StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
Amer & Tasheel T… » 16.06. 16:11
https://www.maleenha… » 15.06. 08:42
nike air huarache » 15.06. 04:02
mens grey nike train… » 15.06. 03:58
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Starcraftcz.com ovlivňuje Karuneho devatenácté Q&A!

29.10.2007 | 23:36 - nnexus
Památný to den? Nebudeme přehánět... Naše stránky jsou potěšeny, že jedna z otázek dnešní sady odpovědí vzešla odtud, resp. od vás (thx Unimatrix). Sami vidíte, že není nikterak nemožné, aby i vaše otázka byla dříve či později zodpovězena, proto prosíme neváhejte a zajímavé otázky postujte do komentářů, nebo na fórum. Další měsíční report do Blizzardu se blíží, tak ať se v něm může objevit i vaše otázka...

Po čtrnácti dnech tu máme opět odpovědi Karuneho, tentokrát ty „klasické“. Hned na úvod bez zbytečného protahování musíme zmínit - Stasis Orb je zpátky! Karune totiž osvětluje, že od doby, kdy Cobra převzala od Stasis Orbu funkci zpomalující jednotky, dostal protosský Orb několik nových schopností včetně schopnosti Silové pole. Bude to velmi zajímavé pro začátek týmové hry, neboť můžete silové pole použít na úzká místa, abyste zabránili příchodu nepřátelských jednotek, které se vydali dalším na pomoc. Příznivci schopnosti Halucinace u templářů v původním StarCraftu se mohou radovat, tato schopnost jim zůstane i ve dvojce.

1) Dostanou Protossové nějakou možnost léčit své jednotky nebo opravovat budovy?
Nemáme žádné plány dát Protossům jakékoliv schopnosti léčení, navíc když jejich rychlost obnovy štítů v době kdy nebojují, je více než dvojnásobná oproti původnímu StarCraftu.

2) Mohou v novém fyzikálním enginu hry exploze ovlivnit okolí? (jako zranit nebo odhodit jednotky, zničit objekty v prostředí,…) (sc2blog.com)
Exploze nemohou jedotky odhodit, ale mohou zničit objekty na mapě. Ve skutečnosti zničení určitých objektů bude na některých mapách hrát velkou roli, abyste získali přístup k expanzím nebo dalším strategickým místům. Dále exploze nebudou schopny odhodit jednotky, protože by to negativně ovlivnilo hratelnost a rovnováhu, neboť by mohly spadnout z vyvýšených míst (útesů, …), zasekávaly by se na neplánovaných místech nebo nakonec by nevěděli co dělat na místech, kde je hráč nemůže ovládat.

3) Jak dlouho obvykle trvá, než se z konceptu stane hratelná jednotka?
Vytvořit hotovou jednotku může trvat od několika dní až po měsíce, než se dostane do hry. Většinou to závisí hlavně na důležitosti jednotky vzhledem k dalšímu průběhu vývoje, stejně tak na počtu předělávání a upravování jednotky, aby byla dokonalou. Zergský Baneling je příklad jednotky, která trvalo jen několik dní, než se vytvořila podle konceptu, kdežto Stalker prošel mnohými úpravami a zabral tak 4-5 měsíců.

4) Jsou jednotky na oficiálních stránkách konečné nebo se může ještě cokoliv vypustit?

Stále jsme ještě v plné vývojové fázi hry, takže žádná z jednotek na stránkách není stoprocentní. Také ještě stále testujeme několik nových jednotek, schopností a mechanismů, abychom vytvořili co nejlepší dojem ze StarCrafta II.

5) Co Protossové jedí? (kde získávají energii a hmotu?) (starcraftcz.com)
Protossové získávají výživu se slunečního světla nebo v nejhorším případě z měsíčního světla (což je beztak odražené sluneční světlo) absorbováním skrz jejich kůži. Mohou žít dlouhou dobu bez absorpce světla. Tu trochu vlhkosti, kterou potřebují, je také přijímána kůží.
Zdroj: battle.net
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Mizzin - 05.11.2007 | 19:44   (odpovědět)

Jedna otázka pro Blizzardy by mne napadla (ale překládat do ang to raději nebudu

...když už maj ti mariňáci na štítech Raynorův symbol (meč se skříženými bodci či co to je), doufám, že ho nebudou mít i terrané jiných frakcí (Dominion apod).

No, nemyslítě, že by to vypadalo trochu blbě?

Jetro [ redakce ] - 31.10.2007 | 00:30   (odpovědět)

To Overwatch: Tak nektery odpovedi jsou tam fakt na zachvat smichu

Shadow - 30.10.2007 | 23:11   (odpovědět)

Asi ten problem nadhodim zejtra ne biofyzice. Treba s tim budu mit uspech... Nebo me treba vyrazej!

