StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Rasy » Zerg » Jednotky » Heart of the Swarm » Hydralisk

Mutuje z: Larva

Vyžaduje: Hydralisk Den

Typ: lehká, biologická

Rychlost pohybu: normal

Hotkey: H

Mineral Gas Supply Time HP   
100
50
2
33s 80  
Uvedené hodnoty nemusí odpovídat aktuální verzi!

Popis

Mírumilovná, býložravá stáda Slothienů byla asimilována do zergského roje, aby vytvořila jeden z nejkrutějších a nejďábelštějších zergských kmenů. Evoluční matice housenkám podobným Slothienů byla nabuzena Nadvědomím, což změnilo tyto nešťastné tvory v přízračné zabijáky známé jako Hydraliskové. Tito kdysi mírní tvorové nyní baží po krvi a násilí a jsou nechvalně proslulí svými obzvláště sadistickými způsoby.


Vytáhlí, hadům podobní Hydraliskové nesou na horních plátech krunýře stovky ostrých bodců. Tyto bodce se specificky vyvinuly z obranných zpupínkovatělých chlupů Slothienů a přizpůsobily se novému účelu. Hydraliskové používají mocné svalové stahy pro vypuštění salvy bodců na nepřítele, kteří se přibližují buď ze vzduchu nebo po zemi.


Hydraliskové obzvlášť rádi leží zahrabaní, kdy čekají na svou kořist. Celé skupiny byly zpozorovány, jak se zahrabávají do země pod cestou civilních dělníků, a poté se sami odhalí, když pociťují, že se nepřítel blíží. Přepadnutí ze zahrabané pozice je oblíbená bojová taktika hydralisků spolu s oblibou počkat na útok, až nepřítel projde nebo podnikají výpady přimo do skupiny nepřátel, aby je zničily smrtelnou křížovou palbou.


Díky pozoruhodnému svalstvu hydralisků (4 000 svalů ve srovnání s 629 svaly terranů) je razantní síla způsobená bodci hydralisků dost ohromující. Jediný bodec může snadno prorazit 2 cm silný neosteel dokonce na maximální vzdálenost. Za jakýchkoliv okolností by se k masovým skupinám hydralisků mělo přibližovat s extrémní opatrností a pokud možno s podporou siege tanků.

Zbraně

Needle Spines

- Poškození: 12
- Dosah: 5
- Cíle: pozemní, vzdušné

Schopnosti

Burrow (R) - Dává jednotkám schopnost se schovat pod zemí. Nemá žádné časové omezení, nicméně je mohou detektory najít a učinit zranitelnými při útoku. Se zahrabanými jednotkami nelze útočit.

Upgrady

- Ground Carapace (C) - Zvýší brnění všech zergských pozemních jednotek.
Vyvíjí se v: Evolution Chamber
Level 1: 150 150 160s
Level 2: 225 225 190s
Level 3: 300 300 220s
- Grooved Spines (G) - Zvýší dosah útoku Hydralisků.
Vyvíjí se v: Hydralisk Den
150 150 80s
- Missile Attacks (A) - Zvyšuje poškození způsobené útokem u všech zergských pozemních střeleckých jednotek.
Vyvíjí se v: Evolution Chamber
Level 1: 100 100 140s
Level 2: 150 150 170s
Level 3: 200 200 200s
- Muscular Augments - Zvyšuje rychlost Hydraliska mimo creep o 25 %.
Vyvíjí se v: Hydralisk Den
150 150 100s
- Evolve Burrow - Umožní vybraným zergským jednotkám používat schopnost Burrow.
Vyvíjí se v: Hatchery
100 100 100s

Obrázky

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.