StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
https://www.maleenha… » 15.06. 08:42
nike air huarache » 15.06. 04:02
mens grey nike train… » 15.06. 03:58
scarpe new balance d… » 15.06. 03:55
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Karuneho nášup #43

19.08.2008 | 20:52 - Jata, nnexus

Před Games Convention v Lipsku, které začíná již ve čtvrtek (pro novináře již o den dříve), stihl před odletem do Německa Karune poslat své pravidelně nepravidelné Q&A. Na GC 2008 bude mít Blizzard stejně jako loni stánek, ale nečekejte nic velkolepého :-) Na místě budou ze známějších osobností Jay Wilson, hlavní designér D3, Bashiok, komunitní manažer D3, a náš Karune :-) K dispozici budou taky nějaké počítače s aktuálními buildy SC2 a Wrath of the Lich King.

 

Jak už bylo v předešlých rozhovorech zmíněno, vývojový tým momentálně pracuje neobyčejně tvrdě na singleplayerové kampani, o níž budeme podrobněji mluvit později. Mezitím budou otázky vysvětleny během příštích pár Q&A, abychom dali vývojářům dostačující čas pracovat na nejnovějších designových problémech. Také probíhá mnoho příprav jak na nadcházející Games Convention v Lipsku, tak i na BlizzCon. Chceme se ujistit, že dostane komunita StarCraft II svou dávku informací. Nicméně jsme měli možnost pro tuto sadu mluvit trochu víc s Dustinem a naším balance designerem, abychom se na konec našeho dnešního Q&A podívali na souboj Zerg vs. Zerg. Užijte si to!

 

1. Co se stane, když Nullifier míří na Colossa se schopností Anti-Gravity? (garmgarf battle.net)

 

Když je na Colossa použita tato schopnost, bude stále nepohyblivý a vyzvednutý nahoru, což ale nezabrání jednotkám, které mohou napadnout vzdušné cíle, na něj střílet. Colossus, když bude pod účinkem Anti-Gravity, nebude schopen střílet.

 

2. Kolik bude ve hře neutrálních stvoření (tzv. critters) a budou mít také animace útok? (SatanicLaser battle.net)

 

Ve hře taková stvoření budou, ale zatím jsme se o případných animacích útoku ještě nebavili. K tomu poznámka, je tady šance, že panely na BlizzConu přinesou komunitě trochu více informací o dostupných typech critterů.


3. Může Infestor infestovat jakoukoliv budovu, nebo pouze určité, třeba jako Barracks nebo Gatewaye u Protossů? (Son_Of_Korhal Battle.net)

 

No nějaký takový mechanismus právě trochu testujeme. Zatím není rozhodnuto, jestli bude moct infestovat protosské nebo zergské budovy, jelikož máme spoustu hratelnostích a dějových důvodů, které podporují mnoho různých variant. Každopádně si na konec vývojový tým vybere tu možnost, která bude vyvážená a zábavná v rámci hratelnosti multiplayeru.

 

4. Které jednotky momentálně podstupují významnější umělecké změny? (starcraft2forum.org)

 

Každý týden děláme několik takových úprav, třeba takový Nomad a Stalker jsou dvě nejnovější jednotky, které mají několik grafických úprav. Terranský Nomad bude úplně předesignován, bude úplně jiný od všech těch verzí, které komunita doposud viděla. Dále bude aktualizován i protosský Stalker, aby vypadal víc jako na návrhu, který jsme mohli vidět tady: http://starcraft2.com/art.xml?s=6


5. Jak vypadá hra ZvZ v SC2? Je to stále většinou válka mutalisků a zerglingů nebo tohle nové jednotky nějak změnily? Ideas (teamliquid.net)

 

Souboj Zerg versus Zerg se vyvíjí obvykle dvěma různými způsoby - zerglingové nebo roachové. Agresivní hráči mohou použít mobilitu zerglingů k převzetí kontroly na začátku hry, zatímco produkce roachů je spíše o obranné strategii. Vztah zergling vs. roach je takový, že zerglingové vyhrávají v otevřených prostranstvích, roachové v uzkých místech, ale ve střední/pozdní fázi hry, když jsou počty jednotek vyšší, roachové se jim vyrovnají nebo dokonce zerglingy porazí při stejném počtu v otevřených místech. Hydraliskové nenachází příliš využití na začátku hry ZvZ, protože se hodí spíše proti leteckým jednotkám v SC2.

