StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike free » 18.06. 06:09
pandora charms » 18.06. 06:09
saucony azura » 18.06. 05:59
North Face Parka » 18.06. 05:08
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Aktualitky z oficiálního twitteru o SC

13.11.2009 | 10:15 - Jetro

Twitter je nejen pro Blizzard vhodným místem, kde se ptát svých fanoušků na názory a kam může umisťovat kratičké zprávy o aktuálním vývoji. Tady jsou tři z nich, které se nedávno objevily, abychom věděli, na čem momentálně Blizzard pracuje.

 

9.11. - začali jsme pracovat na vyladění briefingů misí novými dialogy

11.11. - v kampani narazíte na několik překvapivých jednotek, které se vám podle nás budou líbit

11.11. - v současné době pracujeme na aktualizaci několika sekcí oficiálních stránek, které jsou takřka hotovy

 

 

na obrázku Brutalisk

KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Peca - 15.11.2009 | 15:18   (odpovědět)

Ultramarine : to s tebou souhlasím. Ale zrovna ty nemovitosti se dají relativně snadno pojistit, protože nikdo nechce v baráku zaživa uhořet. Ale pojisti si peníze na burze, že...
Navíc bydlet chcou všichni a lidí přibývá, takže +- neustále roste, navíc je to hmotná věc a ne elektronické číslo.
Co se týče té predikce, tak jeden borec u nás na fakultě se tomu docela intenzivně věnuje a podle všeho je dobrej (teď mu podruhé dali cenu rektora za vynikající výsledky práce). Jede predikci přes různý evoluční elgoritmy a pokročilý matamatický modely, který nikdo moc nedělá (takže mají potenciálně výhodu proti ostatním) a stejně říká, že to je o všem od počasí, přes politiku až po náhodu. Navíc tam prej nemůžeš přijít dvakrát se stejnou taktikou, protože lidi s ní počítají. Prostě to nebude tak easy. Ale mít nějaký peníze bokem, který by mě moc nechyběly, tak to asi zkusím

Ultramarine - 15.11.2009 | 00:58   (odpovědět)

Peca: Nikdo v žádnym postu netvrdil, že je to bez rizika.

Skutečně velký prachy jsou mnohem snadněji replikovatelný, ale desetitisíce a statisíce jsou spíš "střední".

I u nemovitostí můžeš přijít ze dne na den o všechno. Zafouká, záplavy, ožere se ti nájemník a hraje si s ohýnkem, nebo nejhorší ze všeho - závada na budově. Když se ti totiž sesype budova na nájemníky, jdeš bručet. Nic neni bez rizik - budovy a ostatní nemovitosti mají také rizika. (ačkoliv jinýho charakteru).

Na (internetové) burze se nákup a prodej děje v podstatě okamžitě. - Takže šance že neprodáš není tak hrozná.

O všechno se samozřejmě dá přijít na burze. Ale stejně tak na trhu nemovitostí (oproti burze je tam většinou delší čekání na zhodnocení nemovitosti - pokud nemluvíme o budově a to může být až po několika letech), na trhu s čokoládou, v podnikání, nebo na ulici prostřednictvím vychytralého lapky. Cestičku která nejlíp voní si holt musí najít každej sám.

Peca - 15.11.2009 | 00:04   (odpovědět)

ohledně těch akcií - nějaký prachy jsem teď vyhrál a celkem jsem i přemýšlel, co s nima, ale asi to nebude tak úplně nerizikový zhodnocení. Sice cena akcií může být o 30% lepší, ale to neznamená, že se ti ji za tu částku podaří prodat. Pokud bych měl velký peníze, tak to narvu do nemovitostí, takhle člověk může ze dne na den přijít o všechno

z - 14.11.2009 | 23:56   (odpovědět)

Xelnaga už něco vymyslí aby se udržela rovnováha..třeba hybridy nebo ňáký ultrasilný krystalový generátory...