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 30.10.2007 | 23:07   (odpovědět)

Shadow : no tak stokilovej Protoss je imho docela velkej přírůstek

Shadow - 30.10.2007 | 22:47   (odpovědět)

To Aries: Supreme Commander jsem nehral. Jen jsem si vybavil hodiny fyziky.

To Uni: Ty energie by musel bejt nehoraznej kotel, ale je to lepsi vysvetleni nez zadny. Holt se musej obejit bez velkejch prirustku hmoty.

nnexus - 30.10.2007 | 22:28   (odpovědět)

Neviděli jste K-PAX? Ve slunečním paprsku je přece tolik skryté energie, že by si samo lidstvo jejím použitím ublížilo.

Aries - 30.10.2007 | 22:26   (odpovědět)

Tak ta diskuze na Battle.netu je fakt hustá.
Long-live the plant-like Protoss

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 30.10.2007 | 21:21   (odpovědět)

Jj, to mě pobavilo ale sem rád, že lidi ukazujou, že se jim to vysvětlení moc nelíbí

Overwatch [ redakce ] - 30.10.2007 | 21:08   (odpovědět)

To Unimatrix325: Nějak se té tvojí otázky chytli i na battle.netu a už má i svůj vlastní thread:

http://www.battle.net/forums/thread.aspx?FN=sc2-general&T=61217&P=1

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 30.10.2007 | 21:02   (odpovědět)

Shadow : protože tý energie k vytvoření hmoty potřebuješ hrozně moc. By se museli opalovat dva roky, aby zhmotnili gram hmoty

Kain : jedna teorie viz http://www.scgame.wz.cz/others/biologie.htm

Kain de Amedha - 30.10.2007 | 20:42   (odpovědět)

A když jsme u toho...JAK se vlastně Protossové rozmnožují? je možné že i "mláďata" mají velikost dospělců (...mno tohle už je hodně přitažené za dredy, beru to, ale řpeci jen... )

Aries - 30.10.2007 | 20:28   (odpovědět)

To Shadow: Náhodu asi tady někdo nehrál Supreme Commander, nemýlím li se, že? Tam takováhle věcička je, neboli že mění energii na hmotu.
Ale ne, máš pravdu, podle Einsteina je to doopravdy možný, ovšem je otázka, jestli by se Protossům do těla vůbec vešel takováto "biotovárna".

Shadow - 30.10.2007 | 20:09   (odpovědět)

Zdravim vsechny... Uz se tu nejakej ten patek (no, hooodne dlouho) pohybuju, ctu si povidky, diskuse a koukam na novinky. Tak normalka, no. Vetsinou se shodnu s obecnejma nazorama... Otazka prijmu energie a hmoty Protossu me celkem zaujala.

Kazdopadne, jestli prijimaj energii (klidne i slunecni), tak z ni teoreticky muzou vytvorit i hmotu. Podle teorie relativity (E=mc2) se energie klidne muze menit na hmotu a naopak. Takze proc by nemohli prijmout energii a nejakym zvlastnim pochodem ji predelat na telesnou hmotu?

m4rses - 30.10.2007 | 19:28   (odpovědět)

nakoniec to dopadne tak ze tu vznikne ang sekcia kde bude chodit osobne Karune aby na tu spustu specialnych problematickych odbornych otazok mohol odpovedat ...

Ja by som rad vedel ci ma Blizz vymysleny komplet protossky jazyk .. nech netocia len anglicky
Keriganka ma tiez pekne irituje ...

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 30.10.2007 | 18:57   (odpovědět)

no... tak Protossové sou dost zásadně psionický, takže bych chápal, že energii berou ve formě energie a ne jídla. A pak už je celkem jedno, jak. Ale kde berou hmotu na růst, to už je zapeklitější věc.

Kain de Amedha - 30.10.2007 | 18:41   (odpovědět)

to: Un. spíše ti neodpoví, to je to nejjednotuší...heh ejště aby na nás neposlali nějakeé blizzardí inkvizitory, že tady nad tím moc přemýšlíme xD ...taková menší hereze...

Ale musím konstattovaz, že jsem celkem zklamán odpovědí na Unimatrixovu otázku. Vždy jsem měl za to, že Protossové jsitě nepřijímají potravu, ale právě, že si jaksi doplňují energii právě z Pylonů, jež bylo nutné všude stavět (a zároveť to napájí i jejich struktury)...a ono z nich vyleze, že ze slunce? Eh?! to jako máme solární protossy?

Natix - 30.10.2007 | 18:28   (odpovědět)

To Unimatrix325: Good question! Už se těším na ty pohádky.

