se tam delo neco zajimaveho. a jestli te zajima pribeh, tak sci-fi ani kacni film, jako hra na BRIBEH neni, ale na strileni, efekty, vybuchy, vesmirne lode, proste veci za miliony dolaru....

Overwatch [ redakce ] - 22.07.2007 | 17:05   (odpovědět)

Jestli je fotorealistická grafika žádoucí či ne je myslím docela irelevantní, protože stejně se k ní chtě nechtě dopracujeme. A až ta doba přijde, tak další prostor pro rozvoj her bude v oblasti fyziky, zvuku, pocitů (kde je smích, nebo pláč?) a hlavně příběhu. Drtivá většina her má tak neskutečně stupidní příběh, ale všichni jim to žerou, protože holt, nic moc lepšího není. Občas v příběhu pokulhávají i adventury, o dalších žánrech nemluvě. Direct X10 grafiku o kousek posunuje a Crysis je toho důkazem, ale do fotorealistické grafiky to má pořád daleko. Valve tuším nedávno prohlásili, že jsou schopni vymodelovat fotorealistický model člověka, včetně super detailní tváře a mimiky. To je sice pěkné, ale než se tohle stane standardem ve hrách tak, aby všechny postavy byli fotorealisticky detailní a nebude se to trhat ani na průměrném pc, to si počkáme... Než se například nějaké GTA 7 nebo 8 vypracuje na to, že to bude například několik PLNĚ interaktivních měst se V©ÍM co k tomu patří, to uplyne spousta času.

Romla - 22.07.2007 | 16:30   (odpovědět)

Poslední dobou mi připadá, že hon za skvělou grafikou a perfektními efekty není problém jenom herního, ale také filmového průmyslu, kde se točí obrovská spousta absolutních slátanin, ale hlavně, že v tom je spousta naprosto neskutečných (a to doslova) akrobatických soubojů a super skvělých akčních scén. 2Unimatrix325: Otázka je, jestli je fotorealistická grafika žádoucí - to pak už ty hry ani nemusím hrát, když budou vypadat stejně jako skutečnost, ne?

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 22.07.2007 | 15:46   (odpovědět)

hon za fotorealistickou grafikou se utlumí, až taková grafika bude

Overwatch [ redakce ] - 22.07.2007 | 15:43   (odpovědět)

Romla: To je všeobecný problém prvních 3D her. Když 3D začínalo, tak to byl velký skok kupředu a všichni byli ohromení jak vzhledem, tak možnostmi. Ovšem proti zubu času 3D moc neobstojí, po stránce vzhledu. První StarCraft bude pořád vypadat skvěle i za dalších deset let, nevím nevím co StarCraft 2 za deset let. Otázka je, jak moc se grafická prezentace her posune kupředu a jestli se bude zaměřovat pořád primárně na vzhled, nebo se konečně bude do her dávat opravdu propracovaná fyzika, zvuky a kvalitní příběhy. Tenhle hon za fotorealistickou grafikou se dřív nebo později utlumí a pak se snad začnou vývojáři starat i o ty ostatní věci, které jsou dnes tak nějak "navíc". Jestli to bude někdy, až budou standardem procesory s 8 jádry a grafická karta bude potřebovat dva vlastní externí zdroje, nebo to bude dřív, bůh ví. I když já si myslím, že trh je na hry nezaložené jen na pěkné grafice připraven, stačí se podívat na úspěch Wii. (neflejmovat skrze konzole!)

Romla - 22.07.2007 | 15:12   (odpovědět)

Když opomenu hratelnost, která je samozřejmě nejdůležitější, pak není důležité jestli bude grafika moderní nebo zastaralá, důležité je, jestli bude hra vypadat hezky nebo hnusně. Jako příklad uvádím hru Simon the Sorcerer 2 s pěknou zastaralou 2D kreslenou grafikou a Simon the Sorcerer 3D, která se možná dobře hraje, ale ta moderní 3D grafika je v ní tak neuvěřitelně hnusná, že bych si tu hru nekoupil ani jako podložku pod myš - Simon 2 ve 2D je i dnes graficky mnohem hezčí než Simon 3D, takže nezávisí na technologii, ale na umění designérů...

TaSSadar - 22.07.2007 | 12:55   (odpovědět)

2simich: nevim co mas proti W3, me ta hra pripadalo dost dobra, a to ze tam byli levelovaci hrdinove, se k tomu fantasy prostredi naramne hodilo.....
a k te grafice, me se nelibila moc ani grafika W3, ale ma to velke plus, byla absolutne nenarocna, nakonec se mi i zalibila. to same bude i u SC2, grafika uz bude zastaralejsi, ale komu to vadi?? pro me je hlavni, at se to dobre hybe a neseka (nebo spis at neni hra pomala jako LOTR:BFME na starsich strojich) pri velkem poctu jednotek...
typuju ze SC2 bude mit naroky minimum asi 1.5GHZ, 512 ram a grafika s pixel shaders 2, coz je nejaka rada ATI 9600+ myslim. a doporucene bude zhruba dvojnasobek minima...
ja sem hral stareho starcrafta na pentium 100MHZ 32ram a 1MB grafika, je pravda ze pri velkem poctu jednotek hra jela pomaleji (i kdyz jsem mel 3 sekundy realneho casu jako 1 sekundu ve hre), ale nesekala. ale i na tomto stroji jsem hru hral po Bnetu. bylo to nekdy v roce 2003 kdy uz byly i 1GHZ+ procesory a windows XP, ja si s win95 naprosto vystacil

Overwatch [ redakce ] - 22.07.2007 | 12:20   (odpovědět)

To s tou krátkou délkou bylo určitě myšleno na průměrný pro gamingový zápas, kde se většinou nečeká a rushuje se i s workerama. A když hra vyjde, tak všichni budou očumovat staronové jednotky

Krutas57 - 22.07.2007 | 12:17   (odpovědět)

Jo a ještě poznámka: Když má jedna bitva mít 20min a má bejt rychlá, tak pochybuju že někdo bude detailně očumovat jednotky. A shora vypadaj skvěle.

Krutas57 - 22.07.2007 | 12:12   (odpovědět)

Polygonů to má až moc. Sice samotná jednotka při přiblížení má několik desítek polygonů JENŽE těch jednotek, budov a dalších objektů bude na obrazovce někdy i víc než stovka nebo i mnohem víc. A navíc by to mělo bejt hratelný i na nějakým normálním compu, jinak to nikdo nekoupí.

Simich - 22.07.2007 | 10:03   (odpovědět)

Co to bylo za člověka, který ho vyslýchal, že si myslí, že W3 byl velkým krokem kupředu. Velký krok to byl, ale spletl si strany... byl to krok doleva. Tedy do jiného žánru, který nemá v RTS co dělat.

A koho zajímají polygony. Hra má být hratelná a jestli dobře vypadá, tak může, pokud grafika nebude překážet v hraní.

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.