StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
Шахрайки дивитися он… » 26.06. 08:49
https://www.suppleme… » 26.06. 08:19
Глядеть частное и ли… » 26.06. 07:56
pandora ohrringe » 26.06. 04:33
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Rozbor obrázků z E3

12.07.2007 | 17:59 - Overwatch

 A začneme hned zostra. Na prvním obrázku je toho relativně dost a některé věci jsou velmi zajímavé. Jako první věc, kam bych doporučoval směřovat váš zrak, by byl levý horní roh, kde jsou tři Siege Tanky. Pořádně se podívejte nad ten napravo. Ano, to, nad čím jsme divoce spekulovali v jednom z názorů a v diskuzi pod ním by mohla být pravda. Tank má nad sebou dvě „frčky“, tudíž ve hře pravděpodobně bude postupné povyšování jednotek na základě počtu zabitých nepřátel. S tím bude zřejmě spojeno zvyšování jejich útoku, možná i obrany a kdo ví, jestli jim budou přibývat i nějaké schopnosti.

 

Další zajímavou věcí je určitě Dark Templar, který si nahoře prosekává cestu mezi mariňáky. Pořád je neviditelný a zřejmě bude i stejně smrtící.

 

Nalevo uprostřed (nebo taky mezi mariňáky a Siege Tanky) vidíme poprvé novou jednotku Terranů – jedná se pravděpodobně o nějaký druh lehkého tanku, nebo kulometného vznášedla. Že by náhrada za Vulture? Nebo jeho nová podoba? Zatím můžeme jen spekulovat.

Více než kde jinde tu jsou vidět bajonety mariňáků. Jedná se pravděpodobně o společný upgrade se štítem, protože na obrázcích bez štítu bajonety nejsou. Je to jen vizuální hříčka, nebo to zvedne mariňákům sílu střelby? Nebo snad budou moci „kuchat“ nepřátele „ručně“, tělo na tělo?

Poslední novotou jsou dvě protosské modré věže, o kterých ale nevíme vůbec nic a zatím ani netušíme k čemu slouží. Radar? Vysílač? Rozhledna?

 

Pokračujeme druhým obrázkem, na kterém je taky k vidění spousta nových věcí. První Vás do očí praští skupinka nových malých budov v horní části obrázku. Jedná se pravděpodobně o novou podobu Supply Depotu. Vypadá rozměrové menší, což určitě vítáme.

 

Dva add-ony, jeden u Barracks a druhý u Factory jsou poslední novou věcí. Budou tyhle přídavky mít nějaký nový speciální význam, nebo budou náhradou za Engineering Bay nebo dokonce Armory? Uvidíme. Nechme se překvapit...

 

Na tomto obrázku je nám poprvé představena nová jedotka Protossů. Podle scanů z PC Gameru by se dalo tipovat, že jde o Star Relic. Kupodivu nevidíme, že by SR používal svoji schopnost zamaskovat okolní jednotky. Buď je v okolí nepřátelská sonda, anebo důvod je prozaičtější, a to abychom na tom screenu vlastně něco viděli :)

Na tomto obrázku nevidíme nového nic, jen ta vysoká tráva nahoře vypadá zajímavě. Vypadá to že bude průchozí, i když Reaver nahoře v ní skoro nejde vidět. Bude jí na mapách víc a budou se tam dát schovat jednotky? Nový taktický prvek zahrnujicí v sobě maskované menší jednotky v trávě? :)

Tady konečně vidíme Psi Storm na obrázku a vypadá opravdu moc pěkně. K vidění jsou také tři Twilight Archoni v akci. Ti se zdají být větší než v původním StarCraftu, ale svoji funkci budou plnit stejně dobře. V horní části obrázku si můžete všimnout přilétajících Soul Hunterů a zajímavého žlutočerveného ovoce :)

 

Opět jsou k vidění modré protosské věže. Z toho obrázku již můžeme usuzovat (na základě jejich pozice), že by se mohlo jednat o něco na způsob rozhledny, která by odhalovala značnou část okolí. Hráč by si tak mohl všimnout přicházejícího útoku o několik cenných okamžiků dříve. Těžko říct co to ve skutečnosti je, budeme si muset počkat na oficiální prohlášení.

