StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike air max 2017 go… » 17.06. 04:40
puma women shoes » 17.06. 04:37
puma suede classic » 17.06. 04:34
https://www.litsej-i… » 17.06. 01:25
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Konečně doplněn archiv videí z BlizzConu

28.09.2009 | 20:09 - Jata

Po dlouhém měsíci konečně Blizzard doplnil archiv videí z turnajů, které probíhaly na letošním BlizzConu. Kromě tradičních korejských duelů v původním StarCraftu, se odehrál opět exhibiční zápas ve StarCraftu 2. Pokud jste WoW-pozitivní, určitě vás potěší i videa z této MMORPG.

 

This text will be replaced
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Ultramarine - 08.10.2009 | 12:29   (odpovědět)

Co jsem slyšel a čet, tak by za ty protosy měli bejt zaměřený na diplomacii. Asi půjde o to sešikovat frakce galaxie před velkou hrozbou a její odražení. Myslim, že to bude připomínat mapou total wary, nebo tak nějak. Nepůjde o to všechny vybít, ale vytrhnout jim svou armádou trn z paty, dostat artefakty, občas i dobýt a na konci bejt ten největší Supreme Commander.

Romla - 08.10.2009 | 11:59   (odpovědět)

Jsem zvědavej co vymyslí pro zergy a protossy. Za zergy to asi bude nejvíc warcraft style ve smyslu, že tam budou hrdinové, jejichž schopnosti se budou časem zlepšovat. A možná i jednotky. A za protossy to prý chtějí pojmout nějak globálně, takže tam by jsme se možná mohli dočkat něčeho podobného jako byla vesmírná mapa se spoustou informací, kterou nakonec z prvního dílu vyškrtli...

Ultramarine - 08.10.2009 | 08:29   (odpovědět)

Wow universe má taky dost do sebe. Slovem epizodičnost jsem myslel jako že to bude na díly (wings of liberty, heart of the swarm, legacy of the void) a tím pádem bude tímhle sc2 poněkud "rozdělenej" a zároveň "přeplacenej". Zároveň by ale měl (alespoň první díl o kterém víme jak bude vypadat) dost sedět lidem, co mají ve zvyku v RPGčkách prozkoumávat svět a nevadí jim point and click adventury (všechno na Hyperionu). Dalo by se s nadsázkou říct, že kdyby tvým avatarem byla celá armáda, tak je to RPG, protože se vyvíjí, kupuje dočasné bonusy (žoldáci), přesouvá se, vydělává, utrácí, velitel mluví s NPCčkama a frakcema v různejch stádiích neutrality, spojenectví a nepřátelství a tyhle vztahy svými činy ovlivňuje.

Havoc - 06.10.2009 | 19:46   (odpovědět)

To Ultramarine: Ja som MMORPG, resp. World of Warcraft pozitívny. Teda až moc. Každonočné trollenie wowwiki.com, prečítaných 7 kníh, viacnásobné prejdenie Warcraft RTSiek atď.
Epizodičnosť (zaujímavé slovo ) som si už stihol prekuknúť na encyclopédií čiže aký - taký prehµad v tom mám.
Na SC II sa teším hlavne kvôli kvalite, ktorú Blizzard v nedohµade prinesie.

Romla - 06.10.2009 | 19:34   (odpovědět)

To Havoc: Ok, v pohodě, já jsem si to jenom chtěl trochu vyjasnit.

Ultramarine - 06.10.2009 | 19:18   (odpovědět)

Věř mi, SC2 za to bude stát. Tedy jestli překousneš "epizodičnost" singlplayeru, jsi RTS pozitivní (jako např. já) a přežiješ náklady za hru a nároky na hardware (i když ty se blizárdi snaží udržovat v rozumné výši).

Ultramarine - 06.10.2009 | 19:18   (odpovědět)

Věř mi, SC2 za to bude stát. Tedy jestli překousneš "epizodičnost" singlplayeru, jsi RTS pozitivní (jako např. já) a přežiješ náklady za hru a nároky na hardware (i když ty se blizárdi snaží udržovat v rozumné výši).

Havoc - 06.10.2009 | 18:29   (odpovědět)

To je rozruchu. Svojím postom som nechcel nikoho uraziť, potupiť ani nič podobné. Môj post bol založený z časti na tom, že počítačové hry mi ani v roku 2009 neprídu až tak rozšírenými. Vyplívam z toho, že som zatial v meste, kde žijem, neuvidel žiadnu reklamu, leták ani bilboard ani iný druh reklamy na počítačovú hru (teda okrem PC shopov) a to žijem vo veµkom meste. Ale keď sa nad tým hlbšie zamyslím... asi som bol len prekvapený ako niekto dokáže takou formou písať o počítačovej hre. Vo Wowku sa s tamými µudmi veµmo nestretávam... teda vôbec.

Ultramarine - 06.10.2009 | 13:50   (odpovědět)

Havoca bych netypoval ani na důchodce/důchodkyni, ani na zombie z předminulého století. Jeden můj kámoš má podobný názory, ale to je tou jeho nevyléčitelnou pracovitostí a zodpovědností. Když za ním není výsledek po libovolné činnosti, cítí se nesvůj (což mu snižuje prožitek ze hry). Až budou důchodci z nás, bude přístup společnosti ke gamesám jinej. My zas budem kritizovat a bagatelizovat zábavu "našich mladých". Taky si nejsem jistý, jestli havoc mluvil konkrétně o sc, nebo všeobecně všech hrách.

Romla - 06.10.2009 | 12:17   (odpovědět)

To Ultramarine: Z čehož plyne, že Havoc je buď dědeček nebo babička anebo ještě žije ve století páry.

Káždopádně bych od někoho, kdo ty hry hraje, čekal poněkud pokrokovější názory... Jak se asi teď cítí chudák Dustin "terrible terrible damage" Browder: nejspíš smutně koulí očima, protože si uvědomil, že je hlavním producentem zábavy pro hromady tupců.

A o tom noulajfu: pro mě je pořád lepší hrát počítačové hry než třeba dělat politiku. Tím nijak nenarážím na inteligenci našich politiků, ale pouze na fakt, že bavit se něčím je mnohem zdravější než vypouštět hromady žluče, i když to mají naši politici velice dobře zaplacené - horší už to je s voliči...

Ultramarine - 06.10.2009 | 09:03   (odpovědět)

Nejlepší je, když člověk ví, že nic neví, ale jinak toho dost zkusil a zná. Má tak větší šanci, že si najde takový druh zábavy, který mu sedí. S tou plnohodnotností pc her je to pravda, ale lidi co k tomu netíhnou, nebo to nikdy nezkusili (babičky a dědečkové, kteří neměli kdy to zkusit) to stále považují za neobvyklou formu zabíjení času. Svým způsobem se elektronická zábava opravdu liší od aktivních koníčků ze století páry, protože kromě čtení a nehazardních her měly i nějákej užitnej vnější výstup pro případnou další osobu. Skladatelé dělali hudbu, kutilové výrobky, sportovci se dostávali do formy, malíři tvořili obrazy, sochaři sochy, dámy vyšívaly, muzikanti hráli ostatním a většinu z těchhle výstupů mohl ocenit a použít i někdo, koho ta samotná činnost vůbec nezajímala. Ale to je vývojem součastných koníčků zaměřených na zábavu, která dává svoji hodnotu dovnitř člověka, který má tento koníček v oblibě.

Romla - 05.10.2009 | 23:26   (odpovědět)

To charles: No já vím, že asi nechtěl nikoho urazit, ale tím, že řekne, jak moc ho překvapuje, že tohle všechno zajímá i někoho jiného než blbce, se mu to teda moc nepovedlo.

charles - 05.10.2009 | 23:05   (odpovědět)

To Romla: možno to fakt zbytočne moc riešiš,nechcel tým hadam nikoho uraziť,ale tiež ma to celkom "prekvapilo"

charles - 05.10.2009 | 22:58   (odpovědět)

je to blbosť no,každý sa zaujíma o niečo iné a že má niekto zálubu v hrách a s tým spojených veciach neznamená,že nechodí von s kamarátmi a tak podobne,možno sa nájdu takí ludia,ale je to fakt minimum tak podla toho sa nedá niekoho súdiť...

Romla - 05.10.2009 | 22:51   (odpovědět)

To Havoc: A nevím, proč ti přijde divné, že inteligentní člověk dělá ve svém volném čase to, co ho baví. Spíš naopak by to bylo divné, ne? Možná to bude tím, že počítačové hry stále ještě nepovažuješ za plnohodnotný druh zábavy za jaký považuješ třeba - sledování filmů, čtení románů, poslouchání hudby, sbírání známek? Můžeš doplnit vlastní.

Já se fakt omlouvám, že to tady tak zbytečně pitvám, ale tou poznámkou, že inteligentní lidé se nemůžou bavit hrami, se jednak cítím uražen a navíc to považuji za nesmysl. Přestaňte dělit zábavy na inteligentní a neinteligentní a nechte každého, ať si dělá, co ho baví. To je to nejinteligentnější, co můžete udělat.

Romla - 05.10.2009 | 22:13   (odpovědět)

Já bych dokonce řekl, že nějací nolife something ani vůbec neexistují, ale pořád by do té kategorie někdo někoho strkal, protože nemá asi nic lepšího na práci...

Ultramarine - 05.10.2009 | 21:34   (odpovědět)

Taky mi mp moc neříká. Hrál sem asi 4x přez lanku a šlus. No a v sp jsou mise, které mi pořád dávají pokouřit obtížností, i když byly zkoušeny už mnohokrát. Co mě na tom zajímá je (kromě chytlavosti hry) hlavně příběh a "vesmír".

Ultramarine - 05.10.2009 | 21:11   (odpovědět)

Navíc na tyhle stránky chodí i lidi co se jim sc jen líbí, nebo je jen zajímá. Ti mohou mít svůj nejoblíbenější šálek čaje někde jinde.

