StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Rasy » Terran » Jednotky » Wings of Liberty » Viking

Transformuje se z:

Typ: obrněná, mechanická

Rychlost pohybu: normal

Hotkey: V

Mineral Gas Supply Time HP   
150
75
2
42s 125  
Uvedené hodnoty nemusí odpovídat aktuální verzi!

Popis

Brood War odhalil kritické slabiny v teranské proti-letecké obraně. Nový Wraith, bojové stíhače a se silnými raketami vybavena Valkyra se prokázala být vhodnou zbraní proti hbitým, zergským vzdušným organismům. Pozemní protivzdušná podpora od Goliatha, utočného chodce, byla příliš omezena v pohybu: všechny letecké útoky jednoduše utekly od Giliathova utočného dosahu a našly si ke zničení cíle se slabší branou.


Po následcích války, terranští vojenští vědci navrhli radikální nový koncept k vyřešení obou těchto problémů. Koncept založen na transformaci designu terranského Siege tanku. Viking byl designován jako ultimátní proti-vzdušná a proti-pozemní zbraň. Se schopností změnit se během boje z role utočného chodce do stíhačky. Viking může hladce měnit taktiku ve vyvýjící se bitvě.


Velká mobilita Vikinga vedla k rozšíření mimo omezení pozemní podpory. Rozsáhlý útok Vikingy dokázal udělat velké poškození a je velmi problematické udělat protiútok. Při rozkazu zničit Vikingy, nepřítel potřeboval silnou pozemní i leteckou podporu.


Terrané měli problémy najít schopné piloty, kteří by uměli řídit oba bojové mody. Typičtí vikingští piloti jsou rychle zabiti v jejich prvním boji. Pokud jsou talentováni, přežijí stovky bitev a stávají se ultimátními terranskými esy.

Zbraně

Lanzer Torpedoes (Fighter Mode)

- Poškození: 10 (+4 proti obrněným)
- Dosah: 9
- Cíle: vzdušné

Gatling Cannon (Assault Mode)

- Poškození: 12
- Dosah: 6
- Cíle: pozemní

Schopnosti

Fighter Mode (E) - Viking se může hladce přemenit z útočného chodce na nadřazeného bojovníka ve vzduchu, aby mohl lépe přizpůsobit okolnostem.
Cast time 3s
Assault Mode (D) - Viking se může hladce přemenit z nadřazeného bojovníka ve vzduchu na útočného chodce, aby mohl lépe přizpůsobit okolnostem.
Cast time 3s

Upgrady

- Ship Plating (P) - Zvýší brnění všech terranských vzdušných jednotek.
Vyvíjí se v: Armory
Level 1: 150 150 160s
Level 2: 225 225 190s
Level 3: 300 300 220s
- Ship Weapons (S) - Zvyšuje poškození způsobené útokem u všech terranských vzdušných jednotek.
Vyvíjí se v: Armory
Level 1: 100 100 160s
Level 2: 175 175 190s
Level 3: 250 250 220s

Obrázky

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.