StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike air max 2017 go… » 17.06. 04:40
puma women shoes » 17.06. 04:37
puma suede classic » 17.06. 04:34
https://www.litsej-i… » 17.06. 01:25
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Průvodce po custom games - Poker defense revolution

11.01.2012 | 11:42 - Skel

Ladder je sice ladder, ale občas je potřeba se trochu odreagovat a vyzkoušet něco nového. A proč to rovnou nezkusit s kombinací starcraftu a pokeru? Jde o zábavnou custom game, která určitě stojí za detailnější článek, jelikož znalost toho, co bude následovat, je důležitá pro úspěch ve hře.


Custom game Poker defense revolution je založena na obraně hlavní budovy (Command center), na kterou se v každém levelu hrne jiná vlna nepřátel. Hru lze podle obtížnosti rozdělit na early game (level 1-9), mid game (level 10-19) a late game (level 20-25). V této hře není možné si zvolit rasu, takže všichni hráči hrají za terrany. Na začátku máte k dispozici pouze jedno SCV, se kterým můžete těžit minerály, opravovat hlavní budovu nebo vytvářet blokující kostky, které budou zabraňovat nepřátelským jednotkám v průchodu.


Zdrojem peněz jsou pro vás těžící SCV a nebo výhra v pokeru. Před každým levelem dealer rozdá karty, ze kterých si můžete libovolné množství jednou vyměnit. Karty jsou tím lepší, čím více uplácíte dealera, který se nachází uprostřed mapy. Od dealera si také můžete půjčit 100 minerálů, ale pouze jednou za hru. Jakmile už nikdo nepřihazuje, porovnají se karty jednotlivých hráčů a podle kombinace, kterou jste získali, dostanete nějakou novou jednotku. Například tank získáte jen když máte v ruce full house. Výherce dostane bank a následuje vlna nepřátel, proti které se musíte ubránit. Důležité je, že nepřátelské jednotky nikdy neútočí na ty vaše, ale jdou jen po vaší hlavní budově, kterou když ztratíte, je konec.


Předpokladem úspěchu je mít hodně minerálů a také štěstí. Za získané minerály můžete uplácet dealera, trénovat nová scv nebo provádět upgrady v budově Engineering bay.


Ve hře je prostor pro rozmanité strategie. Můžete se soustředit na podplácení dealera, na těžbu minerálů pomocí nákupu nových SCV, na vytváření překážek v cestě nepřátelským jednotkám pomocí blokujících kostek nebo na vytváření nových jednotek spojením dvou jiných jednotek.


Tímto bych ukončil úvodní popis hry a přesuneme se k popisu jednotlivých levelů, kterých je celkem 25. Veškeré taktiky jsou určeny pro hru na normální obtížnost. Vaše jednotky mějte vždy připraveny u vstupu, kde se objevují ty nepřátelské (až na výjimky, které jsou popsány u jednotlivých levelů).