Ultramarine - 05.10.2009 | 21:08   (odpovědět)

Ono je to (nick) vlastně ze světa warhammer 40 000, kde jsou Ultramarini z planety Mc'ragee jedni z mála bojovníků věrných impériu lidí a chránících je před zrádci, ufony a občas i horšíma věcma. Protože se to hodilo i do sc, nechal jsem to tak. Skutečných nolife geeků opravdu zas tolik není. Každý občas pokecá s kámoši, zajde do školy nebo práce, pak do hospody, občas přečte knížku, podívá na seriál bo film, případně si libovolně užívá podle svého.

Havoc - 05.10.2009 | 20:42   (odpovědět)

Mojím príspevkom som len chcel povedať, že mi príde prinajmenšom zvláštne aby niekto, na inteligentnej úrovni Ultramarine-ho, sledoval tak detailne dianie počítačovej hry, hlavne po toµkoročných skúsenostiach s internetom. x) Najprv som ultramarineho považoval za nolife SCčkára (viz. nick x) ) ale prvý dojem často klame.
To Romla: «ažko by som si mohol "plivat do vlastních řad" kedže sa ani z ďaleka nepribližujem fandovstvu vám všetkým. Zo singlu som hral po misiu, kde Jim opustil Kerriganku a nechal ju napospas zergom, ani jeden skrimish a MP už zďaleka. Jediné, čím by som to mohol "napraviť" je sledovanie Starcraft memories s Jumpom na PG 24.

Ultramarine - 05.10.2009 | 19:39   (odpovědět)

To nikdo netvrdí, i když je statisticky pravděpodobnější setkat se s profesorem na universitě, než v restauraci 4. cenové skupiny ( půllitr, židli a náhradní zuby s sebou ). Na druhou stranu stále to může být jen tupec s titulem a štamgast z té hospody (po vystřízlivění) lidový mudrc, který jen necítil potřebu své vědomosti stvrzovat tituly...

Romla - 05.10.2009 | 18:29   (odpovědět)

Hlavně si snad někdo nemyslí, že inteligentní lidi chodí jenom na univerzitu, do divadel a do muzeí a hospoda, televize nebo video hra je pro ně tabu... To by ti chudáci ikváči měli velmi omezený život.

Ultramarine - 05.10.2009 | 18:05   (odpovědět)

To záleží na tom, jak drsnejm předsudkům už člověk musel čelit, i když máš s těma koníčkama samozřejmě pravdu. Ačkoliv pokud by byl klub, ve kterém by si členové navzájem otloukali hlavy kladivama do bezvědomí, asi bych jim svou účetní uzávěrku počítat nenechal.

Romla - 05.10.2009 | 17:50   (odpovědět)

To Ultramarine: Jo, ale od geeka Havoca mi to přijde dost divné plivat si do vlastních řad. Navíc inteligenci lidí podle toho jaké mají koníčky bych neposuzoval. Někdo se zase dívá na Ordinaci v růžové zahradě, jiný na Wrestling, někdo skáče bungee jumping a někdo jezdí na motorce a taky to neznamená, že jsou to samí tupci...

Ultramarine - 05.10.2009 | 17:18   (odpovědět)

Romla: Odhadem- Většina lidí nás, fanoušky sci-fi, nedej bože hráče počítačových her vidí jako geeky s tlustýma brýlema a ještě tlustšíma břichama, co mimo svoji hru nebo (v případě trekkies) mimo "startek" nerozumí ničemu ani z poloviny tak dobře. Pochopil jsem ten Havocův post spíš jako uznání, že se z téhle představy vymykám (stejně jako drtivá většina rozumnejch a světaznalejch lidí, co tu postuje).

Romla - 05.10.2009 | 17:04   (odpovědět)

To Havoc: Ten vtip jsem nepochopil, jakože lidi co se zajímají o Starcraft jsou blbci nebo jak? Ty se o něho zajímáš taky ne, tak jak jsi to myslel?

Ultramarine - 05.10.2009 | 17:01   (odpovědět)

Havoc: Mám rád sci-fi a "space operu". Bohužel mám sklony domýšlet si věci do universa (většinou spojené s technikou či zbraněmi) a pokud to nejsou věci co nemají v součastné vědě oporu i podívat se na princip, teoretické výkony a tak. Navíc posledních zhruba dvacet let sleduju mutace časopisu ATM (http://www.atmonline.cz/), kde se dá dozvědět o součastnym vývoji všeho možnýho co se zbraněma a dopravníma prostředkama souvisí. A pak samozřejmě taky miluju wikipedii. Například tohle je zhruba součastnej stav vývoje drop podu ve skutečnosti: en.wikipedia.org/wiki/SUSTAIN_(military). O laserovejch zbraních, dělostřelectvu, bodové obraně, power armorech a dalších věcech co jsou ve vývoji či užívání (nebo před krizí byly) se tam dá dočíst taky. Prostě se mi líběj tyhle příběhy, kde lidstvo (nebo jeho zatraceně velká část) je ohroženo, případně se samo ohrožuje válkou.

Havoc - 05.10.2009 | 16:26   (odpovědět)

Celkom fajn čítanie Ultramarine. Jediné čo ma zarazilo je, ako môže niekoho tak inteligentného zaujímať niečo ako plazma, Overmind etc.

Ultramarine - 05.10.2009 | 11:38   (odpovědět)

Oprava bodu o knížce: bylo to v bonusové edici sc1.
Oprava bodu s míčem: začátek.

Ultramarine - 05.10.2009 | 08:00   (odpovědět)

Ještě to není ono (s tím slušným "nadáváním"), ale lepšíš se post od postu. Když přestanou zlobivé děti křičet na pískovišti, zmizí i přepečlivé guvernantky. K věci. Všechny živé organismy zabírají na drogy. Lidi jich mají v mozku jak na černym trhu, jen se nedávkujou bezdůvodně a po kilech (potěšení z jídla, sexu, bolest, hypnóza. To všechno jsou "drogy" vylučované mozkem). Právě proto, že jsou zergové BIOLOGICKEJ top, MUSÍ být "zranitelní" drogami. Overmind je obří mozek, takže je možné, že tam zprvu (ti 4 epičtí medici) nic nenosili, jen způsobili předávkování "vnitřníma" drogama a pak je okopírovali a začali dávkovat zvenčí. Jinak zergové jdou psionicky řídit. Nízké uměli ghosti řídit ještě dřív, než padla Chau Sara. V genetické struktuře overmindu mohlo zůstat něco, co xel naga strčili do svého projektu, aby ho mohli "poňoukat" a pošťuchovat tim směrem, kterej viděli jako dobrej.
- Co není zakázáno je povoleno ve společnosti proto, aby tu nebyl policejní stát. Rozhodně to neni klíč k pravdě, natož verifikaci hypotéz vzhledem ke známému prostředí (tady sc). Ve vědě, které o pravdu (i u hypotéz) jde, musíš svůj názor "dokázat" ve známejch skutečnostech, vzorcích a ve vztahu k "součastnému vědění". Pokud to vědec nedokáže, musí v praxi ukázat, že má pravdu (př: atomovka skutečně bouchne víc než obyč bomba) a ještě musí v novém "vědění" které svým pokusem podložil a použil k vyvrácení starého, vysvětlit úkazy, které byly vysvětlovány tím starým. Ve zkratce. To tvé pravidlo chrání lidi, aby nemohli policajti zavřít kohokoliv, jen když přejde silnici mimo přechod, kýchne, nebo je hnědookej. Pravidlo "platí co dokážeš (a nejlépe i pokusem)" a ostatní je fantasie, platí už od Sokrata a zatim pořád funguje na náš problém nejlíp.
- Třeba každý vyšší zerg může dávat úkoly podřízenému, ale od cerebratů níž nemá cenu sdělit co chcete: "cílem je třetí budova zprava v opevnění", ale jenom jak to udělat: "Tam. Běžet. Jídlo."
- Jo, popletl. Dík za upozornění, ale sem rád, žes pochopil co jsem chtěl říct.
- Nikdo to nikdy neviděl prota použít, ani když mu šlo o život. Dokud se to neoběví ve dvojce, nebo jinym zdroji kánonu, dá se to považovat jen za fantasii.
- řekněme schopnost poslat svou mysl (informace) do nového těla. V případě, že nejsi někdo od cerebrata níž vyjma toho ultralisčího hrdiny.
- Myslíš Owermind? máš recht. Zvyk sem si to zkomolit a už to píšu skoro normálně.
- Jo. V knížce. A taky to bylo v papírech bonusový edice sc2, na ofiko internetovejch stránkách s sc hystorií a mluví se o tom i ve hře, když víš, co hledat. Dokud to jiná knížka, nebo dokonce sc2 nepopře, je to součást "sc reality". Mimochodem psali to i tam, co je psáno že se zergové obrátili proti xn. Ps: V čem myslíš, že Adun odeslal temné z Aiuru na Shakuras, aby je nemusel vybít podle rozkazu?
- vole ani pičusi panelákovej neříkáš asi cizím lidem na ulici a to je zhruba stejný vztah, co máme na netu. Nikdo tady není ničí kamarád v pravém smyslu toho slova, takže od lidí očekávat reakce jako od svejch kamarádů je trochu vedle. Nadávat někomu a na na něco je rozdílné. Máš pravdu, že někoho "nastartuje" jen urážka dost natvrdo a někoho stačí jen pošťouchnout, ale není to jen další dobrej důvod k šetření svý slovní zásoby a cizích "uší"?
- míč viz. začátel postu.
- pokus něco kolem sebe ignorovat není obrana. Obrana je pokus s tim něco udělat. (jestli ses pokoušel v kolektivu "nevšímat si" rádoby tvrďáků, musels mít krušný dětství.)
- "plasma" v atmosféře a občas i vesmíru opravdu je. Není ale zdaleka tak horká jako "zbraňová" plasma, o které se mluví v plamenometů perdition (firebat). Teda když nepočítáme slunce. Objekty vstupující do atmosféry "hoří" ne kvůli plasmě, ale kvůli tření objektu s atmosférou. Jinými slovy když jdeš na sestup pomalu a brzdíš ho motory, nebudeš mít očouzenýho nic. Ve skutečnosti se to nedělá proto, že je levnější do vesmíru vynést půltunovej tepelnej štít, než několik desítek tun paliva potřebnejch na "pomalej" sestup. A pokud se dobře pamatuju, pěchota mezi atmosférou a vesmírem přechází jen v owerlordech, tim pádem můžou ty jejich kůžičky reagovat na grilování jinak, než letci. (eště jsem neviděl firebata střílejícího na mutaliska, kterej by - pokud se pletu a sestupujou do atmosféry volnym pádem- tu extra azbestovanou kůži měl, jako letec, mít.). Co se teploty "lávové" planety týče, může být extrémě ovlivněna vzdáleností od místního slunce. Na místě venuše by to nebyl rozdíl, ale na místě Neptunu, nebo Pluta, by i kolem lávových řek mohlo být příjemných 20 stupňů celsia, kvůli ztrátě tepla planety do nejbližšího vesmíru.

