StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Rasy » Protoss » Hrdinové » Zeratul

Zeratul je temný templář, věhlasný psionický bojovník a zabiják, jehož bratři byli vyhnáni z protosské domoviny Aiuru před tisíci lety.

 

Temní templáři odmítali přijmout společné protosské spojení myslí, Khalu, neboť věřili v individuální identitu. Zeratul drží titul preláta a je pravděpodobně nejvíce známý pro svou roli zachránce Protossů v době, kdy si poprvé uvědomili hrozbu Zergů.

Byl to Zeratul, kdo odhodil veškeré předsudky o Vykonavateli Tassadarovi, když se setkali na Charu, a tak začal urovnávat spory mezi Protossy z Aiuru a temnými templáři. Byl to Zeratul, kdo poprvé zabil cerebráta, ačkoliv se o cerebrátech myslelo, že jsou nesmrtelní. Z velké části se díky Zeratulovi, který se vrátil s Tassadarem na Aiur, podařilo dát věci do pohybu, které mohly znovu spojit rozdělené poloviny protosské rasy a svrhnout nespravedlivou vládu Konkláve.

„Cestoval jsem temnotou mezi nejvzdálenějšími hvězdami. Spatřil jsem zrození záporných sluncí a byl jsem svědkem entropie celých realit…“

Zeratul pokračoval v bojích po boku Tassadara, aby přivedl do záhuby zergské Nadvědomí během invaze na Aiur a poté pomohl evakuovat Protossy z planety, když byli přepadeni Zergy. Když Roj pronásledoval uprchlíky do světa temných templářů na Shakuras, pomohl Zeratul znovu získat krystaly Khalis a Uraj, pomocí kterých mohli Protossové aktivovat chrám Xel’nagů a vyhladit útočníky. Později, když hrozilo, že temný archon Ulrezaj zničí aiurské Protossy „ničící“ Shakuras, pomohl Zeratul odvrátit Ulrezajův plán.

Ale Zeratula tíží také strašlivá břemena. Ve chvíli, kdy porazil cerebráta Zasze, propojil se dočasně Zeratul s Nadvědomím. Ačkoliv poznal hodně dosud neznámých motivací a plánů Nadvědomí, odhalila se Nadvědomí samotná lokace Aiuru, a tak byla semena devastace planety zasazena. Navíc měl Zeratul dlouhou a hořkou historii s Královnou Čepelí, která s ním manipulovala a nejednou ho zradila, když zničila zbylé zergské cerebráty, aby si tak zajistila kontrolu nad Rojem po smrti Nadvědomí.

Jako součást její plánů se se zmocnila Královna Čepelí protosské matriarchy Raszagal, kterou miloval. Zeratul později zachránil matriarchu, ale zjistil, že je nenávratně zkažená. Truchlivě vzal život matriarše, aby jí ušetřil od nepřestávajícího vlivu Královny Čepelí. S uvolněnou myslí při smrtelné ráně mu Raszagal poděkovala a jmenovala ho vůdcem templářů. Takovou poctu se nechtělo Zeratulovi přijmout, jeho duše byla příliš poznamenána jeho zážitky.

 

"Dobře řečeno, souložnice Zergů. Ale i když na vás zaútočíme ze stínů, nemysli si, že nemáme odvahu stát ve světle."

 

Pro tuto chvíli se zaměřil na podstatnější starosti: kontaktovat jakékoliv Protossy poblíž, kteří přežili proradnost Královny Čepelí. Zachytil protosská silná znamení z nevýrazného měsíce a doufal, že se spojí se svými bratry a vrátí se s nimi na Shakuras, aby naplánovali svou budoucnost. Místo toho zde ale našel bývalého agenta Královny Čepelí - tajemného Samira Durana - zaneprázdněného vytvářením hybridních stvoření Zergů a Protossů. Ačkoliv Zeratul zničil továrnu, Duran prohlásil, že to byla pouze jedna z mnoha. Duran také odhalil, že byl známý pod mnoha jmény během tisíciletí a že nesloužil Královně Čepelí, ale spíš „mnohem vyšší moci“. Hluboce znepokojen tím, co viděl, odešel Zeratul do dobrovolného exilu jen s hrstkou následovníků po svém boku. Pokračoval hledáním odpovědí na to, co je Duran skutečně zač a k jaké temné budoucnosti směřoval své úsilí.

Copyright © 2007-2020 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.