StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike air max 2017 go… » 17.06. 04:40
puma women shoes » 17.06. 04:37
puma suede classic » 17.06. 04:34
https://www.litsej-i… » 17.06. 01:25
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Update oficiálek - planeta Mar Sara

24.07.2008 | 21:35 - Redakce

Přestože Blizzard na WWI08 věnoval StarCraftu 2 jenom zanedbatelnou část akce, můžeme si konečně z oficiálních stránek přečíst něco nového. Dnes to je charakteristika převážně terranské planety Mar Sara. Z této planety také pochází 6 nových screenshotů. Mimo nich v naší galerii máme také dva nové artworky.

 

 Soustava Sara byla původně zmapována nezávislými prospektory a o několik let později byla expedicí z Tarsonisu kolonizována. Mar Sara představovala osmou z třinácti hlavních kolonií terranské Konfederace. Soustava Sara byla nezvyklá tím, že měla dvě obyvatelné planety, ale planeta Mar Sara byla v porovnání s úspěšnější Chau Sarou vždycky stagnující kolonie.

Mar Sara byla jedna z prvních planet, jež Zergové zamořili, když se zjevili v terranské galaxii. Byla to také první planeta, na které bojovala Konfederace s postupujícím Rojem a jeho podstatnějšímu rozšiřování, přestože ve většině bojů se objevovaly spíše místní miliční síly. [ VÍCE ]

KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Unimatrix325 [ sc encyklopedia ] - 03.08.2008 | 19:24   (odpovědět)

otto : Chau Saru smáznul i s terranama a preventivně. U Mar Sary počkal, až bude zamoření Zergama nezvratný a až bude co nejvíc lidí evakuováno

otto - 03.08.2008 | 11:34   (odpovědět)

Menší dotaz. Mar Saru zničila flotila pod vedením Tassadara? Já myslel, že zničil jen Chau Saru a ke zničení Mar Sary se už neodhodlal. Je to tak psaný v manuálu. Nebo se mýlím?

Zhul - 29.07.2008 | 12:10   (odpovědět)

Taky mi to přišlo divný spíš bych čekal, že Mar bude furt ještě tekutá

Whiskey - 27.07.2008 | 20:41   (odpovědět)

2 Archon mas pravdu, cekal sem ze mar sara bude upe zdecimovaná, proste potemnela pustina bez atmosfery, zdevastovane zbytky mest, rozjebany raynoruv domov, nehostina studena planeta, a hluboko pohrbena Jacobs, bez zelene ,bez zivota- a ne ze tam spolu pred dolem budou kecat delnici bez skafandru, vzdyt je to vlastne krasne misto pro straveni dovolene- neco jako egypt-tenhle typ dolu mi spis sedi na morii, nebo treba antigu ale ne na mar saru ale ti jackalove sou proste nadherni a vsimnete si ze tam je i stary (dvoukoly) i novy typ

archon - 27.07.2008 | 16:22   (odpovědět)

Mě přijdou ty obrázky krajiny příliš zachovalé. Pokud se to porovná s popisem destrukce v knize Křížová cesta, což je první díl z oficiální trilogie. Tak mi nepřijde možné, aby po 20 letech byla takhle hezky zazelenalá.

Pro ty, kdo knihu nečetli dva úryvky:

1. úryvek, když se hlavní postava dostane na orbit Chau Sary:
"...Jeden z techniků hlásil: "Nenarazili jsme na žádnou stopu života. Většina povrchu byla zkapalněna a sterilována. V této zóně se to pohybuje do hloubky mezi sedmi až patnácti metry."
"Osady?" optal se Mike.
Technik pokračoval: "Oranžové hroty jsou zřejmě lávové trhliny planetárního pláště. Vyskytují se v místech, kde se údajně nacházela sídla." Odmlka. "A pak ještě v dalších lokacích. Je jich aspoň tucet."
Mike pohlédl na kroutící se duhu smrti na obrazovce.
Slunce před nimi vykouklo přes horizont, ale ani denní světlo nedokázalo zjemnit strašný pohled na povrch planety. Jen několik mráčků, tenkých jako havraní pírko, plulo proti slunečním paprskům.
"Navíc, útok s sebou odnesl také osmdesát procent atmosféry," pokračoval technik. ..."