Zasz - 03.10.2009 | 17:05   (odpovědět)

jeste k ty 3ce a pak uz sem asi nic psat nebudu. To s tou knizkou bylo mysleno k te storce o protosech. Jinak ja si ty overmindy nepletu je jasny, ze to nak museli udelat apak to okecat timhle ze jeden je oslabenej a tak dale, jen mi prijde k podivu ze zergove biologicka top by zabrali na drogy od teranu, ale kdyz se k nim da nuro nebo psy nebo neco tak to hned jo to i solaria sou hned bio.

Proste nekdo navrhne kampan v ni je hromada bot a pak o tom my spekulujem a snazime se je vyresit a nejlapsi je kdyz nakej chytrolin o tom napise knizku a tou neco poresi a neco pokurvi (je tedsem mluvil sproste sory)

Zasz - 03.10.2009 | 16:59   (odpovědět)

Zasz: 1) Jestli očekáváš, že to tak je, protože to nikdo nevyloučil, je to stejně naivní přístup jako odmítání. Terani ani proti to nedokážou a zergové nepoužili nikdy útočnou psi schopnost než zajali kerigan (uznávám, že owm asi něco umí, ale je to o transferu informací "ovládání" nižších zergů je přesun informací do těla, který je geneticky naprogramovaný poslechnout. Resuscitace je přesun vědomí (informací) do nového těla. Ve hře, ani knihách to nikdo nevyloučil, ani nepotvrdil. To bych ti moh říct, že jakejkoliv protos dokáže vymazat loď myšlenkou a bylo by to zhruba stejně nepodložený a "pravdivý".
Tak a ted ja:
-Ano ocekavam a sem stejne naivni jako zákon, kterej říká, ze co není zakonem zakázáno je povoleno.
-to by muselo mit mit nejaky receptor který prijme telepaticky prikaz-ti nizssi zergove jak rikas
ALE cerebrate ma i svou vlastní mysl a dokaze ovladat roje, ale i se samostatne rozhodovat a konat, ovelord také ovlada.
-Jo ještě ta tvoje Resuscitace to sis trosku popletl s Resurkci vid???
-Protoss vymaze myslenkou lod jo klidne.

2) owermind ji neovládal, než její nákaza nezvítězila a ona se nevylíhla z kokonu. Owm NIKDY neovládlo nic, co předtim zergové nezajali a nakazili. Jedinej náznak byl v knize Stín xel nagů, kde se mluvilo o tom, jak (doslovně) přilákal tvory, který používá na transport broodů skrz warp. Vzhledem k tomu, že bylo vyloženě napsáno, že bez těch tvorů by zůstal na Zeru, nedá se předpokládat, že umí (nebo uměl, připouštím, že se to mohl od té doby naučit) otevírat warp. Owermind se na Aiur přesunul tak, že tam vyrostlo jeho tělo a on se do něj "reinkarnoval". Charskej owermind vznikl "spojením" několika cerebratů, kteří se "reinkarnovali" do jednoho (nového) těla.
-No jansne takze z toho vypliva schopnost prenosu mysli nejen komunikace.
-Jo když uz komentujes ty cerebrosidy (nekde sem to slysel a docela se mi to libilo) overmind se pise s normálním V.

Ad3) říkal sem něco jiného. Ne že terani rulez, ale že o dvou jinejch owermindech mluvíš jako o jednom. Ten co terani ovládli (protože ho nemohli zabít a mohli pak zergy směrovat) byl proti tomu prvnímu novorozeně. A tím, že "zlikvidovali" xel nagy bych se nechlubil, protože proti dokázali xn flotilu vyhnat a sebrat jim jednu loď (takže jedinej kdo "nevyklepl" xel nagy byli terani - jejichž startrekovejch sklonů se straníš)
-A to psali v knizce vid?

ad 6) nadávek se nebojím, ale jako velkej a obhroublej kluk určitě vidíš rozdíl mezi sprostým slovem (nadávkou) a sprostou urážkou někoho. Například, když bych řek, že píšeš voloviny a víš kulový, je to útok na tvůj post a zpochybnění znalostí. Když bych řekl, že jsi vůl a v hlavě máš kulový, byl by to osobní útok na tebe, zpochybňující tvoji plodnost a existenci tvé inteligence. Druhá varianta se tě v podstatě zkouší degradovat (před tebou, i ostatními, co to přečtou).
Když tady budou zbytečný přestřelky urážek, tak to stránky pěkně zkurví. Když tu ale bude nadávání ze všech stran, taky to bude poněkud "pojebaný". Jde o vkus ovlivněnej nezbytností. Navíc, když zanadává hrubián, nikdo si ho nevšimne. Když začne klít kliďas, slyší to každej. Ale samozřejmě to je na každém osobně, jak se bude prezentovat a co bude dávat (a očekávat) od ostaních.
-ještě ja osobne bych spis řekl ze ten rozdil je v intenzite te urazky a v tom jak si to ten ci onene vybavi když reknes ze pisu voloviny a vim kulovi muzu si to prebrat mnohme hur nez jako utok na post a zpochybneni znalosti nebo třeba mnohem lip.
-Jen poznamka vis jak si mezi sebou rikaj lidi vole aniz by tim něco mysleli nebo jak si reknou ty si picus panelakovej a myslej to v dobrym atd. Tak i tu nejhorší nadavku muzes myslet jak jen chces. Ja tady nadavku pouzivam hlavne proto, ze se z toho pak najednou vyvrbi obrovskej problem ze ten to a ten ono a prijde mi to smesny, když se ti nadavka nelibi neraguj na ni jednoducha obrana .
-Nakonec ti dekuju za hezky pokus me urazit inteligentni formou. Ta ma urcite dle tebe tu pozadovanou uroven. Proto prihravam mic zpet: Moc se mi libi jak to tu pozvedas, skoda, ze to také nemuzes pozvednout do me, to bych si uzil, dekuji ze naplnujes mou zchatralou mysl a nejen tu teplym bilim proudem vedomi je to jako poradna mrdacka, ty tam jsou dny ztravene ctenim sci-fi.

Zasz - 03.10.2009 | 16:23   (odpovědět)

jeste k ty 5ce a teplote tak asi takhle lavova planeta pokud to stahnu na venusi ma neco okolo 400 stupnu C na povrchu v lavove zami to je klidne 3500 i vic. Teplota napalmu je jak sem se na xy strankach docetl nekdo okolo 1000 az 1500 stupnu C, existuji i urcite druhy ohne s teplotou 3000. Dale plazma co sem tak koukal tak smes s napalmem ve fantazii jde, ale jinak asi moc ne, jeji teploty sou sice obrovske ale taky je plazma hrozne nestabilni, kdyz nepocitam tu studenou. Ale co i tak je plazma soucasti ionosfery, kterou museli zergove prekonat a hlavne se hojne vyskytuje ve vesmiru. No ve zkratce jsem toho nazoru, ze kdyby meli zergove takove slozeni, ktere je nutne k prechodu do vesmiru jejich fungovani tam a zivotu na lavove planete, tak by na ne velke mnozstvi zbrani ktere jsou v SC neplatilo. Jak si uvedl priklad s tankem nebo bunkrem a pancirem-ten by ti v atmosfere schorel pokud by nemel stejne slozeni jako vesmirne lode.

Ultramarine - 03.10.2009 | 16:17   (odpovědět)

Zasz: Jsou to cerebrati. Cerebroidi zní divně. Kdes to slyšel?

