StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
Giá làm bảng hiệu mớ… » 21.03. 08:40
Odzysk danych po usz… » 20.03. 18:53
Odzysk danych z maci… » 20.03. 18:53
Odzysk danych po usz… » 20.03. 18:52
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Karuneho Q&A 55: podpora DX11, statistické údaje

18.11.2009 | 20:46 - Jata

1. Ne všichni potenciální hráči StarCraftu II hráli původní StarCraft, takže by mohli setkat s problémy s porozuměním příběhu. Je možné hrát kampaň ve StarCraftu II, aniž bychom něco věděli? Přiblížíte znovu i některé věci, které se staly v původním StarCraft a Brood Waru - prostě jen tak, aby lidi, co nejsou příběhu znalí, dostali nějaké další informace?

 

Máme v plánu mít příběhové prvky, které by měly hráče dostat k nejposlednějšímu vývoji děje a připravit jej na děj StarCraftu II. Také bychom rádi během instalačního procesu měli přehled zápletky, tedy toho, co se stalo v původním StarCraftu a Brood Waru. Nicméně máme dojem, že bez ohledu na vaši obeznámenost s původním příběhem, budou si moct všichni hráči rozvoj příběhu ve StarCraftu II náležitě užít.

 

2. Už jste oznámili, že během hraní StarCraftu II na Battle.netu 2.0 budete zaznamenávat různé statistiky - ale jak podrobné ty statistiky budou? Bude se člověk moct podívat, kolik jednotek určitého druhu (třeba Mariňáků) nakoupil nebo třeba zabil?

 

U StarCraftu II budeme zaznamenávat velké množství statistických dat, ale pořád diskutujeme nad tím, které z nich nakonec budou sledované. Detailnost sledování statistiky určíme na základě informací, o nichž si myslíme, že našim hráčům nejvíce pomůžou zlepšit hraní.

 

3. Už jste říkali, že budete podporovat DirectX 10, ale co DirectX 11?

 

V současné době nemáme plány implementace prvků vyloženě specifických pro DirectX 11, nicméně hra jako taková bude s DirectX 11 kompatibilní.

 

4. Kolik statistických údajů bude moct mít hrdina? Tři jako ve Warcraftu 3 nebo nebude žádné omezení?

 

Při vytváření uživatelských map lze hrdiny vybavit velkým množstvím statistik. Nicméně kvůli omezenému prostoru lze na uživatelském rozhraní zobrazit pouze 3 z nich.

 

5. Podle lore Protossové warpují své jednotky a budovy z jakési vzdálené planety. Bude ve hře nějaký mechanismus, který by fungoval jako "warp out", tedy mohly by se tak získávat zpátky utracené suroviny?

 

Nemáme v plánu zahrnout herní mechanismus "warp out". Tuto možnost jsme již jednou promýšleli v minulosti, ale měli jsme dojem, že to je až příliš podobné terranskému mechanismu Salvage u staveb.

 

6. Bude k dispozici nějaký konvertor našich oblíbených map z původního StarCraftu na SC2? Nerad bych přišel o všechny ty skvělé mapy, jakmile přejdu na StarCraft II.

 

Žádný takový mapový konvertor nebude. Tvůrci map budou muset všechny mapy znovu ručně předělat pomocí nového editoru map ve StarCraftu II.

 

7. Předpokládám, že určitě budeme mít nějaký druh spuštění StarCraftu II v režimu okna. Ale zajímalo by mě, jestli budete implementovat i takový režim okna, jako má World of Warcraft? Takový ten, ve kterém si můžete to okno maximalizovat, odstranit orámování a máte celoobrazovkový režim se snadným přístupem na plochu.

 

V menu předvoleb si budete moct vybrat jak režim okna, tak celoobrazovkový režim okna.

KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Martin - 21.11.2009 | 11:22   (odpovědět)

Dotaz: dočítal som sa že Sc2 nebude podporovat Custom keys? Neviete či je to pravda? Diky

z - 21.11.2009 | 01:22   (odpovědět)

No kdy to bude vážně nevim a spekulovat nechci...
Ale teď sem koukal na nově předělaný oficiální stránky a musim říct že znám jen velmi málo tak kvalitních her (teda jestli tam vážně bude všecko co se na stránkách prezentuje )

Ultramarine - 21.11.2009 | 00:18   (odpovědět)

Radec: Ano, kdo by neznal. Taky se dost těším
z: Chce to koňskou dávku pesimismu předpokládat že beta nebude ani příští rok...