Level 1 – Broodling. První level je jen na zahřátí. Broodlinga zničíte během okamžiku i zerglingama.
Level 2 – Zergling. 4 zerglingové.
Level 3 – Zealot. 3 Zealoti.
Level 4 – Stalker. 4 Stalkeři.
Level 5 - Boss : Kerrigan. První vážné ohrožení pro hráče představuje Kerriganová. V této chvíli už byste měli mít první upgrade na zbraně nebo alespoň několik silnějších jednotek. Své jednotky mějte shromážděné přímo u vstupu nepřátelských jednotek a začněte okamžitě útočit. V případě slabší armády nebo chybějícího upgradu je nutnost opravovat hlavní budovu.
Level 6 – Roach. 8 roachů.
Level 7 – Hydralisk. Začíná přituhovat – pokud se z 15 hydralisků větší část dostane až k vaší budově, může to znamenat velké problémy.
Level 8 – Immortal. Na 3 immortaly je potřeba použít focus fire, čili soustředit útok na jednoho a po jeho zabití na dalšího atd.
Level 9 – Zergling II. Vlnu tvoří 27 zerglingů. Je potřeba mít jednotky shromážděné u hlavní budovy, jinak zerglingové prolétnou kolem vás a než je doženete, bude vaše hlavní budova v troskách.
Level 10 – Ultralisk. Vlnu tvoří 3 ultraliskové. I zde je základem focus fire. Pro obranu se hodí mít vylepšený počet hp nebo armor hlavní budovy.
Level 11 – Archon. Vlnu tvoří 5 archonů.
Level 12 – Baneling. Těžký level pokud nevíte, co bude následovat. Své jednotky soustřeďte u hlavní budovy a slabší jednotky jako zerglingy a mariňáky rozmístěte po trase útoku v jedné lince, aby se k vaší armádě došlo co nejméně banelingů. S výhodou je možné využít helliony. V tomto levelu už je téměř nutnost mít vylepšenou obranu hlavní budovy (hp a armor). Celkový počet útočících banelingů je 29, ale naštěstí nemají vylepšenou rychlost. Se správnou kompozicí silných jednotek lze docílit toho, že se k vaší hlavní budově nedostane ani jeden baneling.
Level 13 – Ghost. Se svou armádou čekejte u hlavní budovy. 15 ghostů se bude blížit, aniž by byli vidět a těsně před vámi se zviditelní.
Level 14 – Reaper. Velké množství reaperů, na které je potřeba útočit hned u vstupu, jinak je po vás.
Level 15 – Viking. V tomto kole se na vás vyřítí letka 30 vikingů. Jednotky, které mohou útočit na vzduch, rozmístěte po cestě a zbytek armády soustřeďte u hlavní budovy, kde vikingové přistanou.
Level 16 – Zergling III. V tomto levelu vás čeká obrovská masa zerglingů, kterou snad ani nejde spočítat. Jednotky jako hellion a archon umístěte po cestě, aby zničily co nejvíce zerglingů. SCV pošlete opravovat hlavní budovu už před útokem (jakmile zerglingové obklíčí hlavní budovu, už se tam nedostanete). S armádou čekejte u hlavní budovy a pozorujte bitevní vřavu.
Level 17 – Dark templar. Vlnu tvoří 15 dark templarů. Armádu shromážděte u hlavní budovy a postupujte tak jako u ghostů v levelu 13. Templáři se zviditelní až před vaší hlavní budovou, kde je potřeba je co nejrychleji zlikvidovat.
Level 18 – Larva. Je potřeba útočit okamžitě u vstupu.
Level 19 – Infestor. Zlomový level, ve kterém na vás zaútočí 22 Infestorů, kteří začnou vytvářet hordy zmutovaných terranů. Důležité je donutit infestory, kteří se pohybují pod zemí, aby vypustili terrany co nejdříve a aby se nedostali k vaší hlavní budově. Dobrou volbou je zablokovat levý průchod pomocí kostek.
Level 20 – Boss: Cow. Po prvním útoku na tuto jednotku se změní v Brutaliska, který se může pohybovat i přes postavené kostky. Proto doporučuji na cow zaútočit co nejdříve, abyste měli dostatek času zabít brutaliska.
Level 21 – Ultralisk II. 15 ultralisků už je hodně silná káva. Důležitý je focus fire, upgrady na maximum a dobře postavené kostky.
Level 22 – Broodling duplicator. Teď pozor, tento level má zcela jinou strategii než všechny ostatní. Základním předpokladem je mít planetary fortress, všechny SCV poslat opravovat hlavní budovu a s celou armádou odjet tak, aby byla mimo dosah nepřátelských jednotek. Pokud totiž na broodling duplicatora zaútočíte svoji jednotkou, automaticky se množí a vytváří nové a nové jednotky. Takže přímý útok vede k prohře a splnění levelu vám zajistí právě planetary fortress, která tyto množící se potvory zvládne za podpory opravujících SCV. Nezapomeňte také složit tanky a odjet s nimi mimo dosah.
Level 23 – Healing marauder. I zde je potřeba speciální taktika. 15 healing marauderů zlikvidujete jen tak, že se vždy zaměříte s celou armádou pouze na jednoho a jednoho po druhém budete likvidovat.
Level 24 – Baneling drop. V tomto levelu na vás čekají overlordi, kteří vypouští banelingy s vylepšenou rychlostí. S jednotkami, které útočí na vzduch, se snažte zničit co nejvíce overlordů už po cestě a zbytek armády nechte u hlavní budovy, aby se postaral o přeživší overlordy a banelingy.
Level 25 – Leviathan - závěrečný boss. Pokud jste se dostali až sem, můžete si gratulovat. V tomto kole mají smysl pouze jednotky útočící na vzduch. S těmito jednotkami útočte jen na leviathana a mutalisky zničte až po něm. Při dodržení tohoto postupu byste neměli mít větší potíže s jeho likvidací.

 

Závěrečné finále – pokud všech 25 levelů přežije více než jeden hráč, čeká vás závěrečný souboj, ve kterém budete bojovat se svou armádou, kterou jste tvořili po celou hru, proti ostatním přeživším protihráčům. Zde už nelze poradit nic jiného než hodně štěstí.

