StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Sigaty odhaluje detaily k Trilogii a odůvodňuje její rozdělení

MTV Multiplayer: Proč rozdělovat hru do tří produktů?


Chris Sigaty: Máme ve hře příliš robustní příběh s obrovským měřítkem. A takhle to děláme se všemi hrami, vždycky začneme ve velkém a pak trochu souváme; děláme to tak s designem, rasami, se vším. Takhle to bylo i s příběhem, takže se dospělo k závěru, že to musíme radikálně zkrátit a prostříhat. To ale nepůsobilo dobře, protože byla ještě jedna možnost - vyprávět ten příběh z nové perspektivy. Takže hráč může prozkoumat tak málo, nebo tak moc příběhu kolik jen chce, ale má možnost popovídat si s každým o jeho motivaci, proč dělají zrovna to co dělají, kde se nacházejí - prostě nechat hráče sžít se s vesmírem tak, aby to bylo osobní.

Když jsme se do toho všeho ponořili, uvědomili jsme si, že budem mnohem lepší, když všechny tyhle možnosti hráči poskytneme. Ano, uvědomujeme si, že každý hráč má svoji milovanou rasu a za tu si chce zahrát příběh jako první, ale vězte, že je dostanete všechny, budete moci experimentovat a každá z nich je svým vlastním příběhem - myslíme si, že takhle to má cenu, protože tím dosáhneme toho velkého rozměru, který s příběhem máme v plánu. A protože to na multiplayer nebude mít vůbec žádný vliv, tak každý produkt bude obsahovat vylepšení do multiplayeru - přidávání a vylepšování multiplayeru - to bude positivní krok.

 

MTV Multiplayer: Jaký je příběh každé hry - „Terrans: Wings of Liberty", „Zerg: Heart of the Swarm" a „Protoss: Legacy of the Void"?


Chris Sigaty: Nemůžu vám prozradit, co se bude dít v zergské a protosské kampani. Ta první ale, Wings of Liberty, se soustředí na osud Jima Raynora a terranské rasy. Začíná to zhruba čtyři roky po událostech v Brood Waru. Budete se zaměřovat na zakupování terranských technologií, abyste tak pomohli Jimu Raynorovi, máte k dispozici hvězdnou mapu, na které si budete vybírat planety, které chcete navštívit. Druhá kampaň (Heart of the Swarm) se bude soustředit na Kerrigan jako takovou a na to, jak ji udělat ještě mocnější. Pořád se ale ještě bavíme o tom, co to přesně znamená.

A poslední je kampaň zaměřené na Protossy (Legacy of the Void) a tam se to zase bude točit kolem diplomacie. Tahle kampaň bude možná nejvíc hardcore z celé trilogie, protože můžete být odříznuti tim, že někomu nepomůžete, ať už konkrétní frakci, nebo naopak pomůžete nějaké frakci, nebo se některá strana naštve, protože s vašimi činy nebude spokojená - prostě takovéto věci. Pořád si ujasňujeme specifika, ale tohle je ta kostra. A co se příběhu týče, tak to jste mohli vidět na tom videu. Je to o tom, že existuje ještě větší hrozba, které je zasvěceno poslední video. Ale z filmečků vidíte, že jsme nyní zaměření na Jima Raynora a jeho pohled na věc.

 

MTV Multiplayer: V jakém časovém rozestupu budete tyto kampaně vydávat? Jak dlouho budeme muset čekat na další?

 

Chris Sigaty: To ještě nevíme, protože to co teď děláme (příběhový mód apod.) je pro nás úplně nové. Je to pro nás nové médium. Filmečky v herním enginu zaberou spoustu času. Nejsou tak dlouhé jako ty renderované, ale nějakou dobu to trvá, než je dokončíte, takže to teď zjišťujeme. U WarCraft 3 se nám podařilo vydat datadisk po roce. Chtěli bychom to tak zachovat i u StarCraftu 2, ale upřímně - s tím jak pokračují práce na příběhovém módu, přederenderovaných a herních in game filmečcích, nevím, jak dlouho nám to bude trvat, takže je obtížné odpovědět konkrétně. Chceme to udělat co nejdřív, jak to jen půjde.


MTV Multiplayer: Takže říkáte, že mezi kampaněmi nás může dělit i více jak rok?

 

Chris Sigaty: Jo, může to tak být. Ale no tak, podívejme se na to v pozitivním světle! (smích)

 

MTV Multiplayer: No můžete říct, že to čekání bude stát za to...

 

Chris Sigaty: (smích) No, Frozen Throne je příklad, kdy nám to trvalo rok. Každý z našich datadisků pro World of Warcraft trvají sice déle, ale jsou opravdu obrovské a přidávají do hry hodně věcí. Rozhodně na kampaních nebudeme šetřit.

 

MTV Multiplayer: A abychom si v tom udělali jasno, kampaně vyjdou v tom pořadí, ve kterém byly prezentovány?

 

Chris Sigaty: Jo, takhle je to teď. U nás mají hry vždycky pracovní názvy a pracovní záměry, ale myslíme si, že to bude takhle, vypadá to solidně.

Hry tedy vyjdou v pořadí: „StarCraft II Terrans: Wings of Liberty", „StarCraft II Zerg: Heart of the Swarm" a „StarCraft II Protoss: Legacy of the Void".


MTV Multiplayer: A budou se tyto kampaně prodávat za plnou cenu?

 

Chris Sigaty: O tom jsme ještě ani nemluvili, takže nevím. Rozhodně se ale jedná o plnohodnotné hry, alespoň co se rozsahu týče. Ten je opravdu velký - v první kampani bude 26 - 30 misí a do další kampaně jich dáme asi ještě víc. Celkově to bude kolem 90 misí. Určitě to jsou tedy plnohodnotné hry. A multiplayer v nich bude vylepšován stejným způsobem, jako by to byly datadisky.

 

MTV Multiplayer: Bavili jste se už o tom, jak budou tyto hry spojeny? Øekněme, že bych z nějakého důvodu mohl chtít jen tu protosskou hru a nechtěl bych Zergy...

 

Chris Sigaty: No, možná - ještě to ale není definitivní - to, co bude přidáno v zergské hře do multiplayeru, nebudete moci mít, když budete mít jen první kampaň. Øekněme, že v druhé kampani představíme pár nových jednotek pro každou stranu. Budete si muset koupit tu druhou hru, abyste je mohli také mít (stejný systém, jako u klasických datadisků). Co se singleplayeru týče, tak chápeme, že člověk, kterého zajímá jen a pouze Kerrigan, chce hrát jen za Zergy. V druhé hře tak budeme asi odkazovat na některé události z první kampaně, ale nebude vyžadovat její zakoupení a dohrání, abyste vůbec mohli začít se Zergy.


Zdroj: http://multiplayerblog.mtv.com/2008/10/11/key-starcraft-ii-trilogy-details/

 

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.