Na tomto obrázku si můžete všimnout dvou fází střílejícího Reavera. Ten nalevo právě vystřelil a je „stažený“ a zmenšený. Na rozdíl od Reavera napravo, který je celý prodloužený a skarab v něm už září na cestě ven. Po vystřelení se zřejmě smrskne do velikosti levého Reavera. A drobný detail na konec – když se zadíváte nalevo do kamenů v lávě, můžete si všimnout obličeje vlasaté ženy.

Dvě věci – terranská věž nahoře na kopci nalevo a stojící Ghost mezi bunkry. Nejzajímavější je samozřejmě ona vysoká struktura. O co se jedná? Mohl by to být nějaký radar, který by odhalil fog of war ve velkém rozsahu? Nebo nějaký vysílač? Powerup pro jednotky? Nebo je to snad nějaká jednotka, která se na místě určení seskládá do takové věže? Co potom ale dělá? Opět, nevíme ani ň :)

 

Tady jen drobnost – pravděpodobně mírně změněný design mariňáckých štítů. V dolním pravém rohu jde vidět, že štíty už nemají znak hvězdy jako na předchozích obrázcích. Jestli se znaky náhodně generují, nebo je Blizzard odstranil, nevíme.

 

Zdroj: vlastní
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Jetro [ redakce ] - 23.07.2007 | 11:57   (odpovědět)

To asi vidis spravne, protoze by se mely zbarvovat podle barvy hrace...

Marshal22 - 23.07.2007 | 11:18   (odpovědět)

nevim jestli jsem slepy ale vidim na jednou screenshotu CERVENY PYLON

Romla - 15.07.2007 | 16:25   (odpovědět)

2Matik: Tempest by měla normálně útočit i na vzdušné cíle jako Carrier, nikde jsem dosud neslyšel opak a doufám, že neuslyším.

Matik - 15.07.2007 | 12:34   (odpovědět)

A k tomu Star Relicu mozno je ta abilita zamaskovat jednotky zapinacia/vypinacia

Matik - 15.07.2007 | 12:32   (odpovědět)

Zda sa mi ze som uz niekde cital ze Tempest vie utocit iba na pozemne ciele a vie sa branit iba proti pozemnim cielom (Specificky mriezkovy stit) a na tom obrazku z mutaliskami (32.jpg) ziadne zergske pozemne jednotky ani budovy nevidim...

SiMich - 13.07.2007 | 18:45   (odpovědět)

Je pravda, že ty tři zelené střely vypadají neMutaliskově.

Ale je pravda možné, že zatím neví, co to bude. A možná, že to ani nic nebude. Prostě jenom taková... budova.

Jirka - 13.07.2007 | 18:30   (odpovědět)

Jo a v Gameplay videu je ta věž žlutá.

Jirka - 13.07.2007 | 18:27   (odpovědět)

Ale vždit ta střela, co jde od věže (nebo k??) je zelená. A Zeratul má na wallpaperech taky zelený čepele. To nikdy neměl. Já myslím, že to střílí ta věž.

Vamp - 13.07.2007 | 18:13   (odpovědět)

Ja rikali Blizzardi: " Jestli vidite neco, o cem jsme vubec nemluvili. Je to nejspis neco ze starsich verzi nebo to jeste neni dokoncene atd..". Trba ani Blizzardi zatim nevi k cemu to bude

Henry - 13.07.2007 | 17:51   (odpovědět)

Myslim že ne, zas tak daleko nejsou. A vzhledem k tomu jak je ta vež velka, nezda se ze by mela zrovna maly dostrel.

SiMich - 13.07.2007 | 17:39   (odpovědět)

V tom Gameplay videu jsou Mutaliskové docela daleko. Možná nebudou mít tak velký dosah, ale věže to být můžou.

Henry - 13.07.2007 | 17:36   (odpovědět)

Hold zbývá možnost Baterky, je to na dobíjení štítů.

Romla - 13.07.2007 | 17:26   (odpovědět)

V tom gameplay videu jsou mutaliskové blízko těch dvou věží po tom co zabijou colossuse, ale věže nestřílí ani na ně ani na před tím prchající reapery, takže střílet to nejspíš nebude vůbec.

Jirka - 13.07.2007 | 17:21   (odpovědět)

Vamp : Ale že se ty střeli mutalisků pěkně rozstřikujou. To se jim povedlo

Vamp - 13.07.2007 | 17:18   (odpovědět)

Jirka: ee, to bude zrejme taky mutaliskova strela, akorad v jine fazi "rozstřiku".