Ultramarine - 03.10.2009 | 16:14   (odpovědět)

Zasz: 1) Jestli očekáváš, že to tak je, protože to nikdo nevyloučil, je to stejně naivní přístup jako odmítání. Terani ani proti to nedokážou a zergové nepoužili nikdy útočnou psi schopnost než zajali kerigan (uznávám, že owm asi něco umí, ale je to o transferu informací "ovládání" nižších zergů je přesun informací do těla, který je geneticky naprogramovaný poslechnout. Resuscitace je přesun vědomí (informací) do nového těla. Ve hře, ani knihách to nikdo nevyloučil, ani nepotvrdil. To bych ti moh říct, že jakejkoliv protos dokáže vymazat loď myšlenkou a bylo by to zhruba stejně nepodložený a "pravdivý".
2) owermind ji neovládal, než její nákaza nezvítězila a ona se nevylíhla z kokonu. Owm NIKDY neovládlo nic, co předtim zergové nezajali a nakazili. Jedinej náznak byl v knize Stín xel nagů, kde se mluvilo o tom, jak (doslovně) přilákal tvory, který používá na transport broodů skrz warp. Vzhledem k tomu, že bylo vyloženě napsáno, že bez těch tvorů by zůstal na Zeru, nedá se předpokládat, že umí (nebo uměl, připouštím, že se to mohl od té doby naučit) otevírat warp. Owermind se na Aiur přesunul tak, že tam vyrostlo jeho tělo a on se do něj "reinkarnoval". Charskej owermind vznikl "spojením" několika cerebratů, kteří se "reinkarnovali" do jednoho (nového) těla.
Ad3) říkal sem něco jiného. Ne že terani rulez, ale že o dvou jinejch owermindech mluvíš jako o jednom. Ten co terani ovládli (protože ho nemohli zabít a mohli pak zergy směrovat) byl proti tomu prvnímu novorozeně. A tím, že "zlikvidovali" xel nagy bych se nechlubil, protože proti dokázali xn flotilu vyhnat a sebrat jim jednu loď (takže jedinej kdo "nevyklepl" xel nagy byli terani - jejichž startrekovejch sklonů se straníš)
ad 6) nadávek se nebojím, ale jako velkej a obhroublej kluk určitě vidíš rozdíl mezi sprostým slovem (nadávkou) a sprostou urážkou někoho. Například, když bych řek, že píšeš voloviny a víš kulový, je to útok na tvůj post a zpochybnění znalostí. Když bych řekl, že jsi vůl a v hlavě máš kulový, byl by to osobní útok na tebe, zpochybňující tvoji plodnost a existenci tvé inteligence. Druhá varianta se tě v podstatě zkouší degradovat (před tebou, i ostatními, co to přečtou). Když tady budou zbytečný přestřelky urážek, tak to stránky pěkně zkurví. Když tu ale bude nadávání ze všech stran, taky to bude poněkud "pojebaný". Jde o vkus ovlivněnej nezbytností. Navíc, když zanadává hrubián, nikdo si ho nevšimne. Když začne klít kliďas, slyší to každej. Ale samozřejmě to je na každém osobně, jak se bude prezentovat a co bude dávat (a očekávat) od ostaních.

killer.exe - 03.10.2009 | 16:02   (odpovědět)

mg tak co bude s tim jejich Battle reportem

Zasz - 03.10.2009 | 13:34   (odpovědět)

To Ultramarine: 1. Kdyz to nebylo naznaceno neznamena to ze to muze nebo nemuze.
2.uvedomujes si ze tohle sou jen dohady nevim kde si vzal, ze tohle je jen jedina jejich psionicka dovednost, tady je tolik prostoru pro moznou fantazii. Jeste k te jenom komunikaci--Overmind se Sarinkou nejen komunikoval on ji i ovladal, stejne tak cerebroidi ovladaji sve roje, neni to jen o komunikaci, navic se overmind dokazal presunout na chair takze na tom tak spatne nebyl, ve filmecku jsme taky mohli videt jak se otevira cervi dira a umoznuje zergum invazi, nevim jak na vas ale na me to pusobilo jako kdyby s tim mel prave overmind co docineni. Co se tyce obrany a zakouzleni cerebreti byliprece odolni proti jinym zabitim nez od temnych templaru-to mi prijde jako dobra obrana nemyslis a overmind, jen tassadar svou obeti byl schopen ho skolit. Jeste i k ty 3ce---no prave bylo potreba takovy obeti aby ho slozili, zergove byli schopni zlikvidovat sve vlastni tvurce (urcite v tom teda ve 2kach bude hacek to je jasny) a s terranama si neporadej-nojo super lidi uz tu chyby jen Picard nebo posadka lodi vyager aby to vsechno ukecala.

6.ja sem rad urazenej, ty ty slova neznas nebo se jich tak bojis nebo proste mas ten pocit ze kdyz se rekne neco sproste tak je to hned zkaza titanicu.

Ultramarine - 03.10.2009 | 08:35   (odpovědět)

Zasz: Pár věcí máš nepřesnejch.
1) nebylo nikde naznačeno, že by psionikou šly měnit prvky.
2) zergové MAJÍ obecně jedinou známou psionickou schopnost a to komunikaci mezi sebou. Létání není jednoznačné, ale nebere se jako psionická schopnost. A vzhledem k tomu, že overmind unesl Kerigan aby získal geny "psi", a 1ní ani 2hý (overmind) nepoužili žádná "kouzla" na svou obranu, dá se předpokládat, že jedinej "zerg" s psionickejma schopnostma JINEJMA než komunikace, je kerigan.
3) Overmind co porazil xel nagy zabil Tasadar. Ten, co ovládli terani a zabil Zeratul, byl jiná entita. Relativně "mladá" a zesláblá.
4) Z. pocházej z planety Zerus, o které se ví málo. Na Char přiletěli, takže na něj asi NEBYLI adaptovaní okamžitě.
5) plameny vášně teranů jsou napalmovo/plasmový zbraně, co se propálej i pancířem tanku nebo budovy. To, že sejmou zergy neni zázrak, protože i kdyby ti uměli v tý lávě plavat, plasma může být víc horká.
6) Johny se z těch karýrů neposere, ale výběrem slov urážíš sebe víc, než jeho. Nemyslim, že bys to měl zapotřebí.

Zasz - 02.10.2009 | 22:20   (odpovědět)

ted koukam ze sem nekomentoval video, jo bylo pekny, sem za nej rad. Dalsi stripek z vazy dopad na zem Skoda, ze nekdy neudelaj 10 minut no rush aby se ukazaly i dlasi jednotky--tech prvnich 10 min by klidne mohli ve videu preskocit a zacit uz s rozestavenou bazi.

Zasz - 02.10.2009 | 22:04   (odpovědět)

To Johny: ja nejsem rozohnenej, jen mi to tam tak pekne sedlo. Jinak ja si to procital vzdit jo pises hezky.

Zasz - 02.10.2009 | 22:01   (odpovědět)

Poznamky k zergum.

1.Voda a slizkost-myslim, sc team to ze zacatku nedomyslel udelal zergy slizky a flakl je na lavovou planetu (treba proto ze kdyby je dal na vodni planetu bylo by to moc bezny) Tak je ted na stouralech aby si domysleli jak vodu vyrabej. Treba sou na tom tak dobre ze si sliz (kterej ma jen nas nazev sliz, ale jinak muze bejt uplne necim jinym a vodu vubec nepotrebovat) premenej psyonicky z cehokoliv. Nebo treba lavova planeta tvori tvori tolik pary ze by davno zkondenzovala a byl by slejvak (ala vyvoj zeme) Ale zergaci tu vlhkost ze vzduchu vysavaj takze nepsi. A nebo treba vubec slizky nejsou a vodu nepotrebujou...atd atd

Jinak jestli se chcete stourat, mam tu par daslich bot---zergove puvod lavova planeta plna ohne----velice ucina zbran na zergy ohen od terranu (protoze s ohnem se asi nikdy nesetkali, nojo nekdo koukal na vetrelce, nebo maj lidi plamen vasne a ten zergy proste upali)

Stavba tela-o te v bodech

A) to ze nekdo narve do zivocicha milion svalu neznamena ze bude drsnejsi, zirafa ma 7 krcnich obratlu jak my a stejne mnohem delsi krk, ale klidne at to tam je ve fantazii se meze nekladou
B)zergove vubec nemusi byt na uhlikove bazy, klidne muzou byt slozeni z atomu, ktere nam nejsou zname nebo treba struktura jejich atomu v molekule je naprosto unikatni--No mela by bejt kdyz takovej mutalisk v pohode prolitne atmosferou a nic mu neni(plamen vasne teranu by na nej nejspis fungoval) ovsem radiace od teranu ho zabiji (jde zrejme o specialni radiaci, ktera ve vesmiru neni)
C) Akce Overmind a Cerebrate kdyz jste tu ujizdeli na velikosti carriera jak by schvalne byl velkej overmind, pro neznale to je to stvoreni so je naprosto unikatni svou "biologickou" a psyonickou strukturou, ktere zapricinilo zkazu xel nagu, s kterym si protossove lamali hluvu xy let a pak prisel teran s neurodrogama a slo to srat sakum prask.

Johny - 02.10.2009 | 21:45   (odpovědět)

To Zasz: A hele, náš "inteligentní" zerg, Zase nemáš co dělat a reješ? A pokud jsis nevšimul tak jsem mluvil o poměru hra : realita. Kdyby byl zerg co z těla vypouští houf dalších malých zergů tak tu budeš ty mluvit ohledně poměru velikosti ve hře a případný velikosti v realitě.
Takže přestaň prudit. Vyznamenal jsi se na fóru se svými topici, tady bych se radši moc nerozohňoval být tebou.....