a 2. úryvek při likvidaci Mar Sary:
"...Kam udeřil paprsek energie, tam zůstala jen spálená zem. Samotné nebe se začalo svíjet pod výboji, které pronikaly přes atmosférický plášť. Mohutná síla výbuchů odtrhávala z planety chuchvalce vzduchu.
Tam, kde se paprsek dotkl povrchu, se zvedla celá země, divoce vřela a ničila vše živé. Zemi nakaženou plazzem i to, co ještě napadeno nebylo. Ze zasažených míst se linula smrtelná duhová radiace, úžasnější, než jakou kdy Mike spatřil. Nemilosrdně likvidovala zemi i vodu a kroutila hmotu, ze které byla stvořena samotná planeta.
Ostatní lodě začaly s chirurgickou přesností pálit menší výboje a přidávaly se tak na různých místech ke cloně. Města, uvědomil si Mike. Zaměřili se na urbanizaci a ujišťovali se, že opravdu nic nepřežije. Žádný lidský příbytek. Včetně, jak věděl, samotné laboratoře Jacobs.
S tím výletem si dali ovšem opravdu na čas, pomyslel si, a cítil, jak se mu houpá žaludek.
Jeden z pulzujících paprsků prorazil zemskou kůru a ze země vy stříkl vulkanický proud lávy. Na povrch se dralo žhavé magma, které pohlcovalo vše, co energetickým výbojům náhodou uniklo. Většina zemské atmosféry hořela a odtržena od planety teď tvořila závoj, který se zbůhdarma vlekl po oběžné dráze. To, co z atmosféry zbylo, se seskupilo do zuřivých hurikánů a tornád, které byly nemilosrdně likvidovány dalšími impulsy.
Severní polokouli Mar Sary nyní pokrývaly zářící rudé vulkanické jizvy. Zbytky země se svíjely v křeči smrtelné duhy. Tenhle úder nemohlo přežít nic, člověk ani cokoliv jiného. ..."

Havoc - 25.07.2008 | 21:10   (odpovědět)

Cliffi su take iste ako v The barrens (zona vo WoW)

tokt - 25.07.2008 | 20:20   (odpovědět)

TaSSadar (a spol)- Nevím, ale rozhodně by se tam něco z W3 našlo, přeci jenom blizzard má sérii warcraft pod kůží a promítá se to všude. Ta grafika je taková hodně, jak to nazvat. Kreslená? Možná.. Neříkám že je to špatné, je to typické. Prostě i když se podívám na Diablo 3, tak to vidím. Není to grafika, které bych osobně uvěřil, to už se mi C&C zdá bližší.
Třeba hned na tom prvním screenu je vstup do šachty, kdyby to bylo zasazené ve vyprahlé pustině mezi kentaury, tak to hned patří do W3

Ale stejně, C&C si může trhnout, teď čekám dychtivě na tuto úžasnou hru. Blizzard je proste nenahraditelný ve vývojářské komunitě.

olda - 25.07.2008 | 20:06   (odpovědět)

parada, už se nemužu toho staru dočkat. Kadibudka ))

cain.pullo - 25.07.2008 | 14:33   (odpovědět)

To TaSSadar & SAS:
No nevím jak Vám, ale mně screeny nejvíce připomínají SC1

TaSSadar - 25.07.2008 | 12:11   (odpovědět)

To SAS: jak ti to muze pripominat W3??? to spis CaC tiberian sun

Whiskey - 25.07.2008 | 10:59   (odpovědět)

No nadhera, akorat nevim co tam delaji ti NPC- jinak ti jackalové jsou fakt super

protossove-borci - 25.07.2008 | 10:30   (odpovědět)

dokonce i dopravni znacky

crazypupava - 25.07.2008 | 10:04   (odpovědět)

JUPI konecne daco nove ..... naozaj podarene a sceeny su super..... tie cesty mi pripominaju nase akurat ze tie su v lepsom stave a tie cih auta no proste super

ovceking - 24.07.2008 | 23:15   (odpovědět)

jinak screeny jsou super... je videt ze je to ted vazne pustina

Jetro [ redakce ] - 24.07.2008 | 23:13   (odpovědět)

To ovceking: Ani jedno Ze se vas, kluci, ale seslo, kteri jste mi to napsali

ovceking - 24.07.2008 | 23:10   (odpovědět)

"Mar Sara tvořila osm čtrnáctin hlavních kolonií terranské Konfederace."
není to spíš:
"Mar Sara tvořila osmou z třinácti hlavních kolonií terranské Konfederace."

Kane85 - 24.07.2008 | 22:59   (odpovědět)

hmm pekne screeny, ale cakal som trosku...ehm akcnejsie

SAS - 24.07.2008 | 22:01   (odpovědět)

Screeny jsou fajn , ale nějak mi tyhle moc připomínají W3

Havoc - 24.07.2008 | 21:57   (odpovědět)

Pekny clanok/screeni/artworky, Najviac ma zaujal screen s kadibudkov. =))

JayJay - 24.07.2008 | 21:42   (odpovědět)

Super screeny

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.