StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Rasy » Terran » Planety » Shiloh

Populace: 255 000 000 Terranů

 

Příslušnost: Terranské Dominium

 

Průměr/Gravitace: 10 694 km, 0,98 standard

 

Sklon osy/Klima: 5,8 stupňů, +/- 27 stupňů Celsia, nízká vlhkost

 

Geografie/Velká sídla: 3 oceány, 4 vnitrozemská moře/velká jezera, 3 velké kontinenty; 6 větších sídel, 18 menších sídel

 

Měsíc: Bivouac (zelený, malý, průměr 873 km)

 

Dominantní terén: mírné roviny/savana/tundra

 

Dominantní forma života: Terrani - Terranské Dominium

 

Domorodá forma života: Curlhorn Toad, Nerrat

 

Dovoz: kovy, elektronika, farmářské nástroje

 

Vývoz: obilí, zemědělské výrobky

Shiloh, klidná okrajová planeta, byl zpočátku osadníky kvůli svému nedostatku kovů ignorován. Chtěli se zaměřit na planety, které by udržely průmysl a vesmírný obchod při životě. Ignorace přestala, jakmile všechny bohatší klíčové planety byly zmapované a kolonizované, a tak se na Shiloh začali hrnout kolonisté.

Co planetě chybělo v těžkých kovech a vzácných rudách, to doháněla v obrovském množstvím nezastavěné půdy a podnebí, které se nikdy neměnilo v neobyvatelné extrémy. To přitahovalo jedinečnou komibnaci bohatých velkostatkářů, zemědělců a mladších rodin, kteří se snažili uniknout stále více hektickému městskému životnímu stylu, jenž na většině klíčových planetách převládal. Rozsáhlé plochy úrodné říční pánve byly rychle rozebrány těmi jedinci a organizacemi, kteří měli moc a peníze se jich zmocnit, a tak zbývající osadníci museli rychle obsadit kousky toho, co zůstalo - z větší části se jednalo o vysušenou půdu pokrytou skalami a zásaditou půdou. I s pokrokem v zemědělských technologiích a geneticky upravenými rostlinami trvalo několik hodin vyčerpávající práce, než se podařilo půdu zúrodnit, zvláště pro ty, kteří postrádali zdroje a těžké stroje. Mnoho malých rodinných farem tvrdě skončilo na kruté zemi a přestěhovalo se zpět na klíčové planety, ať už za sebou nechali jakýkoliv majetek. Jen pár vytrvalých osadníků, kteří v těchto časech byli schopni se uživit, se spojilo pro tento boj, a tak se zrodila jedinečná venkovská kultura propagující sílu, soudržnost a nezávislost.

Shiloh se brzy poté stal idylickým zákoutím okrajových planet. Planeta díky špatným zásobám surovin, technologických aktiv či nízké lidské populaci unikla mnoha válkám, invazím a sporům, které jinak ovládaly zbytek sektoru. Během válek se Konfederace silně spoléhala na zemědělskou produkci Shilohu. Pro přetěžované farmáře nastaly těžké časy, když vláda vyplácela odměny velmi pomalu. Tato situace byla jaksi uklidněna programem Farmářská pomoc, ale mezi osadníky vyvolala dlouho trvající nelibost.

Další možnou historickou poznámkou je, že Shiloh je domovskou planetou bývalého válečného hrdiny, psance, okresního šéfa policie Konfederace a rebela Jima Raynora. Novodobí filozové spekulovali, zda relativně nepříznivá povaha této planety měla vliv na morální a politické sklony Raynora a zda pozvolně rostoucí nepokoj mezi jednotlivými lidmi, kteří ho zvolili, v něm probudil predispozice k životu v rozporu s pravidly Dominia. Planeta Shiloh je pod znatelně zvýšeným dohledem vládních vojenských sil. To jen zvýšilo agitaci kolonistů: je nejisté, jestli se Dominium snaží vyplašit potenciální buřiče, jako je Raynor, nebo představuje svou sílu, aby odradila všechny jeho napodobitele. Ať tak, či onak, tato situace nebude stabilní věčně.

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.