StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike air max 2017 go… » 17.06. 04:40
puma women shoes » 17.06. 04:37
puma suede classic » 17.06. 04:34
https://www.litsej-i… » 17.06. 01:25
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Rozhovor s hlavním designérem a producentem, 2. část

21.10.2008 | 20:13 - Overwatch

Po první části následuje druhá část, která je ještě zajímavější. Dozvíme se o tom, které jednotky a vylepšení budou jen a pouze v singleplayeru, prozkoumáme možnosti rasových i multiplayerových tutoriálů a v neposlední řadě se podíváme na datum vydání a kompatibilitu mezi jednotlivými datadisky.

 

Když tak mluvíte o spoustě možností, co se týče technologií, tak budou nějaké rozdíly mezi jednotkami v kampani a těmi, které uvidíme v multiplayeru? Bude ve hře něco specifického pro singleplayer?

 

Dustin Browder: Odstupujeme od toho, co jsme dělali v minulosti a co dělali i ostatní vývojáři, což znamená prezentovat singleplayerovou kampaň jakožto trenažér pro multiplayer. To už neděláme. Nikdy to nebylo vyloženě úspěšné. Pořád můžete dohrát singleplayer kampaň, celé tři kampaně, klidně na tu nejvyšší obtížnost. Pak půjdete na internet a tam vás naprosto zničí hned první hráč. Ono to prostě není stejné prostředí. V multiplayeru je jednoduše mnohem více tlaku na hráče, než v singleplayeru. Vždycky.

Takže tyhle dvě částy hry mohou být od sebe odděleny. Můžeme mít singleplayer se svými vlastními technologiemi, možnostmi a na druhé straně mít multiplayer, kde to bude úplně jinak. Samozřejmě tam bude spousta stejných věcí, ale v singleplayeru máme několik jednotek, které rozhodně nebudou v multiplayeru. V multiplayeru je všechno perfektně vybalancované a my si musíme být jisti, že vy, jakožto hráč, můžete znát všechno, co potřebujete dělat a co může dělat váš oponent, který zase musí vědět, co vy můžete a nemůžete dělat. V singleplayeru ale můžeme mít klidně 16 - 20 jednotek pouze pro Terrany, tam je to v pohodě. A jestli dáme hráči do ruky něco, co je těžce nevybalancované, tak super, žádný problém. Takže tam budeme mít spoustu jednotek, hlavně pro Raynora, protože on je takový žoldák, tak má přístup ke spoustě technologií, které jsou pro něj vhodné. Bude mít tak přístup ke Goliášům, Wraithům a Vultureům a všechny tyhle zbraně už nejsou součástí moderní armády Dominionu, kterou uvidíte v multiplayeru. Pro multiplayer by byly některé experimentální prototypy příliš silné, ale v singleplayeru je můžete ukrást a použít. Takže nejen že uvidíte nové jednotky, ale taky hodně moc vylepšení, které jednoduše nejsou pro multiplayer vhodné.

 

[ Více v druhé části rozhovoru s Blizzardem ]

KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Archon - 22.10.2008 | 21:49   (odpovědět)

ako tie otazky s odpovedou : ANO , a ta posledna otazka bola tak zbytočna , to nevedia anglicky alebo co ? ved tie tri otazky uz boli davno zodpovedane . Vidno že sa to pyta daka lama čo nehrala žiadne hry od Blizzard .
A datadiskove systemy možu byť dva :
1. aby si mohol mat protosov musis mat aj aj zergov(aj Terranov)
2. Guild wars system
a ked sa stretnu(ako datadisky a bude to ako v 2.) s Terran+Zerg Terran+Protoss , tak budu môcť hrat len s jednotkami Terran verzie . Lebo už na battle.nete nestrenete hrača ktori ma War3RoC . ako su taky a cez FT verziu si s nimi možte aj pisat , ale hrat nie .
Ono keby to bolo ako bod 2. Tak by to museli mat 4 channeli len na SC2
1. Terran
2. Terran+Zerg
3. Terran+Protoss
4. Terran+Zerg+Protoss

Takže z toho vyvodzujem že na Protoss datadisk bude treba aj Zerg datadisk , hlavne kvôli Multyplayer jednotkam .

protossove-borci - 22.10.2008 | 16:14   (odpovědět)

to Vos: Tak jak řekli budou to plnohodnotné hry, v tomto maj pravdu...

Rexxus - 22.10.2008 | 13:06   (odpovědět)

Ja bych spis rekl, ze ten posledni dil bude mit vsechno, ale to je tipuju Stejne si koupim vsechny .

Vos - 22.10.2008 | 13:02   (odpovědět)

At si rika kdo che co chce stejne si na tom blizazrd namasti protoze to bude stejny system jako u Dawn Of War. Clovek bude muset mit ty SC2 vsechny 3 aby mel v multaku vsechno.

Mizzin - 22.10.2008 | 11:10   (odpovědět)

skirmish bude imho jako MP.

Venca - 22.10.2008 | 08:55   (odpovědět)

a tohle me sere nemuzete se na to nekde zeptat?????????????

Venca - 22.10.2008 | 08:55   (odpovědět)

a o skirmishich ani slovo ...

Insolitus - 21.10.2008 | 23:31   (odpovědět)

To Qweerth: ne pochopils to spatne
mas puvodni hru a 2 datadisky, ktere hru rozsiri a pridaji neco do MP
v SC1 taky nemuzes hrat norm verzi spolecne s broodwarem

Romla - 21.10.2008 | 23:25   (odpovědět)

To Qweerth: Ohledně nových jednotek to velmi pravděpodobně bude fungovat stejně jako Brood War. Tedy nejspíš, že všichni kdo budou chtít hrát plnohodnotný multiplayer se všemi jednotkami budou muset mít poslední díl.

Ke druhé otázce: pokud budeš mít dost velký harddisk, tak je možné že díly nebudeš muset měnit. Tak to mám teď já se SC1. Žádné CD nepotřebuji, protože mám digitální verzi Starcraft + Brood War. Ale stačí to i nakopírovat z CD na disk a funguje to taky.

Qweerth - 21.10.2008 | 23:14   (odpovědět)

Pochopil jsem odpověď na poslední otázku správně, že každej díl SC2 bude mít v multiplayeru odlišné jednotky, nebude možné hrát proti hráči s jiným dílem (každý díl bude mít svůj vlastní žebříček na battle.netu)? Z čehož plyne, že z hlediska multiplayeru má smysl koupit jen jeden díl, protože naráz si je stejně nezahraju... teda pokud se najde dost lidí se stejným dílem, abych si vůbec zahrál.

A odbočka... když budu mít oblíbené mise nebo cinemačky, které si rád pustím znova, budu muset ukončit jeden díl, abych spustil jinej a tímto způsobem se pohybovat mezi jednotlivými díly?

Romla - 21.10.2008 | 21:33   (odpovědět)

To abyss: Nemusíš to tady spamovat desetkrát. Já a někdo další už tady na to upozorňoval dávno. Kdyby z toho redaktoři udělali novinku, tak by ten spam snad už konečně skončil...

abyss - 21.10.2008 | 20:24   (odpovědět)

http://www.blizzard.com/blizzcon/video/archive.xml

komentovanej zapas sc2 na blizzconu

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.