StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Rasy » Terran » Hrdinové » Tychus Findlay

Přijít se skutečností o minulosti Tychuse Findlaye je opravdu obtížné. Příběhů o něm je sice dost, ale oddělit skutečnosti od výmyslů je naprosto jiná věc.

 

Některé historky popisují Findlaye jako darebáka, který by za správnou cenu prodal i svou vlastní matku Kimeranským pirátům, zatímco jiní ho líčí jako loajálního vojáka, který riskoval svůj život, aby zachránil své kamarády mariňáky během Válek cechů (Guild Wars). Ani ten jediný člověk, který ho zná ze všech nejlépe, Jim Raynor, nemůže zaručit, že všechny ty příběhy jsou pravdivé. Jediné, co může potvrdit, je to, co viděl na vlastní oči poté, co se s Findlayem stali přátelé v Konfederační armádě.

 

 

Findlay a Raynor se poprvé setkali na planetě Turaxis II ve Fort Howe, krvavém ohnisku válek mezi Terranskou Konfederací a Kel-Morijským Kartelem. Findlay právě skončil ve vojenském nápravném zařízení, kde byl kvůli své nekázni. Raynor, skromný a otevřený chlapec farmáře, který právě vyšel z výcvikového táboru, byl již povýšen za vyznamenání se v bitvě. Bez ohledu na tyto rozdíli byli oba mariňáci podle úsudku Konfederace stejně postradatelní a oba museli spolu navzájem počítat, aby přežili.

 

Jak válka postupovala, Findlay i Raynor se stali členy 321st Colonial Rangers Battalion, elitního bojového praporu pověřeného důležitou misí na Turaxisu II. Tychus a Jim byli výjimeční vojáci a jejich jednotky - přezdívané "Heaven's Devils" - si rychle získaly pověst odvážné a účinné vojenské skupiny. Přes úspěšnou štaci v Heaven's Devils směřovala nicméně Findlayova i Raynorova vojenská kariéra k náhlému konci. Oba mariňáci totiž po zpackané misi odešli bez povolení na Kel-Morijské území, což mělo za následek zastřelení Konfederačních vojáků. Findlay a Raynor sice obvinili z incidentu své velící důstojníky, ale oba muži dobře věděli, že mohou být zadrženi jako odpovědní za úmrtí v operaci. Jejich tušení bylo správné: Konfederační armáda ty dva obvinila v nepřítomnosti za zabití.

 

Findlay a Raynor několik dalších let strávili jako psanci. Společně se plížili Koprulu sektorem, bavili se krádežemi a nakradli si menší jmění. Obzvlášť Findlay se stal legendou, protože měl ve zvyku si přikrášlit detaily o svých činech, kdykoliv někoho potkal. Byl pro svůj život zločince jako stvořený a důvěra, kterou získal, mu umožňovala se těšit ze všeho, co považoval za ty nejlepší věci v životě: chlast, bordely a nejlepší doutníky v Koprulu sektoru. Ale dobré časy netrvaly věčně. Díky opakujícím se dřívějším Findlayovým a Raynorovým nezdarům během Válek cechu bylo s jejich zločinným řáděním skoncováno. Úřady během jedné riskantní loupeže Tychuse a Jima obklíčily a Findlaye zatkly. Raynor nicméně během následného zmatku unikl.

 

Povídá se, že Tychus Findlay je nyní zavřen v New Folsomském vězení. O odsouzených, kteří jsou do tohoto zařízení s maximální ostrahou posílání, se znovu slyší už jen málokdy, ale Findlay to přežil. I když všechny karty hrají proti němu, vždycky se mu podaří si najít cestu z obtížných situací. A to Raynor ví lépe než kdokoliv jiný a ani by ho nepřekvapilo, kdyby se jednoho dne ti dva znovu setkali.

 

 

Dabér postavy ve hře: Neil Kaplan (nar. 9. 3. 1967)

Copyright © 2007-2018 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.