Zasz - 02.10.2009 | 21:18   (odpovědět)

To Johny: Aby ses z tech Carrieru neposral

Havoc - 01.10.2009 | 16:07   (odpovědět)

To Mizzin: haha...díki za spríjemnenie dňa x)

Lurker - 01.10.2009 | 15:34   (odpovědět)

zet ty si fakt maňas si mě opět pobavil

Lurker - 01.10.2009 | 15:33   (odpovědět)

To se mě právě vždycky na blizzardích strategiích líbilo, že jednotky nejsou v poměru. Je mnohem lepší mít mariňáka pěkně velkýho, kdyby měl bejt v pomělu k BC tak by měl asi tak 3x2 pixely a BC by byl přes celej monitor. První díly ze série C&C měly jednotky v poměru a dopadlo to tak, že pěchota měla právě těch 3x2 pixely.
Sem zvědavej kdy se zet ozve, že je krávovina aby se reaver vlezl do dropshipu, protože reaver je přece větší, nobo je to snad díra v universu ? :O

Mizzin - 01.10.2009 | 15:18   (odpovědět)

ono podle zetkovy logiky maj asi v reálu letiště jen 4 stíhačky, jako tomu je v Generalech atd

charles - 01.10.2009 | 15:02   (odpovědět)

už ste asi povedali všetko,len ešte k tým carrierom...veriť tým 8 interceptorom je blbosť aj keby som tú hru v živote nevidel,ekonomicky je poriadne nevýhodné stavať velkú lietadlovú loď kôli pár lietadielkam čo do nej dáme,je jasné že s ôsmimi by mohla byť menšia,ale ajtak z ceny by to stálo len o dosť malé percento menej...radšej ju postavím o 50% drahšiu (aj to možno preháňam) ale 10krát silnejšiu

Johny - 01.10.2009 | 15:01   (odpovědět)

Opravdu mě fascinuje jak si někdo může myslet že Hydra střílí kyselinu, pravda když jsem to hrál poprvé myslel jsem si to taky, ale pak jsem zjistil že když kliknu na Hydru a najedu na obrázek zbraně/ pařátu / projektilu tak že mi to ukáže co ta daná jednotka používá k útoku. A u Hydry a jejího o chlup silnějšího bratra Hunter Killera to ukazuje Needle Spines (Jehlové ostny). Tudíž člověk aspoň trochu inteligentní si domyslí že projektily Hydry jsou zelené aby byly vidět na mapách s tmavým prostředím. Protože kdyby byly černý, tak chci vidět jak bez toho, aniž by si označil jednotku na kterou Hydra střílí, poznal kam směřuje útok. A zkus to hledat ve shluku cílů, třeba Wraithů.

Ke Carrierům: Kdyby Carrier byl tak velký jako je v animacích a měl tolik Interceptorů jak uvadějí knihy, animace atd. Tak by jeden Carrier stačil k tomu vyhrát bitvu. Tudíž je zcela logické že aby nebyl tak níčivá síla tak ho museli upravit (omezit počet Interceptorů, životů a štítů). A kdyby byl obrovský jako v animačkách tak nemáš sebemenší šanci vidět dění pod Carrierem.
A když použiju srovnání se skutečnou letadlovou lodí které tu už padlo: Vzhledem k tomu že letadlová loď má x desítek letadel tak ve hře by měla také regulovaný počet letadel max 10, protože kdyby se jí dostalo plnýho arzenálu tak je to opět jediná jednotka která ti stačí k výhře.
Tudíž je asi logický že Blizzard nedal Carrierům do výnku kompletní kapacitu Interceptorů protože pak by jsi proti jedinýmu Carrieru neměl sebemenší šanci s ničím jiným než obřím množství čehokoli co střílí na letecký jednotky nebo jiným Carrierem. Carrier s extrémě odolnými štíty a pancíři + stovky Interceptorů by bylo značně nefér vůči ostatním rasám. Takový Scourge by byl asi jako moucha na předním skle auta...
A aby byly strany vyvážené tak hold někdo musel být oslaben.

Mizzin - 01.10.2009 | 14:15   (odpovědět)

a ohledně Hydraliska a ostnů...stačí ho najít v jedný misi ve W3 a tam moc hezky uvidí naše zetko, jak mu lítají z trupu hroty a proč ty hroty nejsou vidět.

Ultramarine - 01.10.2009 | 00:41   (odpovědět)

Romla: Je možný, že náš společnej kámoš singl skutečně nikdy neviděl (v čele s cinematixama) a nebo při hře kámen nůžky papír věří že znaky odpovídají skutečnosti a zkouší užižlat pexeso ukazováčkem a prostředníčkem (stříhacími pohyby). Na to jak má sc rád a stojí na svym názoru ukázal díru ve znalostech o scwersu hlubokou jak mariánskej příkop. Doufám, že si přečte knížky a encyklopedii, nebo optimálně začne študovat z AJ zdrojů se hrou, datáčem a ofiko stránkama v čele.

Romla - 30.09.2009 | 23:25   (odpovědět)

To z: Musíš přece rozlišovat mezi herním prostředím a lore. Battlecruiser se neřídí tak, že si na něho mariňák sedne, protože podle herní velikosti by se do něho nevešel. Čtyři hydraliskové nejsou "ve skutečnosti" schopní vystřelováním ostnů poslat k zemi letadlovou loď nebo bitevní křižník. Obrovská carrier nemá jenom ubohých osm letadel. To jsou všechno herní zjednodušení. Pojmy jako model, měřítko, přizpůsobení nebo zjednodušení ti nic neříkají?

Ultramarine - 30.09.2009 | 23:00   (odpovědět)

Z: Hydry střílí ostny (je to i v popisku ve hře). Jestli jsi někdy četl libovolnou sc knihu, tam o tom mluví. Taky se o tom píše v popisku vývoje jednotky hydraliska na ofiko stránkách sc2 v sekci zerg. Ps: kulku, nebo rychle letící šipku taky nevidíš. To zelený, je něco jako plamen u hlavně. Ad3) Je to naivní z toho důvodu, že carier byl vidět na minimálně jednom artworku a ve 4 filmečkách (death of the owermind - final za proty, return to aiur a korunovace - tj. final za terany) a v opening cinematicsu celé hry sc1. Ve V©ECH případech byl zobrazován větší než batlcruiser. V knize Stín xel nagů sloužil jeden jako vlajková loď flotily a domov pro podstatnou část expediční armády (možná celou). Ad5) před emp (elektro-magnetickým pulzem) se bránit nedá. To je ze skutečnosti. Je to jako zásah bleskem (i do pancíře je to potíž, páč ti projíždí chodbama takový náboje, že to tu elektriku stejně oflambuje. (faradayova klec je jediná ochrana, ale ta může bejt jen uvnitř, kde je k ničemu a ne zvenku kde by to skutečně ochránila.). Větší jednotky s bc a carierem v čele mají výhodu v redundantních systémech (zálohy) a nejzranitelnější místa (můstek, jádro počítače) mají chráněné "vnitřní" faradayovou klecí kolem místností. I tak jsou tím ale zranitelní i když v menší míře než malé stroje. Cena se dá odhadnout (když vezmeme poměs součastné skutečné atomovky a emp bomby, je to asi 1:5. Na atomovce je nejdražší radioaktivní materiál. Emp je obyč. bomba s navinutym vodičem uvnitř. Ad7) v tom filmu stavěj oblek. "Výroba" skutečnýho marýna je součtem časů jeho výchovy, výcviku a zkušeností. Ad8) Protože mají nohy. K čemu by jim byly, kdyby se pořád vznášeli? Ad9) Aby to udělalo takovej výboj ze "špatně izolovanejch cívek" a ještě to fungovalo, musel by v tom kvéru mít temelín na druhou. A qake 3 je hezká hra, ale tenhle argument je jako bych říkal, že kulky se daj zatočit v letu, protože to bylo ve filmu wanted.

Romla - 30.09.2009 | 22:16   (odpovědět)

To z : Na tu trojku prostě musím reagovat: Hrál jsi ten Starcraft vůbec? Viděl jsi z něho aspoň jednu animačku? Carierry prostě jsou obrovské a není to žádná fáma. Podívej se na animačky, přečti si manuál, přečti si oficiální stránky - http://starcraft2.com/features/protoss/carrier.xml.

Udivuje mě jak někdo tak zamilovaný do SC1 jako ty, který ho považuje za vrchol sci-fi tvorby naprosto nechápe ani základní principy. Letadlová loď s osmi letadlama - to snad tak leda v Chip a Dejlovi nebo v Příbězích z Kačerova... Ale ve Starcraftu těžko.

Sam - 30.09.2009 | 21:11   (odpovědět)

To Ondra: to by byla hodně hard animace.. zvlašť u větších jednotek..

Ondra - 30.09.2009 | 20:52   (odpovědět)

Spine crawler-

No docella by se m,ne libiůa animace, kdyby po prvnim zasahu zustalo v jednotce chapadlo a konstatne by do ni pumpovalo neco co by bylo videt jak dela boule na chapadla a leze do jednotky, pak by se jednotka rozprskla ... cili po prvnim zasahu zustava prilepena a dalsi zasahy uz jdou jen jako boule ...

z - 30.09.2009 | 20:36   (odpovědět)

a sem tu zas :p No tak ke článku (http://encyklopedie.starcraftcz.com/other/omyly): 1)Hydry sřílí ostny? cože? dyť hydra na sobě žádny ostny kerý by se daly střílet nemá (to by vypadala jako ježek), navíc na animaci jednoznačně vypadá že ''stříká'' hmotu takže je špatně buďto animace nebo teorie.

2)se směrováním střelby země/vzduch v podstatě souhlasim, to je ve hře pěkná kravina. Uch zergskej gravitační orgán pro warp a teleport noo je to docela silný ale dejme tomu. S tim že zergové nejsou vybaveni na hrabání ale nesouhlasim, mají spoustu zubů, drápů atd. kerejma se hrabat dá (i když by to samozřejmě trvalo dýl než ve hře). Schováváni zergů zní ale hezky, škoda že to nejde.

3)carriery a intercepory (už sem u toho zas): Nechápu proč by mělo bejt naivní myslet si že carrier je malej a veze interceptorů jenom 8, mnohem víc by to odpovídalo herní mechanice. Nevim jak mohla vzniknout fáma že je carrier obrovskej a veze sebou celou peruť interceptorů, jasně že může bejt malej a vézt jenom malou skupinu stíhaček to by přece dávalo mnohem větší smysl a nevyžadovalo by to násilný úpravy ve vyvažování (grafická velikost, síla, spotřeba surovin atd.) carrier přece klidně může bejt přesně takovej jakej je ve hře (a to mnohem pravděpodobněji protože je to přirozenější a přijatelnější)

4)co se pouštění zergskejch útoků přes štíty týče (mor, spawn atd.) tak je přece možný že látky a tvorové používaný při zergskejch útocích sou vylepšení chemikáliema,psionickym nábojem (zergové mají psionický schopnosti), teleportem, telekinezí nebo jinou ochranou která dokáže štíty odrušit/vysát/odhmotnit/odsunout. Navíc proč by se energie štítu nemohla dobíjet konstantně já si takovou technologii představit dokážu.