Ultramarine - 14.11.2009 | 23:35   (odpovědět)

To je jedna z hezkejch věcí na sc. Ať jsi císařem, vrcholem evoluce, nebo pánem prastarých sil, nejsi dokonalý a pravděpodobně se objeví někdo, kdo tě dost odrbe...

charles - 14.11.2009 | 22:33   (odpovědět)

To Ultramarine: akurát to zničenie overmindu 1 nie je zásluha Kerrigan...ale ano,ona tiež párkrát nádherne oklamala Zeratula,to nepopieram,chcel somtým skôr povedať,že mňa ( neviem jak vám) ked som to prechádzal prvý krát Kerrigan dosť štvala,že v podstate sa jej všetko darilo a s protossmi si robila čo chcela,ale ked sa na to teraz trochu pozriem,tak to nie je až tak pravda,proste rozhodne nie je dokonalá a nie všetko čo spravila bolo super napr. podcenila vtedy s tou matriarchou alebo jak s ňou Tassadar vybabral...Tassadar bol super,jeho smrť ma mrzí zatial asi najviac zo všetkých...a teraz aj s tým Daggothom ma naštvali,bol jediný zerg ktorému som fandil ale v každom prípade dík za info

Ultramarine - 14.11.2009 | 19:06   (odpovědět)

Je pravda, že Kerigenovou Zeratul občas "dostal". Předtím ale vlastnoručně odkrádloval alespoň jednoho cerebrata, owermind číslo 1 sejmul jeho "učeň" Tassadar a owermind číslo 2 poslal za číslem jedna opět vlastní rukou. Tudíž v úspěších a neůspěších Kerrigan a původního zergského vedení nevidím až zas tolik rozdílů (snad až na to, že se Kerigan zatím nenechala zabít.) - Navíc toho druhýho owerminda sejmul v podstatě pro Keriganovou. Jedninej cerebrat, o kterym se spekuluje že (možná) přežil převrat Kerigenové je "bezejmenný", za kterého hrajete v broodwaru. Ostatní neměla pod kontrolou a proto se z nich pro ní staly jen cíle (které se jí podařilo vybít).

Romla - 14.11.2009 | 15:11   (odpovědět)

http://en.wikipedia.org/wiki/Daggoth#Daggoth

zergling - 14.11.2009 | 15:05   (odpovědět)

Chudaci jsou mrtvi ach to ne vždyt zergy nemuže vést keriganová dyt je pitomá aš moc.OVERMIND OVERMIND!!!!

lob - 14.11.2009 | 14:05   (odpovědět)

Pokud vim, posledni zminka o Daggothovi byla od Kerriganove, ze vedl cerebraty, kteri se spojili do druheho Overmindu. Ten potom zabil Zeratul, takze se da predpokladat, ze Daggoth je mrtvy. Pokud nebyl casti Overmindu, tak ho urcite chranil, a tuhle skupinu cerebratu zabilo UED ve sve posledni misi.

charles - 14.11.2009 | 12:47   (odpovědět)

ale cerebrati niektorí boli fakt inteligentí a vedeli vymyslieť dobér taktiky,to sa musí uznať to by im mohlo chýbať,Kerrigan vie akurát odžubávať,ale Zeratul ju už tiež párkrát dostal,takže nič moc

charles - 14.11.2009 | 12:44   (odpovědět)

tiež neviem o tom,že by Daggoth niekedy umrel,ak hej tak mi pls povedzte kedy...

Ultramarine - 14.11.2009 | 12:36   (odpovědět)

Roj jako roj. Putna jestli má jeho mozek kozy. Mají overlordy, mají qeeny a objeví se xel nagové. Ti by mohli další overmind udělat. A Kerigan, ačkoliv ztrácí na objemu mozkový hmoty, má psi schopnosti, které zergové nemají (hlavně pro to aby je roj získal ji zverbovali.)

protossove-borci - 14.11.2009 | 11:27   (odpovědět)

Zergove by byli vynikajici spoečenstvi kdyby je neovladala namyslena naladova kr..a

z - 14.11.2009 | 11:27   (odpovědět)

Tedka se zergy sice pokousi ridit blbka kerriganova ale moc ji to nejde, voni si stejne delaj co chteji

protossove-borci - 14.11.2009 | 11:26   (odpovědět)

myslim si ze Daggoth neni mrtvy, stale se me zda ze vede skupinu zergu proti Kerrigenove

... - 14.11.2009 | 11:04   (odpovědět)

celebrati sou uplne mrtvi a nikdo a nic je nevskrisi, overmind na matrix nema hehe

zergling - 14.11.2009 | 08:28   (odpovědět)

Mám dotaz jsou ješte nejaký cerebrati naživu aby se dal vitvořit noví overmind?Protože jestli je ta blbka keriganova zničila tak zergská rasa nemá budoucnost.Chtě bych aby vznikl nový OVERMIND a zergy by mel kdo vést.

