StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
Hledá se týmový hráč… » 15.08. 18:47
Hledá se týmový hráč… » 15.08. 18:46
skirmish » 17.02. 11:01
Starcraft 1 » 02.10. 21:24
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Karuneho Q&A 35

16.04.2008 | 21:42 - Overwatch

Pokec s vývojáři: Vývojáři tvrdě pracovali na nalezení toho nejlepšího obranného systému, který by u Zergů fungoval. V posledním buildu se objevili nové verze Sunken Colony a Spore Colony. Obě tyto kolonie se nyní mohou odlepit od země a doplazit se na výhodnější pozici. Naopak protosské Phase Cannony již nemají schopnost pohybu.


Tím, že jsme Zergům přidali mobilní obranné budovy, se přidalo do hry spousty nových agresivních strategických postupů, například v kombinaci s vytvářením Creepu Overlordy. Tak může Zerg posouvat svoji obranu neustále kupředu. Navíc to působí opravdu zergsky, když se díváte na obranné budovy, kterak se pomalu plazí po Creepu. Ve své mobilní formě jsou tyto obranné budovy mnohem zranitelnější a mají také méně hit pointů.


Gameplay Blog: V několika posledních týdnech jsem hodně trénoval hraní s Terrany, v tom jsem totiž nejslabší. Poté, co jsem prohrál třikrát nebo čtyřikrát, naučil jsem se konečně rychleji stavět a uvědomil jsem si, že terrané mají obrovskou výhodu ve velmi jednoduchém blokování klíčových úzkých cest do vaší základny.


Momentálně je terran na většině map schopen zablokovat vstupy do své základny ještě předtím, než je dokáže nepřítel najít, což mu znemožní zjistit, co terran ve své základně vlastně dělá. S několika málo mariňáky a SCVčky dokáže terranský hráč odrazit většinu brzkých útoků, obzvláště když má většinou výhodu ve vyšším postavení terénu a tím i větší dohled.


Tři oblíbené taktiky používané zaměstnanci Blizzardu:


1) Vynalézat co nejrychleji k Banshee, která má velmi silný útok na jednotlivé cíle a může jí být vynalezeno zneviditelnění. Pokud nemá nepřítel připraveny protiletecké jednotky a detektory, tak se jedná o devastující záležitost.

 

2) Vynalézat co nejrychleji k Reaperům, kteří mohou skákat nahoru a dolů po útesech, aniž by je nepřítel zpozoroval a navíc mají bonusový útok proti lehkým jednotkám. To znamená, že se Reapeři mohou dostat velmi rychle k nepřátelské ekonomice a rychle zničit veškeré dělníky a opět velmi rychle utéci, aniž by nepřítel stačil zareagovat. Tato možnost funguje skvěle, pokud můžete prozkoumat/proskenovat nepřátelskou základnu a zjistit, jaké je rozložení statické obrany. A navíc jsem ještě nezmínil, že mohou vrhat miny, které dělají opravdu velké poškození budovám. To znamená, že i s pouhou hrstkou těchto chlapíků můžete naházet dostatek min na zničení celé Hatchery/Nexuse, nebo je strategicky použít proti Pylonům či technologicky významným budovám. Poté co vyhodíte miny, stačí vyskočit zpět z boje a počkat na cooldown min, abyste je mohli použít pro druhý útok.


3) Pokud se terranský hráč zahrabává jen v bunkrech a neútočí, nepřítel toho může využít tak, že si vybuduje silnější ekonomiku, protože se necítí ohrožován. V tomto případě může terranský hráč vytáhnout z bunkrů velké množství Mariňáků a Marauderů, aniž by o tom nepřítel věděl a poté zaútočit.

 

Vývojářům jde naštěstí balancování od ruky, představili například nějaké nové schopnosti, jako Nullifierova Anti-Gravity, která může zvedat budovy, které blokují klíčové průchody. Nebo Nydus Worm, který může jednoduše překonat terranskou obranu. Mapy budou mít v budoucnu trochu větší úzké průchozí body, aby měli hráči alespoň nějakou šanci projít například s Probem nebo Dronem v brzkých fázích hry, kvůli průzkumu.

 

1) Budou Banelingové poškozovat i přátelské jednotky, když vybuchnou v jejich blízkosti? (starcraft2.com.au)

 

Ne, v aktuálním buildu hry Banelingové nepoškozují přátelské jednotky. Celý okruh výbuchu působí nepřátelským jednotkám stejné poškození, ať už se nacházejí v centru výbuchu, nebo na jeho okraji.

 

2) Je možné zabít cestujícího Nydus Worma, pokud jej hráč detekuje? (starcraftcz.com)

 

Ano, strategicky umístěné detektory zabrání Nydus Wormům v překvapujících útocích.

 

[ Více v sekci Karuneho Q&A ]

Zdroj: battle.net
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

SiMich - 26.04.2008 | 11:08   (odpovědět)

Doporučuji adminům zavést stránkování.

mauriicio - 24.04.2008 | 18:25   (odpovědět)

Taky thanks ya většinou konsrtuktivní diskuzi (když se nepočítá dvojité-vé a pět-velkých-písmen), parádně jsem si počet.

zeragul - 24.04.2008 | 17:17   (odpovědět)

Me se diskuze libila nebyt tech zbytecnych nadavek a lidi co neunesou, kdyz s nimi nekdo nesouhlasi.
Jak uz jsem jednou napsal, pravdu muzou mit vsichni. Touto vetou se ale nechci schovat za nazory ostatnich. Mam taky svuj nazor, ten jsem jiz vyjadril a stojim si za nim.
thx za vsechny kontruktivni prispevky

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 24.04.2008 | 17:14   (odpovědět)

Já si především myslím, že tyhle diskuze by se měly v zárodku přesunout na fórum...

heavy.firepower - 24.04.2008 | 14:12   (odpovědět)

unimatrix je boreček jak nigdá totiž...

Romla - 23.04.2008 | 23:41   (odpovědět)

To Scya: Díky za projevené sympatie (příjemná změna), taky zdravím všechny konstruktivní diskutéry (především Unimatrixe ), ale příště bych se takovéto diskuzi snad raději vyhnul.

Scya - 23.04.2008 | 23:14   (odpovědět)

Tak jsem tomu věnoval hodinku a celý si to přečetl Jen škoda, že jsem se nestihl tenhle týden dostat na net, abych se taky zapojil do diskuze. Na druhou stranu je to ale nejspíš dobře, protože bych stopro dostal ban za nadávání některýn jedincům
Romla: Tímto ti chci vyjádřit své sympatie za to, jak jsi tu smršť tady vydržel. A to nejen proto, že jsem s tebou názorově téměř zajedno, ale i proto, žes byl jeden z mála (ahoj Unimatrixi), kdo se tu snažil o něčem konstruktivně bavit a ne jenom tlachat blbosti.
To je můj názor na tuhle zrůdnost, co jste tady vytvořili ...

Romla - 23.04.2008 | 22:45   (odpovědět)

To uhlyk: Kamikaze jsem zmiňoval pouze jako jednotku velmi podobnou Scourge. Nikdy jsem tady nezaujímal nějaká stanoviska ohledně efektivity této zbraně v porovnání s jinými zbraněmi. Kdyby sis pořádně přečetl všechno, co jsem tady psal, tak by ti to bylo jasné. Dál se o tom nehodlám bavit, protože už je to neskutečně otravné - pořád každému vysvětlovat dokola to samé nebo něco, o čem jsme se vůbec nebavili. A pokud jsi opravdu neodbytný, tak mi ocituj tu větu, kde jsem něco takového podle tebe tvrdil a já ti vysvětlím její pravý význam.

Romla - 23.04.2008 | 22:31   (odpovědět)

To uhlyk: Myslím, že neumíš číst...

Mizzin - 23.04.2008 | 21:16   (odpovědět)

Lucas: tak psát snad umím...tady se jen prohodil nick. To je rozdíl, drsňáku.

uhlyk - 23.04.2008 | 17:42   (odpovědět)

romla: preto tu pletiem efektivitu, lebo ty si vyspevoval kamikaze ako super sposob nicenia lodi, co zdaleka nebola pravda....

Lucas - 23.04.2008 | 16:40   (odpovědět)

Mizzin - tak se nauč psát a nekaž mi pověst zlého arogantního zlosina

Lucas - 23.04.2008 | 16:39   (odpovědět)

Ten poslední post sem nepsal já, kterej parchant mi krade nick?

Mizzin - 23.04.2008 | 09:32   (odpovědět)

"chceš snad tvrdit, že v reáliích SC světa z období hry SC1 mají BC zbraně namířené pouze dopředu? "

jsem psal já a bylo to určeno Lucasovi...si nemůžu zvyknout na to, že si tu musím uvádět jméno

Olda - 22.04.2008 | 21:14   (odpovědět)

pokud se teda bavite o tom titulu Duka, tak v demíčku byl myslim plukovnik a jezdil v tanku. BC a general byl potom ve až v plné hře

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 22.04.2008 | 19:45   (odpovědět)

Zrovna tenhle autor má o SC celkem dobrej přehled, takže todle je buď odpustitelný omyl, nebo nějaký celkem nepodstatný pokus trochu změnit logiku některých událostí.

mauriicio - 22.04.2008 | 19:41   (odpovědět)

autor asi SC nehrál, co?

Casper - 22.04.2008 | 19:39   (odpovědět)

v knižce je Duke plukovník ale později ho Arcturus Mengsk jmenuje generálem...

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 22.04.2008 | 19:31   (odpovědět)

no sakra, toho plukovníka sem někde viděl ale ještě před tou knížkou. A Raynor byl v Křížový cestě vykreslenej celkem normálně. Jestli je nejepší, těžko říct. Ale četla se mi asi nejlépe a obsahuje nejméně chyb, nelogičností a je napsána nejméně naivně. I když ta DT trilogie je taky docal dobrá. Stín Xel´Nagů je katastrofa celkově, Rychlost temnoty sice neni tak hrozná, ale je hrozně minimalistická, Nova má se SC společnýho akorát nadpis na knížce a pár reálií a Queen of blades obsahuje několik neuvěřitelnejch dějovejch překroucení, jinak by byla taky docela gut. Ale to viz moje recenze

Romla - 22.04.2008 | 19:15   (odpovědět)

To Unimatrix325: Plukovníka z Duka udělali jenom v knížce, což by ještě nebyla taková tragédie, ale že z Raynora udělali přihlouplého kovboje a díky poměrně slušnému počtu naivit na jednu knížku, to už tragédie byla. Pokud navíc tvrdíš, že Křížová cesta je z těch knížek nejlepší, pak asi mohu děkovat bohu, že jsem ty další nečetl.

mauriicio - 22.04.2008 | 19:06   (odpovědět)

To Lucas, samozřejmě

mauriicio - 22.04.2008 | 19:06   (odpovědět)

to ve svých příspěvcích vyvracíš ty... ?

Romla - 22.04.2008 | 19:04   (odpovědět)

To Unimatrix325: Já právě dám ruku do ohně za to, že tam byl generál, teď jsem to hrál. A tady to máš taky potvrzeno:
http://www.sclegacy.com/content/starcraft-encyclopedia-4/starcraft-story-17/

Lucas - 22.04.2008 | 19:04   (odpovědět)

chceš snad tvrdit, že v reáliích SC světa z období hry SC1 mají BC zbraně namířené pouze dopředu? )

mauriicio - 22.04.2008 | 19:02   (odpovědět)

to Lucas: z tvého příspěvku vyplývalo, že batlecruisry mají baterie až ve dvojce, protože reaguješ (asi) na to, že Dukův Bc baterie měl. Ale třeba tě špatně chápu?