5)pro zjištění síly a ceny EMP by bylo potřeba vidět její technický data jinak se dá jenom spekulovat. Třeba je možný že 1 střela vyřadí battlecruiser pokud ho zasáhne do elektrickýho obvodu/můstku s centrálním počítačem a podobně ale je jasný že zásah do trupovýho pancíře mu toho moc neudělá. Cena se snad ani nedá vodhadnout třeba je to naopak velice laciná technologie. Spíš mi připadá divný že se proti tomu nedá bránit (třeba naprosto primitivnim stíněním a izolací obvodů)

6)stavba budov: zerg a prot. jasný, u terranů stavba z hotovejch komplexních dílů nemusí trvat zas až tak dlouho ale hned to asi nebude

7)stavba terr. jednotek- no mariňák je hned (viz trailer) ale třeba battlecruiser nebo thor se ňákou dobu určo stavět bude

8)vznášeni scv- proč ne? Klidně může používat trysky pro vznášení nebo může mít antigravitační generátor na tom by nic divnýho nebylo.

9)Gauss puška je elektromagnetická takže záblesk z hlavně může bejt zbytkovej výboj špatně izolovanejch cívek pro pohon náboje (ostatně railgun v quake 3 taky vytváří záblesky). Nažloutlá barva by problém bejt neměl, výbojem ionizovanej plyn nemusí bejt jenom bílej (sou i barevný výbojky a v neudržovaný hlavni může docházet vysokou teplotou i k chemický reakci špíny za vzniku barev. světla). Konstrukce pušky nevypadá moc na zbraň používající střelnej prach.

10) Léčit naprostou negací zranění se samozřejmě nedá, to tak leda u zergů s jejich fantastickou regenerací a (jak se tam píše) ani to by nešlo uplně dokonale. Taky mě dost překvapuje že vážně zraněná jednotka (s 1 životem) se pohybuje stejně rychle a bojuje stejně efektivně jako nezraněná, to by asi nešlo ani u poškozenejch strojů natož u skoro mrtvejch lidí.

10) to už je konec? vypadá to že jo no nebylo toho zas tolik

Ultramarine - 30.09.2009 | 17:28   (odpovědět)

Třeba maj bejt uslintaně odpudivé. I když mě se původní sunken kolony líbila víc.

Jonys - 30.09.2009 | 17:06   (odpovědět)

ty zergkse veze... myslim spine crawler nebo tak... jsou uplne hnusny teda jak tam lita to chpadlo fakt hnus

Ultramarine - 30.09.2009 | 16:05   (odpovědět)

Ne. Protože těch 7 let je za náma a ten tejden před náma.

Metal - 30.09.2009 | 15:35   (odpovědět)

Kdyz uz SC2 delaji 7 let tak ten tyden je ted uz uplne fuk.

Ultramarine - 30.09.2009 | 12:34   (odpovědět)

Lurker: Pokud by se úplně vyprdli na br a zrychlilo by to o týden hru, stálo by to za to.

Ultramarine - 30.09.2009 | 12:23   (odpovědět)

Z. T. Udělali chybku tím útokem na bunkry, když se t. trhnul od banelingů a nechal jich 2/3 pochcípat bez užitku a šance na podporu. Pak už šlo o technologické ko, kdy pt tým použil na zt tým jednotky silný proti tomu, co tam na ně šlo a naopak zt tým zkoušel sejmout plácačku množstvim naštvanejch much.

Lurker - 30.09.2009 | 12:10   (odpovědět)

Mě by spíš zajímalo jak je to s tím battle reportem 4. To je vážně takovej problém přeložit těch pár vět co se tam řekne? Každá fan stránka by to přeložila v řádu hodin, v blizzu je to práce na několi (mnoho?) dní. A nebo je to nějaká blamáž ta zpráva, že je BR4 už hotovej? O aktuálnosti ofiko stránek ani rači nemluvě, tam bude ten report min o 14 dní dýl než všude jinde. Jako dělaj boží hry o tom žádná ale jejich tempo je skutečně dechberoucí

Ondra - 30.09.2009 | 11:57   (odpovědět)

Kolosove jsou fajn ...
podle mne by bylo spravne je ne zeslabit, ale spis posunout vyse v technologickem strome, co musim postavit, doba/cena stavby robotic facility.
spravny counter jse podle mne par infestroru, battle cruiser, masove siege tanky, brood lordi.

Podle mne byla chybka ze TaZ soustredili hodne prostredku na hodne marinaku a banelingu a pripadny pokus o utok (odpaleni jednoho bunkru nedotahli do konce) - otazka je zda neni baneling prilis zeslaben .
Jinak pro likvidaci opevnene pozice se hodi podpora siege tanku, hellionu na masy jednotek atp ..

JInak pro srovnani by stalo za to srovnat cenu zealotu, stalkeru a porovnat kolik investoval do armady prot a kolik treba terran. Prislo me ze proti 3 stalkerum a 8 zealotum + colosus je 3 marauderi a 2 taky a 8 marinaku malo .. chybeli tak 3 hellioni a mohlo to vypadat o dost jinak

Romla - 30.09.2009 | 10:02   (odpovědět)

On-topic: Ještě včera v tom archivu byly ty videa z Blizzconu 2009, dneska už tam jsou stará videa z Blizzconu 2008, co tam blázní?

Ultramarine - 30.09.2009 | 09:08   (odpovědět)

Je pravda, že než jsem to taky přečet, (tech, jednotky, hystorie ras) jsem měl podobné nejasnosti, ale je tam vysvětleno všechno možné, včetně barevného rozlišení textu podle toho, jaké jsou zdroje informací. Tj. co je potvrzené blizardem (knihy, hra, jiné bliz zdroje), a co je vyšpekulované, ač logicky. Je tedy odlišené co tam maj podložené kánonem a co došpekulovali z hlavy. Pak sem zabloudil i do sc wikie a tam jsem se dozvěděl, že Hyperion kdysi patřil konfederaci, jakej měla Umoja vliv na jeho změnu stran ve prospěch vzpoury Korhalu, že existovali Chymeranští piráti, kteří měli zneviditelňovací batlkrajzr s teleportérem podobnym startreku (tj. jedna stanice, druhá neni potřeba) kterej byl vymakanější a drsnější než všechny lidský bcčka tý doby. Vymakanější budou snad jen bcčka s proťáckejma upgradama. Ale na tajný úkoly by tadle kombinace byla nedostižná. A podobný informace o všem možnym v scwersu (postavy, válka cechů, ghosti, atd.)

Romla - 29.09.2009 | 22:51   (odpovědět)

To z: A ten článek si přečti radši co nejdřív, protože na to jak Starcraft ukrutně žereš v tom máš docela solidní guláš.

Romla - 29.09.2009 | 22:48   (odpovědět)

To z: A ty sis myslel, že je to doopravdy, to je ale škoda...

Havoc - 29.09.2009 | 22:42   (odpovědět)

To z: A čo tak nebrať všetko vážne?

z - 29.09.2009 | 22:10   (odpovědět)

Romla: Aha, jestli je celá hra jenom modelová nerealistická situace s imaginárníma smyšlenejma figurkama bez reálnýho mechanismu fungování pak je všecko jasný a dál neni co řešit.

Mimochoden ten článek (http://encyklopedie.starcraftcz.com/other/omyly) si někdy (až bude čas) přečtu a možná vo něm zas něco napíšu (jestli se mi teda bude chtít ).

z - 29.09.2009 | 22:03   (odpovědět)

Havoc: uch droni ty kameny ''nežerou'', jenom ukousávají a nosí do skladu ale nepolykají a netráví je, navíc v ukázce je vidět u zerg. dronů něco jako elektrickej výboj př stavbě (asi nervová stimulace pro rychlejší růst budovy)

Havoc - 29.09.2009 | 21:35   (odpovědět)

Až teraz som si všimol že Drony v animácií pri panely žerú kamene. Asi týmto spôsobom prežívajú zergovia na charu - ŽERÚ KAMENE!

Romla - 29.09.2009 | 21:18   (odpovědět)

To z: K těm interceptorům:
V animačce SC1 můžeš vidět, že Carriery jsou přibližně stejně velké jako Battlecruisery a kdyby tudíž měly 8 interceptorů, tak by to nebylo jenom plýtvání místem, ale taková loď by byla naprosto nebojeschopná. Počítám, že jeden BC by 8 interceptorů sestřelil maximálně za pár desítek vteřin a pak by bylo po bitvě, to je nesmysl. Carriery opravdu po vzoru dnešních letadlových lodí musí mít stovky až tisíce interceptorů. S osmi by byly k smíchu. Osm jich mají pouze ve hře, kde všechny modely slouží spíše jako figurky na bitevní mapě a ne jako super realistické obrazy skutečných jednotek. Už jenom ta velikost, kdy 5 mariňáků je pomalu větší jako jeden BC na to poukazuje, nehledě třeba na to, že pár mariňáků ve SC klidně sejme Battlecruiser, což je naprostý nesmysl. Ve hře jde pouze o modelové situace, nikoli o skutečný realistický boj.

Romla - 29.09.2009 | 21:04   (odpovědět)

To z: Prvně bych si přečetl tohle:
http://encyklopedie.starcraftcz.com/other/omyly

z - 29.09.2009 | 20:53   (odpovědět)

Ultramarine: Pravda že stroje do vesmíru kvůli serepetičkám pro podporu života by byly větší než současný letouny, ale sc technologie je mnohem dál než současná pozemská což se musí projevit i ve zmenšení nutný velikosti pro techniku. Navíc mam dojem že řadový stroje (valkyrie atd.) kompletní systém podpory života nemají (současný stíhače taky ne) protože bojujou maximálně pár hodin a pak se vracejí (na bc nebo základnu) kvůli životním potřebám pilotů.

