StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike free » 18.06. 06:09
pandora charms » 18.06. 06:09
saucony azura » 18.06. 05:59
North Face Parka » 18.06. 05:08
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Reaper vs. Stalker, D-8 Charges a APM v kontextu MBS

29.01.2010 | 17:52 - Jata

Aktivita komunitních manažerů je v poslední době velmi vysoká. Během posledních dní se opět objevily odpovědi na některé z dotazů fanoušků.

 

Zhydaris poskytl odpověď na příspěvek, ve kterém se Grafx ptal: Jsou terranský Reaper a protosský Stalker rovnocenní, co se týká poměru cena/výkon? Obě jednotky jsou středně velké a mohou se pohybovat přes útesy. Mají nad sebou navzájem vůbec nějaké výhody? Doplňová otázka se týkala toho, zda může Reaper přeskočit Stasis Field.

 

Momentálně Reapeři nemohou Stasis Filed přeskočit.

Mezi Stalkery a Reapery je hned několik rozdílů. Především, Reapeři se mohou pohybovat přes útesy nahoru i dolů a tento pohyb není ovlivňován fog of war, zatímco Stalkeři se nemohou blinknout na místo, kde není vidět terén. Nicméně Blink může být použit ke stíhání jednotek nebo úprku z boje, zatímco Reapeři žádné takové "rychlostní zlepšení" nemají. (Ačkoliv pro ně můžete vyzkoumat rychlostní vylepšení.) Také je třeba brát v potaz, že Stalkeři mohou zaútočit na vzdušené jednotky, zatímco Reapeři nemohou. A taky nezapomeňte na D-8 Charges u Reapera, které jsou neobyčejně užitečné proti budovám. Cena je také rozdílná: Reaper sice stojí méně minerálů, ale na Gas je náročnější.

Myslím, že se shodneme na tom, že obě jednotky plní odlišné role.

 

Další odpověď se týkala dotazu ohledně toho, jestli MBS (výběr více budov najednou) ovlivní počet APM negativně, nebo pozitivně. Výsledek je, že se počet APM snížil zhruba na polovinu:

 

Když jste měli 12 Gateway v SC:BW a chtěli udělat 12 Dragoonů, museli jste vybrat Gateway, stisknout 'D', vybrat další Gateway, stisknout 'D', atd. 12 Dragoonů = 24 kliknutí.

Ve StarCraftu II vyberete všech 12 Gateway jedním kliknutím, a pak už jenom dvanáctkrát stisknete 'S'. Výroba se rovnoměrně rozdělí mezi všechny Gateway. 12 Stalkerů = 13 kliknutí.

Ano, rozhodně mačkáte míň kláves, to je prostě fakt.

 

Poslední dnešní odpověď napsal Kapeselus, nový italský komunitní manažer, který v komunitě nabývá na oblibě :) Dotaz byl jednoduchý: Mohou být nálože nastražené Reaperem zničeny?

 

V současném buildu hry nelze D-8 Charges zničit. Tím myslím, že je můžete sice vybrat, ale jsou nezničitelné (nemají HP jako ostatní jednotky, stejně jako například jednotky chycené Stasis Field Arbitera v SC:BW). Nicméně když hrajete proti Reaperům, lze se náložím stejně vyhnout, jelikož trvá kolem 2 vteřin, než vybuchnou.

Zdroj: forums.battle.net
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

charles - 01.02.2010 | 13:24   (odpovědět)

To Ultramarine: ale to s tým zdvihnutím budovy nie je zlý nápad

Ultramarine - 01.02.2010 | 13:04   (odpovědět)

Whiskey: Vysloveně tam řekli, že jsou speciálně proti budovám docela silné. Navíc jich musí být houf, aby tu konkrétní budovu sejmuli "jednou ranou".

Beldin - 31.01.2010 | 12:36   (odpovědět)

Ve chvíli kdy je čas do výbuchu kolem 2 sec od položení bych řek, že při současné organizaci obrany, schovávání SCV a tak nebude čas posílat jednotku na odstranění bomby samozřejmě se nechci dotknout těch rychlejších, ale já bych to rozhodně nestih

Beldin - 31.01.2010 | 12:32   (odpovědět)

Ve chvíli kdy je čas do výbuchu kolem 2 sec od položení bych řek, že při současné organizaci obrany, schovávání SCV a tak nebude čas posílat jednotku na odstranění bomby samozřejmě se nechci dotknout těch rychlejších, ale já bych to rozhodně nestih

Whiskey - 30.01.2010 | 16:55   (odpovědět)

A podlě mě ty D-8 nepůsobí na budovy.

f - 30.01.2010 | 02:15   (odpovědět)

hrusky a jabka

Ultramarine - 29.01.2010 | 20:59   (odpovědět)

lolo: můžeš ulítnout... Nebo si nepustit reapery do základny. Taky dobrý.
Cenově na tom tak podobně zas nejsou - reaper je pěšák a stalker je už "robot". Ono je zřejmý, že stalker je silnější v boji a reaper na zákeřný bodnutí zezadu do základny. Když ale ukázali jak reapeři se stimpacem sejmuli na zhruba dva rychlý výstřeli stalkera, trochu mi zatrnulo...

lolo - 29.01.2010 | 19:24   (odpovědět)

S tema bombama je to celkem hnus, pac kdyz uz vam je reaperi nasazi kolem budov, tak neni sance, jak je znicit...

charles - 29.01.2010 | 19:07   (odpovědět)

no to s tým skákaním do fogu zato spraví niečo málo,ale hlavne reaper môže skákať stále a stalkerovi beží cooldown plus má reaper tie bomby dosť nepríjemné...a očividne aj cenovo sú na tom podobne

Polop - 29.01.2010 | 18:49   (odpovědět)

Mě příjde že když se na něco někdo ptá tak to delá zbytečně už v Battle Reportech je vydět že Stalker je lepší.

Zase se mi líbí to že můžu kliknout na 12 Gateway a mám za 13 kliknutí 12 Zealotů né jako v SC:BW

FLOYD - 29.01.2010 | 18:31   (odpovědět)

Vubec ne Stalker je ve vsem lepsi a utoci jeste na vzduch ma vic Hp atd.blink to je mazacka vec a reaper nic nevydrzi

Reaper je podleneho chudak s prominutim a ze muze skakat na utesy ve fog of war to je skoro k nicemu tak to vidim ja

Good Luck

charles - 29.01.2010 | 18:11   (odpovědět)

tá prvá odpoveď mi vyznela tak,že reaper a stalker majú samozrejme obaja iné výhody,ale celkovo sú cca na rovnakej úrovni a to sa mi vôbec nepáči keby v jednotke stál mariňák 150 a vyrovnal by sa zealotovi tak by ma protosi nikdy neupútali...dobre možno to nie je uplne ideálne prirovnanie,ale princíp je rovnaký

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.