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 22.04.2008 | 19:01   (odpovědět)

Romla : v precursor byl právě plukovník, pokud vim, ale ruku do ohně za to nedám. Nicméně do té knížky jsem se díval.

Lucas : baterie jsou vidět na BC ze SC2, tehdá vidět nebyly...

Romla - 22.04.2008 | 18:58   (odpovědět)

To uhlyk: O efektivnosti kamikaze jsme se tady nikdy nebavili, takže nechápu proč to sem pleteš...

Lucas - 22.04.2008 | 18:39   (odpovědět)

Chceš snad popřít že battlecruisery ve 2 maj společnýho s 1 jen tvar?

mauriicio - 22.04.2008 | 18:24   (odpovědět)

To Lucas: I v jedničce mají baterie, jejich zbraň se jmenuje ATA / ATS Batery

mauriicio - 22.04.2008 | 18:14   (odpovědět)

Jasně, proč o tom diskutovat, když to není reálné. Nekaž nám zábavu a zkracování si čekání na SC. Myslím že kdo chce, ten se u té diskuze může i pobavit aniž by se jí aktivně účastnil.

P.S. Samozřejmě pokud jsi chtěl rozpoutat další diskuzi o zbytečnostech podobných diskuzí, tak se omlouvám

Lucas - 22.04.2008 | 18:07   (odpovědět)

ovceking: Baterie mají až novější Battlecruisery ze Starcraftu 2, tehdá ještě ne

uhlyk - 22.04.2008 | 18:04   (odpovědět)

romla sice som necital knihy o 2. svetovej vojne, ale v kazdom filmovom dokumente sa hovori o kamikaze pilotoch ako o neefektivnom sposobe... vacsina ich bola zostrelena skor ako sa k lodi dostali

inak hadate sa tu o peknej blbosti... na zaklade naikeho videa, ktore bolo robene s omedzenymi moznostami alebo na zaklade domienok o svete ktory nie je vobec realny, sa tu hadate ako o 100% faktoch... je to hra, ked potrebuje blizard sejmut tank s jednym zerlingom, tak ho sejme a ked potrebuju zabit 100 zerlingom 1 tankom, tak ich znici...

Romla - 22.04.2008 | 17:43   (odpovědět)

I v Precursor kampani je už Duke generál - není náhodou Precursor kampaň to, co bylo v demu?

Romla - 22.04.2008 | 12:47   (odpovědět)

Ve hře se Duke představuje jako generál hned v brífingu před úplně první misí.

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 22.04.2008 | 00:32   (odpovědět)

O Dukove kariéře jsou sporný informace. Ve hře má hlášku, že je generál 15 let. V demu v tanku je ale plukovník a v Křížový cestě píšou plukovník. Generál je v okamžiku, kdy volá o pomoc z zříceného Noradu.

ovceking - 21.04.2008 | 23:31   (odpovědět)

1. To Lucas: to je pravda tehdy byl jeste plukovnik (tak je to napsany v krizovy ceste)... ale primo ve hre se pokud si pamatuju pri volani o pomoc tituloval general a nemyslim si ze by ho za to ze byl sestrelenej povysili... takze musel bejt general uz pred tim (v tomhle se hra a knizka rozchazijou)
2. nemyslim si ze by se BC musel otacet... Yamato ma urcite jenom v predu, ale nejaky laserovy baterie ma urcite po celym trupu... kdyby ne tak by ho v pohode sundal i jeden wraith.. proste by jenom zaletel za nej a hotovo

Lucas - 21.04.2008 | 21:18   (odpovědět)

1. Duke v té době byl plukovník a ne general
2. Myslíš že se battlecruiser otáčí okamžitě? Kdyby zergové vyletěly zpoza planety tak nemá šanci se stihnout otočit
3. Konfederace zkoumala zergy, ale to neznamena že Plukovníka zasvětily do jejich tajemství

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 21.04.2008 | 16:42   (odpovědět)

Konfederace zkoumala Zergy docela dlouho a scourge nezpůsobují poškození kyselinou.

ovceking - 21.04.2008 | 16:36   (odpovědět)

To Lucas: to ze by vojaci nevedli oc je to scorge bych cekal.. ale to ze by to nevedel duke... konfederace zergy chovala uz nekolik let predtim, a on byl general jejich nejelitnejsi jednotky (hned po ghostech samozrejme)... navic myslim ze by sestrelili cokoliv co by bylo na koliznim kurzu s jejich lodi (i kdyz je pravda ze si mozna mysleli ze neco tak malyho jim nemuze zpusobit zadny skody, tak ani nemelo cenu do toho strilet)

Lucas - 21.04.2008 | 16:18   (odpovědět)

Jasně, na scourge co na něj letí ze zadu použije yamato gun

Havoc - 21.04.2008 | 15:45   (odpovědět)

To Lucas: no Norad mohol pouzit jamato gun na toho scourge-a

Lucas - 21.04.2008 | 15:21   (odpovědět)

Zapomíná se na jednu věc, a to že Norad nikdy nebojoval ani se vícemeně potkal se zergy, a sám byl v bitvě nasazenej jen proti terranům. Možné je to, že terrané vůbec nevěděli jak se k takové scourge zachovat, a tehdejší Norad ( Kterej byl hodně starej) prostě nemusel něco takoveho vydržet, ať už má jakejkoliv pancíř ( Kyselina - kamarád scourge). Battlecruisery které použivame sou už udělane na boj se zergy i protossy a samozřejmě terrany.

A k tomu že "Borci" odchází: Tak sem se dočkal ]:->

ovceking - 21.04.2008 | 13:30   (odpovědět)

To mauriicio: to je pravda.. zcela funkcni BC by si scourge urcite vsimnul, a sestrelil ho davno pred tim nez by se k nemu dostal... ale proc nestrilel to uz je vec druha... mozna mu chybi kus trupu, mozna nemel energii, mozna jim nekde netesnilo chlazeni, a nebo taky mozna jenom obsluha zaspala, to uz se nedozvime...
jinak myslim ze zergove maji pristup k docela slusnym technologiim kdyz dokazali udelat warpovy okno (presun na Aiur myslim)
.. tohle je muj nazor, nikomu ho nevnucuju, nikomu netvrdim ze mam pravdu

mauriicio - 21.04.2008 | 00:30   (odpovědět)

Trošku proti Romlovu nepoškozenému Batlecruiseru, myslím, že nepoškozený Norad by kolem sebe trošku střílel a bránil se. Jinak ale Scourge je stavěný proti pancéřovaným jednotkám, to že nemá rychlost a špičatý tvar je zde trošku irelevantní (=nepodstatné ).
Stavím se ke kompromisnímu (což je asi k Romlovu) názoru, že může stačit jeden, může být potřeba více. To že je Batlecruiseru pancíř nacic - přece má kolem sebe flotilu která ho před scourgy chrání. Pancíř má proti slabším jednotkám.
Øídit se videy je trošku zavádějící, tam stačí i jedna rána Siege tankem na zničení dragoona. Hra ja upravená pro vyváženost a hratelnost, vždyť chybí model náhodných zranění a pancíř který odečitá zranění po jednotkách a ne procentech je také ne úplně reálný. Ikdyž zase něčím se řídit musíme, ... ...
No teď jsem zrušil vlastní názor tak se potupňe zařadím mezi beznázorce a končím.
P.S.: Sorry že jste to museli číst

Romla - 21.04.2008 | 00:02   (odpovědět)

To zeragul: OK. Ale už se v tom radši přestaň hrabat, nebo mi tady zase nějaký komlemjdoucí, který nemá na nic vlastní názor, řekne, že jsem vůl s dvojitým vé, a to už doopravdy nemusím poslouchat, zvlášť ne od takových lidí.

zeragul - 20.04.2008 | 23:58   (odpovědět)

Jeste dodatek. Ve staru se vyskytuje obrovzke mnostvi nelogicnosti. Ty jsou zpusobeny jak tim, aby hru bylo mozne vubec udelat, aby byla vyvazena a pod. Pokud tossove skutecne podle pribehu bechem chvilky byli schopny usmazzit plane, proc to neudelali s Charem, kdyz tam byla kerriganova. Mozna by se nemohli priblizit nebot je planeta strezena, mozna jiny duvod, ale tady se dostavam ke spekulacim na ktere existuje desitky proc ano a proc ne.
Doufam, ze chapete, ze se tim snazim ilustrovat i vasi diskuzi. Provdu muzou mit vsichni.

zeragul - 20.04.2008 | 23:52   (odpovědět)

Taky pridam neco do mlinku.

Tak prvne k k tomu videu. Popravde si uz presne nepamatuji jak bylo detailni a nemam ho ted po ruce, ale myslim, ze pred deseti lety jeste nebyli modely v animacich natolik detailni, aby mohli zachytit do jake miry je battlecruiser poskozen. A pokud ano, stejne z duvodu rozpoctu, rychlosti a pod v te dobe proste nebylo prioritou ukazat tak detailni model. Proto mam pocit, ze hadka zda byl BC uz poskozen nebo ne je bezpredmetna.

Aby jeden scourge znici BC by musel mit obrovske stesti a spis si myslim ze je to velmi nepravdepodobne, ale netvrdim ze ne nemozne. Scourge je dle me opravdu vybuchujici jednotka, ktera pusobi plosne poskozeni, takze aby prosla pancirem BC bylo by potreba nekolika scorge na jedno misto aby narusili strukturu plaste. Je ale velmi pravdepodobne, ze BC nema vsude stejna pancerovani a ma sva slaba mista. Urcite se da spousta ponicenych casti izolovat, ale jednou bude prekrocena nejaka meze, kdy BC je neschopny a tudiz znicen.

Protosske lose jsou skutecne schopne znicit celou planetu (Sau mara, ...). A je dost pravdepodobne, ze to dokaze jedna dve nebo tri lode. Urcite se jedna o specialni zbran, kterou nejspis nejsou vybaveny vsech carriery. Cela flotila byla pritomna z duvodu ochrany lodi, ktere tyto zbrane nesou. Pro me je to nejpravdepodobnejsi vysvetleni.

Srovnavani z dnesnimi zbranemi bych pouzival velmi opatrne. Nezname uplne principy protosskych stitu, jak presne scourge funguje apod. Navic je zde skok x generaci a sci-fi povoluje temer vse, pokud se to ta alespon trochu odduvodnit. Pred 100lety nikoho nenapadlo, ze se bude clovek prochazet po mesici a dnes je tato myslenka smesna ve smyslu ze by to neslo.

Prestante se urazet nebo tato diskuze skonci jako kazda diskuze o politickych stranach a pod. Nechci aby tento server takto klesl.

Jata [ redakce ] - 20.04.2008 | 23:41   (odpovědět)

SC:Legacy je mnohonásobně větší stránka než jsme my, samozřejmě rádi pošleme alespoň těch pár výtvorů, které jste nám zaslali a v Blizzardu to jistě ocení Bohužel málokdo se účastní takovýchto soutěží, je to příliš námahy na to, aby něco pro to někdo udělal (mimo všech zúčastněných )

Casper - 20.04.2008 | 23:20   (odpovědět)

To Romla: aha, tak to je skoda. Chtel jsem se podivat na napady dalsich soutezicich.
To all: i pres velikou navstevnost podle pocitadla se mi zda, ze zde chodi jen kolem 10 maximalne 20 lidi. a z toho se jedna pulka na soutez vykasle. Zkuste me opravit a napiste kdo teda planuje poslat svuj vytvor...

