StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike air max 2017 go… » 17.06. 04:40
puma women shoes » 17.06. 04:37
puma suede classic » 17.06. 04:34
https://www.litsej-i… » 17.06. 01:25
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Rozhovor se samotnou Kerrigan

07.08.2007 | 10:15 - Overwatch

Po včerejší záplavě obrázků to dnes vyvážíme zase nějakým textem, abychom Vám nenabízeli stereotypní obsah. Mezi tou záplavou novinek týkající se BlizzConu jsme pro Vás přeložili rozhovor s Glynnis Talken Campbell, což je profesionální dabérka, která dodala postavě Sarah Kerrigan perfektní hlasový projev, který její vystupování v kampani řádně okořenil. Je ještě vhodné dodat, že rozhovor jsme mírně zkrátili. Glynnis se totiž v některých bodech rozpovídala o svých knihách, které mají do StarCraftu daleko. Pokud však máte zájem o romantickou červenou knihovnu z dob středověku, kde se neposkvrněným pannám dvořili statní rytíři, můžete si kliknout na zdroj.

 

1. Je to už skoro deset let co vyšel StarCraft a fanoušci na Vás pořád pamatují a mají Vás za celebritu herního průmyslu. Jak Vám to připadá?

Glynnis: Velmi mi to lichotí. Jakmile se StarCraft 2 oznámil, začaly mě od hráčů chodit tuny emailů. Víte, i když je to už téměř 10 let, je to neuvěřitelné, ale vůbec jsem nezestárla. Ani trošku.

 

2. Ovlivnila nějak tato popularita Vaši kariéru?g

Glynnis: Být dabérem, byť sebepopulárnějším, je poměrně „neviditelná záležitost". Nenosím na zádech křídla Kerrigan na ulici a není to ani tak, že by mě lidi poznávali po telefonu. Když na to ale přijdou, pobaví je to a já jsem potěšena, že mne znají.

3. Dabovala jste ještě nějaké hry po StarCraftu a Diablu 2, nebo jste se soustředila jen na psaní knih?

Glynnis: Psaní knih mi zabíralo obrovskou spoustu času. Pořád ještě občas dabuju různé věci, ale jediná hra, kterou jsem od dob Diabla 2 dabovala, byla Savage: The Battle for Newerth.

4. Přála by jste si dabovat Kerrigan ve StarCraftu 2? Proč?

Glynnis: Absolutně! Kerrigan je skvělý, perfektně napsaný herní charakter. A stejně jako fanoušci od Blizzardu očekávají vysokou kvalitu grafického zpracování a hratelnosti, myslím, že také očekávají stejný dabingový casting. Mám na mysli, že nikdo nechce vidět místo ducha Anakina Haydena Christensena, ne? Ehm.

 

5. Sledujete vývoj StarCraftu 2 od doby jeho ohlášení v Jižní Koreji? Co se Vám na hře líbí?

Glynnis: Oznámení hry jsem zaslechla od svých fanoušků dřív, než jsem něco viděla v médiích. Tento rok jsem se byla podívat na Comic - Conu a ve stánku Blizzardu jsem se dívala na trailery a na těch velkých obrazovkách byly fenomenální! Jak tak znám umění Chrise Metzena vytvářet světy a příběhy, jsem si jistá, že dokáže přijít s opravdu zajímavými věcmi.

6. Nedávno se začal Blizzard zajímat o zatím neprobádané pole - film World of Warcraft od Legendary Pictures a komiksová knížka od DC. Epizoda South Parku, která se týká World of Warcraftu je momentálně nominována na 59 ročník Primetime Emmy Awards. Nebylo by tedy takovým překvapením, kdyby Blizzard udělal další krok. Pokud by Blizzard někdy produkoval animovanou televizní sérii StarCraft, nebo holywoodský film, chtěla by jste si v něm zahrát Kerrigan?

Glynnis: Och, no hrome! Já nevím... Děláte si legraci? Samozřejmě! Jeden z nejzábavnějších projektů, který jsem kdy dělala, bylo dabování Julie Winters pro animovanou MTV séri „The Maxx".Bylo skvělé být se štábem a hrát s ostatními dabéry. Byl by to určitě skok od zvuku, zkoušet souboje ve studiu pro bojové scény. Na internetu kolují dohady, jestli by měl být případný StarCraft film hraný, nebo animovaný. Já hlasuju pro animovaný.

7. Před pár lety jste změnila knižního vydavatele, podepsala jste smlouvu s Warner Publishing a změnila jste si umělecký pseudonym z Glynnis Campbell na Sarah McKerrigan. Proč jste si vybrala zrovna Sarah jako Váš nový pseudonym?

Glynnis: Chtěla jsem té postavě vzdát tímto hold a udělala jsem to také kvůli fanouškům. Na rozdíl od „romantických" novel, mé knihy nabízí pořádné válečníky, tudíž se mi to jméno - McKerrigan, zdálo vhodné.

 

8. Já osobně bych byl pro, abyste napsala knihu ze světa StarCraftu. Jste část toho vesmíru a příběh dobře znáte. Navíc byste při psaní mohla zúročit Vaše předchozí zkušenosti se psaním. Byl by to problém pro Warner Publishing, kdyby jste napsala knihu pro Pocket Star Books?

Glynnis: Spisovatelé občas píší pro více vydavatelských domů, tudíž toto by problém nebyl. Ale vzhledem k tomu že dělám v dabingu kariéru, byl by problém najít si ČAS na psaní knih pro více než jeden vydavatelský dům.

 

9. Kdybyste měla příležitost napsat nějakou knihu pro značku StarCraft, nebo Diablo, o čem by jste ráda napsala?

Glynnis: Na rovinu, trávila jsem takovou spoustu času tvořením vlastních světů, nad kterými mám absolutní kreativní kontrolu, že by pro mne bylo těžké udělat krok zpátky a začít psát v mantinelech cizího vesmíru. A vzhledem k tomu, že píšu historické romány, tak by to dopadlo stejně tak, že by Kerrigan s Raynorem začali špásovat už v páté kapitole...

KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

ASS_Sasin - 07.08.2007 | 22:26   (odpovědět)

Hmm glynis dabovala Kerriganovou a co ten pejsek?? ten by mohl třeba... zerglinga číslo 32...

Marine - 07.08.2007 | 19:10   (odpovědět)

to Matik:

hehe, že by Sc dabovala už v 8?

Hanuman - 07.08.2007 | 18:50   (odpovědět)

A hele. P:G. 3

Matik - 07.08.2007 | 18:14   (odpovědět)

18?

Marine - 07.08.2007 | 17:49   (odpovědět)

kolik ta Glynnis, tak může mít let? 40?

Romla - 07.08.2007 | 15:33   (odpovědět)

exhausted

TaSSadar - 07.08.2007 | 14:57   (odpovědět)

tired

Romla - 07.08.2007 | 13:58   (odpovědět)

Kerrigan: Ovládnu celou galaxii.
Raynor: HuaHa Hua Hua
Kerrigan: Hmmm...

Marine - 07.08.2007 | 13:29   (odpovědět)

a dejdara jako Raynora, že

Romla - 07.08.2007 | 12:53   (odpovědět)

Glynnis je super (hlavně její hlas ), určitě by měla Kerrigan zase dabovat - nedokážu si představit nikoho jiného na jejím místě. Pro českou dabovanou verzi bych navrhoval Jirku Lábuse, to jak mluví Marge je skvělé ))

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.