StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
Шахрайки дивитися он… » 26.06. 08:49
https://www.suppleme… » 26.06. 08:19
Глядеть частное и ли… » 26.06. 07:56
pandora ohrringe » 26.06. 04:33
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Střípy z battle.netu v podání Karuneho a Cydry

18.04.2009 | 15:05 - Jata

Za posledních několik dní se toho na oficiálních fórech docela dost odehrálo. Na otázky zvídavých fanoušků odpovídal jak Karune, tak i Cydra. Věnovali se třeba barvám hráčů, stupňům obtížnosti, možnostech spojení jednotek v editoru, atd.

 

Můžeme pomocí editoru spojit dohromady dvě jednotky, nebo na to budeme muset použít triggery?

 

Pokud víte jak na to, můžete si s editorem map udělat třeba i snídani.
Co se týká spojování, ano, je to možné, ale převděpodobně bude potřeba použít triggery.

 

Jenom by mě zajímalo, kolik bude stupňů obtížnosti v SC2?

 

Ještě to sice není doděláno, ale v současné době máme pro multiplayerovou hru 5 AI obtížnostních režimů - Beginner, Easy, Normal, Hard a Insane

 

Chtěl bych vědět, jestli může pořád infestor infestovat budovy, protože Battle Report 2 ukazuje, jak infestor spawnoval terrana z eggů.

 

Jedná se o novou schopnost infestora, která momentálně nahrazuje onu schopnost s infestováním budov. Všechny schopnosti jsou stále ve fázi testování a pravděpodobně podstoupí ještě mnoho změn. Jenom tak stranou, eggy jsou při spawnování infestovaných mariňáků nezasažitelné, ale také se jedná o prozatimní řešení.

 

Kolik barev hráčů bude v SC2 k dispozici?

 

V současném buildu hry máme 9 hráčských barev.
Red, Blue, Purple, Orange, Yellow, Green, Light Blue, Grey, Pink

 

Když dojdou zásoby ve Vespene Geyseru, budou dělníci automaticky těžit z nejbližšího mineriálního pole?

 

Ne, nezačnou automaticky těžit z jiného Vespene Geyseru. Když jsou gejzíry vyčerpány, bude o tom hráč jak vizuálně, tak zvukově informován, hráč pak musí tyto jednotky manuálně přemístit.

 

Jaký je optimální počet dělníků na plynu v SC2?

 

Na každý plynový gejzír by měli optimálně připadat 3 dělníci.

 

V posledním battle reportu v čase 16:50 najednou vybuchl Nighthawk. Z jakého to bylo důvodu?

 

Nighthawk vystřelil Hunter Seeker Missile na jednoho z Banelingů a střela způsobila plošené poškození na pozemní i vzdušné jednotky, a to jak nepřátelské, tak spřátelené. Takto zemřel i Nighthawk.

 

1. Jak často mohou využít Ghosti své schopnosti Psi-Round k odstřelení kouzlících jednotek? Obávám se, že by ji nemohli použít dostatečně často a pouze ve speciálních situacích.

2. Podle podrobných údajů by měl Snipe způsobit 20 poškození normálním jednotkám. Mám pravdu, když si myslím, že bychom k tomu mohli připočíst ještě +15 proti lehce obrněným jednotkám? Takže by Snipe způsobil nekouzlícím lehkým jednotkám 35 poškození.

3. Neuvažoval Blizzard o přesunutí schopnosti Targeting Drone na Ghosta? Ačkoliv by se nyní mohl Ghost cíle lehce zbavit, místo aby sesílal drone. Stejně jako High Templar podporuje protosské jednotky se stormem, věřím, že mít Ghosta způsobujícího o 50 % více poškození nepřátelským jednotkám, by byla pěkná podpůrná schopnost. Pak by Ghost mohl být používán častěji.

 

Od té doby, co jste naposledy Ghosta viděli, jsme na něm udělali pár změn. Ghost momentálně způsobuje v základě 10 poškození a dalších 10 poškození lehce obrněným jednotkám, při svém normálním útoku má dosah 6. Ghostova schopnost Snipe nyní způsobí 60 poškození a při tom ignoruje brnění za 75 energie. Kromě toho má EMP schopnost, navíc má schopnost Cloak, která způsobí 100 poškození štítům a vysaje veškerou energii kouzlících jednotek v dosahu účinku schopnosti. Ghost už nevidí spellcastery ve fog of war.

Mnoho z těchto změn pomáhá z Ghosta udělat lepší podpůrnou jednotka, ať už v použití strategických schopností nebo obtěžování speciálních jednotek na bitevním poli. Na vrch toho všeho je čas od času vypálení atomovky opravdu příjemné, když způsobuje 200 poškození, případně dalších 300 poškození vůči všem budovám.

Co se odstranění schopnosti Targeting Drone z Nighthawka týče, budeme muset počkat, zda-li se ukáže nějaká jednotka, která by tuto schopnost dokázala přejmout.