Romla - 20.04.2008 | 23:07   (odpovědět)

To Casper: Bohužel nemůžu, oni mají jenom informaci o počtu fotek na úvodní stránce vpravo.

Casper - 20.04.2008 | 23:03   (odpovědět)

To Romla: muzes sem pls nahodit odkaz na tu jejich sbirku?

Romla - 20.04.2008 | 22:47   (odpovědět)

To Jetro: No právě, leda tak se nějak pospojovat, ale to asi v pravidlech povoleno nebude. Já sám jsem taky čekal větší zájem - jestli vůbec Blizzard dá dohromady těch tisíc fotek bez toho, aby si jich 3/4 musel nafotit sám.

Jetro [ redakce ] - 20.04.2008 | 22:40   (odpovědět)

To Romla: Tak kdyz i na SCL jich maji 14, jaka byla sance, ze my jich budeme mit 50?

Romla - 20.04.2008 | 21:59   (odpovědět)

To Venca: Vůbec nebudu říkat, co si myslím o tobě, ale tak nějak ses definoval sám...

Romla - 20.04.2008 | 21:58   (odpovědět)

Jo, hlavně buďte všichni v pohodě, protossove-borci sem nemusí přestat psát, já už jsem v životě tolikrát neměl pravdu, že kdybych po každé přestal psát na nějaké fórum, tak už bych teď nemohl psát nikam. Normálně debatujeme, většinou stejně každý nakonec skončí u názoru jaký měl na začátku a co? Život jde dál...

Venca - 20.04.2008 | 21:47   (odpovědět)

njn Romla je wůl co se dá dělat

casper - 20.04.2008 | 21:35   (odpovědět)

lol. omlouvam se, ze jsem tu napsal neco o filmu StarCraft a tim rozpoutal tuhle litou diskuzi...ale zase na druhou stranu tu aspon neni nuda

Jata [ redakce ] - 20.04.2008 | 21:09   (odpovědět)

No já snad taky přispěju svým výtvorem, jenom ho musim dodělat

Kane85 - 20.04.2008 | 21:06   (odpovědět)

nepamatam si aby tu niekedy bola taka diskusia

Romla - 20.04.2008 | 20:58   (odpovědět)

To Jetro: Je zbytečné to číst, o nic nepřijdeš...

Koukám, že fotek už je sedm, ale na padesát to nevypadá, na sclegacy jich teď mají 14...

Jetro [ redakce ] - 20.04.2008 | 20:56   (odpovědět)

Uff, 175 komentaru - tak to nedam...

Jata [ redakce ] - 20.04.2008 | 20:52   (odpovědět)

Sakra lidi, co to tady celý odpoledne řešíte?

Romla - 20.04.2008 | 20:33   (odpovědět)

To duke: A na co by pak podle tebe byl ten scourge - to by asi byla úžasně užitečná věcička používaná na nanášení barvy na nové křižníky, že? Možné jsou obě varinty - prorazí na jeden nebo na víc pokusů. Nikam dál se nedostaneme, protože nevíme, jestli na jeden nebo na víc. A kdo ví, ten si to vymyslel.
Pancíř taky má různou tloušťku na různých lodích a i na jedné té samé. Takže někde prorazí a někde ne. Nevím co ještě chcete uhádat. Víc toho už nejde...

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 20.04.2008 | 20:31   (odpovědět)

Romla : no odpověď proti těm supersilným zbraním jsou třeba právě štíty, nebo holt nějaké sci-fi superslitiny. Atomovky atp. jsou samozřejmě už jiná třída. A tady je další problém, že Zergové nemají moc přístup k takovýmto nekonvenčním "energetickým" zbraním.

duke - 20.04.2008 | 20:27   (odpovědět)

proc by proboha nemohl ? odpoved je trochu niz, jen si ji precist...

joniik - 20.04.2008 | 20:25   (odpovědět)

dejme tomu proti atomovce by se mozna neco jako stit dalo utvorit kdyby sis zavolal znamy od protosu ale proti cerny dire asi uz ne ta te proste vcucne a je po ptakach

Romla - 20.04.2008 | 20:24   (odpovědět)

To duke: "Prostě nemůže prorazit". Proč by proboha nemohl? To je pořád dokola...

Romla - 20.04.2008 | 20:23   (odpovědět)

To Unimatrix325: Na tom staví i téměř všechny akční hry. Tam, kde mě nezabije ani dávka ze samopalu je to opravdu směšné. Otázka je, jestli ten druhý stav je opravdu realističtější, mě přijde mnohem realističtější ten první. Hrady už jsou překonané a proti atomovce nebo černé díře (když si vezmu za příklad Starcraft) se štíty nestaví zrovna lehce...

duke - 20.04.2008 | 20:19   (odpovědět)

konec diskuze je mozna pro tebe... samozrejme ze scourg je vhodna zbran na battlecruisery, ale jeden jedinej scourg proste nemuze prorazit pancerovani battlecruiseru to by jak uz jsem rekl byl uplne na nic...

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 20.04.2008 | 20:18   (odpovědět)

Romla : no tudy to nesměřuju, snažím se to směřovat tam, že to, že momentálně převládá síla "střely" nad efektivitou pancíře jedáno právě tímhle principem. V opačném případě funguje model, kdy se staví ohromně odolné lodě (nebo hrady atp.) protože projektily nejsou schopné je dostatečně efektivně ohlodat. Ty dva stavy (projektil může být tak silný, že prorazí cokoliv, takže se spoléhá na jinou obranu, popř. mobilitu) proti (pancíř může být tak silný, že dokáže efektivně zastavit prakticky cokoliv) v historii stále oscilují. Teď máme stav první, ale není to tak dlouho, co byl ten druhý. A mnoho sci-fi staví předevbším na druhém modelu - tj. silné velké lodě a ne příliš účinné zbraně.

Romla - 20.04.2008 | 20:11   (odpovědět)

To duke: Tak tím jsi to nevyvrátil.

To Unimatrix325: Ano, když neprojde, musí mít větší nálož a budeme se hádat jestli ji má nebo nemá? To nikdo z nás neví. Takže konec diskuze.

joniik - 20.04.2008 | 20:10   (odpovědět)

spravne unimatrix... souhlasim s tebou

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 20.04.2008 | 20:07   (odpovědět)

no řikám, moderní protipancéřové zbraně počítají s tím, že projdou pancířem a explodují uvnitř. To scourge rozhodně nedělá, tudíž o to větší nálož musí mít a tudíž nebude tak efektivní.

duke - 20.04.2008 | 20:07   (odpovědět)

tak asi takhle v minulosti se staveli zelezobetonove pevnosti vid... a proc se pouzival zelezobeton? no protoze z nej byly postaveny zdi o tlouste treba i 3 metry takze ho jen tak neco neprostrelilo, neco podobneho muze byt i u battlecruiseru nevime jak ten plast je silnej ale pokud se na to podivas z logickeho hlediska slabej bejt nemuze ze, to by potom celou lod poslal do kytek kde kdo a bylo by zbytecne je vubec stavet.

Casper - 20.04.2008 | 20:07   (odpovědět)

proc to jeste furt srovnavate??? Hra je tak udelana, ze staci myslim 4 Scourge aby znicili Carrier a nezalezi na tom kde ho zasahli. Muzu vam nahodit dalsi nesmyslny priklad: i nekolik zerglingu, kteri utoci jen drapy, dokazi znicit treba opancerovanej tank...

Romla - 20.04.2008 | 20:01   (odpovědět)

To duke: Neboj se, já tomu rozumím. Vyvrať mi tvrzení z 19:49, pak se s tebou budu bavit...

duke - 20.04.2008 | 19:59   (odpovědět)

romlo nikdo tu nemluvi o strileni protitankoveho dela na battlecruiser...

Romla - 20.04.2008 | 19:55   (odpovědět)

To Unimatrix325: Ano, protitankové dělo by na pancíři Battlu udělalo mnohem menší škodu...

jonik - 20.04.2008 | 19:54   (odpovědět)

promin unimatrix to nebylo na tebe

joniik - 20.04.2008 | 19:52   (odpovědět)

co k tomu rict... nevhodnejsi asi bude: bez komentare

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 20.04.2008 | 19:52   (odpovědět)

no... joniik vznesl celkem dobrou připomínku, že to dělo, resp. ty protitankový střely ten pancíř prorážejí především díky rychlosti, tvaru a materiálu. Pokud by měla stejná nálož explodovat na povrchu tankového pancíře, tak udělá mnohem menší škodu.

Romla - 20.04.2008 | 19:51   (odpovědět)

Øekl bych, že Scourge má daleko drtivější efekt, než protitankové dělo, co takhle si o něm prvně přečíst, než o něm začnu mluvit...

Romla - 20.04.2008 | 19:49   (odpovědět)

Protitankové dělo je zbraň na tanky, Scourge je zbraň na Battlecruisery - z toho logicky plyne, že oba musí prostřelit jejich pancíř, jinak jsou na nic. Øekni, že ne a už to fakt balím...

joniik - 20.04.2008 | 19:47   (odpovědět)

ano prostreli delo pancir tanku to mas pravdu... jenomze to delo ho prosterli diky uzpusobenemu projektilu... tank je uplne neco jinyho nez bc a taky je uplne z jinyho materialu a na tom hodne zalezi a co si budem povidat scourg rozhodne nevipada na to ze by mel nejakej tvar diky kterymu se zavrta hluboko do plaste a exploduje... ja si myslim ze spis narazi a buchne na povrchu tudiz to nema takovej efekt jako projektili co se pouzivaj proti tankum

Romla - 20.04.2008 | 19:47   (odpovědět)

To Havoc: To by mě teda zajímalo, jaký je v tom v této souvislosti rozdíl. Ale myslím, že už to ani nechci slyšet...

Havoc - 20.04.2008 | 19:45   (odpovědět)

Teraz prirovnavas somara s komarom. Je velky rozdiel ked prirovnavas Delo tank a scourge Battlecruiser.

Romla - 20.04.2008 | 19:42   (odpovědět)

To joniik: To Havoc: A proč mají tanky pancíř, když ho dělo prostřelí? Tohle už je diskuze o ničem.

joniik - 20.04.2008 | 19:41   (odpovědět)

pokud jedinej scourg projde plastem tak proc vubec bcka nejakej plast maj ? kdyz je tedy uplne zbytecnej

Havoc - 20.04.2008 | 19:41   (odpovědět)

technologia ide dopredu. Samotny scourge nemoze poslat BCcko k zemi a ak ano tak to by terrani ani nemuseli vyrabat BCcka a investovali to do inych technologiii.

Romla - 20.04.2008 | 19:41   (odpovědět)

To Unimatrix325: OK. Však já tvrdím to samé, ale někteří (ty mezi ně naštěstí nepatříš) tady po mně pořád chtějí, abych řekl, že tam musí být...

