StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
https://www.maleenha… » 15.06. 08:42
nike air huarache » 15.06. 04:02
mens grey nike train… » 15.06. 03:58
scarpe new balance d… » 15.06. 03:55
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Rozhovor s Davidem Kimem o balancování z IEM

29.07.2013 | 17:33 - Jata

David Kim, Senior Game Designer hryU příležitosti osmého ročníku Intel Extreme Masters v Šanghaji měla stránka S.163.com možnost si popovídat se senior game designerem hry, Davidem Kimem. Tento rozhovor jeden z návštěvníků TeamLiquid.net přeložil do angličtiny a my vám přinášíme výtah toho nejzajímavějšího:

  • V současné době Blizzard nemá žádný problém s balancováním, a to ani v případě Zergů, kteří skutečně nejsou nikterak slabí. Napříkald na nedávném Dreamhacku bojovali ve finále proti sobě Zergové. Dál například na regionálním finále první sezóny WCS v Koreji šlo o ZvT, který nakonec vyhrál Zerg. Pokud jde o statistická data přímo z ladderu, tak v současné době mají Zergové trošicku navrch. David Kim nepopírá, že by nebylo co řešit, ale celkově je hra dobře vybalancovaná.
  • Øíká se, že Widow Mine je proti Zergům příliš silná, ale Kim uvedl, že poměr vítězství mezi Zergy a Terrany je velmi vyrovnaný. Boost Medivacu by měl dát Terranům víc možností pro harass a rozhodně přinesl do určité míry i více zábavy do hry. Widow Mine ani Medivac nebudou oslabeni. Bude lepší změnit něco u Zergů ve smyslu posílení určitých schopností.
  • Blizzard by rád ulehčil používání Mechu. Už ve Wings of Liberty byl v TvT hrách často využíván, ale v TvP a TvZ už to bylo horší. Celkově se vývojáři zaměřují na silné a slabé stránky vybraných jednotek, avšak v současné době žádné konkrétní plány nemají, vše bude záležet na situaci v budoucnosti.
  • Protossové nejsou příliš slabí. V turnajích Ro32 je jejich účast stabilní a docela vysoká. A tak se nejedná o problém StarCraftu II. Dalo by se říct, že v porovnání s hráči za Terrany a Zergy je těch dobrých za Protossy akorát méně. Pokud by snad čísla dále klesala, Blizzard zváží případná opatření. Avšak nejen vítězství Stardusta na červnovém Dreamhacku, ale i početná přítomnost Protossů v první sezóně WCS nikterak Davida Kima neznepokujují.
  • Někteří diváci by trochu hru zpomalily, protože ty skutečně velké bitvy trvají obvykle jen pár vteřin. David Kim by nerad hru v současné chvíli zpomaloval, protože by šlo o příliš velkou změnu a hráči si na to už zvykli. Avšak se chystají úpravy, které by měly zápasy prodloužit.
  • Někteří hráči za Zergy v současné době před útokem čekají na dosažení populace 200. Pokud by se z toho stal skutečný trend, je pravděpodobné, že by Blizzard nějak zasáhl a provedl změny.
  • Hráči se naučili counterovat Vipera, takže je dost možné, že se u něj Blizzard rozhodne provést nějaké úpravy.
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

 

Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.

 

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.