Že by carriery byly dutý je trochu divný a zavání plejtváním materiálem ale kvůli módním důvodům budiž. Nicméně jak si moh přijít na to že interceptorů veze víc než 8?? (jasně že animace nemůže bejt moc velká ale na 8 intercept. stačí 80 metrová loď, ne 800m, navíc proč se domnívat že by carrier měl bejt velkej s hodně interc. když je spíš-podle hry- malej s pár interc., to přece dává větší smysl i je pravděpodobnější)

Battlecruiser může bejt velkej jako město (který v podstatě i je) ale jakej pak má smysl ho dávat do hry vedle mariňáků? To by pak musel mít velikost a sílu stovek jednotek ,ale pak by to balancování a grafický zmenšení muselo bejt hodně drastický aby se to dalo hrát.

No vo mothership, sc vessel a nepoměru scout/fenix X wrath při stejný třídě strojů už sem mluvil tak to bude asi všechno.

Ultramarine - 29.09.2009 | 20:19   (odpovědět)

Z: Doporučuju si tu encyklopedii přečíst a ne jen prohlédnout obrázky. Má i dost stránek textu.

Ultramarine - 29.09.2009 | 20:15   (odpovědět)

Z: Většina těch velikostí byla vydumaná z filmečků v poměru s lidma, nebo s jednotkama na který odhady už byly, nebo z poměrů velikostí kokpitů a průzorů/oken. Skutečné stíhače mají kolem 15 metrů a to nemusí mít podporu života, motor do vesmíru, odpověď na vyměšování a zásoby posádky a hafo dalších serepetiček. Bezpilotní letouny predátor (usaf) jsou velké zhruba stejně jako interceptory. Valkýra je vybavena určitou verzí hypermotoru a je to domov pro svou posádku, včetně zásob, postelí, kryokomor, automatu na jídlo, atd. Batlkrajzr je jen 2x větší než současný letadlový lodě a ty do vesmíru nedosáhnou, maj míň lodí, nefungujou jako transport přes hyperprostor, laborky, továrna, a jamato. A u karieru protů (kterej může a nemusí být pilotovanej) jsou továrny, zdroje, generátory, štíty, a těch interceptorů neveze 8. Jen se tohle číslo modeluje snáz, než 8000. Navíc, jak je vidět ve filmu death of the owermind, jsov v podstatě dutý.

charles - 29.09.2009 | 20:00   (odpovědět)

tak carrier by napríklad tiež nemalo význam vyrábať keby doňho šlo len 8 interceptorov,normálne by ich bolo neporovnatelne viac,preto by bol aj taký obrovský...

Ultramarine - 29.09.2009 | 19:12   (odpovědět)

To zásobování vysvětlili tim, že si vozej s sebou vlastní ekosystém, v čele s budovama a creepem, kterej jim všechno potřebný časem vyrobí na fleku. Zergling: Osobně jsem rád, že nejsou inspirovaní žádnými skutečně žijícími zvířaty. Takhle se totiž můžem dohadovat, že na zemi to neexistuje, tudíž je to nesmysl, místo aby naše myšlenky řídil owermind a my si byli jistí.

z - 29.09.2009 | 19:11   (odpovědět)

Tak sem koukal na tu encyklopedii velikost jednotek (http://encyklopedie.starcraftcz.com/other/srovnani)a podle mě je to dost nesmyslně určený i na hodně blbej vodhad...

Proč by měl bejt fenix menší než scout a voba z nich zhruba2x větší než wrath, to přece musí bejt zhruba všechno stejný (protože je to stejnej typ a srovnatelná síla strojů). Navíc 30 metrů na jednomístnej stroj je prostě moc.

Jednomístnej Arbiter 75 metrů a to má jenom malinkej disruptor z dragona?!? čim je sakra narvanej, to sebou veze tankovej prapor?

Čistě bojová protiletecká valkyrie s posádkou jenom v kokpitu je stejně velká jako dropship kerá sebou tahne celou výsadkovou skupinu to teda musí mít moc munice (aha už asi chápu proč sc jednotky nikdy nemusí nabíjet a nikdy jim nedojde střelivo, vezou ho sebou doživotní zásobu)

Interceptor je na loď bez posádky stejně moc velkej, 3x6 metrů je i na bezpilotní letoun dost

S těma carrierama to taky dost přepískli, že by hangáry pro 4 (po vylepšení 8) malejch interceptorů měřily stovky metrů?

I u science vessel je 400 metrů na pojízdnou laboratoř dost (to by spíš odpovídalo těžký bitevní lodi s implementovanou laboratoří)

Battlecruiser/carrier by o velikosti 1500 metrů jak tam píšou byl soběstačnej železnej svět sám pro sebe takže by se mezi normálníma jednotkama (mariňáci, zealoti, hydry apod.) ani nemoh vobjevit, nevešel by se na mapu. Samozřejmě že se kvůli hratelnosti musel do hry uměle zmenšit, ale vodhadovat 1500m je nadsazený už moc.

U mothershipu mě na nákresu zase zaráží že vlastní ''město''-obytná a funkční lodní část má (teda podle nich) 700m a zbytek (prstenec o tloušťce 1150m) tvoří prázdnej zbytečnej plech bez jakýkoliv funkce (kdybysem ho nedělal a stavěl jenom funkční část lodi tak ušetřim ranec surovin).

Romla - 29.09.2009 | 18:10   (odpovědět)

Co se týče Zergů a jejich přežití na Char, na které i podle Blizzardu (http://starcraft2.com/features/planets/char.xml) kromě Zergů nic nežije, tak si myslím, že nejjednodušší vysvětlení by bylo, že Zergové si stejně jako lidé zásoby vozí s sebou. Zergové určitě mají kromě bojových forem i pracovní a jiné životní formy, takže s přimhouřenýma očima by se to takhle mohlo dát vysvětlit, i když tam samozřejmě nehraje spousta věcí jako: proč lezou na planetu kde nic není a jak zvládnou zásobovat celou planetu z vnějších zdrojů. Nejlepší asi je se takovýma věcma ani nezabývat.

zergling - 29.09.2009 | 17:38   (odpovědět)

No to je zajimavy U terranu je to se zasobama jasny u tech věcí taky ale u
zergů jako kdyby nemohly žít. Co to má znamenat?Proč by nemohly žít?
(zergové jsou prostě dobrý mohou žít bez ničeho a přežít)

Sam - 29.09.2009 | 17:37   (odpovědět)

i když to samozřejmě není ničím podložený..

Sam - 29.09.2009 | 17:33   (odpovědět)

To z: tys asi nečetl sc encyklopedii, co? tam máš velikosti bc, carrierů atd vysvětlenou - http://encyklopedie.starcraftcz.com/other/srovnani

Romla - 29.09.2009 | 17:31   (odpovědět)

To z: Terratron je jenom aprílovej joke. Thora nacpali do factorky kvůli balancu MP. Velikosti jednotek budou vždycky v různých měřítkách, jinak to ani nejde.

A je hezké, že Starcraft vidíš jako sci-fi reálnější než všechny ostatní, ale už v prvním dílu bylo nesmyslů víc než dost. S tím se prostě člověk musí smířit. A pokud je ve hře dobrá atmosféra, tak jim nějakou tu blbost promineš. A vo tom to je...

orgo - 29.09.2009 | 16:21   (odpovědět)

skoda ze na youtubku je to uz dobrej mesic

z - 29.09.2009 | 15:44   (odpovědět)

No thor se mi zezacatku libil ale kdyz uz se vo tom tady mluvi tak: 1)stavba thora pomocí scv mi pripadala docela originalni, je skoda ze ho nacpali do factory (obzvlast kdyz je skoro tak velkej jako fac.)

2)Velikost thora jako colossus je ok ale ne min, siege tank by vazne mel bejt mensi nez thor, thor je sice strasne malej ale mnohem horsi je to s velikosti battlecruiseru nebo mothership, ty sou přece velký jako vesnice a ne jako 2x2 mariňáci jak sou zpodobňovaný

3)úloha thora jako většího a silnějšího tanku neni zas tak uplně vod věci ale je postradatelná (přesně řečeno nahraditelná velkym počtem tanků), místo něj by mohli dát jednotku s originálnější funkcí (třeba science vessel, tý je škoda) ale hlavně ať tam nedávají terra tron to je strašná slátanina, to je sc ne transformers (nechci se navážet do fandů transformers ale tohle do tý hry nepatří)

4)protiletecká obrana thora je dobrej nápad, no ale nemá ji ani colossus takže by to bylo nadržování (navíc thor je na budovy a col. na jednotky)

K biologii zergů: No jasně že na tý hře je reálnej akorát čas (ve skutečnosti by zergové podle fyzickejch znaků nemohli organicky fungovat, natož bojovat), ale zase ten svět byl vymyšlenej docela dobře tak je škoda to tak dokopávat.Terrani si sebou tahnou zásoby (možná v dropshipech), proťáci zas všechny živ. funkce můžou nahradit technologií no ale zergové jestli nežerou kamení tak by zhebli. Brát starcraft stylem ''je to prostě tak protože se to tak řeklo'' je sice hezký, ale použitelný tak možná do Vetřelce, Doom, Quake, Lovce duchů a podobnejch věcí kde neni tak komplexní svět a na žádný logice nezáleží.

Připadá mi divný na jedný straně trvat na reálnejch detailech jako ''colossus je moc vysokej a proto do něj můžou střílet letadla'' a na druhý straně ignorovat velký věci ( jako třeba nechat zergy klidně žít bez vysvětlení když nedává smysl jak by to mohlo bejt možný).