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 20.04.2008 | 19:39   (odpovědět)

Romla : já netvrdím, že tam to poškození je. Já tvrdím, že tam být může

Romla - 20.04.2008 | 19:35   (odpovědět)

To joniik: A jsme zase o pět let zpátky, na tohle už neodpovídám... Jenom nevím, kde bereš tu jistotu co projde a neprojde pláštěm Battlu. To by asi Scourge byly docela na nic, kdyby jím neprošly...

joniik - 20.04.2008 | 19:33   (odpovědět)

lol nechci abys pripoustel ze to je jen tak jak rikam... vis to co pisu je muj nazor pokud jsi to nepochopil...

joniik - 20.04.2008 | 19:32   (odpovědět)

a nerikej mi ze jedinej scourge prorazi celej plast bcka a posle ho k zemi... myslim ze terrani uz maj trochu jiny slitiny nez mame my dnes... a jelikoz ten jeden mrnavej sebevrah nemohl tu neposkozenou stranu (s neponicenym plastem) poskodit tak to bc muselo bejt uz nejako poskozeny...

Romla - 20.04.2008 | 19:31   (odpovědět)

To joniik: Myslím, že tohle všechno už jsem připustil, pokud chceš, abych řekl, že to může být jen tak, jak mi říkáš, tak to máš smůlu. To já nevím, jak to bylo, protože to na videu není...

joniik - 20.04.2008 | 19:27   (odpovědět)

omg romlo pochop uz ze mohl bejt uz rozsekanej nekde uvnitr a tak jako tenhle jeden do nej narazil z viditelny strany mohl z ty druhy narazit nejakej jinej udelat stejny poskozeni ale jelikoz bc jeste zadny jiny poskozeni nemel tak byl shopen letet dal... ten tvuj scourg ho proste jenom dodelal... proste mi tady nevypravuj ze si nejaky btcko vesele leti a hups najednou scourg tuknul mu do plaste a bc se zritilo...

Romla - 20.04.2008 | 19:25   (odpovědět)

To Unimatrix325: Stejně jako nikoho neopravňují tvrdit, že tam poškození je. Tohle už nikam nevede. Nevím, kam chcete, abych ještě ustoupil...

Romla - 20.04.2008 | 19:22   (odpovědět)

To joniik: I kdyby mu chyběl kus trupu, tak to nemá vliv na to, že jedna Scourge mu způsoblia poškození na místě, kde mu nic nechybělo a tím ho poslala k zemi. O tomhle už se nemá cenu bavit. Za chvíli mi řeknete, že se třeba pilot jenom lekl a utrhl knipl a proto šli k zemi. Já se řídím tím, co vidím, ne tím, co bych chtěl vidět...

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 20.04.2008 | 19:21   (odpovědět)

i ty části toho Noradu, co sou vidět, nikoho neopravňujou k tomu tvrdit, že tam žádný poškození neni. Na to to je prostě vidět dost blbě.

Casper : no zrovna Protossové maj technologie, které nevybuchujou a nekolabujou, jako terranské. Nemají tam výbušné palivo, zdroje energie, munici atp. Takže jedna scourge opravdu ne. možná zničit motor by mohla, ale to je tak vše. K tomu samozřejěm ap ředevším ještě ten štít, který od začátku může pochytat výbuchy mnoha desítek scourge.

Casper - 20.04.2008 | 19:18   (odpovědět)

Podle me je scourge schopny znicit Carrier (pokud teda trefi dobre misto) ale i tak musi byt utok veden celym houfem, protoze je jich dost sestreleno nez se k lodi dostanou.

joniik - 20.04.2008 | 19:15   (odpovědět)

promin Romlo ale v tom videu neni videt celej takze fakt nemuzes vedet jestli z druhy strany neni totalne rozmlacenej... co ja vim treba mu tam muze chybet i kus trupu... btw srovnavat starcraft a dokumenty o 2. svetove valce mi prijde taky docela blby preci jenom je tu urcite par roku rozdil a technologie urcite trosku pokrocila, co se tyce protoskych stitu tak predpokladam ze kazda jednotka ma svuj vlastni generator stitu tudiz cim vetsi jednotka tim vetsi generator a tim silnejsi stit...

Romla - 20.04.2008 | 19:12   (odpovědět)

To Unimatrix325: Samozřejmě, že pravděpodobnost toho, že první bude i poslední je naprosto minimální, to myslím plyne z toho, co jsem napsal. S tím naváděním je to taky pravda, nehledě na to, že trefit se kam chceš, když všude kolem tebe lítají projektily a další jednotky, taky není sranda. Piloti Kamikaze by mohli vyprávět, alespoň ti co (ne)měli štěstí.

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 20.04.2008 | 19:05   (odpovědět)

ono teda na druhou stranu ty scourge jsou pro Zergy docela kruciální, protože mutaliskové si na větší lodě imho neškrtají v prakticky jakýchkoliv počtech. Prostě ten jejich útok nestačí na to, aby prošel pancířem BC nebo carrieru. Devoureři nebo guardiani sice už by asi stačili, ale zase jsou to dost snadné cíle pro silné zbraně.

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 20.04.2008 | 19:01   (odpovědět)

Jestli může být první i poslední, těžko říct. Já bych skoro řekl, že ne, nebo velmi málo pravděpodobně. Ono celé je to o tom, jak moc sou ty scourge chytré a naváděné. Pokud dopadají na trup lodi více méně náhodně a neinteligentně, tak ty počty můžou být potřeba dost vysoké. Pokud je něco navádí, nebo mají samy nějakou inteligenci na to, aby šly po zranitelných místech, bude ten nutný počet o řád menší.

Romla - 20.04.2008 | 18:54   (odpovědět)

To Unimatrix325: Budiž, ale i první může být poslední. Já připouštím, že průměrný počet přímých zásahů od Scourge na sejmutí Battlu může být třeba 5 nebo 10, ale myslím, že ne 100 nebo 1000, to už by byl dávno v prachu...

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 20.04.2008 | 18:48   (odpovědět)

Romla : veškeré viditelné poškození - jak řikám, právě ta jedna mohla trefi něco, co konečně bouchlo, zbytek nechal jenom krátery v neosteelu. Když to bereš z tohodle pohledu tak vždycky jakejkoliv cíl sejme jedna jediná rána - ta poslední

Romla - 20.04.2008 | 18:46   (odpovědět)

Poslední ode mě

- 20.04.2008 | 18:46   (odpovědět)

To Torasque: Četl jsi to o těch kamikaze?

Romla - 20.04.2008 | 18:45   (odpovědět)

To Unimatrix325: Souhlasím, ale je vidět, že ta jedna Scourge tomu Battlecruiseru způsobila veškeré viditelné poškození. Že by ostatní nezanechaly žádné stopy je nepravděpodobné a navíc by to nemělo v takovém případě žádný vliv na to, že jedna jediná Scourge ho prostě sejmula. Jediné vážné poškození je od ní. Ale to samozřejmě to neznamená, že vždycky stačí jedna, někdy budou potřeba desítky a když počítám i sestřelené, tak třeba i tisíce...

Torasque - 20.04.2008 | 18:41   (odpovědět)

nevidíš celýho Battla může mít něco poškozenýho na boku,nebo může mít vnitřní zranění ale že by takhle BTéčko zranil jeden takovej tvor je blbost...

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 20.04.2008 | 18:40   (odpovědět)

Romla : to, že je nepoškozený rozhodně tvrdit nemůžeš. Může bejt děravej jak řešeto a my jsme viděli až tu poslední scourge, která prolétla dírou v pancíři a trefila vedení paliva.

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 20.04.2008 | 18:39   (odpovědět)

Romla : no velikost je další otázka. Ono vlastně nikde není psáno, že scourge nemůže existovat mnoho velikostí. Od protistíhacích, o velikosti zerglinga, po bombardovací o velikosti overlorda. Ale původní myšlenka bych řekl, že je rozhodně v malé velikosti. Z animace to pravda vypadá jinak. Ty větší scourge sice můžou nést ohromné množství výbušnin, ale zase jsou mnohem snadněji zlikvidovatelné a trefitelné.
A štíty se jednak dobíjejí a jednak vyčerpávají jednotlivými zásahy. Konkrétně u carrieru bych si sílu štítů dokázal velmi dobře představit i takovou, že ustojí menší atomovku.

V animacích - a je to společné prakticky pro všechny filmy/seriály (např. typicky Star Trek) se často používá finta "ukažme zajímavý okamžik" a už ne, co mu předcházelo. Výsledkem jsou záběry lodí vybuchujících po několika málo zásazích. Pokud je takového materiálu málo, může se zdát, že to skutečně stačilo. Teprve srovnání s mnoha jinými akcemi a situacemi z toho vyplyne, že buď šlo o šťastnou trefu, nebo prostě cíl byl na pokraji zničení.

Romla - 20.04.2008 | 18:37   (odpovědět)

To Torasque: Předtím neschytal žádné, protože je nepoškozený, dokud do něho ta Scourge nevrazí - je to vidět na první pohled.

Romla - 20.04.2008 | 18:36   (odpovědět)

To Torasque: Taky bych tobě (a protosským borcům) doporučoval shlédnout pár dokumentů o druhé světové válce. Minimálně tam člověk získá základní představu o tom co je a není možné v bitvě...

Torasque - 20.04.2008 | 18:35   (odpovědět)

ale je to tak jak zminuje unimatrix to nebyl jeden-newíš kolik už jich battlecruiser schytal tak přestan ty plácat nesmysly

Romla - 20.04.2008 | 18:32   (odpovědět)

To Torasque: Podívej se na tu animaci a neplácej nesmysly...

Torasque - 20.04.2008 | 18:30   (odpovědět)

unimatrix je aspon trochu moudrej...aby jeden scourge zničil battlecruiser nebo ho těžce poškodil tak to je jak když tady protossove-borci tvrdi o vyhlazeni planety jednim carrierem Romlo a ty ho tady za to buzeruješ že??

Romla - 20.04.2008 | 18:23   (odpovědět)

To Unimatrix325: Budiž. Akorát právě ta animace The Downing of Norad II podle mě ukázala, že Scourge zdaleka nejsou tak malé mrchy, jak se to jeví ve hře, ale naopak jsou to obrovské vaky s výbušninou - například pravděpodobně mnohem větší než Mutaliskové (pokud srovnáme animace Norad a Overmind). Občas ale člověk neví, co si má z těch protiřečících faktů vybrat... Podle mě se ale hodně přeceňuje výdrž zařízení oproti explozím, loď ani zdaleko nemusí být kompletně roztrhaná na kusy, aby byla k nepotřebě. A protosské štíty podle mě fungují jako naše štíty, tzn. drží, dokud je něco neprorazí, což většinou netrvá moc dlouho - v našich podmínkách většinou do setkání s první zbraní určenou na jejich likvidaci.

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 20.04.2008 | 18:07   (odpovědět)

ad 2) Jenže scrouge jsou relativně malé mrchy a prostě nemohou nést tolik konvenční výbušniny na to, aby působily takové škody. To, že norad II byl poškozenej jenom jednou scourge je závěr počítající s tím, že to, co sme viděli bylo vše, co se stalo, s čímž zásadně nesouhlasím. A Gantrithor už toho za sebou v tu chvíli měl opravdu hodně. Opět - zásadní neshoda v tom, jak se na ty informace díváme. není přece možné uvažovat, že loď která se po hodinách bitvy okolo srdce zergského zamoření objeví v animaci v posledním zoufalém sebevražedném útoku je zcela v plné síle.
ad kamikaze : tak to jistě. Pokud by se scourge podařilo kvalitně zasáhnout motor, nebo něco výbušného u BC, potažmo můstek, tak je asi problém. To samé může být u carrieru, ale ten má celkem zásadní výhodu a tou sou štíty.