Ultramarine - 14.11.2009 | 04:31   (odpovědět)

Rajba: Když přemejšlim o tom co píšeš, myslim že jsi pravdě (minimálně) v číslech blíž ty, ačkoliv očekávat (u neznámejch, nebo jinak libovolnejch) akcií roční růst ceny o 30 procent není úplně rozumné. U blizzardu naopak tahle šance asi bude. Kleknout může jakákoliv firma, ale šance na komplet krach je opravdu mizivá (i kdyby se někdy dostali do spirály, není to přece ze dne na den). Akcii si můžeš vytisknout (ačkoliv pak pořád samozřejmě platí její "elektronická" forma) a ten papír v ruce je jen "talisman" (ceny listu papíru), a ačkoliv je to touhle dobou celkem těžko k vidění (hlavně protože nejsou hračkou pro volnej trh) tak je pořád pár lidí i firem používá. Pořád existujou akcie na jméno. Dnešní klasika pro obchod je ale jasná jako facka - počítač a internet.

Rajba - 14.11.2009 | 02:47   (odpovědět)

ATVI je značka activision blizzardu, pod kterou se na burzách obchodujou ty akcie. Spadaj do indexu technologickýho NASDAQu. Sám občas docela sleduju a dělám si grafovou analýzu, jak by se mohl ATVi do budoucna vyvíjet. Osobně si myslím, že až vyjde Starcraft 2 bude to veliký boom pro tuto firmu, a mohla by v několika měsísích zvýšit svojí hodnotu o několik desítek procent.
Když si vezmete
http://www.google.com/finance?q=atvi
Dneska se obchoduje kolem 11dolaru za kus a historický maxima z minulýho roku jsou kolem 17-18 dolaru za kus. Takže potenciál dalšího růsta tam je obzláště po úspěšném novém COD a nadcházejícím starcraftu. Jako DLOUHODOBOU investici, by se natom dokázalo třeba udělat roční zhodnocení i přez 30 procent si myslím.

A nakoupit akcie ? Dneska už ti nikdo nepošle papír kde bude napsaná 1 akcie a tvoje jméno a tak. Aby sis ji zarámoval třebas. Dneska jede všechno čistě elektronicky, tudíž si třeba u nás v česku u FIA, nebo brokerjetu založít účet, zafunduješ třeba už 10, 20 100 tisícme korun a můžeš zadat příkaz na nákup prakticky na jakoukoliv akcii. Jak českejch tak americkejch.

Při nákupu musíš samozřejmě zaplatit hodnotu těch akcii. to znamená cena * počet akcii a ten kdo vykoná obchod (u brokera kterýho ses registrovanej a máš prachy) si vezme komisy (třeba za nákup 10$ fixně). Takže řekněme nákup 100 akcií která má hodnotu 10 dolarů tě bude stát 100*10=1000 dolaru + ještě poplatky +-20 dolaru. Se všim všudy.
Si myslim, že tahle dlouhodobá investice je rozhodně lepší než různý termínovaný vklady s garancí 3-5 procent ročního zhodnocení, nebo spořící účty jehož uroky ani nepokryjí inflaci. Riziko že by activision nebo bliizard KRACHLY a tudíž akcie spadla na hodnotu 0, je praktycky jedna desetitisícina procenta. Takže v nejhorším scénaři to vidim, že max přijdeš o několik procent případně desítek procent prvotní investice.

Pro někoho kdo má volný finance, ležej mu na účtu v desetitisících korun a neočekává, že by je v blízké době potřeboval .. si myslim, zainvestování do blizzardu neni uplně na pytel...

Ultramarine - 14.11.2009 | 01:32   (odpovědět)

Jako talisman proč ne. Na vydělání bys potřeboval akcie za víc dolarů na začátku, abys jich na konci měl kloudnej balík v kapse. Výdělek je samozřejmě rozdíl mezi cenou za jakou jsi je nakoupil a cenou, za jakou jsi ochotný je prodat (pokud se na ni vyšplhaj), nebo za jakou je prodáš.

U takhle velkejch firem ale nemá cenu čekat, že se stane zázrak a cena akcií stoupne několikanásobně (ačkoliv nevím co se s jejich indexem stalo když rozeběhli WOW). Spíš se dají čekat procenta z vkladu - když je dobré období, je možné očekávat čísla okolo deseti procent vloženejch peněz - oproti bance nebo spořitelně samozřejmě s rizikem, že když to neprodáš v pravej čas, můžeš si se svejma akciema už jen vytřít a prachy za jaké jsi je nakoupil odepsat. Ale zase potenciální vejdělek je tam mnohem větší. Nevím jestli je to takhle i na burze na které se obchoduje s blizárdíma akciema, ale většinou chtějí na burzách nějáké peníze předem jako "vstupné" na burzu.