Jirka - 13.07.2007 | 17:13   (odpovědět)

SiMich : Ale jo, střílí. Na tom screenu s mutaliskama od ní jde taková zelená zářící koule. To nestřílí mutalisk ti maj žlutý rozblemclý koule. Ty zelený jsou tam jen dvě. Asi to bude protiletadlová věž.

SiMich - 12.07.2007 | 22:37   (odpovědět)

Ani teď nevíme, jestli to ten Tempest je, takže tu budovu mohli klidně ukázat...

I když trvám na baterii, tak by to ta věž být mohla. Pouze protiletecká, možná. Ale ve screenu s mutaliskama nic nestřílí.

Henry - 12.07.2007 | 22:03   (odpovědět)

Protoss věžička X: Někde tady byla napsána teorie že jde o transformované Tempesty. Tahle teorie se da podporit timhle - mrknete na 1. screen(26.jpg) a vsimnete si barvy "obyčejných" budov a onych věžiček. Jsou odlišné. Věžičky jsou víc do modra. přesně do takové modré, jakou mají Tempesty na screenu č.6(32.jpg). Ze by skutečne šlo o přeměnu Tempestu do vezicek sloužicich k něčemu nikdonevikčemu? A pokud ano, tak k čemu, pokud by se kvuli sprovozněni teto věžičky obětoval samotný Tempest. V gameplay videjku jsou taktéž, ale to by nejspíš znamenalo že by to nemohli být transformované Tempesty. Přece proč by tam byli v podobě budovy a neukázali nám je v akci coby letadlovou loď. Taky jsou v bazi nejpravděpodobněji jen 2 a jsou hned u sebe. Vylučuje to možnost detekce neviditelných jednotek či radar. Obranná budova? Nemyslís si. Vypadá mohutně s větším dostřelem a ve videjku by po utikajich Reaperech začala střilet. Nejpravděpodobnější mi přijde ta baterie na dobíjení štítů.

SiMich - 12.07.2007 | 21:58   (odpovědět)

Ať ta vež je cokoli, vypadá Dark Templarsky. Je to taková ta typická barva, stejně jako Tempest, Stalker a Soul Hunter.

Wara - 12.07.2007 | 21:56   (odpovědět)

hustej článek, díky

Jetro [ redakce ] - 12.07.2007 | 21:49   (odpovědět)

2Pavel: nejdou

Romla - 12.07.2007 | 21:43   (odpovědět)

Toho jsem si všiml už dřív. Ta třetí věž totiž stojí mimo dosah pylonu, takže je zkrátka bez energie.

SiMich - 12.07.2007 | 21:39   (odpovědět)

Ha! Teď jsem si nečeho všiml. Podívejte se na obrázek ze Shakurasu:

http://images.starcraftcz.com/screen/32.jpg

Ta třetí věž, která je v zadu má svůj krystal černý. Z toho bych řekl, že je asi vybitá. To může znamenat, že to je buď ta moje Baterie a nebo je to obranná budova, která má ale energii pro střílení. Nebo ještě něco jiného.

SiMich - 12.07.2007 | 21:33   (odpovědět)

Pavel: ad Colossus: Asi narážíš na to, že mu ta jedna noha „podkluzuje.“ Už v Gameplay videu bylo vidět, že může stát na cliffu napůl. Takže stojí, nikam nejde.

Overwatch [ redakce ] - 12.07.2007 | 20:59   (odpovědět)

Colossus pravděpodobně není schopen střelby za pohybu, ostatně když v prnvím 22 minutovém videu utíkal před Banelingy, tak nestřílel. Jakmile se zastavil, začal pálit.

Zeratul - 12.07.2007 | 20:58   (odpovědět)

Trochu od tématu, ale jak jsi říkal SiMichu, že v tom gameplay videu jde ta vysoká budova vidět, tak jsem si všiml nějaký černý koule nad warp gate... asi to znamená, že se tam něco vyrábí (teleportuje) ???

Pavel - 12.07.2007 | 20:54   (odpovědět)

omlouvám se za nepřehlednost, jak se zalamují řádky?

