StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
Amer & Tasheel T… » 16.06. 16:11
https://www.maleenha… » 15.06. 08:42
nike air huarache » 15.06. 04:02
mens grey nike train… » 15.06. 03:58
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Karuneho Q&A 45

29.10.2008 | 07:26 - Overwatch

Pokec s vývojáři: Bylo vzrušující sledovat všechen ten feedback po Blizzconu, který nám psali fanouškové, i profesionální hráči. Hodně toho bylo o Colossovi a Nydus Wormovi (to teď sbíráme z fór). Při mé poslední schůzce s Dustinem jsme se rozhodli popovídat si o méně debatovaných tématech, které prošli několika změnami od původního Starcraftu.

 

Halucinace

Prvním tématem byla Halucinace, klasická schopnost Protossů, která se až tak moc ve StarCraftu nepoužívala. Dustin vysvětlil, že ji chtěli udělat zajímavější a proto ji posunuli v technologické větvi níže a dali ji Nullifierovi. Navíc se dá Halucinace použít i pro vytvoření jednotek, pro které hráč ještě nemá požadované budovy. To samo o sobě může být zajímavým strašením pro nepřítele, který sleduje, jak se k němu blíží tři Kolosové a má na to jen Corruptery a až pak si uvědomí, že nejsou skuteční. Halucinovat můžete dokonce i dělníky! Vzhledem k tomu, že množství halucinací, které můžete uskutečnit je založena na skutečné ceně, za kterou byste si danou jednotku mohli normálně pořídit, můžete tak za jednu Halucinaci získat osm dělníků, abyste zmátli přicházející Reapery. Dark Templáři, Observeři a Carrieři zatím nelze halucinovat. Ti první dva by byli příliš silní, protože byste tak získali neviditelnou kopii průzkumné jednotky (až příliš overpowered). Carrieři také, ti by měli příliš mnoho života, stejně jako by to bylo příliš komplikované, když mají tolik interceptorů.

 

Královna může vyprodukovat tři Zmutované Larvy

Počet zmutovaných larv se s poslední verzí Královny zvýšil, aby hráče nabádal k častějšímu používání. Tato schopnost je velmi silná, pokud je ovšem správně využita. Zmutovaná Larva se může pohybovat nezávisle na Hatchery a může vytvářet jednotky se sníženým požadavkem na osoby. Každá Královna je tedy něco jako nová, nezávislá Hatchery, čímž se Královna stává velmi zásadní jednotkou v zergské armádě.


---StarCraft II Q&A Batch 45---


1. Zrychlí můj Creep i nepřátelské zergské jednotky? (StarCraft 2 Fóra)

 

Ano, nepřátelské zergské jednotky budou mít ten stejný efekt zrychlení na jakémkoliv Creepu. Momentálně je to tak, že Creep se chová stejně vůči všem.

 

2. Jsou ve hře nějaké schopnosti, které by ničily Creep? (TheWarCenter)

 

Jsou dva způsoby, jak zabránit rozšiřující se Creep - buď zabít zakopané Creep Tumory, nebo zabít Královny, které je staví. A ještě bych dodal, že Creep již nepoškozuje nepřátelské jednotky. Když jsme to testovali, tak tato schopnost zasahovala do týmových her tak, že zergský hráč měl poškozené jednotky od spřáteleného Creepu. A ve hrách 1vs1 to bylo velmi zřídka k užitku, na rozdíl od všech těch nových cool schopností.

 

3. Zrychluje Creep i vzdušené jednotky? (TheWarCenter)

 

Ne, zrychlení není aplikováno na vzdušené jednotky, ani dělníky.

 

4. Nebudou Reapeři, Maraudeři, Hellioni, Stim Packy a Siege Tankův plošný útok až příliš silné proti Zergům? Všechny tyto věci se totiž zdají být perfektní proti masám jednotek s nízkým životem, což je většina Zergských pozemních jednotek. (StarCraft Legacy)

 

Jak víte, tak pořád zbývá spousta balancování, vždyť nejsme ani v beta fázi. Proti těmto jednotkám existuje několik proti-jednotek, ale zergové se budou muset adaptovat a naučit se nové strategie, které se mohou lišit od původního StarCraftu. Například Roachové a Lurkeři jsou skvělou proti-jednotek na Helliony a Reapery. A v pozdějších fázích hry jsou zase výborní Infestoři, kteří poráží masy Marauderů se schopností Fungal Infection, protože při zabití explodují (Maraudeři). Všechny tyto nové mechanismy a schopnosti přidávají do hry spoustu nových strategií ke starým známým.

 

5. Mohou spojenci spojovat Nydus sítě? Jinak řečeno, může hráč A vstoupit do svého Nydus červa a vystoupit skrze Nydus červa hráče B? (TheWarCenter)

 

Ne, spojenci nemohou sdílet sítě mezi sítěmi, ale hráč může vstoupit s jednotkami do Nydus sítě svého spojence.

 

6. Je Thor stále protivzdušnou jednotkou? Splňuje tuto roli efektivně? - Thelorme (Battle.net)

 

Ano, je to pořád protivzdušná jednotka s nejdelším dostřelem proti vzdušným jednotkám v celém StarCraftu 2. Vizuálně chceme dát Thorovi protivzdušné rakety, které by střílel ze svých ramen, čímž by rozpoutal devastující palbu z úctyhodné vzdálenosti.