Crazyboy20 - 29.09.2009 | 14:33   (odpovědět)

jo Thor jde od 10ti k 5ti a vubec by mi nevadilo vyhodit ho totalne

Ultramarine - 29.09.2009 | 14:20   (odpovědět)

U zegů to z rozumnýho úhlu pohledu smysl nedává, ale kdyby se to bralo podle toho, jediný čemu by se ve vesmíru sc dalo věřit by byla lidská politika a proradnost. Mám k tomu hold fanovskej přístup - je to tak, protože to tak v tom vesmíru je a stačí to jen vysvětlit způsobem, co dává aspoň trochu smysl. Jo a protové se prý (encyklopedie sccz) živí světlem a "psi", i když musí mít nějáký způsob jak absorbovat vodu (bez úst). U zergů je to různé, ale když už vyhrajou, neni na planetě k sežrání nic než creep a ostatní zergové. A pokud by šlo o tu "realističnost", slizkost by jim vadila ještě víc ve vesmíru, protože by při extra nízkejch teplotách mrzli, s dýcháním je to tam taky dost na levačku a mávání křídly tam je na dvě věci (ale pohyb teď fakt nemyslim). Přesto to funguje, protože tak je to ve hře.

jesan - 29.09.2009 | 13:34   (odpovědět)

to je priserny ten thor se furt zmensuje a zmensuje za chvilku buse mensi nez siege tank! ani se mi nelivi ty zmeny na nem ja bych ho nechal jako pomalou ale velmi silnou(silnejsi nez colosuss) protipozemni jednotku s bombardovacim utokem.

z - 29.09.2009 | 11:43   (odpovědět)

''zkrátka je to cool bez ohledu zda je to reálné a má logiku'' to je bohužel pravda ale snad takový příběhový násilnosti budou v omezený míře.

Zergové prostě ňákou vodu nějak obstarávat musí, organismy složitější než bakterie se bez vody vlastní vůlí nemůžou pohybovat a spoléhat se na směr větru neni pro bitvu moc praktický. Terrani mají depoty se systémy podpory života a proťáci si prostě navarpujou co potřebujou z domovský plnety (dřív aiur, teď shakuras) kde je toho (jídlo, voda) asi dost.

Možná používají organickou alchymii (transmutují na vodu třeba plyn nebo používají samotnej plyn jako prostředí pro chemický reakce a přenosový médium) nebo organicky dokážou manipulovat s protonama a neutronama (sou to přece taky psionici) tak aby vytvořili z třeba jader křemíku (kamení) jádra vodíku a kyslíku (voda) (mluvim třeba vo charu, na planetách kde je živin a vody dost je to jasný)

Nebo všechny živiny berou ze sežranejch mariňáků

Mizzin - 29.09.2009 | 10:44   (odpovědět)

no, on je celkově nesmysl, že biologicky dokonalá rasa jako jsou Zergové, jsou založeni na slizovatosti a uslintanosti. Protože to je pro tvory, přizpůsobené pro přežití v extrémních podmínkách dost nepraktická věc. Naopak by měli správně mít tělo od vnějšího světa maximálně izolované a k potřebným látkám velmi šetrné.
Ale zkrátka je to cool, tak jsou uslintaní bez ohledu na to, zda to má nějakou logiku a je to "reálné".

Ultramarine - 28.09.2009 | 23:07   (odpovědět)

F: Jestli to tebe doprdele nezajímá (to se nedivím, prej to bez gelu škrábe) od čeho je creep slizkej, nikdo tě netlačí do čtení postů na tohle téma, ani k odpovědím obsahujícím zbytečné klení.

f - 28.09.2009 | 22:55   (odpovědět)

koho doprdele zajima z ceho sou slizky

jinak colossi nechaji stejny. Ti hraci je jen neumi vycounterovat. (1tank a pechota rulezz)

Ultramarine - 28.09.2009 | 22:18   (odpovědět)

Vodní zergové jsou, ale jen ve "vesmíru". Ve hrách zatím ne

Ultramarine - 28.09.2009 | 22:18   (odpovědět)

Vodní zergové jsou, ale jen ve "vesmíru". Ve hrách zatím ne

Ultramarine - 28.09.2009 | 22:14   (odpovědět)

Je možné, že creep něják dokáže zkapalňovat vzdušnou vodu a hromadit tu, co se vypařuje zpod země. Další možnost je, že si tam občas zergové pošlou ledovej asteroid. Taky když na ty planety přišel swarm, přinesl si s sebou ve svých tělech hodně vody (př: když přijdeš na poušť, taky se zpotíš, i když tam nejsou zdroje vody, protože jsi tu vodu přinesl v sobě) další možností je kanibalistický boj o vodu mezi jednotkami, který by na zergy pasoval, protože by při něm slabí umírali a silní prosperovali a množili se.

Ultramarine - 28.09.2009 | 22:14   (odpovědět)

Je možné, že creep něják dokáže zkapalňovat vzdušnou vodu a hromadit tu, co se vypařuje zpod země. Další možnost je, že si tam občas zergové pošlou ledovej asteroid. Taky když na ty planety přišel swarm, přinesl si s sebou ve svých tělech hodně vody (př: když přijdeš na poušť, taky se zpotíš, i když tam nejsou zdroje vody, protože jsi tu vodu přinesl v sobě) další možností je kanibalistický boj o vodu mezi jednotkami, který by na zergy pasoval, protože by při něm slabí umírali a silní prosperovali a množili se.

Crazyboy20 - 28.09.2009 | 22:11   (odpovědět)

JojO tohle byt v HD tak je to parada jinak coloseus bude v balncovani urcite oslaben,takhle by to asi neslo jinak zda se mi to nebo ne,ale je to strasne rychly co to maji za rychlost megafastest? oproti broodwaru je to mazec

z - 28.09.2009 | 22:03   (odpovědět)

na vláhu na creep, sliz i na pocení by museli mít stejně vodu kerá třeby na charu kde je milion zergů prostě neni ani náhodou.
Zbejvá jedině Vespen (proto asi sou tak zelený).

Btw slyšel sem že sou i ''vodní'' zergové (teda tam kde voda je) ale zatim sem je ve hře neviděl (myslim že to je brood leviathan http://www.starcraft-overmind.ic.cz/zerg_broody.php) to tam docela chybí (i když by to pak možná bylo moc jednoduchý páč pak by voda neměla obrannou funkci)

Jerenimo - 28.09.2009 | 21:52   (odpovědět)

Dá se to někde stáhnout v HD kvalitě jako BattleReporty na Blizzardí stránce?

Ultramarine - 28.09.2009 | 21:52   (odpovědět)

Fuck, proč je to tam 2x?

Ultramarine - 28.09.2009 | 21:51   (odpovědět)

Fuck, proč je to tam 2x?

Ultramarine - 28.09.2009 | 21:50   (odpovědět)

Z: Nevim z čeho berou vláhu, ale creep by měl bejt taky slizkej (a navíc všude po planetě). Třeba od creepu, nebo třeba ten sliz "potí"?

Ultramarine - 28.09.2009 | 21:50   (odpovědět)

Z: Nevim z čeho berou vláhu, ale creep by měl bejt taky slizkej (a navíc všude po planetě). Třeba od creepu, nebo třeba ten sliz "potí"?

Ultramarine - 28.09.2009 | 21:41   (odpovědět)

Martinovi, z, f, a ostatním výkřikům z abecedy: Ten blizard je hroznej, vůbec si neváží komunity a nechává nás usichat bez filmečků, screenů a infa. Navíc tam jsou jen flákači, protože oddělení vývoje sc2 nevykazuje před fany každý prdnutí. A nejhorším prohřeškem je, že nemaj dedlajnu, kterou by stejně (jak je v branži zvykem) překročili nejmíň o rok bez vysvětlení, nebo omluvy. Trošku zbytečně hrotíte svý anarchystický tažení proti zlé a zkorumpované organizaci blizard, která vám sedí na prameni, který proudí od sc2. Oni ale ten pramen vytvářej, i tu hru, a čím pomalejší a menší bude to první, tím rychlejc bude hra samotná. Je to česká (potažmo československá) nátura si stěžovat (na politiky, školu, šéfa, čehuny, slováky, počasí, pivo, atd.), ale kňourat kvůli kňourání, aniž by byla šance že to něco zlepší je kontraproduktivní. Máte na víc, i kdyby to byla jen pitomá petice proti odkládání. Jestli něco aktivního zkusíte, máte můj hlas. Jestli ne, užívejte si co od blizzů dostáváte, ale nezapomínejte na to, že to je vedlejší náplň jejich práce a že brumlání při pasivním odporu se ukázalo jako neefektivní vyjednávací taktika už za dob Rakouska-Uherska a Staročechů.

z - 28.09.2009 | 21:21   (odpovědět)

Když se zergům líhnou budovy tak vevnitř plave červ ech ta kerriganová má teda vkus zomg Jak můžou zergové bejt slizký na Charu nebo Mar saře kde neni žádná voda z který by mohli sliznatět? nebo je ten sajrajt zkapalněnej terrazin/vespen? Proč vždycky sc vyhrávají korejci . No teda jak to vidim mam obavy o hw, když každá budova i jednotka má animaci (a ne jednu).

FLOYD - 28.09.2009 | 21:18   (odpovědět)

uz jsem to videl ale rad se podivam znovu

Proste colossus vsechno rosekali v obouch hrach kdyz budou mit malou podporu nejakych jednotek tak jsou nezastavitelni
To bude tezky orisek

V obouch hrach rozhodli cossusove

Bemis83 - 28.09.2009 | 21:15   (odpovědět)

paradni videjko

Sam - 28.09.2009 | 20:51   (odpovědět)

tak modrý asi proto, že hráč měl modrou, ne? (neviděl jsem, ale přijde mi to logický)

Xelnag - 28.09.2009 | 20:29   (odpovědět)

hurááá.KDy propustili informaci že při stavbě Hatchery světelku pokud si pamatuju byl takový slizký ne modrý a světelkující

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.