Romla - 20.04.2008 | 17:42   (odpovědět)

Ještě jako příklad uvedu japonské kamikaze ze 2. světové války. To je myslím docela dobře srovnatelné. Když se trefil pilot do lodního můstku nebo do skladu munice, tak šla loď do kytek i po zásahu jedním malinkatým letadlem.

Kane85 - 20.04.2008 | 17:36   (odpovědět)

ja som cital len Rychlost temnoty a celkom sa mi pacila
malo to dobru atmosferu
rad by som si precital aj ostatne ale uz nesu k dostaniu

Romla - 20.04.2008 | 17:35   (odpovědět)

To Unimatrix325: Díky za přispění do diskuze. Ve všem s tebou souhlasím až asi na dvě drobnosti:
1) O letadlových lodích a ČR se bavit nebudu, protože srovnáváme nesrovnatelné. ČR moře nemá. Ale Zergové i Terrani rozhodně mají odpovídající zbraně proti Carrierům a nejsou v pozici ČR vůči USA.
2) Myslím, že Scourge ke zničení Carrier opravdu stačí velmi málo a vycházím ze tří animací:
1. The Downing of Norad II, kde jediná Scourge těžce poškodila Battlecruiser
2. The Return to Aiur, kde bylo vidět, že Battlecruiser je přibližně stejně velký a tudíž zranitelný jako Carrier
3. The Death of the Overmind, kde i pár mutalisků byl schopen vážně poškodit Carrier (a to pěkně velikou, samu Gantrithor).

Ale jestli je potřeba 5 scourge nebo 50 to už u Zergů opravdu nehraje roli. Spíš dá větší práci zničit interceptory, ale od toho jsou pozemní střílny, Mutaliskové, Wraithi, Valkyrie a další zbraně...

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 20.04.2008 | 17:16   (odpovědět)

Romla : aha, no ten první odstavec u Zergů je shrnutí toho, co je u Protossů, protože Zergové jsou v manuálu dříve, než Protossové. Ten tam opravdu chybí a možná to není úplně dobře. Dál mám pocit, že to je více méně kompletní. Možná ne doslovný překlad, ale mělo by to být dostatečné. Je pravda, že sem to vlastně asi nikdy nepovažoval za nutné překontrolovat a možná bych měl.

protossove-borci : no on vtip je v tom, že těch Zergů opravdu miliony a miliardy jsou. To co je ve hře naznačený poměrem 4 zerglingové na jednoho zealota bude v reálu ad absurdum. Tzn. jeden carrier si sice v klidu poradí s hromadou zergů, ale holt se mu stane, že na něj přiletí 1000 mutalisků a 4000 scourgů...

Romla : no... celá Česká republika by se vzdát i mohla, pokud by byla u moře a u pobřeží by zakotvila jedna americká letadlová loď )
Pár scourge na zničení carrieru určitě nestačí. Ty počty bych viděl na desítky až stovky.

Jinak v Křížové cestě (což je mimochodem celkem dobrá knížka, oproti ostatním) planetu ničila celá Protosská flotila. Nešlo o jednu loď rozhodně. A jednalo se o Chau Saru.. později o Mar Saru a tušim, že i Antigu a další.


ovceking - 20.04.2008 | 17:12   (odpovědět)

To Casper: viz intro SC jednicky... taky by me zajimalo jestli ho carriery v SCII budou mit?

Romla - 20.04.2008 | 16:50   (odpovědět)

To Casper: No právě, jednak jich vždycky byla celá letka a navíc používaly paprsek, který standardní Carrier snad ani nemá ve výbavě. Nehledě na to, že jakkoli velké Carrier by trvalo možná celé měsíce než by obkroužila celou planetu a spálila celý její povrch.

Romla - 20.04.2008 | 16:47   (odpovědět)

To protossove-borci: Tak když si svůj názor neumíš obhájit, tak to asi radši nepiš nikam. Promiň, ale takovýhle alibismus nemám rád. Nikdo ti přece nebrání vyjadřovat své názory, ale pokud si myslím, že co říkáš je nesmysl, tak to řeknu. A ty jsi zatím neřekl nic čím bys to obhájil, jenom tady pláčeš, jak do tebe prý každý něco valí...

Casper - 20.04.2008 | 16:45   (odpovědět)

To Romla: no ja to cetl docela nedavno. Je pravda, ze to bylo vice Carrieru (i kdyz si myslim, ze by to zvladla i 1 lod kdyby se hedne snazila). Nepouzivali interceptory ale nejaky silny paprsek energie, kterym znicili povrch cele planety.

protossove-borci - 20.04.2008 | 16:40   (odpovědět)

ja už nic neříkám rači...to je hrozný člověk něco řekne a každej do něj začne valit...už sem radši v životě nenapíšu...

2NiNe - 20.04.2008 | 16:35   (odpovědět)

jeste neco malo k otazce toss-zergu, neni prece vubec vylouceno, ze vznikli genetickymi pokusy ze strany (pravdepodobne) Xel'nagu - viz tajna mise v BW, kde jsou rozmistene stasis celly s temito hybridy. a i kdyby ne, vubec nechapu, proc je tak tezke pochopit, ze tossove muzou byt asimilovani stejne jako jakakoliv jina rasa.

doufam ze to tu uz nebylo receno, cetl jsem tady tu debatu na 2x a s docela velkym odstupem (chtel jsem to sem postnout driv, ale na weekend jsem byl bez PC)

ten filmec bych si dal velmi rad jen aby to bylo neco kloudneho

ovceking - 20.04.2008 | 15:49   (odpovědět)


protosu.. sem si naprosto jistej ze protossu... proti zergum by sme tu prece staveli psi disruptory..
proc vlastne protossove uz davno nevyrobili neco jao psi-disruptory?... v misi jak unasite raszagal neco takovyho meli...

Romla - 20.04.2008 | 15:48   (odpovědět)

To Casper: Taky už mě to nebaví, ale ještě jednu věc se musím zeptat, opravdu v té Křížové cestě je, že jedna Carrier zničila celou planetu? Já jsem to četl a nic takového si nepamatuju, i když ta knížka mi přišla dost špatná na to, aby mě zbavila veškeré chuti číst pokračování. Když tak mi napiš, kterou že to planetu zničila jedna Carrier, díky.

Casper - 20.04.2008 | 15:36   (odpovědět)

To Romla: vidim ze jsi vasnivy ctenar
sice jsem rad, ze se pribyvaji prispevky ale uz bych toto tema dal nerozebiral. Resme nejakou jinou zavaznou vec. Treba umisteni radaru u nas. Myslite si, ze je proti utoku Zergu nebo Prottosu?

ovceking - 20.04.2008 | 15:34   (odpovědět)

To protossove-borci: myslim ze jedina protosska lod ktera by byla neceho takovyho schopna byl Gantrithor... a ten byl tak 2x tak velkej jak plne rozvinuta protosska baze (presneji vojenska zakladna), a to myslim ze treba nexus ma na dylku nejmin 100m

Casper - 20.04.2008 | 15:32   (odpovědět)

AAA jejej. Ze jsem neco psal... zase se tu zbytecne hadate misto aby jste pilne tvorili sve fotky na soutez. Ale jinak plne souhlasim s Romlou (doufam ze jsem to spravne vysklonoval) Kazda rasa by mela (a je) byt stejne silna. Sice v knizce Krizova cesta carrier znicil klidne celou planetu ale ve filmu to tak byt vubec nemusi. A take by si filmari nedovolili jen zniceni planety z vesmiru. Hlavni akce by byla na zemi kde by se kosily pozemni vojska (neco jak Hvězdná pěchota)

Romla - 20.04.2008 | 15:26   (odpovědět)

To protossove-borci: Budiž, ale pak tedy říkej co myslíš, a ne pořád něco jiného. Prostě tvoje věta: "v reálu už by celou planetu vybombardovali za pár minut z jedním carrierem" je nesmysl, leda by to byla planeta z Malého prince s jednou květinou...

To Torasque: A na zničení Carrieru stačí i pár scourge, žádné miliardy zergů.

protossove-borci - 20.04.2008 | 15:17   (odpovědět)

to je jedno já už to řešit nebudu to je stráta času jeden říká to druhej to a každej myslíme něco jinýho nech to plavat

Romla - 20.04.2008 | 15:15   (odpovědět)

To heavy.firepower: Možná kdybys nějaké názory měl, dalo by se o nich i debatovat...

Romla - 20.04.2008 | 15:13   (odpovědět)

To protossove-borci: Tak to jsem to nepochopil zase tak špatně. Názor, že jedna Carrier vybombarduje celou planetu za pár minut je prostě nesmysl. To je jako by jedna letadlová loď mohla vyhrát světovou válku. Vždyť Terrani i Zergové mají srovnatelné letecké síly jako Protossové. Jedna Carrier je asi stejně silná jako jedna letadlová loď na moři v naší době. Letadla jdou sestřelit, loď jde potopit - pomocí bitevních křižníků, ponorek, jiných letadlových lodí. To samé platí pro Carriery proti Battlecruiserům, Wraithům, Mutaliskům, Scourge. Je to normální válka a Carrier je mimochodem asi stejně velká jako Battlecruiser, takže jsou i přibližně stejně silní. Představa, že po příletu jedné Carrier se celá planeta vzdá je prostě zcestná, to je jako kdyby se Česká republika vzdala po příjezdu jednoho německého tanku na hranice. Divím se, že ti to přijde jiné a moc to nechápu...

Torasque - 20.04.2008 | 15:06   (odpovědět)

to heavy.firepower:člověče klídek
to protossove-borci: ve skutečnosti s reálnýma tossama by to bylo hafo obtížný miliardy zergů by tam musely být jinak by to stálo za nic=)

heavy.firepower - 20.04.2008 | 15:02   (odpovědět)

tak ty Romlo snad neuznáš názor ostatních jen svůj snad!

protossove-borci - 20.04.2008 | 14:57   (odpovědět)

no já sem to myslel tak, že prostě jak tady psal Casper ty lodě jsou ve skutečnosti X km nad zemí nekde ve vesmíru a od tam vysílaj tisíce interceptorů, v reálu už by celou planetu vybombardovali za pár minut z jedním carrierem...takže ve skutečnosi točit film s reálnýma tossama by bylo hooodně těžky aby to bylo vyrovnaný...to bys prostě musel mít miliony zergů...aby se ubránili pár carrierum...nemyslel sem to prostě nak zle, jen sděluji názor...

Romla - 20.04.2008 | 14:50   (odpovědět)

To heavy.firepower: Nevím kdo je tady na fóru užitečnější, jestli člověk, který tady s lidma normálně debatuje nebo člověk, který tady neustále nadává a píše zcela zbytečné příspěvky jako HOVNO Na definici fanatika se radši prvně podívej do slovníku...

Romla - 20.04.2008 | 14:45   (odpovědět)

To protossove-borci: Tak to vysvětli, nevím co jsi tím myslel...

heavy.firepower - 20.04.2008 | 14:45   (odpovědět)

ty seš hroznej fanatik Romlo: seš tady schopnej se kuli nazoru pohádat..

protossove-borci - 20.04.2008 | 14:40   (odpovědět)

to Romla: nepochopils me...

