StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
Performex Keto Heat … » 24.06. 08:48
whatever » 22.06. 11:21
https://www.suppleme… » 22.06. 09:23
Where to Buy Neroten… » 21.06. 12:35
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Chris Sigaty a Bill Roper o StarCraftu 2

22.06.2007 | 10:11 - Overwatch
Vedoucí producent StarCraftu 2 Chris Sigaty se rozpovídal v interview v časopise Games For Windows a my Vám přinášíme ty nejdůležitější fakta a hlavní pointy rozhovoru.

 Chris na otázku, jestli se máme definitivně rozloučit s některými jednotkami, odpověděl podle očekávání. I když jsou si některé jednotky funkcí podobné, například Phase Prism a Shuttle, v současném stádiu hry (stále interní alfa verze) mají jednotky obě a prý se skvěle doplňují. Co se této kombinace týče, tak Chris by ji rád viděl i ve finální verzi. Každopádně některé jednotky půjdou z kola ven.

O propracovaném editoru na tvorbu map víme, bude vypuštěn zároveň s hrou. Jak to ale bude s mapami, které budou přímo ve hře? Chris potvrdil, že některé klasické kousky se určitě vrátí, například Big Game Hunters je téměř hotová a comeback zažije i Lost Temple. Nových map bude samozřejmě spousta a ty, které se vrátí budou mírně přepracovány a vylepšeny tak, aby vyhovovaly novým prvkům ve hře.

Chris pak kratičce zmínil využití nového enginu. Prý zvažovali použití Warcraft 3 enginu, ale ten by nezvládal vykreslení několika stovek jednotek najednou. Nový engine je ušitý na míru potřebám hry.

Posledním zajímavým bodem rozhovoru byly spekulace ohledně StarCraft MMO hry. Chris přiznává, že je to lákavá představa, a že by si to určitě dokázal představit. Svět StarCraftu je podle něj velmi propracovaný a komplexní a jistě by v něm šlo vyprávět několik nových příběhů. Hned ale dodává, že jakmile si po dokončení Frozen Throne sedli a začali se o dalším StarCraftu bavit, všichni se shodli, že by to měla být RTS. V Blizzardu prý vůbec nezkoumali, jestli by šlo StarCraft „překlopit" do MMO hry. Když už ale, tak by podle Sigatyho některé věci změnili. Rozhodně by hráč nebyl klasická jednotka vytržená z RTS světa. V zápětí ale opět upozornil, že o možnosti StarCraftu jako MMO se ani nebavili, i když z jeho osobního pohledu je to skvělý svět a bylo by to zajímavé.

Bill Roper o StarCraftu 2:

A co na oznámení StarCraftu 2 říká Bill Roper, tvůrce prvního dílu? Byl velmi potěšen, původní hra má v jeho srdci zvláštní místo a nemá nejmenších pochyb, že tým udělá všechno proto, aby mohl druhý díl hrdě stát po boku prvního. Dále věří, že vývojáři využijí výhody 3D prostoru ve prospěch hratelnosti a postaví na tom nějaké prvky, například Reapery. A na závěr dodal, že je velmi rád, že se tým drží tří známých ras a soustředí se na jejich co největší odlišení.

Kdy se dočkáme StarCraftu jako online hry? Je trh připraven na sci-fi onlinovky? Jakou novou MMORPG hru připravuje Blizzard? Stačí kliknout na odkaz „Náš názor" pod novinkou.
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

 

Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.

 

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.