StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Rasy » Zerg » Jednotky » Heart of the Swarm » Baneling

Mutuje z: Zergling

Vyžaduje: Baneling Nest

Typ: biologická

Rychlost pohybu: normal

Hotkey: E

Mineral Gas Supply Time HP   
25
25
1
20s 30  
Uvedené hodnoty nemusí odpovídat aktuální verzi!

Popis

Baneling je stvoření, které je tak velmi naplněné kapalinou ve váčcích, že může stěží chodit; místo toho se pohybuje tak, že se zavine do kulatého tvaru a kutálí se. Přesto tento nevzhledný zevnějšek nemůže popřít fakt, že baneling je obzvlášť nebezpečný organismus, jeden z několika nových zergských odborníků, kteří byli spatřeni nedávno na bojišti. Když se baneling dostane dostatečně blízko k nepříteli, stvoření spustí reakci ve svém chemickém výbušném nákladu, která zapříčiní výbuch s devastující silou a sprška žíravé kyseliny zasáhne bezprostřední okolí. Baneling je při výbuchu zničen, což je velmi pravděpodobně způsobeno obrovským poškozením.

 

Tyto živé výbušniny jsou velmi účinné jak proti budovám, tak proti pozemním jednotkám; ve skutečnosti je již malá skupina schopná během mrknutí oka odrovnat skupinu vozidel a pěchoty. Smrtící schopnost banelinga je navíc posílena zálibou zergů v zahrabávání. Zdánlivě klidná oblast se může brzy obrátit do smrtelné pasti, jak se tyto nestvůry spojí a kutálejí do středu svých nepřátel a nedají jim přitom žádný čas na odezvu.

 

Na počátku byl baneling identifikován jako nestálá zergská mutace nespecifického genomu. Následná pozorování odhalila, že se jedná o mutaci zerglinga – nejpočetnější druh zergů. Zerglingové byli spatřeni, jak vstupují do krátké fáze zakuklení před tím, než se vyvinou do nové formy. Tento znepokojující vývoj předvedl pokročilou schopnost zergských královen ovládat své potomstvo. Ačkoliv je baneling chemicky dostatečně výbušný a nestálý, aby kdykoliv vybuchnul, královny vyvinuly mutaci, která může udržet svou energii až do té správné chvíle. Vytvořením banelinga z nejzákladnějších zergských bojovníků, se královny také ujistily, že nevyčerpatelná zásoba základního materiálu je připravena plnit úkoly.

 

Terranští velitelé nyní cvičí své vojáky, jak číhat na tyto zrůdné jednotky. Zatím se vědci zoufale snaží vyvinout chemické náboje, které způsobí výbuch banelinga ještě před tím, než dosáhnou terranských linií.

Schopnosti

Attack Structures - Rozlišuje, zda má Baneling automaticky zaútočit na budovy nebo ne.
Burrow (R) - Dává jednotkám schopnost se schovat pod zemí. Nemá žádné časové omezení, nicméně je mohou detektory najít a učinit zranitelnými při útoku. Se zahrabanými jednotkami nelze útočit.
Explode (E) - Donutí Banelingy vybuchnout a způsobit tak poškození okolním jednotkám a budovám

Upgrady

- Centrifugal Hooks (C) - Zvýší rychlost pohybu všech Banelingů.
Vyvíjí se v: Baneling Nest
150 150 110s
- Evolve Burrow - Umožní vybraným zergským jednotkám používat schopnost Burrow.
Vyvíjí se v: Hatchery
100 100 100s
- Ground Carapace (C) - Zvýší brnění všech zergských pozemních jednotek.
Vyvíjí se v: Evolution Chamber
Level 1: 150 150 160s
Level 2: 225 225 190s
Level 3: 300 300 220s
- Melee Attacks (M) - Zvyšuje poškození způsobené útokem u všech zergských pozemních melee jednotek.
Vyvíjí se v: Evolution Chamber
Level 1: 100 100 160s
Level 2: 150 150 190s
Level 3: 200 200 220s

Obrázky

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.