StarCraft II  |   StarCraft Encyklopedie  |   Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
nike free » 18.06. 06:09
pandora charms » 18.06. 06:09
saucony azura » 18.06. 05:59
North Face Parka » 18.06. 05:08
  Chicos Tak na konci roku už musím naš… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Hudryn A ja jsem dalsi kdo tu chodi:)… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint
Harry OK, já myslel, aby třeba tady a… »
Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint

Rozhovor s Chrisem Sigatym o betě!

06.05.2009 | 22:05 - Jata

Před několika hodinami jsme obdrželi od Blizzardu email s rozhovorem s Chrisem Sigatym, lead producerem SC2, o beta testingu a dalších informacích k němu. Jako takovou malou třešničku na dortu jsme dostali porovnání modelů zergské Královny a Spawning Poolu s tím co jsme již viděli a současnou verzí.

 

 

Přihlášky do StraCraftu II jsou nyní dostupné skrze Battle.net. Znamená proces registrace, že start beta testingu StarCraftu II je blízko?

 

S každým dalším týdnem se dostáváme blíž a blíž k započetí našeho uzavřeného beta testingu. Před několika měsíci jsme interní testování hry rozšířili na celou společnost a od té doby jsme udělali velký pokrok. Už se těšíme, až se do tohoto procesu budou moct zapojit i externí testeři, proto jsme nyní začali s přihláškami.

 

Které aspekty hry budou pro testování této beta verze k dispozici?

 

Stejně jako u předchozích beta verzí našich real-time strategii, bude obsahovat beta test StarCraftu II jen multiplayer. Hráči budou mít přístup ke všem třem rasám - Terranům, Protossům a Zergům - a všem jejich jednotkám. K dispozici budou vybrané multiplayerové mapy, ale tento výběr nemusí nezbytně obsahovat všechny mapy, které budou ve finální verzi hry. Co se týká singleplayerové kampaně, tak s ní také děláme velký postup, ale nemáme v plánu veřejný beta test, jelikož máme v plánu nechat příběh neodhalen do vydání hry.

 

Budeme si během beta testingu moct vyzkoušet nový Battle.net?

 

Do bety StarCraftu II se budete připojovat přes nový Battle.net, stejně jako přes něj budete hrát. Rozhodně budete mít také šanci si pohrát s několika novými prvky - ale to co uvidíte v betě je opravdu jenom ochutnávka toho, co přijde.

 

Jaké vylepšení a změny jsou na hře nedávno provedl?

 

Neustále si pohráváme s hratelností a balancování, stejně tak to budeme dělat po celou dobu beta testingu, ale asi nejvíce viditelné změny byly provedeny u Zergů. Náš výtvarný tým vylepšil a zjemnil detaily na mnohých modelech zergských jednotek a budovách, takže se hráč může určitě těšit na mnohem víc detailů. V porovnání s verzí, kterou jste viděli, vypadají zergské jednotky a základny víc slizké a hrozivěji.

Také se už vážně těšíme, jak si testeři vyzkouší nové herní mechanismy, jež jsme u každé rasy představili, jako protonová děla u Protossů, MULE u Terranů umožňující výnosnější těžení minerálů. Zergové zase mají spawn larvy, které jim dávají novou možnost rozšiřování počtů. Doufáme, že tyto schopnosti přispějí k většímu strategickému myšlení hráčů, a ti tak budou muset čelit obtížným taktickým rozhodnutí při řízení ekonomiky a mikrování bojů.

 

Které regiony se mohou zúčastnit beta testu StarCraftu II?

 

Dle našeho plánu bychom chtěli do beta testování zahrnout mnoho regionů a států. Začneme s betou v Severní Americe, do níž se budou moct zapojit testeři ze Spojených států a Kanady. Budou se do něj moct připojit i hráči z Austrálie a Nového Zélandu. V následujících fázích testování rozšíříme na další regiony jako Korea, Tchajwan či Evropa, a to jakmile budeme schopni vše potřebné v těchto oblastech zajistit.


Proč ve všech regionech nespustíte betu StarCraftu II najednou?


Z vývojářského hlediska je účinnější testování v jednotlivých regionech rozfázovat. Velká část beta testu vyžaduje přípravu nového hardwaru a síťové infrastruktury, což není zrovna banální proces. Když se budeme najednou starat pouze o jednu oblast, můžeme rychleji lokalizovat jednotlivé problémy, které se po startu vynoří. My se z nich poučíme, abychom při nasazování v dalším regionu mohli využít nově nabitých zkušeností k hladším startu.

Mimo to můžeme implementovat nejrůznější herní a balanční změny, dívat se na výsledky a reagovat na to, co jsme vypozorovali, mnohem rychleji v prostředí jednotlivých testů než kdybychom měli několik testingů najednou, při snaze nasazení všech těch změn bychom mohli někde uvíznout a byla by to komplikovaná situace. Jakmile budou doladěny nejvýznamnější problémy, můžeme rozšiřovat testování i do dalších oblastí. Postup region za regionem nám dá také lepší příležitosti k testování lokalizovaných verzí bety.

 

Budou moct testeři psát o betě? A dělat screenshoty a videa?

 

Ano! Beta testeři budou moct volně psát o svých zážitcích při hraní bety, stejně jako můžou dělat screenshoty nebo videa. Už se moc těšíme, až se hra dostane hráčům do rukou, takže od nich uslyšíme zpětnou vazbu, protože nás to pomůže popohnat do finálního stádia vývoje a balancování. Na StarCraftu II tvrdě pracujeme a nemůžeme se dočkat, jak od všech uslyšíme, co si o hře myslí.

Zdroj: vlastní
KomentářeOchrana proti spamu. Napište číslici pět:

Marek53 - 07.05.2009 | 21:15   (odpovědět)

No, jen kdyby to šlo bez tý hry, nebo mi to aspoň vzalo cd key. Hodinu hledam key kterej by to vzalo.

Gorog - 07.05.2009 | 20:57   (odpovědět)

ovceking: v betach se nikdy nerozlisovalo odkud jsi..

Peca - 07.05.2009 | 14:47   (odpovědět)

V porovnání s verzí, kterou jste viděli, vypadají zergské jednotky a základny víc slizké a hrozivěji. --- YESSS! ]:->

Lukas - 07.05.2009 | 10:31   (odpovědět)

ovceking: Jo, máš recht, mám úplně stejný obavy. Naneštěstí s náma, jak se zdá, Blizzard moc nepočítá. Například Arena Tournament na WoW taky Čechy nezahrnuje... ale teď nějaká ta poslední soutěž o Loremastera či tak něco už měla ČR na seznamu účastnících se zemí. No nic, necháme se překvapit. Korea nebo Kuba, je mi to buřt, ale už se těším na videa, screeny a spoustu novýho infa Starcraft ftw!!

Gorog - 07.05.2009 | 07:17   (odpovědět)

Evropa byla vzdycky posledni. Beta na WoW byla v USA, pak v asii a posledni byla Evropa, takze zadna zmena bohuzel

w0chtulka - 07.05.2009 | 07:08   (odpovědět)

jojo projistotu je ted bloklej i web battlenetu

ovceking - 06.05.2009 | 23:08   (odpovědět)

uz se to blizi ... ale vsadim se 1:10 ze kdyz pisou evropa tak to neznamena i CR

kane85 - 06.05.2009 | 22:54   (odpovědět)

krasne info. uz sa neviem dockat kedy sa zacnu zverejnovat obrazky, videa a info priamo z hrania

nekolik různých barev - 06.05.2009 | 22:12   (odpovědět)

Hmm takže mi zas poslední.

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.