StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Rasy » Zerg » Jednotky » Wings of Liberty » Mutalisk

Mutuje z: Larva

Vyžaduje: Spire

Typ: lehká, biologická

Rychlost pohybu: fast

Hotkey: M

Mineral Gas Supply Time HP   
100
100
2
33s 120  
Uvedené hodnoty nemusí odpovídat aktuální verzi!

Popis

Mutalisk trochu změnil svou původní podobu mantiského řvouna toulajícího se po pustém Dinárském sektoru.Ve své původní podobě tato stvoření byla schopná letů v atmosféře i v kosmickém prostoru, ačkoliv není přesně známo, jak této schopnosti dosáhli. Zřejmě byli schopní i migrace mezi hvězdami, patrně v nějakém druhu larvální podoby.

 

Důkaz této fascinující mezihvězdné schopnosti může být spatřen z vysoko položených hnízd mantiských řvounů, která jsou běžně vidět na neobydlených světech napříč několika hvězdnými systémy. Většina takových hnízd je prázdná a opuštěná, neboť tyto velmi úspěšní a přizpůsobující se druhy byly infikováni zergy a vyvinuly se v mutalisky.

 

Mutaliskové tvoří primární letecké síly Zergů, kteří bojují stylem zaútočit a zmizet proti zranitelným cílům a brázdí nebe v obrovských počtech nad zergskými hnízdy nebo pozemními silami. Mnoho pokusů o odvedení pozornosti zergů nevyšlo kvůli rapidnímu příchodu velkého počtu mutalisků před tím, než mohla být shromážděna jakákoliv smysluplná letecká obrana. Za těchto okolností je kompletní ztráta jednotek zapojených do bitvy prakticky zaručena.

 

Naopak silná letecká obrana uspěla v udržení mutalisků v takové vzdálenosti, aby ochránila jednotky s omezeným zdravím. Takže zůstávají svižnými a nebezpečnými oponenty. Mutalisk může zaútočit na nepřítele jak ve vzduchu tak i na zemi použitím glave wurmu: žravý symbiont, který může rychle zapůsobit na několik protivníků, protože se výbušně rozpadá. Ve velké skupině nebo proti slabší obraně budou mutaliskové vždy smrtelnou hrozbou.

Zbraně

Glave Wurm

- Poškození: 9
- Dosah: 3
- Cíle: pozemní, vzdušné

Upgrady

- Flyer Attack (A) - Zvyšuje poškození způsobené útokem u všech zergských vzdušných jednotek.
Vyvíjí se v: Spire
Level 1: 100 100 160s
Level 2: 175 175 190s
Level 3: 250 250 220s
- Flyer Carapace (C) - Zvýší brnění všech zergských vzdušných jednotek.
Vyvíjí se v: Spire
Level 1: 150 150 160s
Level 2: 225 225 190s
Level 3: 300 300 220s

Obrázky

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.