Takže by se mohlo stát, že by tě tvá akcie stála pěknej balík, i v případě že by byla jen za jeden dolárek.

V současný době je oblíbenou zábavou gamblerů a lidí kteří tomu opravdu rozuměj nákup a prodej akcií (nebo komodit - tj zboží - /káva, ovoce, tabák, maso, obylí, atd./) po internetu - většinou prostřednictvím internetu z telefonu. Většině ale nedoporučuju s takovejhlema věcma začínat dřív, než mají alespoň nějákej kurz, nebo školení na to, aby si uvědomovali že se "hraje" o opravdický prachy a JAK - tj aby chápali principy. Taky už se dá sehnat prográmek, který extrapoluje z křivek vývoje cen vhodnou dobu k nákupu a prodeji a dělá to úplně sám. V podstatě tak nakupuje ve chvíli, kdy by mělo klesání cen každou chvíli otočit směr a prodává ve chvíli, kdy je cena nejvyšší. Díky automatizaci snadno a rychle...

Kdo má volnejch pár desítek tisíc dolarů na kterejch nelpí z citovejch důvodů a nevadilo by mu zkusit s nima vydělat pár dalších babek v podstatě bez práce, je tohle věc která stojí za úvahu. Pokud to ale kdokoliv zkusí, nesmí zapomenout, že na burze se vyhrávaj peníze, ale prohrávaj životy. (pokud je tedy někdo takový hlupák, aby použil víc peněz, než opravdu může)

Jata [ redakce ] - 13.11.2009 | 22:22   (odpovědět)

Že bych si koupil jednu akcii?

Ultramarine - 13.11.2009 | 18:37   (odpovědět)

Nebo chtějí, aby před létem lidi nakoupili dost jejich akcií (které samozřejmě po případném vydání SC2 získají trochu na ceně). Průměrnej bookmaker pravděpodobně okamžitě po vydání sc2 a zvýšení ceny ty akcie prodá (aby vydělal), ale předtím je ještě musí nakoupit...

Ultramarine - 13.11.2009 | 18:30   (odpovědět)

Ne, ale pokud jsou schopni tohle vykřikovat před akcionáři (lidma co je platěj a vlastněj) je slušná šance že se to blíží pravdě.

Martin - 13.11.2009 | 16:00   (odpovědět)

Pardon, pre ktoru vraj nepustili betu....

Martin - 13.11.2009 | 16:00   (odpovědět)

No neviem, ale ani jedna vec z toho nema nic spolocne s bnetom 2.0, pre ktory nepustili betu, hmmmmm

Ultramarine - 13.11.2009 | 13:51   (odpovědět)

Zároveň se může na mysl vkrádat jako "záchrannej" pozdější termín blizzconn...

Ultramarine - 13.11.2009 | 13:48   (odpovědět)

Z: Nedokážou dát obsah do příběhu? vždyť z brýfingroomu udělali RPGčko! S kecánim, subqesty a vedlejšáky, bonusy, rozhodováním a makroekonomikou a s takovym kvantem postav že se mi oproti SC1 ještě točí šiška. Podle náznaků to bude jako vybírat a prožívat si příběh uvnitř knížky s filmečkama, barevnejma obrázkama a samozřejmě zábavou ze samotného hraní.

A jestli to píšeš páč jsi naštvanej ze zpoždění bety (jako každej) o kterym hlásili na IGROMIRU (5.-8. listopadu), číhni na tuhle zprávu z 5. listopadu

http://www.vg247.com/2009/11/05/starcraft-ii-still-on-track-for-first-half-of-2010/

která se zabejvá hlášenim akcionářům o vývoji SC2. V podstatě tam říkají, že hra bude (snad, ale to "snad" tam psáno nemají) na začátku léta 2010. Takže i kdyby betu šoupli opravdu o ten 1,5 měsíce až do roku 2010, hra může v podstatě vyjít pořád v rozumnou dobu. (snad )

Ultramarine - 13.11.2009 | 13:28   (odpovědět)

Pokud by šlo všechno co nejlépe, bez zádrhelů a podle plánu, je jistá šance že budou už jen 2-3 BR a pak plná... (viz. odkaz co jsem hodil do Quickboxu).

z - 13.11.2009 | 13:22   (odpovědět)

Beta byl na blizzconu, dal se ziskat na BN pri koupi wow, byly i akce na fan strankach (souteze) kide jich taky par bylo (wowwiki apod.). Jiste este neco bude, dyt beta prece este ani nezacla. Jinak hlavne zalezi na tom jakej je kdo zakaznik (kupuje hry, chodi na blizzcony apod.) ale vobcas sou na to i souteze.