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 30.10.2007 | 18:12   (odpovědět)

Jinak příště, pokud jde o mě, doporučuji otázku ohledně zergského létání "What´s the technology behind the Zerg flying ? So that they can fly in vacuum, they can fly without wings and they can effectively pursue ships with thruster engines (dropships, scouts...)" ačkoliv popravdě řečeno se skoro bojím zeptat

Mizzin - 30.10.2007 | 17:56   (odpovědět)

A co se vám nelíbí na Overmind vs Kerrigan? Berte to jako počítače. Tenkrát taky byly počítače velké jako krávy a ejhle, brzy je nahradily mrňávé modernější a výkonnější čipy.

ASS_Sasin - 30.10.2007 | 17:49   (odpovědět)

Hold si budeme muset počkat na vysvětlení od Karuneho nebo až během kampaně.... což bude ještě sakra trvat....

Romla - 30.10.2007 | 16:45   (odpovědět)

To Unimatrix325: V tom s tebou naprosto souhlasím, nechápu proč to udělali.

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 30.10.2007 | 16:26   (odpovědět)

Romla :
ad počet Cerebratů : no ale podstatné je, že jich nejsou stovky, nebo tisíce.
No já to řikám pořád... ta likvidace Cerebratů byla zbytečná a nelogická

Romla - 30.10.2007 | 16:23   (odpovědět)

Dodatek: Na druhou stranu se to dá prostě obejít tvrzením, že Kerrigan dokáže zpracovávat poměrně hodně dat zároveň, což asi bude pravda v každém případě - je to holt šikovná holka. Akorát, že je šikovnější jak Overmind, se mi zrovna moc nelíbí - viz ta zmiňovaná smrt Zasze a amok.

Romla - 30.10.2007 | 16:08   (odpovědět)

To Unimatrix325: Ještě jsem si ten tvůj příspěvek trochu lépe přečetl a je fakt, že Kerrigan by mohla vydávat rozkazy pro celé oblasti, akorát to mírně komplikuje sběr informací o tom, co se kde děje. Nejspíš by toho k ní zároveň chodilo strašně moc a vůbec by to nestíhala zpracovat. Jako kdybych já chtěl zároveň reagovat na příspěvky na 200 fórech, některé jsou sice nepodstatné a reagovat nemusím, ale to nezjistím, dokud si je všechny nepřečtu - tím vzniká obrovská prodleva mezi akcí a reakcí a roj je v řiti - to je můj názor

Romla - 30.10.2007 | 15:51   (odpovědět)

To Unimatrix325: Cerebratů bylo možná víc jak deset už jenom v původní hře a datadisku, nehledě na přídavné kampaně, ale na tom nezáleží. To jak to popisuješ je samozřejmě možné, ale zatraceně nepraktické, viz to srovnání s armádou: dávat rozkazy každé četě zvlášť, je absolutně neefektivní a z dlouhodobého hlediska jednoznačně odsouzené k destrukci svěřené armády...

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 30.10.2007 | 15:36   (odpovědět)

OrGo : jistě, já taky neřikám, že se mi to líbí, ale neodvažoval bych se tvrdit, že to nejde.

Romla : no tak je rozdíl mezi "potřebuje" a "pomáhají mu". Je ale pravda, že po zabití Zasze se jeho roj vymkl kontrole...
Jinak nikdo netvrdí, že Nadvědomí nebo Kerriganová ovládá každého Zerga, jde o to, že jim může všem poručit, popř. se přepnout do libovolného, ale ne do několika najednou. To, že poručí všem zergům v určité oblasti, aby něco udělali mi nepřijde nijak nereálné. Zergové nejsou řízený tak, že by jim někdo říkal, kam maj šlápnout, prostě jim akorát přidělujou úkoly typu : vyhladit tuto blast atd.
A Cerebratů bylo zřejmě jen pár - okolo deseti. Přesně to sice nikdo neví, ale celé je to tak koncipované.

Romla - 30.10.2007 | 15:13   (odpovědět)

To Kain de Amedha: Ovládat přes Overlordy roj může, ale Overlordů budou taky tisíce a možná spíš statisíce, zatímco Cerebrati se počítali v desítkách nebo maximálně ve stovkách a HLAVNĚ: Cerebrati měli velmi vysokou inteligenci, která jim umožňovaka pracovat samostně a Overmind rozhodoval jen o tom nejpodstatnějším, zatímco Overlordi podle mě až tak inteligentní nejsou a především nemají takový velký záběr jako Cerebrati - velí spíše menším skupinkám zergů. Je to jako by generál ovládal celou armádu přes desátníky, to by se uvelel k smrti.

