StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Extra » Zoom » Sarah Kerrigan


Působení ve StarCraftu

Jako Sarah Kerrigan

Sarah neměla nikdy šanci žít normálním životem. Již jako dítě byla zařazena do konfederačního programu Ghost. Díky nervovým úpravám, které měly odbourat její skryté psychické síly se stáhla sama do sebe a stala se z ní introvertní dívka. Byla nucena vraždit nespočet nepřátel svých konfederačních mistrů (jeden z nich mohl být Mengsk), čímž byla vystavena sérii utajovaných experimetnů konfederační vlády, které se týkaly Ghostů a Zergů. Během útoku na vzdálenou terranskou předsunutou základnu v roce 2498 Arcturus Mengsk Kerrigan objevil a zachránil před konfederačními vědci. Bylo jednoduché přesvědčit mladou ženu, jíž Konfederace zničila život, aby propůjčila své impozantní bojové dovednosti jeho účelům.

Kerrigan se poprvé ve hře objeví během povstání na Antize Prime. V té době 26letá poručice ve skupině Synů Korhalu byla odeslána na Antigu Prime prozkoumat oblast a navázat kontakt s velitelem Synů Korhalu a vůdcem povstání, Jimem Raynorem.

Zavražděním konfederačního velícího důstojníka antizské základny ji předela do rukou Synům Korhalu. Aby Kerrigan a její muži mohli nepozorovaně uniknout, byli vysláni umístit Psi vysílač do základny Konfederace. Vysílač přilákal Zergy, kteří prolomili konfederační blokádu a Kerrigan měla volnou cestu.

Později v terranské kampani, poté co Zergové zamořili hlavní svět Konfederace Tarsonis díky Psi vysílači, bylo Kerrigan přikázáno chránit zergské líhně od Protossů, aby Konfederace nemohla uprchnout. Po splnění mise byla terranská pozice zahlcena Zergy a Kerrigan vydala zoufalé rozkazy pro evakuaci. Mengsk nařídil celé korhalské flotile opuštění systému Tarsonis a k Raynorově hrůze nechal Kerrigan a její muže zemřít na nástupišti. Jak šli Raynor a Mengsk svými vlastními cestami, byla Kerrigan považována za mrtvou.

 

Jako nakažená Kerrigan

Na začátku druhé kampaně má hráč za úkol strážit hodnotnou kuklu, která obsahuje největší výtvor Overmindu. Po vylíhnutí se objeví Kerrigan jako unikátní nakažený Terran s ohromnou silou a velkými psionickými schopnostmi. Kerrigan rychle rozvinula své psionické schopnosti poté, co odhalila tajné předurčení Ghostů na terranském Science Vesselu Amerigo. Vyvinula několik schopností, které jí umožnily používat mentální síly srovnatelné s protosskými, a díky nim byla schopna vycítit přítomnost Tassadara. Byla si natolik jistá svými schopnostmi, že hloupě zaútočila a nechala Zasze a jeho plemeno na pospas Zeratulovi.

Po smrti Zasze vedla Kerrigan útok na Tassadarovu a Zeratulovu armádu. Její drtivý útok Zeratul i Tassarad přežili. Když Zergové provedli invazi na Aiur, na Kerrigan zůstalo dostihnout zbývající protosské válečníky. Později vedl Tassadar záchranou operaci a vysvobodil Zeratula a jeho rod. Kerrigan nebyla nikde k nalezení, ačkoliv epilog hry zmiňuje, že během posledních misí hry se nacházela na Charu.

 


Působení v Brood Waru

Po zničení Overmindu se Kerrigan vzchopila a bojovala za udržení své nezávislosti. Teď zjišťovala jak ovládnout Zergy a viděla v novém Overmindu hrozbu. Asistovala Zeratulovi a Artanisovi při ničení několika plemen, které se usadily na Shakuras. Našla také nového spojence v Samiru Duranovi, který se neúspěšně pokoušel zničit Psi rušičku, zařízení, které rušilo Zergské psionické komunikace a omezovalo vládu Kerrigan nad jejími přisluhovači.

Na začátku poslední kampaně, Kerrigan děsí UED (United Earth Directorate), který dobil sektor, aby znovu spojil skupinu spojenců. Raynor, Mengsk a Fenix asistovali Kerrigan při ničení Psi rušičky a většiny flotily UED. Avšak Kerrigan zradila své spojence a zabila Mengskova generála Edmunda Dukea a Fenixe. Mengsk a Raynor chtějí pomstu.

Ve finálních misích hry je napadena orbitální základna Kerrigan nad Charem Gerardem DuGallem, admirálem UED, Mengskem a Artanisem. I přes to, že nepřátelé byli v přesile a moment překvapení byl na jejich straně, Kerrigan vyhrála, zdecimovala všechny nepřátele a samozvala se do pozice Queen of Blades. I přes své silené schopnosti není schopna se zbavit pocitu, že někde za horizontem bdí obrovská hrozba, protože Raynor, Zeratul, Mengsk a Artanis přísahali pomstu.

Další působení

Kerrigan se objevuje také v několika StarCraft knihách a je potvrzena i pro StarCraft II, kde byla dokonce viděna v koncept artech a videích. Dále se objevuje také ve World of Warcraft jako vtípek Blizzardu na ovládací konzoli Goblin Shredderu.

Spekulace o Kerrigan ve StarCraftu II

Internet je ideální médium pro spekulace. Ty se vyrojily i tentokrát a to ohledně tohoto koncept artu:

 

 

Na něm vidíme pravděpodobně Kerrigan, krátce po vyléčení nakažení. Že by ve druhém díle prodělala léčebnou kůru, která by ji nakažení zbavila? Stane se ve StarCraftu 2 Kerrigan opět normálním Terranem a bude "ta hodná"? Dopomůže jí k tomu Raynor? Těžko říct, Blizzard o příběhu nechce nic prozrazovat a náznaky přiděluje sotva kapátkem.

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.