 

O pár hodin později Karune opravil některá statistická čísla, aby vše odpovídalo současnému buildu hry:

 

Oprava: Atomovka způsobí 300 poškození a vůči budovám dalších 200.

Ghost stojí 100 minerálů a 200 plynu, nezbytným předpokladem je tech lab v Barracks a Ghost Academy. Je považován za jednotku tieru 1.5, což mu umožňuje se již velmi brzy podílet na ničení nepřátel a podopoře ostatních.

Třebaže bylo poškození atomovky od minulých buildů snížené, už není tolik náročná na suroviny, stojí jen 100 minerálů a 100 plynu, může být vyvinuta na tieru 2 a nezbytným předpokladem je postavené Factory.

Zdroj: forums.battle.net
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Okoun - 19.04.2009 | 16:13   (odpovědět)

Kundu: Někde v shoutboxu se kdosi ozval že něco takového slyšel, nikomu ostatním se to, zdá se, nejeví pravděpodobné. Na AI je fakt příliš přizpůsobivý a vynalézavý..

Kundu - 19.04.2009 | 12:52   (odpovědět)

Muzu se zeptat z ceho dedukujete ze to vubec hral AI ?????

A jestli to tak doopravdy je (coz neni) tak muzem prohlasit ze blizzard se stane nejmocnejsi spolecnosti na svete, protoze vyvinul jako prvni silne adaptabilni a samorozvijejici UI

abyss - 19.04.2009 | 12:23   (odpovědět)

kdo rika ze to hraji pocitace, ma IQ ping-pongoveho stolu

3,14ranha - 19.04.2009 | 11:52   (odpovědět)

podle mě jak mu tam na začátku terran stavěl bunkr u předsunuté báze , tak zerg poměrně silně koordinoval jednotky aby útočily ze tří směrů - takže hráč

charles - 19.04.2009 | 11:37   (odpovědět)

Sam: a ten insane comp bude chopný s jedným zerzlingom vybiť celú armádu,však?

Sam - 19.04.2009 | 10:20   (odpovědět)

mě se to hlavně nezdá, protože si myslím, že komp by zergy využil s tím, že bude těžit, kde to de (což dělaj blizzardský AIčka snad v každé jejich hře) a taky si myslím, že by jel rychle dopředu a brzo by prudil s mutaliskama a ultraliskama.. a taky by na ten bunkr ze začátku nechystal tolik lingů, aby mu to vyšlo bez velkejch ztrát.. a takových situací by se tam našlo plno.. ale kdo ví - třeba je to revoluční AI, nerozeznatelná od lidského hráče a za pár let tu máme vzpouru strojů a Matrix..

Okoun - 19.04.2009 | 09:24   (odpovědět)

Ultramarine: Taky se mi to nezdá, například když na začátku 2. BR scoutoval Kim svým SCVčkem, pohybuji, že by se počítač schoval se svým dronem mimo jeho dohled..

Jata [ redakce ] - 18.04.2009 | 23:31   (odpovědět)

To Perry: Díky, je třeba lpět i na takových prkotinách

Perry - 18.04.2009 | 22:07   (odpovědět)

Vím , že je to hrozná prkotina , ale v poslední větě je "100 planu" místo plynu

Havoc - 18.04.2009 | 21:14   (odpovědět)

A Na_Da má po white terranoch. :o)

Overwatch [ redakce ] - 18.04.2009 | 20:59   (odpovědět)

5 stupňů obtížnosti je málo. Ještě tam měl být šestý s názvem "Korean"

muta - 18.04.2009 | 17:56   (odpovědět)

to proti sobe hraji pc?? ja ze sou to normal lidi, ten cooper

pepa - 18.04.2009 | 16:10   (odpovědět)

no on každý mob. net se čas od času po..tento

Ultramarine - 18.04.2009 | 16:03   (odpovědět)

Sory za dabl. Podělal se mi mobilní net.

Ultramarine - 18.04.2009 | 15:58   (odpovědět)

Nevěřím, že Cooper je komp. Je moc drsnej a nápaditej na kompa. To info o ghostovi je šťavnatý, ale nevěřím, že by mohli dát někomu jinýmu (z těch co ukázali) target drona. A ta raketa je pěknej šmejd, když se zaměří na nejbližšího šermíře kterej nabíhá ke tvejm jednotkám, udělá větší bugr mezi tvejma. Damage proti vzduchu je krásnej, ale pokud raketu nepůjde vystřelit proti letadlu, je to jen komplikace.

Ultramarine - 18.04.2009 | 15:58   (odpovědět)

Nevěřím, že Cooper je komp. Je moc drsnej a nápaditej na kompa. To info o ghostovi je šťavnatý, ale nevěřím, že by mohli dát někomu jinýmu (z těch co ukázali) target drona. A ta raketa je pěknej šmejd, když se zaměří na nejbližšího šermíře kterej nabíhá ke tvejm jednotkám, udělá větší bugr mezi tvejma. Damage proti vzduchu je krásnej, ale pokud raketu nepůjde vystřelit proti letadlu, je to jen komplikace.

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.