Romla - 30.10.2007 | 15:06   (odpovědět)

To Unimatrix325: Pokud jsi můj první příspěvek četl pozorně, tak je z něho patrné, že jsem si vědom toho, že to nikde napsáno není. Ale na druhou stranu: proč by si Overmind Cerebraty vytvářel, když by je k ničemu nepotřeboval? Minimálně z praktického hlediska se mu náramně hodili.

A to už vůbec nemluvím o tom, že ovládat zároveň miliony potvor prostě nikdo nemůže, ani kdyby se rozčtvrtil, ale i podle úryvku z poslední knížky o Starcraftu (The Dark Templar: Shadow Hunters) to vypadá, že Kerrigan dokáže komandovat celý roj, přitom si přemýšlet o vlastních plánech a ještě se kdykoliv přepínat do jakéhokoliv zerga - asi bych v tom neměl hledat logiku, která tam prostě není, a měl bych se smířit se super mega bohyní Kerrigan, která prostě umí všechno, co koho napadne - už se mi z toho Starcraftu zase stává fantasy místo sci-fi...

Kain de Amedha - 30.10.2007 | 14:53   (odpovědět)

Ještě mě možná napadlo jaká si vlastní inteligence zergů spojená s vnímáním feromonů...něco jako u hmyzu viz mravenci aj.

Mizzin - 30.10.2007 | 14:53   (odpovědět)

Hehe...5 melounů zergů je sakra málo.

Kain de Amedha - 30.10.2007 | 14:50   (odpovědět)

Já si myslím, že Overmind by to zvládl, ale co se namáhat tak stvořil Cerebraty, kteří ještě pak mohli svým rojům dodat nějaké ty speciální schopnoati...nehledě na to, že ti pak dávali své příkazy Overlordům a až ti teprve ovládali samotné zergstvo...

...takže bych si to představoval kdysi jako ve Svaté říši římské kdy sice byl oficiální panovník, ale hrabství si žila podle sebe (Kerrigan => Overlordi ). Øekl bycz, že jednotliví Overlordi velí svým skupinkám zergů nezávisle na Roji, popřípadě skupinku overlordů ovládá Kerrigan..což nemusí být zas tak unreal ne?

- 30.10.2007 | 14:45   (odpovědět)

no podle mě 5 milionů zergů je teda dost málo,podle mě mnohokrat vic

ASS_Sasin - 30.10.2007 | 14:22   (odpovědět)

A navíc kde je psáno že Kerriganová ovládá celý roj? Přece stále je spousta zergů kteří nemají nad sebou nikoho (třeba zergové na Aiuru) Takže je možné že kerriganová ovládá jen asi 1/10 roje...

OrGo - 30.10.2007 | 13:35   (odpovědět)

To Unimatrix325: podivej... roj čítalo kolem 5 milionu zergu ne-li více..zkus vest 5 milionovou armádu sám.I pro Nadvědomí je to docela složitý...proto si myslím ze Overmind potřeboval ceberaty.. těm dával rozkazy a cerebrati jen poslusně plnili

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 30.10.2007 | 12:56   (odpovědět)

V době BW jich žilo ještě docela dost

Flanker.27 - 30.10.2007 | 12:54   (odpovědět)

Jednoho Cerebrata přece nechala Kerriganová žít, ne? Za toho se hrálo BW.

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 30.10.2007 | 11:11   (odpovědět)

Romla : mě se to vyvraždění Cerebratů taky nelíbí, ale kde je psáno, že Nadvědomí je potřebovalo ?

Romla - 30.10.2007 | 00:06   (odpovědět)

To Jetro: Jo, napíšu Vám to anglicky, ale ještě to tady chvíli nechám viset, jestli třeba náhodou někoho nenapadne jak tu otázku vylepšit, asi taky nějakého zergofila Koneckonců není kam spěchat, do vydání ještě trochu času zbývá

Jetro [ redakce ] - 30.10.2007 | 00:00   (odpovědět)

To Romla: Kdyz prelozis, budeme jen radi. Usetri nam to cas

Romla - 29.10.2007 | 23:46   (odpovědět)

Další otázka: Umí Kerrigan levitovat Ne, ve skutečnosti by mě víc zajímala jiná věc: Je Kerrigan mocnější než Overmind? Protože i Overmind potřeboval Cerebraty k ovládání roje a Kerrigan je, zdá se, nepotřebuje, takže Overmind stvořil bytost, která je mocnější než on sám? Klidně si to sám zformuluju i anglicky, pokud si myslíte, že by se taková otázka mohla ujmout... Ale asi to zdechne na tom, že řeknou, že je nepotřeboval, jenom si je vytvořil pro radost Každopádně by mě to zajímalo, protože mě vyhubením mozečků pěkně naštvali.

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.