Pavel - 12.07.2007 | 20:53   (odpovědět)

Ahoj
1, K těm frčkám, je a nějakém screenu vidět jak vypadá vybraná (aktivní) jednotka?
Tohle by bylo nevýrazné a hráč by to přehlédnul, ale zeptat se musím. : )

2, Mrkněte na čtvrtý screen (29.jpg), chápu dobře že Colossus je schopen střelby i během pohybu? (to by bylo super) : )
Díky. : )

(ještě jsem chtěl hodit jestli ty věžičky neplní nějakou úlohu v multiplayeru -např. zničit ty soupeřovy a svoje hájit, ale to už by byla fakt spekulace)

Overwatch [ redakce ] - 12.07.2007 | 20:41   (odpovědět)

SiMich: záleží co to je za krystal. Jak je známo, tak existuje několik druhů krystalů a každý má jiný účel. Takže těžko říct co to bude...

SiMich - 12.07.2007 | 20:38   (odpovědět)

Styďte se, ani jste nenapsali, že odhalili nové prostředí - Twilight.

SiMich - 12.07.2007 | 20:32   (odpovědět)

Už když se ta vysoká budova objevila v Gameplay videu (kdo neví, ano, je tam, parkrát byla spatřena, např. když Reapeři utíkají), myslel jsem si, že to budou Baterie. Jejich seskupování by bylo docela logické, občas potřebujete nabít celou armádu a je moc velká na jednu baterku. Stejně tak jejich rozestavení u obrany či na hraně je logické, jelikož mohou pomáhat armádě. Jakmile se ale objevila ta Terranská radarově vypadající budova, tak nevím. Možná že o ten radar přeci jenom půjde. Ačkoli bych potom nechápal, proč tam mají ten krystal, když krystaly jsou používány pokud vím jako energie. Ať už Pylon nebo energie pro vytvoření červí díry (Warp Gate). Mohlo by jít o výrobnu, ale těch už je asi dost. Jestli se templáři nebudou budovat v Gateway, tak určitě v Templar Archives.

Overwatch [ redakce ] - 12.07.2007 | 19:52   (odpovědět)

Unimatrix325: DT je asi tak centimetr nalevo od konce paprsků Soul Huntera. Je neviditelný, ale vidět jde.

Overwatch [ redakce ] - 12.07.2007 | 19:51   (odpovědět)

Unimatrix325: DT je asi tak centimetr nalevo od konce paprsků Soul Huntera. Je neviditelný, ale vidět jde.

Romla - 12.07.2007 | 19:45   (odpovědět)

Vzhledem k určitému vlivu na vývoj SC2 ze strany C&C jsou frčky velmi pravděpodobné. Otázka je, jestli by šlo o povyšování pouze u Terranů (což je asi nejpravděpodobnější) a jestli bude u všech jednotek nebo jen u některých - už jednotky Terranů v SC1 měly vojenské hodnosti, ale žádné povyšování se tam ještě nekonalo. Co se týče vysokých protosských věží, pak se přikláním k názoru, že by mělo jít o nějaký druh obranné stavby vzhledem k jejich umístění ve skupinách (radary nebudu stavět dva vedle sebe) a na hranicích základen (bezbranné budovy asi nepostavím na okraji).

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 12.07.2007 | 19:44   (odpovědět)

To divný terranský na tom prvnim obrázku by mohli bejt Goliášové... ale DT tam teda při nejlepší vůli nevidim

Overwatch [ redakce ] - 12.07.2007 | 19:00   (odpovědět)

Na Blizzfórech probíhají divoké spekulace kvůli každé druhé textuře, takže tam bych to bral s rezervou. Zatím víme jen to, co je na obrázku, nic víc. Ale ať mi nikdo nevykládá, že to je druh označení jednotky, to je blbost. To jsou jasné frčky...

Vamp - 12.07.2007 | 18:56   (odpovědět)

hmm, jen doufam ze povisovani nebudou mit vsichni, ale jen terrani

Henry - 12.07.2007 | 18:36   (odpovědět)

Ne ne, hrdina to nebude, to by zmenili jeho design nebo jen upravili jeho barvy. To bude klasické povyšování jednotek tak jak to známe ze C&C.

Mimochodem všechny jednotky vypadaji doslova nadherně, zejmena mutalisky a pěchota jak T tak P, na ty se mužu koukat pořad . Jedině Templář mi nějak nesedí. Nu počkám si na jeho animačku, pak uvidím.

Vamp - 12.07.2007 | 18:12   (odpovědět)

Na blizzforu maji toerie ohledne ikonku u toho tanku, ze povisovani jednotek bude unikatni schopnost terranu jako maji protosove warp-in. Ale mozna ty sarze na tanku znamenaji pouze oznaceni hrdiny.

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.