StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Rasy » Terran » Planety » Mar Sara

Populace: přibližně 80 000 Terranů, neznámý počet Zergů

 

Příslušnost: Terranské Dominium

 

Průměr/Gravitace: 9 265 km, 1,09 standard

 

Sklon osy/Klima: 13,5 stupňů, +/- 34 stupňů Celsia, velmi nízká vlhkost

 

Geografie/Velká sídla: 18 malých písečných moří, 28 náhorních planin (17 sopečných); 12 velkých sídel (zničena), 86 těžařských základen, 12 rafinérií

 

Měsíce: 2 - Pyramus, Thisby (šedé, středně velké, průměr větší než 2 000 km)

 

Dominantní terén: pustiny/hory/poušť

 

Dominantní forma života: Terrani - Kel-Morijský Kartel/Terranské Dominium

 

Domorodá forma života: žádná, zergská nákaza (menšiny)

 

Dovoz: důlní zařízení, pracovní síla, jídlo, voda

 

Vývoz: rafinované minerály, nerafinovaná ruda, vespenový plyn, terrazinový plyn, zbytky šrotu

Soustava Sara byla původně zmapována nezávislými prospektory a o několik let později byla expedicí z Tarsonisu kolonizována. Mar Sara představovala osmou z třinácti hlavních kolonií terranské Konfederace. Soustava Sara byla nezvyklá tím, že měla dvě obyvatelné planety, ale planeta Mar Sara byla v porovnání s úspěšnější Chau Sarou vždycky stagnující kolonie.

 

Mar Sara byla jedna z prvních planet, jež Zergové zamořili, když se zjevili v terranské galaxii. Byla to také první planeta, na které bojovala Konfederace s postupujícím Rojem a jeho podstatnějšímu rozšiřování, přestože ve většině bojů se objevovaly spíše místní miliční síly.

 

Plukovník Edmund Duke, velící důstojník flotily Konfederace v systému, následně zatkl domobranu, která bojovala za svůj domov. Tito vězni byli později osvobozeni rebelskou skupinu nazvanou Synové Korhalu (Sons of Korhal). Rebelové byli vedeni Arcturem Mengskem.

Synové Korhalu pomohli Mar Saru, po tom co ji Konfederace celou opustila, evakuovat. Ukradli také důležité informace z konfederačního výzkumného zařízení na Mar Saře nazvaného Jacobs Installation. Tyto informace odhalily, že Konfederace věděla o bezprostředně hrozícím příletu Zergů a že experimentovala se zajatými exempláři. Má se za to, že Konfederace vědomě obětovala planetu, aby otestovala tajnou zbraň, která vyprovokovala zergskou invazi.

Aby se zabránilo dalšímu šíření zamoření, protosská flotila pod vedením Exekutora Tassadara zpopelnila Mar Saru z oběžné dráhy, stejně tak dopadla sesterská planeta Mar Sary - Chau Sara.

Po zpustošení Mar Sary Protossy se systém Sara zdál terranskou rasou trochu opomíjen. Pozdější kolaps Konfederace zapříčinil, že systém byl opuštěn celý. Přesto však prospektoři z Kel-Morian Combine zjistili, že minerály na Mar Saře získaly díky protosskému bombardování unikátní vlastnosti. Krátce poté Kel-Morian Combine uplatnilo nárok na těžbu a sběr odpadových surovin v systému Sara. Nezávislí a smluvní podnikatelé zanedlouho začali na obou planetách s povrchovou těžbou všech surovin.

Terranské Dominion v poslední době obnovilo svůj zájem o systém Sara a založilo zde několik základen. Kel-Morian Combine tvrdí, že tyto základny byly založeny s jeho souhlasem, a to kvůli problémům s pirátstvím a vzpourami těžebních táborů. Také bylo hlášeno, že na planetě byli spatřeni Zergové. Má se za to, že tyto organismy znovuzamořily zničený svět někdy po protosském bombardování.

Copyright © 2007-2020 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.