StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Rasy » Terran » Hrdinové » Matt Horner

Matt Horner, druhý syn malého obchodníka na Tyradoru IX, toužil od narození po něčem zajímavějším než byl jeho do té doby nudný, bezpečný život. To, co hledal, našel ve vyprávěních obchodníka z cizí planety, který mluvil o zlé říši a mužích a ženách, kteří jsou natolik odvážní, aby zosnovali její pád. Obchodník byl členem Synů Korhalu a verboval nové členy. Matt se ukázal jako ideální cíl: byl mladý, chytrý, idealistický a znuděný.

 

Synové Korhalu Matta přijali za svého člena a podporovali ho i v době vojenského výcviku u konfederačního námořnictva, kde vynikl jako pilot. Poté, co promoval s vyznamenáním, přeběhl od Konfederace k Synům Korhalu. V době, kdy padla Mar Sara, byl Matt prvním důstojníkem na Kormoránovi, obchodní lodi, která byla přestavěna, aby dokázala překonávat blokády.

 

Kormorán, který přepravoval zásoby a vojáky mezi hvězdnými soustavami pro Syny Korhalu, slavil při vyhýbání se konfederačním hlídkám hodně úspěchů, a Matt si vysloužil reputaci chytrého a spolehlivého zástupce velícího důstojníka. Na Mar Saře Kormorán pomáhal při evakuaci kolonie, kterou Konfederace opustila. Matt byl přidělen k Mengskovu nejnovějšímu rekrutovi, Jimu Raynorovi, a jeho obdiv k bývalému šerifovi, jeho statečnosti a loajalitě rychle rostl.

 

Matt nikdy neschvaloval mučení a vraždění nevinných a právě tyto zásady ho původně přivedly k Synům Korhalu. Byl znechucený, když se dozvěděl, že Mengsk vypustil Zergy na obyvatele Tarsonisu vědomě. Pro něho začala revoluce tím, že Synové Korhalu nahradili autokratickou Konfederaci tyranským Mengskem. Ještě toho bylo potřeba hodně udělat. Byl jedním z prvních, kteří se přidali k Raynorovi, když bývalý šerif Mengska opustil nadobro.

 

 

Když Raynorovi Nájezdníci v boji u Dylariánských loděnic zajali Mengskovu vlajkovou loď Hyperion, Matt byl logickou volbou, kdo bude loď řídit. Vyrostl v uznávaného kapitána, převzal kontrolu nad malou flotilou Nájezdníků a přijal za své mnoho vojenských aspektů Raynorova tažení v průběhu let, které následovaly. Stále pevně věří v lepší vesmír a je naprosto oddaný Nájezdníkům a obzvláště Raynorovi. Není moc dobrý bojovník, ale je výborný lodní pilot a slušný taktik.

 

Uchovat ideály revoluce proti terranskému Dominiu je těžký oříšek: Mengsk je mistr propagandy a zdánlivě drží všechny trumfy. V průběhu let se Matt díky svým zkušenostem zatvrdil, ale jeho ideály a odhodlání zůstaly nezkaleny. Matt stále věří v Raynora a v revoluci samotnou, dokonce i když se mezi posádkou ozývají určité pochybnosti. Matt toho v průběhu let vykonal hodně a vždy to bylo s vírou, že Raynorovo vrozené hrdinství se jednoho dne vynoří a povede rebely k vítězství.

 

Dabér postavy ve hře: Brian Bloom (nar. 30. 6. 1970)

Copyright © 2007-2018 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.