StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
https://www.litsej-i… » 17.06. 01:25
Amer & Tasheel T… » 16.06. 16:11
https://www.maleenha… » 15.06. 08:42
nike air huarache » 15.06. 04:02
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Karune odpovídá pro SC: Legacy

22.06.2008 | 22:00 - Jata

Nebyli jsme jedinní, kteří měli možnost položit Karunemu několik otázek za odměnu při soutěži I <3 StarCraft. V průběhu následujících týdnů, případně měsíců, dostanou odpovědi na své otázky i ostatní weby, které podmínky splnily. Včera tomu tak bylo asi u největšího webu StarCraft: Legacy. Otázky se týkaly pouze jednotek a to hlavně Zergů a trochu také Terranů.

 

1) Jak to momentálně vypadá s Hydraliskem? Nynější statistiky, které máme, jsou tieru 2-2.5, 100 minerálů, 75 gasu, 80-90 HP a 8-10 poškození se žádnými speciálními schopnostmi. V porovnání s Roachem se jeví Hydralisk jako nižší ve všech směrech. Nicméně, když je Mutalisk stejné tieru, jenom mírně dražší, a může létat, jeví se Hydralisk jako téměř neužitečná jednotka, na to, že je to ikonická jednotka představující rasu Zergů

 

Ve skutečnosti byl Hydralisk v rámci poškození docela posílen. Má 80 hit pointů a pozemní útok 13 + 3 proti obrněným a vzdušný útok 12 + 5 proti obrněným. Hydralisk má také range 6 a pohybuje se 'fast' rychlostí, aniž by potřeboval jakýkoliv upgrade na rychlostní bonus. Roachové mají na druhou stranu útok 10, poloviční range Hydraliska, a jsou také pomalejší. Nová poškození, jež může nyní vytasit Hydralisk, ho činí velmi nebezpečným, jelikož zergští hráči budou schopni vyřídit budovy se skupinou Hydralisků, jen s několika málo střelami (to samé platí u Battlecruiserů!). Nicméně jsou při 80 hit pointech extrémně slabí, a tak potřebují být chráněni. Nová cena za Hydralisky je také 100 minerálů a 100 gasu.

 

2) Jak funguje Anti-Gravity na zergské budovy, když jsou jejich orgány vlastně součástí creepu? Jsou totiž nezbytnou částí creepu. Ztratí zdraví? A taky, jak to ovlivní zahrabané jednotky? Vrátí se potom do stavu zahrabání, nebo ne?

 

Zergské budovy, když jsou zvednuty, nebudou poškozeny. Zahrabané jednotky, které byly zvednuty, se skončení účinku schopnosti opět zahrabou.

 

3) Nyní když má Thor zpátky protivzdušný i protipozemní útok, bude schopen na Colossa využívat obě zbraně současně? Nebo ho bude ovlivňovat pouze ta silnější? Jestliže to bude ten silnější, bude ten útok hra dynamicky vybírat

 

Jakákoliv jednotka s jak vzdušným, tak pozemním útokem bude na Colossa útočit pouze silnějším z nich, ale ne oběma.

 

4) Když se stává Medivac prvkem hry až v pozdějších fázích, jsou Terrani oproti ostatním dvěma rasám znevýhodněni od začátku do zhruba půlky hry?

 

Ne, Terrani jsou vlastně v rané fázi hry docela silní z několika různých důvodů. První je, že jejich jednotky tieru 1 jsou střelecké a jsou tedy vynikající při obraně útesů, aniž by na ně mohla být vedena protistřelba bez line of sight. Druhým je, že nové supply depoty jsou skvělé v budování dokonalých zátaras na začátku hry. Za třetí jsou Maraudeři velmi obtížní soupeři a jsou excelentní při vítězství těžké vymikrované bitvy, jelikož odhánějí jednotky od vašich mariňáků.

 

5) Funguje Ghostova schopnost EMP Grenade nějak jinak oproti EMP u Science Vessel ze původního StarCraftu?

 

Ani nápad, momentálně EMP funguje naprosto stejně jako v prvním díle.

 

6) Jaké speciální schopnosti v aktuálním buildu hry mohou být sesílány zevnitř bunkru? Může být svolána nukleární bomba?

 

V bunkru budou moct jednotky používat Stim Pack, sesílat atomovku, Snipe a používat EMP.

 

7) Poškozuje Jackalův útok spřátelené jednotky a/nebo má možnosti AoE?

 

Jackalův útok poškodí akorát nepřátelské jednotky v rámci jeho oblasti účinku. Technicky si vybere za cíl skupinu jednotek a všechny jednotky v linii střelby utrpí poškození.

 

8) Vypadá to, že Zergové nemají vyrovnanou leteckou sílu v porovnání s ostatními dvěma rasami. Protossové mají Carriery a Warp Raye; Terrani mají Battlecruisery. I když je Mutalisk skvělá týrající jednotka, jednoduše se nemohou postavit významné palebné síle. Corruptory a Swarm Guardiani jsou silní v jejich příslušných polích, ale postrádají sólo jednotku, která by mohla napadnout jak vzduch, tak zem. To navrhuje, aby byly omezeny vzdušné síly na obranu a podporu pro, v první řadě, pozemně založenou armádu. Ostatní dvě rasy mají lepší schopnost mít všestrannou primárně vzdušené založenou armádu. V tomto případě, pokud ano, bude něco uděláno pro to, aby měli Zergové silnější možnosti ve vzduchu?

