StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike air max 2017 go… » 17.06. 04:40
puma women shoes » 17.06. 04:37
puma suede classic » 17.06. 04:34
https://www.litsej-i… » 17.06. 01:25
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

BlizzCon: Blizzard Sound panel ve zkratce

11.10.2008 | 00:04 - Overwatch

Celý Blizzard Sound panel provázely živé vstupy hudebníků, kteří předváděly různé kousky, převážně z univerza Diabla a Warcraftu. Tři významní skladatelé, kteří v Blizzardu pracují již léta (podíleli se na hudbě a zvucích u Warcraftu a StarCraftu) se podělili o své zkušenosti s vytvářením hudby a o práci na Blizzardích hrách.


Zajímavým zjištěním bylo, že pro motivy jednotlivých ras (Protoss - Terran - Zerg) jsou stanoveni vlastní skladatelé a to z toho důvodu, aby pro každou rasu byla hudba opravdu unikátní a jiná. Neměl by se nikde opakovat žádný stejný či podobný hudební prvek a každý motiv by měl mít svůj osobitý nádech, který charakterizuje danou rasu.


Inspiraci berou skladatelé Blizzardu všude možně, především ve filmové hudbě, hodně také pokukují po ruské produkci, od Čajkovského až po moderní skladatele. Například hlavní hudební motiv pro město Ironforge ve World of Warcraft bylo nepřímo inspirováno ruskou hymnou a to na přání samotného Chrise Metzena.


Dále se v tomto panelu prozradilo, že hudba se v Blizzardu začáná vytvářet v brzkých fázích vývoje hry, protože se pak postupně vyvíjí se samotnou hrou, hudebníci vědí jak to začalo, co se ze hry odstranilo, co se přidalo a jednotlivé změny neustále reflektují tak, aby to vždy odpovídalo aktuálnímu vyznění hry.


Zvukové oddělení Blizzardu nepracuje pouze na „těch třech velkých hrách", ale i na hudbě do trailerů, oficiálních machinim, webových stránek, pomáhá produkovat BlizzCast apod. Velkou snahou je mít ve hrách hodně hudby, ale neutopit ji v ní - například na začátku nějaké lokace přehrát úvodní hudbu, potom následuje pasáž bez hudby a na závěr přijde silný hudební motiv, který podtrhne atmosféru dané lokality. Tímto způsobem vyzní jak hudba, tak i ambientní zvuky, které dokreslí pocit z konkrétní oblasti či území.


Při tvorbě hudby se klade důraz většinou na klasické nástroje, ale často se využívají také „nepřirozené" způsoby vytváření zvuků či hudby, především různé syntezátory apod. a to kvůli zvukům, které by do dané situace či lokace vhodně zapadly, ale není možné vytvořit je na klasickém hudebním nástroji.

Zdroj: vlastní
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 11.10.2008 | 10:39   (odpovědět)

mě se hlavně pravda líbí ta hudba z trailerů...

2NiNe - 11.10.2008 | 00:59   (odpovědět)

na soundtrack jsem fakt docela zvedavy =) zergska hudba v puvodnim SC byla naslapana 8-)

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.