BR delaji kdy chteji, nemaji (jako u vseho) presne urceno kdy ho vydaj. Ale bejvaji zhruba tak jednou za par mesicu....

Dobre, ale vypada to jako pred 5 lety...to je tim balancovanim :p Ale libi se mi jak se creep plynule rozplizava i pres doodoads a steka do jamy tak to ma vypadat, taky by to chtelo aby byly zergsky jednotky i jako doodoads maskovatelny

Splynuti jednotek s mapu aby nevypadaly neprirozene a pasovaly tam smysluplne a ucelne je nekdy docela narocny, vim vo cem mluvim Naflakat v editoru hromadu vojaku umi kazdej, ale rozestavit je tak, jak by se postavili i ve skutecnosti chce vodhad a smysl pro prirozenost a logiku, ale snad ma Blizz dobry mapmakery :p

Jen tak dal, vyhrajte si s tim, kdyz uz nedokazete dat obsah do pribehu, dejte ho do prostredi, zazemi na to mate a my vam to zaplatime

Ultramarine - 13.11.2009 | 13:07   (odpovědět)

yoyo: BR vychází vždy po několika měsících. Není to vždycky pravidelně, ale čas mezi díly je tak 1/4-1/2 roku (spíš blíž k té nižší hranici). Protože poslední BR byl tady k sehnání 19.10.2009 , čekal bych nějákej tak v prosinci, nebo kapku po.

Jinak brutalisk docela hezkej, ačkoliv o existenci TÉHLE překvapivé jednotky bylo info už od press videa (kdy novináře a fandy nechali si pohrát se singlem až do asi 5-6 mise.

Brutalisk byl v misi na Redstone(u) - lávové těžařské planetě na které je sice dost žlutejch minerálů, ale láva jednou za čas (asi 5 min) stoupne na úroveň minerálů (takže je dobrý, aby tam tou dobou nebylo nic, protože láva zabíjí cokoliv a hned).

Hlavním cílem mise je natěžit určitý počet jednotek minerálů a vedlejším cílem je sejmout brutaliska. (když pak sejmete ještě při dalším vedlejším qestíku v jiné misi druhého, zvýší se vám damage všech jednotek určitého tipu (pěchota nebo armored - už nevym) proti zergům.

Podle zpráv těch "novinářů" byl brutalisk extra těžkej na zabití a likvidoval jim jednu armádu za druhou. (v té době měli hlavně pěšáky). Nebylo specifikováno jestli je to šermíř nebo střelec, ale tipnul bych si, že může bejt i střelec.

Doporučenej postup těch novinářů je postavit si pár reaperů (kteří jsou od začátku této mise přidáni do "Raynorovy armády" a /snad/ mohou létat nad lávou i když je vzedmutá), přeskákat co největší oklikou (cesta bez stráží je optimální) až k brutaliskovi v ten správnej čas a vylákat ho z kopečku dolu na místo kam vytéká láva. Ta totiž i tohodle tvrďáka sejme na jednu ránu. A pokud se to nepovede a těch reaperů tam nemáte (minimálně) několik desítek, musíte zdrhnout, nebo odepsat armádu.

XY - 13.11.2009 | 12:11   (odpovědět)

Beta klice se rozdavali na blizzconech a jinejch akcich poradanych blizzardem

yoyo - 13.11.2009 | 10:45   (odpovědět)

Mazec

Chtělo by to další battle report. Nevíte, kdy se něco objeví ? Nebo spíš - v jakém intervalu zhruba vychází BR ? Je to náhodné nebo třeba každý měsíc 1 ?

Ještě otázka k beta testování. Ten, kdo dostane klíč k beta testingu je vybrán čistě náhodou nebo podle PC sestavy / zakoupených her,atd,atd... ?
Údajně se už nějaké klíče rozdaly,..a vůbec - budou se ještě rozdávat ? Má přijít nějaká hlavní "vlna" ?

Díky za info

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.