Romla - 20.04.2008 | 14:28   (odpovědět)

To joniik: Ukaž mi štít, který je neprůstřelný. Je mi jedno na kolik ran ho Yamato prostřelí, pointa je, že něco jako nezničitelná jednotka neexistuje a hodně mě překvapilo, že s něčím takovým přišel člověk, který tady cituje ze stránky http://scgame.wz.cz/others/omyly.htm.

joniik - 20.04.2008 | 14:09   (odpovědět)

jsi si nejako jistej tim ze yamato gun znici carrier preci jenom maj tam taky ty protosacky stity...

Romla - 20.04.2008 | 13:03   (odpovědět)

To protossove-borci: Jak to myslíš, rozhodlej? Jedna střela z Yamato gunu a je po Carrieru. Jak si může někdo myslet, že na nějakou zbraň není protizbraň? Síly mezi rasami jsou více méně vyrovnané a popravdě zrovna Protossové dostali ve Starcraftu jedničce asi nejvíc na zadek - přišli o domovský svět a jejich populace byla docela zredukována. Zajímalo by mě jak si někdo po zahrání kampaně v originálním Starcraftu a Brood Waru může myslet, že nějaká Carrier je nepřemožitelná... Stejně jako ve skutečném světě nemá mariňák nejmenší šanci proti letadlové lodi, neznamená to, že pěchota je zbytečná, právě naopak, pěchota je stále nejpoužívanější druh vojska.

Casper - 20.04.2008 | 11:36   (odpovědět)

a na zemi by to bylo stejne. Jednoty Zealotu proti armade marinaku a to vse pohrbene rojem Zergu...mnozstvi jednotek by byl stejny jako treba v Panu prstenu

Casper - 20.04.2008 | 11:31   (odpovědět)

To protossove-borci: no prave, ze ani ne. sice je Carrier veliky a silny ale taky jich nebude moc. Ja si Carriera predstavuju neco jako materskou lod (i kdyz to je ted Mothership). A to by se proti nim mohli postavit jak Terrani se svymi BC tak i Zergove s obrovskymi nalety Scourgu a Multalisku...Myslim si, ze zadny doj by nebyl dopredu jasny

protossove-borci - 20.04.2008 | 11:02   (odpovědět)

to casper...jenže to by ten film byl už rozhodlej...sáms rekl že carrier je x km ve vesmíru a má v sobě tisíce lodí...jednotky na zemi by si ani neškrtly..jeden carrier by je zničil všechny a co se týče v letectvu tak maj tossové nejlepší vzdušnou flotilu...carriery, arbitery, Scouty, Corsairy...

Kane85 - 19.04.2008 | 23:43   (odpovědět)

osobne dufam ze sa niekedy dockam filmu SC

Kane85 - 19.04.2008 | 23:43   (odpovědět)

To Casper: vraj sa pripravuje warcraft film a jeho uspech moze ovplyvnit aj vznik starcraft the movie

Casper - 19.04.2008 | 23:35   (odpovědět)

Tak si rikam, ze by se mohl natocit klidne film Starcraft, ktery by byl uplne podle historie. Nekteri hraci by pak pochopili o co v teto hre jde. Ale nevim jestli by se to podarilo, aby to nebyl propadak...

Romla - 19.04.2008 | 23:28   (odpovědět)

To Casper: Samozřejmě, jednotky ve hře jsou spíš jen takové zástupné symboly než skutečné objekty. Opravdu vážně se to dá brát snad jen v animacích mezi misemi.

Casper - 19.04.2008 | 23:21   (odpovědět)

Co tak ctu komentare, tak heavy.firepower nema svou nejoblibenejsi ale nejneoblibenou rasu a tou jsou zergove. A ted tu jen zbytecne nadava (nechapu proc). A k tematu: Nejen, ze Carrier by mel mit mnoho letounu (a ne jen 4) tak by i nemel byt znicen treba marinakem, protoze Carrier leti ve vesmiru X km od nej...

Romla - 19.04.2008 | 23:19   (odpovědět)

To Unimatrix325: Těžko se to porovnává, protože to není stejný text. Překládal jsi to (nebo někdo jiný) z angličtiny? Ale před Zrozením Zergů jsou v manuáu ještě dva odstavce a i to Zrození mi vyšlo u vás asi na 260 slov a v manuálu přibližně na 360. Prostě mi to přijde kratší z hlediska objemu, obsahově jsem to neporovnával a ani to dělat nebudu.

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 19.04.2008 | 23:13   (odpovědět)

Romla : je to možné... ale dej konkrétní příklad, jinak tvrdím, že Z a P historie je kompletní

heavy.firepower - 19.04.2008 | 21:27   (odpovědět)

HOVNO...

Romla - 19.04.2008 | 18:05   (odpovědět)

To Unimatrix325: Myslím, že trošičku to zkrácené je, aspoň já to mám v manuálu o něco delší...

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 19.04.2008 | 17:52   (odpovědět)

Romla : pokud vím, tak zergská historie u nás rozhodně není zkrácená (na rozdíl od terranské)

Romla - 19.04.2008 | 17:40   (odpovědět)

To Torasque: Já mám rád všechny rasy

Torasque - 19.04.2008 | 17:29   (odpovědět)

spíš fanatik do zergů

protossove-borci - 19.04.2008 | 17:28   (odpovědět)

Stejně jako velikost Carrieru je i počet nesených interceptorů velmi podceňován. Mnoho lidí se domnívá, že jich nese skutečně jenom osm. To je velmi naivní předpoklad, uvědomíme-li si, že i dnešní letadlové lodě nesou zhruba 70 letadel a to jsou letadla pilotovaná, lodě jsou mnohem menší, než carrier a musejí mít prostory pro mnohatisícovou posádku. Přesný počet stíhačů je samozřejmě možné jen velmi nepřesně odhadovat, jisté ale je, že se bude jednat minimálně o stovky, možná i tisíce strojů. Carriery (a BC) jsou kvůli hře velmi zmenšeny. Prakticky jsou tyto lodě ne jednou jednotkou, ale spíš jednou celou armádou...zdroj:http://scgame.wz.cz/others/omyly.htm

Kane85 - 19.04.2008 | 17:26   (odpovědět)

To Romla: vidim ze si skutocny fanusik SC a ides az do hlbky veci

Romla - 19.04.2008 | 16:59   (odpovědět)

To heavy.firepower: OK

Romla - 19.04.2008 | 16:58   (odpovědět)

Navíc asimilace probíhá "obousměrně", tedy nejenom, že Zergové přetvoří novou rasu k obrazu svému, ale navíc si z ní vezmou to nejlepší a vylepší tím i ostatní asimilované rasy. Takže asimilováním Protossů by nejenom vznikl nový typ Zerga, ale zároveň ostatní typy Zergů by byly pozměněny. Závěrem chci ještě podotknout, že všechno, co je ve hře, nelze brát doslovně, kvůli urychlení vývoje, balancu, výkonu a dalším věcem se dělá mnoho zjednodušení (typickým příkladem jsou čtyři interceptory v Carrieru - ve skutečnosti by jich byly spíš desítky nebo stovky, ne-li tisíce).

heavy.firepower - 19.04.2008 | 16:56   (odpovědět)

moji oblíbenci sou terrani kdyby neco...zergové sou kupy slizkých sraček....

Romla - 19.04.2008 | 16:42   (odpovědět)

Všem, co si nedokáží dobře představit, jak probíhá zergská asimilace, doporučuji k přečtení druhou část zergské historie z manuálu, nazvanou Zrození Zergů (ve zkrácené podobě lze nalézt i zde: http://www.scgame.wz.cz/zerg/historie.htm). Asimilace probíhá po několik generací dané rasy pomocí chemických a biologických procesů. Je to také odpověď na to, proč se asimilovaní protossové neobjevili hned po invazi na Aiur - asimilace probíhá desítky let a u inteligentní rasy je navíc výrazně ztížena bojem této rasy proti asimilaci. Není to tedy jako u Borgů ze Star Treku nebo u Stroggů v Quakeovi, kde oběti mechanicky upraví a za pár hodin může být jedinec asimilován! U zergů pravděpodobně dojde nejprve k infikaci (ovládnutí mysli jedince) a teprve po získání dostatečného počtu exemplářů se začíná pomalu pracovat s jejich genetickým materiálem. Takže fyzické změny se začnou projevovat většinou až s příchodem potomků infikovaných jedinců, přičemž to asi nemusí být potomci v pravém slova smyslu, ale líhnou se z vajíček, která čerpají genetické informace z nově nabitého materiálu. Zergský roj je jedna velká genetická laboratoř, která se vyvíjí zrychleným tempem, ale ne neomezeně rychle.

Romla - 19.04.2008 | 15:33   (odpovědět)

To heavy.firepower: ... a zaručuji ti, že Overmind a tudíž i zergové, stejně jako Kerrigan vědí co jsou nukleové kyseliny...

Romla - 19.04.2008 | 15:29   (odpovědět)

To heavy.firepower: Neber to tak vážně. To, že tví idolové protossové jsou taky jenom obyčejné formy života a žádní bohové není zase taková tragédie. Zažil jsem už horší věci. A co se týče modifikace DNA, tak zergové tohle ovládají perfektně a nepotřebují na to ani baničky, věř mi.

protossove-borci - 19.04.2008 | 15:12   (odpovědět)

to heavy.firepower: každý protoss radši zemře než aby se připojil k těm zergským hnusům slizkým....

heavy.firepower - 19.04.2008 | 15:10   (odpovědět)

upsal sem se jak me to vytocilo nekteri tady pisou takovy sracky....

Natix - 19.04.2008 | 15:01   (odpovědět)

To jsem psal já.
I
V

- 19.04.2008 | 14:59   (odpovědět)

To heavy.firepower:
Ne, samozřejmě že neví a slothieny, mantiské řvouny a brontolity asimilovali tak, že je ukecali, viď.
PS: Nukleové kyseliny, když tak.

heavy.firepower - 19.04.2008 | 14:53   (odpovědět)

to mauricio: a jak to zergové zjistí....maj zkumavky a přístroje na DNA nebo co??? je kravina aby zergové neco mohli o DNA zjistit...ti a ni neví co to je...vubec nevi co to sou nukleonový kyseliny!!!

Romla - 18.04.2008 | 11:05   (odpovědět)

To Olda: Screeny nebyly, ale přibyly tři artworky:
http://starcraft2.com/artwork.xml

mauriicio - 18.04.2008 | 11:00   (odpovědět)

to Olda: A žádá si je někdo?

k diskuzi: Asimilování si představuju tak, že Zergové vezmou protosse, zjistí jeho DNA nebo cokoli, a využijou výhody které Protossi mají a Zergové ještě ne. Infestace: prostě do nějakého válečníka zaleze červ, vyžere mozek, naroste svýmy svaly do končetin a ovládá tělo. Ovšem ne, že by někde nakladl vajíčka a líhli se z nich Zergští Protossi.

Olda - 18.04.2008 | 10:24   (odpovědět)

a screeny už se k Q&A nedavají?