Zdroj: vlastní
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Anonym2 - 30.01.2012 | 20:58   (odpovědět)

To Necro: high royal flush je BRUTALISK a nízká je ULTALISK
TIP:podívej se ve hře do help (F12 myslim) tam se dívej na jednotky a uvidíš zajímavé věci(např. stalker Two Pairs)

Tomy77 - 30.01.2012 | 17:01   (odpovědět)

Merge list

Zergling and Zergling = Baneling
Zergling and Roach = Hydralisk
Hydralisk and Hydralisk = Superhydralisk
Zergling and Marine = Infested marine
Stalker and Ghost = Predator
Hellion and Marauder = Volture
Marine and Marine = Supermarine
Supermarine and Supermarine = Tauren marine
Marauder and Marauder = Supermarauder
Marine and Marauder = Firebat
Stalker and Stalker = Dark Templar
Zergling and Stalker = Zealot
Zealot and Colossus = Stone zealot
Thor and Thor = Odin
Tank and Tank = Supertank

Card list:

Hight Card = 2 Zerglings
One pair = Marine
One pair high = Roach
Two Pairs = Stalker
2 pairs high = Marauder
Tree of a kind = Helion
Tree of a Kind high = Immortel
Full house = Tank
Full house high = Infestor
Straight = Ghost
Straight high = Lurker
Flush = Colossus
Flush Hight = High templar
Four a kind = Archon
Four a kind high = Thor
Royal flush = Brutalisk
Straight flush = Ultralisk

PS: royal flush se mi jeste nepovedl, taky nevím jak na něj, Snad toto bude pro někoho užitečné

Necro - 30.01.2012 | 16:47   (odpovědět)

povedl se někomu z vás Royal flush? dost by mě zajímalo, co tam je za jednotku dle té tech větve bych tipoval Carrier, MS, nebo jiné užitečné monstrum...

Michals - 16.01.2012 | 17:19   (odpovědět)

inaewolf: jak to myslis?

Chicos - 16.01.2012 | 10:08   (odpovědět)

BTW u lvl. 22 doporučuji nestavět PF Broodling umírá sám takže prostě jen uhnout s armadou

Popoill - 14.01.2012 | 15:42   (odpovědět)

Jeto super hra už jsem ji vyhrál snad 3x a jsem zvědav jelikož je zatím 1. část této hry jestli přijdou i další dvě

Tomy77 - 14.01.2012 | 08:39   (odpovědět)

To Anonym2: díky za info na 20 level, bez něj bych se na konec nedostal, škoda že mi to napsalo connection problem, ale dostal jsem se až do té arény, super hra

inaewolf - 13.01.2012 | 15:35   (odpovědět)

hejj omg to je clanok vam to silno jebe ....

Anonym2 - 12.01.2012 | 18:29   (odpovědět)

skuste napsat o Catch·n·runu hlavně, pište o hrách které se drží mezi prvni 2 stranami

Chicos - 12.01.2012 | 10:55   (odpovědět)

Urcite starbattel a kombinace jednotek je hodne dulezita Ling+stalker= zelot.. zelot+ collosus = Stonecollosus atd. je tam toho mrak muj nejpouzivanejsi je rouch + ling% hydra +hydra = super hydra

Skel - 11.01.2012 | 20:46   (odpovědět)

Jj, souhlasím že o této custom game by se dalo napsat ještě hodně, ale snažil jsem se udržet článek v nějaké rozumné délce. Třeba příště Pokud máte tip na nějakou dobrou custom game, tak sem s ním

Anonym2 - 11.01.2012 | 18:56   (odpovědět)

jj je to spoustu nenapsaných věcí třeba můžeš COMBINOVAT jednotky

LOner - 11.01.2012 | 17:31   (odpovědět)

pekny clanek, akorat, neim jak vy, alev lvl 25 ja vzdy pouziju Infestora, HT, blink stalkery a jakoukoli jinou rychlou jednotku abych se zbavil mutu....levithante daj Supertank nebo snole zealot skoro hned...pri vetsim mnozstvi

Anonym2 - 11.01.2012 | 13:54   (odpovědět)

mám malí trik k 20.mu levelu
když máš infestora použí neutral parasite na tu krávu a použí její schopnost a mas BOSSE!!!!!!!!!!!!!!

Tomy77 - 11.01.2012 | 13:53   (odpovědět)

Taky děkuji za článek o custom hrách. Já osobně hraji Star Battle, a jednou se mi podařilo vyhrát i jednu defense hru, porazilo mě až na konci hry Fruit of death. Teda vlastně až druhá vlna, nedlouho poté co mi to napsalo : "Fruit of death is growing bigger, prepare to die." Myslím že pomeranč, nebo banán mě dostal... o téhle hře byste měli napsat, ale název z hlavy už nevím.

Anonym2 - 11.01.2012 | 13:44   (odpovědět)

ja to hraju pařád XD
ja jsem EXPERT na custom hry
PS. jsem moc rad že konečně pišete o custom hrach

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.