Boje na tieru 2 pokračují s banelingy, kteří mohou dominovat zerglingům, ale s mikrem mohou mít zerglingové v soubojích zergling vs. baneling navrch. Podobné je to u souboje lurkeři vs. roachové, ale roachové mají výhodu v mobilitě. Mutalisk je silnější proti zerglingům/roachům, protože tyto jednotky nemohou střílet do vzduchu. Dalším rozdílem ve StarCraftu II je, že hydraliskové se výborně hodí proti mutaliskům, což zhruba znamená, že dvojice roach/hydralisk se může postavit proti klasické dvojici zergling/mutalisk. Další skvělý způsob, jak bojovat proti velké skupině mutalisků, je postavit infestation pit (stejná úroveň jako Spire) a vyrábět corruptory nebo infestory. Infestoři mají schopnost "disease" (nákaza), která je skvělá pro boj proti jednotkám, které se velmi dobře shlukují do skupiny jako mutaliskové a corruptoři jsou proti zergským leteckým jednotkám.

Kvůli rychlému průběhu hry ZvZ nedojde většina her do tieru 3, ale ultraliskové se svým útokem schopným roztrhnout nepřítele nebo swarm guardiani, kteří používají "swarm" (při každém výstřelu vznikají zároveň 2 plně ovladatelní broodlingové), aby pohltili spoustu způsobené škody, jsou skvělou volbou ve hře, která se vyvine až k tieru 3.

Celkově má StarCraft II hodně možností i ve hrách se stejnými rasami jako ZvZ. Hráči mohou využívat různých složení jednotek proti klasické zergling/mutalisk strategii, která je stále silná, ale ne jediná.

Zdroj: battle.net
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Zhul - 22.08.2008 | 22:00   (odpovědět)

V SC1 byli měli broodlingové málo hp, dmg i kadenci a tady tomu nebude jinak možná budou i slabší.

spiridon - 22.08.2008 | 16:55   (odpovědět)

skor by malo (mohlo) byt:
- po kazdom vystrele, ktory zabije jednotku vznikne pocet broodlingov ekvivalentny velkosti znicenej jednotky (po zabiti marinaka vzniknu 2, po zniceni tanku 4 a pod.)

TaSSadar - 22.08.2008 | 12:08   (odpovědět)

no podle mě budou aspoň na úrovni bezupgradovaneho zerglinga

nnexus - 21.08.2008 | 20:09   (odpovědět)

to zasz: Bude to tak, že při každém výstřelu swarm guardiana vzniknou zároveň dva broodlingové. Za chvíli si tak můžeš vytvořit velkou armádu. Moc silný to zase ale nebude, protože mají omezenou životnost (několik sekund) a navíc budou mít málo životů a slabý útok. Je to jenom o tom, dobře to vybalancovat.

zasz - 21.08.2008 | 16:29   (odpovědět)

zaujala me ta vec se swarm guardianem jak ma delat 2 brodlingy, to ma bejt jako stylem queen ve staru jedna ze to plivne jednou za 150 many, nebo to je tak ze kazdym utokem vysoci z cile 2 brood-(to by bylo moc silny ne?) nebo to je ala war 3 neco jako parazit ze zasahne jednotky a kdyz ta jednotka zhebne tak z ni sou 2 brood?

Co dela Roztrhnuti u Ultrace? Kolik dmg, na co vsechno plati kdy a jak se pouziva?

Doufam ze tyhle zvesti vydrzi dyl nez dorazi alespon jedna z odpovedi na nejakou z techto mych otazek.

zeragul - 20.08.2008 | 20:07   (odpovědět)

Vzhledem k tomu, ze informaci je stale min a min, muj zajem dost opadl. Na CS2 si vzpomenu zridka kdy. Ale mozna je to dobre, pak to vyjde a ja budu prekvapen, ze uz to je venku

Jouda - 19.08.2008 | 22:53   (odpovědět)

Konečně po dlouhé době nějaké info!

Kane85 - 19.08.2008 | 22:27   (odpovědět)

nomad bude uplne iny od vsetkych verzii ktore sme mohli vidiet...ja som videl len jednu podobu.

Havoc - 19.08.2008 | 22:09   (odpovědět)

Zvytocne otazky...ale na ine by blizzard neodpovedal takze aspon nieco =))

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.