Romla - 17.04.2008 | 22:12   (odpovědět)

To Torasque: Já neříkám, že nemá

Torasque - 17.04.2008 | 21:38   (odpovědět)

unimatrix ma pravdu Romlo

Kane85 - 17.04.2008 | 20:52   (odpovědět)

To De InfernaL: tak take nieco vidim prvykrat
ja SC hravam po battlenete v pohode doteraz a na ziadny problem som nenarazil

De InfernaL - 17.04.2008 | 20:44   (odpovědět)

PLS poradte: pred dvema tydny mi byl dorucen SC orginal, bes problebu sem asi tyden hral pres battle net a ted kdys sem se chtel pripojit tak mi to psalo neco o viru a ze mam hru nainstalovat znovu. tak sem nahral sc znovu a kdys sem chtel na battle net tak mi to zas neco pise: (BATTLE.NET WAS UNABLE TO PROPERTY IDENTIFY YOUR APPLICATION VERSION. PLEASE REINNSTALL THE APPLICATION FROM THE CD AND THEN RECONNECT TO BATTLE.NET. nevite co to znamena a proc to mi to pise. diky predem za radu

Romla - 17.04.2008 | 20:35   (odpovědět)

To Unimatrix325: Doufám, že alespoň částečně nám na tyto otázky odpoví kampaň Starcraftu 2.

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 17.04.2008 | 20:31   (odpovědět)

no, to je sice pravda, ale proč se to teda Overmindu nepovedlo ? Proč musel přijít Duran s znalostma nějaký další rasy ?
jo, i se Zergama toho maj hodně podobnýho. Ale Protossové zase vynikají v jiných věcech Psionické schopnosti mají rozvinutější, technologie časoprostorových manipulací a co do palebné síly, tak s planetou taky dokážou celkem zatočit, i když pravda ne tak hustě, jako 8472

Romla - 17.04.2008 | 20:17   (odpovědět)

To Unimatrix325: Myslím, že genomy zergů a protossů nemohou být absolutně nekompatibilní ze tří důvodů:
1) obě rasy vytvořili Xel'Nagové
2) Overmind si přivlastnil velkou část Xel'Nagských vědomostí, takže kdyby protossy nemohl asimilovat, asi by to věděl a nepokoušel se o to
3) existence hybridů

Jinak rasa 8472 je velmi zajímavá, ale řekl bych, že protossové jí zatím nesahají ani po kotníky. Zajímavé je, že spoustu vlastností mají 8472 společných i se zergy - vakuum, všechno biologické, jakási schopnost infikace...

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 17.04.2008 | 19:54   (odpovědět)

Ta rasa 8472 je vlastně Protossům docela dost podobná http://memory-alpha.org/en/wiki/Species_8472 resp. některé vlastnosti mají přesně takové, jaké jsem si představoval u Protossů, třeba schopnost přežít ve vakuu atp.

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 17.04.2008 | 19:48   (odpovědět)

No tak oni nepořebují začlenit do roje žijící Protossy. Jim stačí asimilovat ten genom a je vymalováno.
Ve Star Treku bylo něco podobného, tam Borgové narazili na rasu, která byla neasimilovatelná. Něco takového můžou být Protossové. Prostě nemají genetický kód kompatibilní s tím, co mají Zergové k dispozici.

Romla - 17.04.2008 | 19:14   (odpovědět)

To Unimatrix325: Já myslím, že asimilovaného Protosse nelze vytvořit tak snadno jako infikovaného Protosse. Pod asimilací (v zergském provedení) vidím spíš proces ovládnutí velká části celé rasy (protosské), její včlenění do zergského roje a přetvoření k obrazu svému. Tak, jak to Overmind udělal s rasami na Zeru. Vidím to jako mnohaletý proces, ne něco, čeho by se dalo dosáhnout za pár hodin po invazi na Aiur.

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 17.04.2008 | 18:52   (odpovědět)

Romla : jasně, nějaké možnosti tam prostě mít mohli. V tom případě je ale blbost už to, že se asimilovaný Protoss neobjevil už pár hodin po invazi na Aiur. To právě ukazuje na možnost, že jejich asimilace neni až tak úplně reálná.

zeragul - 17.04.2008 | 18:44   (odpovědět)

Vysvetleni protosskeho vzplanuti bylo uz pri jednicce. Nikdo si zadnou teorii nevymysli na zaklade efektu ve hre. Jak myslite, ze vznikaly draggoni? Ne kazdy toss se stane draggonem, nekteri se dobrovolne pripoji k khale.
Otazka jestli umirajici protoss vzplane po uvolneni jeho psi enrgie je diskutabilni, ale rozhodne ne nerealne.

Mothership nahradit jinou jednotkou, nelibila se mi uz od zcatku a tohle je uz bes. Uvital bych nejakou dark templar jednotku. Z mothership udelali arbitera, Privolavani jednotek, neviditelnost, ...

Twist - 17.04.2008 | 18:44   (odpovědět)

co je to Chysta se pribeh druha cast???

SiMich - 17.04.2008 | 18:41   (odpovědět)

Mobilní obraná budova je hezká věc a když jí někomu dát, tak Zergům. Sedí jim to víc.

Aries - 17.04.2008 | 18:12   (odpovědět)

Proč se mi zdá že ze Zergů dělají úplně super rasu co bude umět všechno?

Mobilní phase kaón nechat (ano vím že se hra stále vyvíjí a mění)

Mizzin - 17.04.2008 | 18:07   (odpovědět)

No, proč by taky ne. Odlišnost je velká.
(i když hermafroditská teorie mi taky moc dvakrát nesedí - obzvlášť potom, co nám ukázali Selendis, která má dost jasné ženské rysy)

Romla - 17.04.2008 | 17:56   (odpovědět)

Takže za chvíli se z protossů stanou hermafrodité, nebo už jimi jsou...

Lucas - 17.04.2008 | 17:56   (odpovědět)

To je možné, ale není to oficiální

protossove-borci - 17.04.2008 | 17:34   (odpovědět)

tady máte celou protosskou biologii, je to fascinující ... http://scgame.wz.cz/others/biologie.htm

protossove-borci - 17.04.2008 | 17:33   (odpovědět)

protosské děti neexistují. bývali v blanách asi tušímže 20 let v jámách s čerstě ulovenými zvířaty a krystaly prostě se vším co vyzařuje hodně psi energie....sou to takové líhně, když se protoss vylíhne je během pár hodin schopen zapojit se do nrmálního života..a v současné době už rozmnožování probíhá pomocí odběru buněk přímo z těla, takže není nutné vytvářet pohlavní orgány, a vývin zárodku probíhá ve zvláštních nádržích obsahující všechny potřebné živiny

Romla - 17.04.2008 | 17:14   (odpovědět)

To Unimatrix325: A děti, nemluvňata? Mají Protossové děti? Co protossové v bezvědomí? Nebo těžce ranění, kteří se nemohou hýbat...

Romla - 17.04.2008 | 17:11   (odpovědět)

To SiMich: Spíš bych řekl, že animátor měl rád vzplanutí a teď z toho pro Blizzard vyvstávají nečekané důsledky v podobě vysvětlování, kam se to všechny ty jejich zvířata teleportují

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 17.04.2008 | 17:08   (odpovědět)

No tak obyvatelé obklíčeného města by bojovali Samurajský kodex je u Protossů velice silný, řekl bych

SiMich - 17.04.2008 | 16:58   (odpovědět)

To Romla: Snad i zvíře může mít nějakou tu psionickou energii, kterou by vzplálo.

A pokud to dobře chápu, tak Nydus nemá dva řežimy, jeden ten, že se normálně pod zemí pohybuje na příkazy a druhý, že je naložený a má nějaký cíl. Prostě je to jedno a to samé, hráč si s Nydusem manévruje, než domanévruje do nepřátelské báze, kde potom teda nechá jednotky vyložit.

A se střílením do někoho v podzemí - Infestor se taky prokopává a zastřelit ho určitě lze (nezmiňuji normálně zakopané jednotky proto, že někdo může říct, že střílí do té díry po nich ).

A navrhoval bych pro pohyb v prostoru a eventuelně i ve vodě tu možnost, že Nydus prostě v tu chvíli vidět bude a půjde ho i normálně zbraněmi zaměřit (čímž by pravda ztratil výhodu na ostrovních mapách), a nebo prostě tak, že by nemohl kopat na místech, kde se kopat nemůže. Prostě pozemní jednotka v podzemí. Tím by ale Zergové neměli jedinou přepravu pro ostrovní mapy.

Romla - 17.04.2008 | 16:56   (odpovědět)

To Unimatrix325: Zeratul by možná spáchal sebevraždu, ale pochybuji, že by obyvatelé obklíčeného města na Aiuru všichni spáchali sebevraždu. Co se zajatými Protossy Zergové dělají to nevím, ale že jich už mohli zajmout tisíce, o tom nepochybuji. Myslím, že by stačilo, aby Karune vysvětlil, jak probíhá proces infikace (jak Terranů, tak Protossů) a měli bychom částečně jasno.

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 17.04.2008 | 16:46   (odpovědět)

Já tam nevidím nic přímo o zajmutí, ale o obklíčení. Ono je pravda, že i v kampani se občas objevil nějaký zajmutý Protoss, ale nikdy to tuším nebylo Zergy. Jedna věc je nechat se zajmout Protossy, jedna věc je Terrany, ale se Zergy by si to každý Protoss asi dobře rozmyslel.
Zajmout živého Protossa tedy do jisté míry asi problém být nemusí. Jiná věc je, že si s ním pak nemůžeš úplně snadno dělat, co chceš.
Jde o to, že Protossové v drtivé většině případů raději budou bojovat na život a na smrt, nebo spáchají sebevraždu, než by se nechali zajmout za nějakým podobně podlým účelem.

Romla - 17.04.2008 | 16:46   (odpovědět)

K těm civilistům: Je jasné, že na Char nebojují Zergové s civilisty, ale na Aiuru už jich museli potkat tisíce - protosský teleport je technické zařízení a mnohokrát se muselo stát, že byl zničen dříve, než všichni Protossové uprchli před zergským útokem.
To vypařování ve hře bych zase tak vážně nebral. Kakaru se možná neteleportuje, ale pochybuji, že po zastřelení se prostě vypaří. Leda, že by špatně zatočil a vlétl do trysky Battlecruiseru...

Romla - 17.04.2008 | 16:36   (odpovědět)

To Unimatrix325: No právě. Zergové už mají tolik možností, jak zajmout živé Protossy, že by bylo spíš směšné, kdyby někdo tvrdil, že se jim to dosud nepovedlo. Protossové se totiž neumí teleportovat na povel, takže zajmout je živé nemůže být moc velký problém, i když to tak možná vypadalo. Ale teď mi to začíná připadat jako čím dál větší nesmysl.

Romla - 17.04.2008 | 16:33   (odpovědět)

To Havoc: Myslím, že moderní zbraně umí střílet i pod zem (taková atomovka pole zrovna nešetří).

To Lucas: To je jen detail. Ve Starcraftu jsou desítky mnohem horších nelogičností.

Teď čtu příběh Part 2 a docela mě zaujalo, že Kerrigan neměla žádný problém zajmout Protossy při Zeratulově pokusu zachránit Raszagal. Což by potvrzovalo domněnku, že zajmout živého Protossa není žádný velký problém.

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 17.04.2008 | 16:29   (odpovědět)

Mizzin : personálem bych to nenazýval, ale některé budovy mají "obyvatele"
Romla : no já vycházím ze hry, kde prostě mrtvolky po protossech nezůstávaj, zatímco po ostatních ano (pokud to nebouchne). To vzplanutí imho dycky bylo něco, jako psionické vznícení, to akorát teď přišli s teleportem, ale ok... to nic nevylučuje. Když zabijete Kakaru, tak taky zmizí v modrém záblesku a pochybuju, že by někdo tvrdil, že se teleportovalo
Na Aiuru pravda nějaké zraněné zajmout mohli, ale jak jsem psal, zajmout živého Protossa prostě není sranda
A právě proto, jak moc velkou roli to křížení hrálo v příběhu, tak se mi příčí myšlenka, že něco podobného bude umět jedna hloupá zergská jednotka jako běžnou schopnost.
Všichni Protossové sice válečníci nejsou, ale na bitevní pole se dostanou jenom válečníci (opět Aiur je výjimka...)

