StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
https://www.litsej-i… » 17.06. 01:25
Amer & Tasheel T… » 16.06. 16:11
https://www.maleenha… » 15.06. 08:42
nike air huarache » 15.06. 04:02
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Karuneho drobky z fór

02.09.2008 | 18:01 - Jata

Již dlouhou dobu jsme nesledovali Karuneho příspěvky, které tu a tam na fórech battle.netu utrousí. Leckdy se totiž jedná o zajímavé informace přímo z vývoje StarCraftu 2. Nejprve se Karune rozpovídal o nečestných taktikách Terranů:

 

Myslel jsem, že bych se s vámi o to lidi podělil v interním gameplayi, některé bídné duše totiž zjistily, že když hrajete za Terrany a ihned zvednete Command Center blíže k velmi výnosným minerálům, snadno překonáte ten rozdíl ztraceného času ze sbírání minerálů během této doby a v podstatě budete velmi rychle schopni předběhnout jakoukoliv jinou rasu. Dosud se to zdá pravděpodobné, že je snadné ubránit tuto novou rychlou expanzivní strategii. Nicméně jsem si jistý, že to bude v nadcházejících týdnech vybalancováno, ale stejně to bylo zábavné, takže jsem myslel, že bych se o to podělil.

Ti Terrani jsou ale prohnaní.
...

Udělat ze zvedání budov vyzkoumanou schopnost a tvrdý povlak minerálů, oboje zní jako zajímavé nápady - určitě je přepošlu dále k vývojářům. Jak už jsem ale řekl předtim, fungovalo to pouze na 'jistých' mapách. Pokud něco, mohly by být ty mapy mírně upravené a pravděpodobně by to bylo opraveno.

 

Svůj další příspěvek Karune věnoval diskusi ohledně nashromáždění Mutalisků a využití jako jedné jednotky s velkými poškozením a jejich cool-down na útoku k pohybu. K použití takové taktiky je však potřeba trochu mikrování a stala se tak častým diskuzním bodem v Q&A. Tak jak to teď vypadá:

 

Ještě jsme to nijak intenzivně netestovali, ale co se týká Mutalisků, hráči sice budou schopni si je nahromadit, ale udržet je pak pohromadě bude mnohem obtížnější. Až budeme o tom mít víc detailů, budu vás informovat.

Původně ve StarCraftu 2 byly také Mutaliskové před útokem trochu zpomaleni, ale kód byl upraven, aby mohli útočit za pohybu jako v původním StarCraftu.

 

Jeden z fanoušků měl na fórech takový trochu blbý dotaz, když se zeptal, jestli je ve hře pořád Comsat Station. Ta totiž ve hře už není a CC se vylepšuje místo toho na Surveillance Station. Ke Command Centeru ještě Karune připojil menší poznámku:

 

Jo, ještě je taky třeba zmínit, že když se přestaví Command Center na Surveillance Station nebo Planetary Fortress, ztratí schopnost se zvednout.

 

Stejně tak ještě někoho zajímalo, jestli jsou pořád ve hře Dark Pylony, zde je odpověď:

 

Dark Pylon v multiplayerové verzi hry není. Původně, když jsme to totiž testovali, zahaloval budovy do určitého poloměru kolem sebe, čímž ztížil nepřátelům najít 'tech' budovy v protosské základně kvůli určení, jak moc je protihráč technicky vyspělý. Kromě toho to také schovalo obranné stavby základny, dokud tedy nezačaly střílet.

Dark Pylon jsme vyškrtli, protože nebyl shledán užitečným, jak jsme měli v úmyslu. Už jsme také projednávali možnou náhradu takové budovy, která by sloužila také jako obranná budova základny, ale nic ještě nebylo potvrzeno.

 

Dále měl také jeden z hráčů obavu, boje Immortalů proti Zergům, protože by se údajně měl spustit štít pouze proti jedné jednotce:

 

Podle mého názoru jsou Immortalové lepší proti Terranům, ale stejnak je lze pořád využít i v bojích Protoss vs. Zerg, obzvlášť proti obrněným jednotkám, které je horší zabít, jako Ultralisky nebo Roachy. Mimoto jsou Immortalové téměř vždy určeni jako první jedntka při obléhání nepřátelské základny, aby "schytala" všechny ty počáteční obranné mechanismy.

C i t a c e:
Nemyslím si, že má Collossus útok omezený délkou... není to pořád šířící se střela? Na druhé straně warp raye... předpokládal bych, že útok funguje právě jako normálně, ale mohl jsme se mýlit. A také už víme, že rychlé slabé útoky jsou většinou účinné proti zesílenému štítu. Jsou zmenšené útoky způsobující více než 10 poškození na úder (správně?)


Ano, to je správně. Nejefektivnější jednotky proti Immortalům jsou ty, které mají rychlé útoky s až 10 poškozeními na útok.

Vlastně jsem nedávno hrál hru, v níž jsem si uvědomil, že jsou proti nim také docela účinné Psi Storms, jelikož se na protijednotku hodí dokonale, způsobí stanovených X poškození každou sekundu, když je jednotka pod oblastí jejího účinku.

Zdroj: sc2blog.com, battle.net
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

RESHETO - 03.09.2008 | 20:52   (odpovědět)

To halal: dik, znie to celkom dobre, urcite lepsie nez davat Lift off budov ako research

halal - 03.09.2008 | 16:13   (odpovědět)

tvrdy povlak - nebude se z nich moci tezit, dokud se ten povlak neznici - coz sice scvckama pujde, ale dost pomalu a tim ta vyhoda opadne, lepsi bude si pockat na utocny jednotky a tam uz budou vsechny rasy na stejny urovni...

Wraith - Terran 4ever - 03.09.2008 | 15:40   (odpovědět)

Ja bych to vyresil treba ze z tech mineralu by slo tezit az treba po 10 minutach od zacatku hry.

RESHETO - 03.09.2008 | 12:47   (odpovědět)

co sa mysli tym "tvrdy povlak mineralu" ?

halal - 02.09.2008 | 19:44   (odpovědět)

To s tim zvednutym CC je zajimava strategie. Rozhodne bych to ale neresil tim research zvedani budov, to by zabranilo i jinejm zajimavejm taktikam (viz boxerovo barracks lift atd)

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.