Karune pak dále dodává:

 

„Když kliknete na schopnost Halucinace, budete mít v uživatelském rozhraní ikonky, které budou podobné těm, které má dělník, když staví budovy. Z tohoto seznamu si vyberete jednotku, kterou chcete halucinovat. A ano, budete moci halucinovat jednotky, které sami ještě nemůžete vyrábět. To je skvělé na oblbnutí nepřítele, který si tak myslí, že se zaměřujete na vzdušné jednotky, čímž ho přinutíte, aby stavěl nevhodné proti-jednotky.

Nyní můžete stavět několik Královen."

 

Dále Karune vysvětluje jednotky v Nydus Wormu:

 

„Aktuálně je to tak, že Nydus Worm mohou využívat všechny rasy, pokud jsou vaši spojenci. To se ale samozřejmě může změnit. Měli jste vidět tvář našich komunitních kluků, když jsme hráli 2vs2 a v jedné jeho základně se vynořil Nydus Worm, z kterého se začali soukat Hydraliskové a Zealoti."

KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

halal - 01.11.2008 | 01:48   (odpovědět)

Tak jako zkouset jsem to nezkousel a i kdyby, tak zrovna v tomhle hledisku bych asi prosel, takze muzu jenom tipovat

Orgo - 31.10.2008 | 22:22   (odpovědět)

halal:no to by ses divil... trosku vazne nestaci...aspon abys mluvil plynule a souvisle...

protossove-borci - 31.10.2008 | 20:34   (odpovědět)

*male

protossove-borci - 31.10.2008 | 20:34   (odpovědět)

az ted sem si vsiml, ze Zeratula nemuzou zabit v te mae kampani za terrany, pac pak dela hlavni postavu v Legacy of the Void

Torasque - 31.10.2008 | 09:30   (odpovědět)

aha aha..dik

Jata [ redakce ] - 30.10.2008 | 21:02   (odpovědět)

Atributy u Protossů jsme stále ještě neaktualizovali, takže je tam vysoce pravděpodobná změna oproti v současné době uváděným údajům :-

Torasque - 30.10.2008 | 20:58   (odpovědět)

hele, nema mit mothership 600HP a 600SP

halal - 30.10.2008 | 15:27   (odpovědět)

Perfektne anglicky umet nemusi, staci trochu

ovceking - 30.10.2008 | 14:57   (odpovědět)

To Jata: to ze by nemeli zajemce byl spis vtip... vdyt kdyby to nebylo v americe ale v cechach tak by jsme se tam hlasili i my

Orgo - 30.10.2008 | 11:54   (odpovědět)

a umet samozrejmne perfekne anglicky..

Jata [ redakce ] - 29.10.2008 | 13:03   (odpovědět)

To ovceking: Já bych to osobně viděl spíš na tu nedostatečnou kvalifikaci, aby člověk mohl jít dělat do Blizzardu, musí už fakt něco umět a mít praxi.

Insolitus - 29.10.2008 | 12:23   (odpovědět)

To Crazyboy20: ber to taky tak ze neni film, ale hra a myslim ze je to zcela v poradku

podivej v sc1 bylo taky sousta takovejhlech veci, spojencti medici mohli lecit jak zergy tak tossy a to ma kazda diametralne odlisnou biologii, to by kazdej ten medik musel bejt nekonecna bedna, aby neco takovy zvladnul ...a pod..

myslim ze takovyhle ustupky realisticnosti dodavaj spoustu super hratelnosti v MP, kdy vhodnou kombinaci ras dosahujes apokalirticke nicive sily

ovceking - 29.10.2008 | 12:21   (odpovědět)

To kolikatery ponozky?: blizzard momentalne hleda 89 novejch lidi.. ale bud o ty mista neni zajem, nebo se o ne neuchazijou lidi s dostatecnou kvalifikaci... jeslti mas zajem mozna by vzali i tebe
http://www.blizzard.com/us/jobopp/

diky bohu za kazdy novy Q&A... nejveselejsi zmena mi prijde ten nydus worm... takhle to dopada kdyz nemuzete vyresit problem se zakopanym nydem ve vesmiru... proste ho tam nedate

Crazyboy20 - 29.10.2008 | 11:41   (odpovědět)

Akorat se mi nelibi ze tunelem muze cestovat Toss a nebo Teran spojenec,bral bych zerga to jo,ale jina rasa cestovat timto hnusem to se mi nelibi jinak good QA

halal - 29.10.2008 | 10:17   (odpovědět)

Tak ta halucinace zni dost zajiamave, ale moc se mi nelibi veta o nekolika kralovnach. Jak rikali na zacatku, kdyz byla jedna - doda to na rozdilnosti ras a zda se to dost zergsky - s tim jsem souhlasil. Ale tak kdyz to prida k zazitku z hry, tak proc ne (in blizzard we trust)

kolikatery ponozky? - 29.10.2008 | 10:14   (odpovědět)

to kdybych já byl šéfem Nlizzardu tak zvíšim lidi aspoň o dvojnásobek páč by se to vyplatilo třeba taková Korei tho koupí hromadu a určitě i v Americe tak by tam fakt měli zvíšit počet vývojářu někdo by jim to měl říc ale jinak tenhle QaA byl asi jeden z nejlepších.

Gorog - 29.10.2008 | 09:51   (odpovědět)

Konečně něco pořádného, ať je sakra aspoň ta beta.......((

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.