Radec - 20.11.2009 | 23:49   (odpovědět)

To: Ultramarine
Ano ano znam mesice a nyní to utece hodne rychle jelikoz se blizi nenavratne svatky jsem proste nedockavy clovek a SC I je proste moje detsvi ale zname to blizzardaci si davaj pekne nacas ale bude to stat za to v to pevne doufam

z - 20.11.2009 | 20:26   (odpovědět)

Ultramarine: To se eště uvidí

Ultramarine - 20.11.2009 | 10:43   (odpovědět)

Radec: Určitě ses koukal na kalendář, takže víš, že leden 2010 bude v podstatě za měsíc. V komentu jsem nepsal že to bude na stopro v lednu, ale jak většina lidí ví, lednem začíná rok 2010 (do kterého můžeme zas vkládat naděje). Vzhledem k tomu, že betu původně chtěli zkusit ještě letos, tak sem si docela jistej, že příští rok už by měla bejt...

Radec - 20.11.2009 | 08:43   (odpovědět)

To: Ultramarine
Paaaanejoo to sad neee az v lednuuu ale tak to je za chvilku ikdyz jsem pocital s tim ze jak jiz tu v nejakem topicu bylo receno tak po rekonstukci battlenetu ji chteli vyhodit ale asi si z nás utahují
Jo zkouseli jste nekdo implementovat si do SC I ten engine warcrafta ??

Shania - 19.11.2009 | 11:58   (odpovědět)

pro Z:
fullscreen -muzes si vybrat jakekoliv rozliseni ti hra nabidne, pri prepinani na plochu muuze dochazet k problemum a vetsinou je tam mensi zpozdeni. Pokud hrajes v jinem rozliseni nez ma plocha, tak pri alt tab se rozliseni meni a to zpusobuje dalsi zpozdeni.
okno- je okno
okno ve fulscreenu - nevidis okraje , listy a dalsi interface Win. Hra je v rozlišení plochy, lze rychle prepinat mezi okny.
Takze hlavni vyhoda je rychly pristup na plochu a lepsi prepinani mezi aplikacemi,.....

Nektere hry maji moznost spousted je v okne, ale maji pevne nastavene rozliseni a pak se muze stat, ze mate useknuto cast obrazu, např empire total war ma tenhle problem.

Ultramarine - 19.11.2009 | 11:18   (odpovědět)

Jeronimo: Tohle: "hra jako taková bude s DirectX 11 kompatibilní." beru jako hlášku, že s DX11 kompatibilní bude. - tj dokáže využívat systému 11. Takže Tvůj Radeon 5870 si s tím možná bude moci opravdu poradit.

Jerenimo - 19.11.2009 | 10:49   (odpovědět)

Podpora DX 10, tak to bude asi dost pěkný po stránce grafiky.©koda, že nepodporuje DX 11 (zatím) můj Radeon 5870 (ne že bych se chlubil )by si s tím poradil.

Ultramarine - 19.11.2009 | 09:17   (odpovědět)

Øekl bych, že se chová jako obyčejný otevřený wokno (jde posunovat, přístup na lištu při používání, atd).

z - 19.11.2009 | 05:53   (odpovědět)

Celooobrazovkový režim byl i v jedničce :p Ale celoobrazovkový režim se snadným přístupem na plochu, ten se liší čím od normálního fullscreenu?

Ultramarine - 18.11.2009 | 23:47   (odpovědět)

Radec: Někde to posrat můžou, ale doufám že je to odsírání moc nezdrží. Beta nejdřív v lednu 2010, dost možná později.

Radec - 18.11.2009 | 22:14   (odpovědět)

Oooooou ja uz se nemuzu dockat a jsem zvedav kde to poserou at uz vyhodej ven alespon Betůůůů

Ultramarine - 18.11.2009 | 20:55   (odpovědět)

Přepis v páté otázce - warpují jednotky a BUDOVY.

Hodně se těšim na příběh dvojky, i to, jak podají příběh jedničky v těch "prvcích". Myslím, že to budou různý loadovací pozadí a encyklopedie na Hyperionu.

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.