 

V současné době mají Zergové nejsilnější protivzdušnou jednotku díky poškození každou vteřinu, kterou je Hydralisk. Dále ještě mají flexibilitu, i když Mutaliskové nejsou silnější vzdušení bojovníci. Jsou schopni se přeměnit v Swarm Guardiany pro další pozemní poškození a případný range. Corruptoři jsou také v masových skupinách jednou z nejmocnějších jednotek vzduch-vzduch a je třeba zvažovat každou zabitou jednotku. To vše promění boj ještě více podle vašeho vkusu. Ačkoliv jsme už experimentovali i s jinými druhy zergských vzdušných sil, nemáme v plánu jakoukoliv představit v multiplayerové verzi hry.

KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

zasz - 28.06.2008 | 08:41   (odpovědět)

Jeste mi svita malinky plaminek nadeje ze zergska sporka bude pohybliva jako sunka a bude to vlastne neco jako velkej chcrlici brouk co nici letce a jestli nevyjde ani tohle, tak je sc2 pro me fakt "novej".

zasz - 28.06.2008 | 08:38   (odpovědět)

star 2 se mi cim dal tim vic nelibi, doufam jen ze az konecen vyjde tak me alespon castecne presvedci o opaku. Na jednu stranu sem rad, ze se me dlouhodobe kladene otazky ohledne hydry a protiletec obrany tady objevili, ale odpoved na ne se tu radsi ani objevit nemusela.

rRr - 24.06.2008 | 09:59   (odpovědět)

Skepse je me druhe jmeno. Nikomu sve nazory nevnucuji

Bekend - 24.06.2008 | 03:20   (odpovědět)

Neponaucitelni skeptici... panove panove, nerozumim vam

rRr - 23.06.2008 | 21:37   (odpovědět)

Ne, v pohode
Jen sci-fi je takova fikce o tom, jak se muze nepredvidatelne vyvinout technologie. Ale porad by to melo mit smysl.

halal - 23.06.2008 | 20:56   (odpovědět)

Tak to proboha neprirovnavejte v takovejchhle extremech, to bych mohl rict, ze kdyby to melo bejt realisticky, tak co tam delaj nejaky mimozemstani atd.
Myslel jsem to v mezich a po predchozich zkusenostech s blizzardem - co bude ve hre, to se mi bude libit, jsem si tim absolutne jist...

Romla - 23.06.2008 | 19:15   (odpovědět)

To rRr: A to je právě ono - holčičky s motorovýma pilama ani budovy vznášející se vzduchem mi na zážitku nepřidají, právě naopak. Porovnejme třeba Vetřelce od Camerona a Vetřelce od Andersona - stejné téma, podobné efekty, první film je jedna z nejlepších akčních sci-fi všech dob, druhý film je béčkovitá břečka...

rRr - 23.06.2008 | 17:39   (odpovědět)

K realite... Tak misto hydraliska holcicku v ruzovych satickach s motovorou pilou. SC pak u tebe stale bude hrat prim asi.)

Lukash - 23.06.2008 | 16:42   (odpovědět)

100minerálů a 100 gas, holt inflace se nevyhne ani starcraft universu

halal - 23.06.2008 | 16:13   (odpovědět)

Ja se radsi nez na realitu po fyzikalni strance koukam na vyuzitelnost ve hre a tu ma anti-gravity paradni...

Mizzin - 23.06.2008 | 16:05   (odpovědět)

zajímavé, jak už to máte ohodnocené.

kane85 - 23.06.2008 | 14:25   (odpovědět)

chudak hydralisk - riadne mu poskodili

sakra praca :ikonicka jednotka a takto ju znehodnotit. rozhodne prerobit

sahidko - 23.06.2008 | 13:21   (odpovědět)

Hydralisk 100 minerálov a 100 plynu tak to už kde sme

Romla - 23.06.2008 | 00:20   (odpovědět)

To Bekend: Jak které...

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 23.06.2008 | 00:13   (odpovědět)

já teda taky tajně doufám, že nějaký zvedání budov se do final releasu nedostane

ovceking - 22.06.2008 | 23:52   (odpovědět)

top jak zvedli tier hydry se mi moc nelibi... nejradsi bych ju videl tak 1.5-2 ne 2-2.5

Bekend - 22.06.2008 | 23:51   (odpovědět)

Lidi nesmite vsude hledat ten realnej fyzikalni podklad pocitacove hry takto opravdu nefunguji

rRr - 22.06.2008 | 23:39   (odpovědět)

Nejvetsi tragedie je zvedani budov. Vykoreni zive budovy zergu a zvednou ostatni stavby ze zakladu. Nadhera. Uplne pohadkove, ze.
At tam tu schopnost principielne nechaji, kdyz chteji, aby vyrazovala budovy ze hry, jen at to neni levitace, boze dobry.

Bekend - 22.06.2008 | 23:39   (odpovědět)

1st
A jdu si to přečíst!

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.