StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike free » 18.06. 06:09
pandora charms » 18.06. 06:09
saucony azura » 18.06. 05:59
North Face Parka » 18.06. 05:08
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Rozhovor s Davidem Kimem, korejským hráčem SC2

25.06.2009 | 16:35 - Jata

David KimDavid Kim, hráč SC2, kterého zatím známe pouze z Battle Reportů. Kim je jeden z 50 základních vývojářů hry. Přestože neodhalil žádné nové detaily o StarCraftu, můžete se v rozhovoru s korejským reportérem dozvědět něco o jeho životě a cestě do Blizzardu.


1. Jak jsi se dostal k práci v cizí zemi?

 

Narodil jsem se v Koreji a pak šel na vysokou školu do kanadského Vancouveru obor informatika. Měl jsem pracovat jako programátor na sériích Company of Heroes a Warhammer 40000, ale nakonec se ze mě stal balance designer pro Relic.

 

2. Jaký je rozdíl mezi Blizzardem a Relicem?

 

Obě společnosti vynikají děláním RTS her, zdá se, že Blizzard se soustředí více ne eSports stranu hry, zatímco lidi v Relicu zajímají různé metody hraní. Společnosti jako takové dělají ale hry zábavné a jsou to skvělé týmy lidí.


3. Jakou práci vykonáváš v Blizzardu?

 

Jsem balance designer pro StarCraft II. Jinými slovy, zajišťuji, že jsou jednotky potřebné v určitých situacích a taky to, že jsou ve všech hrách dobře využívány. Hlavním cílem nyní je srovnat charakteristické rysy jednotek s jejich rasovými charakteristikami.


4. Co si myslíš o síle Blizzardu?

 

Určitě zde každý může vyjádřit svůj názor, který je brán za rovnocenný. Jakékoliv připomínky, bez ohledu na práci, jsou bohatě diskutovány. Rovněž, v každém oddělení je mnoho zkušených lidí, kteří jsou postupně vybíráni za vedoucí týmu, jak práce postupuje, je to udělané na základě mnoha smluv.


5. Jakou hrou se obvykle bavíš?

 

Mojí první online hrou je World of Warcraft. Vylepšuju svého undead mága. Taky se těšim na hru AION.


6. Jaká je úroveň tvých SC2 dovedností?

 

V současném žebříčku jsem na 1. místě. Nicméně až hra vyjde, asi mě přeskočí hráči z Koreji (smích).

 

7. Od kdy se zajímáš o hry? A mohl bys také popsat proces přijímání zaměstnance u Blizzardu?

 

Prvně se můj zájem o hry projevil při hraní série Dragonball na Super Famicomu. Po vystudování střední školy jsem šel na univerzitu v Kanadě a přirozeně našel práci v jedné kanadské herní společnosti. Po oznámení StarCraftu 2 v roce 2007 jsem šel pracovat do společnosti, která mě vždy zajímala.


8. Jaké jsou podle tebe pozitivní věci na pracování v Blizzardu? Mohl bys taky nějak poradit zájemcům o místo balance designera?

 

Nejpříjemnější je, že ty hry Blizzardu miluju. Ten fakt, že pracuju na něčem, co miluju, je příjemný. To, že odborníci z každého odvětví se můžou dát dohromady, je taky další pozitivní bod. A k balance designerům, myslím si, že příprava na jednu věc najednou by byla docela užitečná. Spíš než hrát dobře hry, si myslím, že by člověk měl hloubat o counterech a samotných vztazích mezi jednotkami nebo o rozdílech mezi rasami a přemýšlet jak co zlepšit.

 

9. Jaký typ lidí si myslíš, že Blizzard chce?

 

Popravdě, krom své práce nemám zkušenosti s ničím jiným. Ale asi jsou nejdůležitější dovednosti. Samozřejmě chtějí lidí, kteří v době kdy práce vyžaduje kooperaci, dokážou dobře porozumět a prodiskutovat myšlenky, rozhodnout společně věci, a hledat řešení, na kterém se každý, bez ohledu na nadřízenosti, pozici nebo schopnosti, shodne.

KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

lolek - 28.06.2009 | 18:24   (odpovědět)

To charles:
možná bych o tom ani nemluvil, jenže takto skvělé fyzikální rozpady (nejen jednotek) sám blizárd představil v prvním videu a člověka namlsal...jenže v poseldních už jaksi absentují

a že jsem náročný? podívej se na 10let stařičký metal fatique(chci vylepšený remake) - tak takovéto "fyzikální" ničení jednotek bylo ... a celkem slušně udělané...takže dnes by to měl být standard

TaSSadar - 28.06.2009 | 18:16   (odpovědět)

hele viděli jste někdo hangover? ten kim vypadá jak ten škmooký co byl v tom filmu zavřený v tom kufru ale jak dvojče

charles - 27.06.2009 | 23:15   (odpovědět)

ste až moc náročný,drvivá väčšina takýchto hier pozná len ten "trapný a suchý výbuch"

lolek - 26.06.2009 | 21:03   (odpovědět)

Jen doufám, že to suché ničení jednotek(třeba trapný a suchý výbuch u kolosa, místo fyzikálního rozpadu) v battle reportech je jen dočasné a snad nebude zařazeno do MP standardně...kvůli jakési přehlednosti - to už bych se asi opravdu nas...

Rexxus - 26.06.2009 | 20:41   (odpovědět)

Zrovna tenhle clovek me posledni dobou zajimal. V Battle reportech hral dost dobre a tak jsem si rikal, ze to bude nejaky SC progamer a hle, zamestnanec Blizzu

mauriicio - 26.06.2009 | 12:49   (odpovědět)

To Cameronec: spamuj si ve své zemi

Cameronec - 26.06.2009 | 12:01   (odpovědět)

Nezpozorovali jste v těch battle reportech, že spine crawler a i photon canony mají oslabeny range oproti původnímu starcraftu,??? ted to nemá žádnou ochrannou funkci

protossove-borci - 25.06.2009 | 22:13   (odpovědět)

to by ses divil hochu...

nekolik různých barev - 25.06.2009 | 21:43   (odpovědět)

To Marshal: To sice ne ale je to tomu podobné.

Marek53 - 25.06.2009 | 21:05   (odpovědět)

Ale představa je to lákavá.

Marshal - 25.06.2009 | 20:57   (odpovědět)

To si rekne kazdy ale neni to tak lehke jak se zda...neni to jenom sedeni u PC a hrani SC2 cely den s kolegou za druhym stolem...

nekolik různých barev - 25.06.2009 | 20:38   (odpovědět)

Tak takovou práci chci taky.

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.