Havoc - 17.04.2008 | 16:27   (odpovědět)

To Romla: lenze ako strielat? Nydus Worm cestuje podzemnymi tunelmi takze marinakom ho len tak nezostrelis. Jedina moznost ako sa ubranit pred nydus wormom je ho detecovat, stiahnut do zakladne a pred tym ako zacne pustat jednotky ho zabit. Alebo sa tu tiez ponuka moznost, zostrelit ho ked bude prechadzat roznorodym cliffom. Ina moznost sa tu velmi nenaskytuje.

Lucas - 17.04.2008 | 16:22   (odpovědět)

Gateway je jen brána která je ovládaná ze Shakuru, nikdo živej tam není. Jednotky jen procházejí ze Shakuru nebo jakékoliv jiné domovské planety.

Romla - 17.04.2008 | 16:00   (odpovědět)

To Unimatrix325: S tou infikací a asimilací si to představuji dost podobně. S tím hořením se mi to moc nezdá. Možná by stálo za to, zeptat se Karuneho, co se stane s Protossem, když mu mariňák ustřelí hlavu. S tím zajímáním: Domovský svět, na který se teleportují je (byl) Aiur, jehož větší část teď drží Zergové, takže je velmi pravděpodobné, že obsadili spoustu těch přijímacích budov včetně obsahu - tedy zraněných, ale živých Protossů. Jedině, že by taková budova byla jediná na Aiuru a Zergové ji ještě nedoblii (dost nepravděpodobné, ale jako berlička pro někoho možná dobré). Každopádně zergské a protosské DNA lze křížit (hybridi), takže si myslím, že infikovaný Protoss není žádná sci-fi (tedy vlastně je, ale víte jak to myslím )

To Havoc: Zabiješ ho tak, že po něm budeš po dobu transportu střílet. Nevím jak to bude vypadat graficky, ale jiná možnost asi není.

To heavy.firepower: V budovách nikdo není - musíš rozlišovat mezi skutečným světem a tím zjednodušeným, který je ve hře. Ve skutečnosti Protossové asi v budovách budou - předpokládám, že nežijí ve stanech...

Všichni Protossové taky nejsou válečníci, jak by si někdo mohl myslet - někde bydlí civilisti. Nebo ne?

Mizzin - 17.04.2008 | 15:38   (odpovědět)

no, tak v Gateway možná ne, ale jsou určo budovy, které personál mají.

heavy.firepower - 17.04.2008 | 15:09   (odpovědět)

táák, právě přišla fáze...kdy oslabujou tossy a namakávaj zergy...na tohle sem čekal....chodící zergský budovy...to bude prdel videt tančící zergskou budovu, phase canony se aspon normálně todle vypadá jak z pohádky....mothership oslabili kokoti - to bylo jasný, absolutní souhlas s Unimatrixem 325...infested tossáci totální pičovinka...jak aspon infestujou tossy v budovách??? nikdo tam není!!!!!!

Havoc - 17.04.2008 | 14:55   (odpovědět)

To Romla: aha... Mne ta odpoved prisla trocha divna. Skor sa hodi na otazku: "Je mozne detekovat Nidus worma?" a odpoved hned sedi. Milit sa je ludske ... este taku mensiu otazku. Ako by sa dal nydus worm zabit pocas transportu?

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 17.04.2008 | 14:50   (odpovědět)

Romla : s jejich infikací by mohl být celkem zásadní problém v tom, že můžou mít dost odlišnou fyziologii. Třeba proto, že nepřijímají jídlo, žijí z energie atp.
a zajmout zraněného Prootssa není sranda, když A) bojuje fanaticky až do roztrhání těla B) při vážném zranění se teleportuje do bezpečí C) stále si myslím, že při definitivní smrti po něm nic nezůstane (shoří) D) oni se velmi pravděpodobně teleportují zpátky na domovský svět (byť třeba dvoufázově)
Ad rozdíl mezi infikací a asimilací - postnu sem to, co sem psal na overmind.ic.cz
u Zergů se zřejmě jedná o několik různých "akcí", což si možná málokdo uvědomuje (a nikdo si tím není jistý). Já to momentálně vidím tak, že je infikace a je asimilace. To, co zergové provádějí terranům a teď i protossům, je infikace. Tj. vezmou žijící druh dané rasy, nakazí ho, zmutují a donutí k poslušnosti. Nemohou ho ale sami vyrábět. V tom je zásadní rozdíl. Asimilace pak je to, co Zergové udělali všem rasám typu Slothieni, Mantsi screameři, Brontolithové atd. prostě zařazení kompletního genomu do svého fondu a schopnost tyto druhy plodit. Infikace je tedy snažší, ale méně efektivní, než asimilace.

Romla - 17.04.2008 | 14:14   (odpovědět)

... nehledě na to, že na pokusy s DNA stačí i části těl, které po Protosských bojovnících zůstanou ležet na bojišti, případně zerglingovi v žaludku Akorát by mě zajímalo, kdo je u Zergů zaměstnán jako doktor Mengele.

P.S. Omlouvám se za čtyři komenty po sobě.

Romla - 17.04.2008 | 14:03   (odpovědět)

Taky nesmíte zapomínat na Hybridy. Takže křížení protosské a zergské DNA podle mě nic nebrání. A přiznejme si také, že po mnoha letech válčení by Zergové museli být absolutně neschopní, kdyby se jim nepodařilo zajmout živé Protossy - minimálně museli Zergové obsadit spoustu těch zařízení, kam se zranění Protossové tak fikaně teleportují...

Romla - 17.04.2008 | 13:54   (odpovědět)

Ještě bych dodal, že podle Blizzardu pravděpodobně je rozdíl mezi infikovaným a asimilovaným Protossem. Alespoň mi to tak připadá. Ale nechtějte po mně, abych ten rozdíl vysvětlil. Chci říct, že infikovaný Terran ani Protoss pravděpodobně není konečná fáze asimilace těchto ras do zergského roje, spíš nějaká počáteční fáze nebo ještě přesněji možná jenom taková krátkodobá záležitost, jak dostat Terrana nebo Protosse pod kontrolu, ale nic z toho, čeho chtěl dosáhnout Overmind, tedy začlenit Protossy do roje, jako jeho součást.

Romla - 17.04.2008 | 13:46   (odpovědět)

To Havoc: Karune to pochopil, ty jsi to nepochopil. Ano znamená: ano můžete ho zabít, když ho detekujete.

Pohyb obranných staveb u Zergů místo u Protossů - dobrá změna, k Zergům se to opravdu hodí líp, protože jejich stavby jsou živé.

Mothership - za chvíli ji budou muset přejmenovat na Miniship nebo Babyship No, uvidíme, co s ní vymyslí.

Infikovaní Protossové - dobře jim tak. Může mi někdo vysvětlit důvod (třeba Unimatrix325, ten toho má hodně načteno), proč by Protossové nemohli být infikovaní? Zatím jsem na nic takového nenarazil, ale nečetl jsem knížky (protože jejich úroveň je nic moc).

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 17.04.2008 | 12:40   (odpovědět)

Pohybující se zergské stavby jsou fajn, ale škoda, že to sebrali Protossům. K Mothership už se nevyjadřuju, to je škoda slov. Infikovaní Protossové jsou podle mě taky slušná blbost a být by to tam nemělo, když už, tak jako zlom v příběhu, ne jako tuctová jednotka.
A Raszagal možná nebyla infestovaná, ale jenom pod psionickou kontrolou, v tom je dost zásadní rozdíl. Sám nevím, jak to přesně bylo. Infikace je ale něco, co je vidět na první pohled, nebo by to minimálně mohlo být detekovatelné.

Havoc - 17.04.2008 | 12:35   (odpovědět)

Hmm marauder v bunkru. To vypada zaujimavo.
Myslim, ze Karune trochu nepochopil otazku polozenu starcraftcz.com ( otazka c.2 ). Asi ste sa pitali ci sa moze Nydus worm zabit za transportu a nie ci sa da odhalit. infectet prottos je totalna blbost. Skoda, ze protossom odobrali Phase Cannonu premiestnovaciu schopnost. Pohybujuce sa obranne budovy zergov...hmm... pockam si na graficke spracovanie.

Cru4l - 17.04.2008 | 12:34   (odpovědět)

No podle mě infikace tossů bude hrát významnou roli i v příběhu. Tohle byl hlavní cíl Overmindu. Infikovat tossy... Třeba si jim to právě v kampani podaří

Kane85 - 17.04.2008 | 12:24   (odpovědět)

super - velmi zaujimave odpovede
a ja ako fanusik zergov sa tesim na pohyblive colonie a infikovanych tossov

Jafff - 17.04.2008 | 11:12   (odpovědět)

Pohybující se zergské budovy super, nepohybující se pylony ještě lepší
Kdo ví, jak to s tou infikací je. Razsagal byla taky "infested."

Vardoc - 17.04.2008 | 10:53   (odpovědět)

Ohledně těch inf. tossů.
Nemají náhodou dost pokročilou DNA, a proto by infikace měla být nemožná, nebo alespoň velmi složitá. Vím že od jedničky uplynuly 4roky a Zergové se vyvynuly, ale s těma Tossama se mi to nezdá)a už vůbec se mi to nelíbí).
Ať si kdo říka co si říka je to velmi špatný nápad.

Mizzin - 17.04.2008 | 10:06   (odpovědět)

zmrzačené? Její současné vlastnosti mi přijdou celkem fajn. Inport jednotek je náhodou celkem dost dobrá věc.

Mizzin - 17.04.2008 | 10:05   (odpovědět)

No, jak je to s MS, je snad jedno. Prostě až to bude v beta, tak pak můžem řešit, co jak je a jestli to k něčemu je. Teď je základem dobrá vybalancovanost.

A infikovaní protossové se mi moc nezdaj, je to tak nějak proti příběhu. Ledaže by infikace byla nějaká na nižší úrovni než ta pravá infikace, z které si pak zergové získají DNA data pro vytváření vlastních nových zergských jednotek.

Natix - 17.04.2008 | 10:04   (odpovědět)

A pak že reapery nikde nepoužívá! Mobilní obranné budovy u zergů zní skvěle, ale dost škoda té zmrzačené mothership.

Vardoc - 17.04.2008 | 09:49   (odpovědět)

Tak jak to bude?!? Black hole tam byla, potom nebyla, pak byla, a teÏ TAM NENI. S a to její převelení do podoby podpůrné jednotky je taky na nic.
Btw jaký je váš názor na infikovné Tossy?

ASS_Sasin - 17.04.2008 | 09:05   (odpovědět)

Jak znám blizzardy tak beztak tu schopnost nechají v editoru

Scya - 17.04.2008 | 03:22   (odpovědět)

Time bomb mohli Mothership nechat. Tuhle její schopnost jsem si oblíbil ze všech nejvíc.

Twist - 16.04.2008 | 22:49   (odpovědět)

Taurensky Marinak v editoru toje skvele!

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.